Jump to content
Dogomania

Barf jadlospisy!!!


Charly

Recommended Posts

Witajcie. Tak samo jak na Dogomani jestem nowy, tak też zaczynam dopiero z Barfem. Pozwólcie, że pominę w tym watku przedstawianie siebie i mojej suczki Doli, i zapytam wprost:

Od posiłków z kośćmi moja Dolka ma zaparcia, wydala prawie suche bobki. Czy to normalny proces, który się ustabilizuje? Czy , raczej zwrócić na to uwagę?

Będę wdzięczny za poradę. Tymczasem plan żywieniowy Dolki na 4 dni ( skromy początek - miary i wagi nie podaje - ogólnie 300g. dziennie dla rocznego psa do 10kg.)

1dzień)[śniadanie]SZYJKA Z INDYKA / [kolacja] PRZEKASKI w postaci chrząstek i żołądków, które aby Dolka dostać musi się nagimnastykować np. wyskoczyć w powietrze i zerwać ze sznurka, rozszarpać papierowe pudełko z zawartością mięsną, lub tropić węchem poukrywane kawałki ( to gra mojego pomysłu , bo Dolka to przybłęda znaleziona w lesie, a zabawa zdobycia pokarmu ma ja uczyć odwagi)

2dzień)[śniadanie]PODROBY WOŁOWE MIELONE, ŻOŁĄDKI KACZE MIELONE i SIEMIĘ MIELONE w GALARETCE z KURZYCH NÓŻEK
[kolacja]CHUDE KAWAŁKI WOŁOWE, MIELONA CHRZĄSTKA, MIX WARZYW i OWOCÓW, MAKARON

3dzień) [śniadanie]JOGURT NAT., BIAŁY SER ZLEŻAŁY, ŻOŁĄDKI INDYCZE
[kolacja] JAGNIE MIELONE, RYŻ, MIX WARZYW i OWOCÓW

4dzień) [śniadanie] RYBA ŁOSOŚ, ŻÓŁÓ, SKORUPKA JAJA UTARTA, PŁATKI OWSIANE, SIEMIĘ ZMIELONE
[kolacja] POLOWANIE NA PRZEKĄSKI ;)


Przepraszam jeśli w niestosownym miejscu dodam swoją wypowiedź, za błędy do których mam słabość dysleksyjną i niecierpliwie czekam porady nt. zaparć ( niekiedy Dolka wręcz zmusza się całym ciałem by wydalić z siebie boki - hie)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie widze w tym jadłospisie miesa... same małowartościowe dodatki.

Pies dostaje zatwardzenia po zbyt dużej ilości kości. 

Nabiał wyrzuć z diety - nie jest ani naturalny ani zdrowy pokarm dla psa. Nie wnosi zbyt wielu wartości

Po co ten makaron??? i ryż??? płatki owsiane oraz siemię?

zlezały zepsuty biały ser - o zgrozo???

zdecydowanie zbyt mało jajek, tłuszczu, dlaczego te jajka nie całe? Brak krwi... 

Nie widze zastosowania dla galaretki z kurzych łapek

Link to comment
Share on other sites

Może ma ktoś pomysł na fakt, że pies nie trawi surowego mięsa, w kupie są całe kawałeczki mięśnia z podanego mięsa dotyczy to zarówno drobiu, wołowiny, po takim jedzeniu jest biegunka ze śluzem.. Po ugotowaniu ten problem znika, wszystko jest ładnie przyswojone.

Link to comment
Share on other sites

Isabelle301, dziękuję za podpowiedź ws/ zatwardzenia.

Tak, jak napisałem, na barfną dietę przeszedłem spontanicznie około 1 msc. temu i na pewno w moim początkowo ustalonym jadłospisie dla psa wiele się zmieni. Przez fakt, że poruszyłem temat psiej kupki chciałbym podzielić się dobrą radą z, być może, przyszłymi barfistami, którzy oczekują wielu pasjonujących odpowiedzi na pytania, a otrzymują tylko suchą krytyczna uwagę, co można, co trzeba, a czego zakaz. Kwestia psiej, zatwardziałej kupki sama się rozwiąże u pieska - tak, też było w moim przypadku. Chyba nie myślicie, że, ot tak, dla hecy karmie pieska surowym mięsem, by rozpisywać się na forach, że mój szczeniak to je najlepsze cacy cacy. Oczywiście, że przed zadanie pytania o zatwardzenie u pieska zaciągnąłem informacji z różnych źródeł, bo na jednym, jak np. tu! Otrzymałem, tylko, suchy przelicznik - co mogę podawać psu, czego nie należy! Otóż, kochani, poczatkujący barfisci to że piesek przechodzi okres suchej , zatwardziałej do bólu kupki to tylko proces przemian w psim układzie pokarmowym, jelitowym itd. który z czasem wynagrodzi cierpienie psa i właściciela i się ustabilizuje w formie mniejszych niż dotychczas na sztucznej karmie balasków, prawie bez nieśmierdzących ( jak ktoś karmił pieska mokrą karma z puszki powinien znać to miękkie śmierdzące coś), oraz - właśnie za sprawa kości - wapna dla wnikliwych formującego kupkę w ubity balasek - nie papkę rozmazującą się jak błoto.

Co do diety, którą podałem wcześniej. Jej skutki są następujące: pies przestał śmierdzieć suchą karmą rojal exigent ( to nie spam - to podkreślenie faktu, że droga, weterynaryjna karma nie oznacza cudownego leku na wszystko). Pies po prostu nie pachnie niczym poza np. innymi psami z którymi się gania na spacerach. Pies jest żwawszy, gotowy zarówno do leniuchowania jak i zabawy. W postawie dumnie unosi łeb - nie człapie jak prosie z pyskiem do koryta. Dzięki siemieniu lnianemu sproszkowanemu podawanemu po łyżeczce do śniadania co kilka dni sierść psa stała się jedwabista, puszysta - pies zachwyca, sąsiad po dotyku nie był pewien czy to sierść i zapytał mnie czy pies ma włos.

Isabelle301 - dzień 1 szyjka z indyka i mięsne przekąski - to mięso ; dzień 2 galaretka z kurzych nóżek to mięsny rosół, tego samego dnia wołowina karkowa - to mięso ; dzień 3 jagnię mielone - to mięso ; dzień 4 ryba i mięsne przekąski - to mięso. Mam nadzieje, że pomogłem odczytać zrozumiale, aby cię uspokoić i zapewnić, że moja sunia je mięsko i to często:)Nabiału w przypadku mojej Dolki nie mogę odrzucić bo suka szaleje za białym serem ( eksperymentuje na leżakowaniu sera, bo mała przed barfem na suchej karmie sięgała po gówienka)a zresztą, czy wcześniej sucha karma była w 100% zdrowa, a czy chipsy w kinie dla nas są zdrowe, a fastfud? Wszystkiego psu nie będę bronił. Makarony, ryz to znikome procentowo dodatki ( mój licznik barfowy bazuje na ogólnie znanym 80% do 20%)których zadaniem jest wypełnić smakowo - na stronach barfowych czytałem, że te dodatki są odpowiednikiem nieprzetrawionego pokarmu z żołądka zdobytej ofiary, że zwierz je nie tylko mięso i kości, ale wszystko co popadnie, a tak w ogóle, słuchy mnie dochodziły, ze producenci suchej karmy pisząc o zawartości kurczaka w pokarmie nie wyszczeguławiają, iż nie koniecznie jest to mięso, tylko np. kurzy grzebień, dziob, pazury - wszystko to, co nie da się sprzedać i jest sproszkowane do postaci karmy suchej - wiec, dając mojej suni makaron - przynajmniej wiem co podaję. Płatki owsiane, gdzieś wyczytałem, że ten rodzaj zboża może być w psiej diecie, co do siemienia, które kupiłem promocyjnie dwa pudełka zmielonego - jest to odpowiednik oleju lnianego - wpływa na poprawę sierści u psa, oraz wspomaga w trawieniu. Galaretka z kurzych nóżek ponoć wspomaga chrząstkowe części ciał jak np. uszy - ich siłę poruszania ( wybacz, nie znam się na terminach medycznych, anatomicznych i takich tam). Jaja chce ograniczyć, po co mam "bawić" się ze skorupką gdy kość załatwi wszystko, a pies przy okazji żeby podszlifuje ( ekhm... i pobrudzi mi dywan:)Tłuszczu unikam, ale nie żałuje - zawsze trochę skapnie;)ale nie przesadzam, moja Dolka jest psem o średnim poziomie energii dlatego zamiast słodkiego w tłuszczyk życia, chcę jej zapewnić żywość naturalnie płynącą we krwi jej żyłach - to jedyne co mogę zrobić dla szczęścia Dolki, bo to kundelek, a zatem rasowy charakter w jej krwi jest słaby i rozrzedzony przez mieszankę ras, których ( rodzice Dolki)nawet nie poznałem, bo to suka porzucona w lesie ze śrutem po strzale z wiatrówki w ciele, który na szczęście usunęliśmy. Do krwi nie mam dojścia, ale, wydaje mi się, ze wystarczająco jest jej w szpiku i sokach z mięsa. Nie każdy ma kawior jak mawiają Beduini. Cóż, Isabelle301, mam nadzieje, że dostatecznie odpowiedziałem na Twoje niezrozumienie , co do diety barfowej dla mojej Dolki.
Chciałbym zapytać się jeszcze kogokolwiek zainteresowanego i zaznajomionego o sklepy barfowe , a ściślej ich produkty. Bo, widzicie, trochę trudno mi uwierzyć w to co oni oferują. Dla przykładu z jakiegokolwiek internetowego sklepu barfowego 1kg królika mielonego z kością to 12zł, podczas gdy tusza królika u rzeźnika zaczyna się od 40zł za kg.. Przyznam szczerze, nie wierze, aby dany sklep barfowy po takiej cenie oferował czyste mięso królicze, mi się to nie kalkuluje. Czy ktoś mógłby poruszyć ten temat? w końcu barfistą zostaje się już na zawsze!
Ps. Trzymajcie kciuki we wtorek będę wiedział, czy rzeźnik z targu będzie w stanie załatwiać żołądek wołowy nie czyszczony.

Sorka za byki, zawsze miałem z tym problem, a lubię pogadać.

Link to comment
Share on other sites

Dolka, nie bierz sobie do serca wszystkiego co pisze isabelle301 ;)

Jakbyś zagłębiła się bardziej w dogo, to znajdziesz jej posty, że wiedza dogomaniaków na temat barf'u jest równa "0", że tylko na barfnymświecie są rzetelne informacje, że tylko ona karmi psy tak jak się powinno itp. itd. ;)

Mój pies jest na barfie od 4 lat. Głownie dostaje indyka, kurczaka, wołowinę i wieprzowinę. Wszystko, co znajdę w sklepie. Więc są to i kości, i mięso, i podroby... Czasem, jak uda mi się kupić, to jest kaczka ;) Królika, moja suka nie chce jeść, więc po 2 zakupionych sztukach odpuściłam. Nie będę zmuszać psa do tego, czego jeść nie chce. 4 gatunki mięsa, to i tak dużo, porównując do faktu, że w suchych karmach pies ma 1-2 rodzaje mięsa ;)

Mój pies krwi nie dostaje i dostawać nie będzie, bo nie mam do niej dostępu. Dostaje za to olej z łososia czy skorupki z jajek :)

Mimo tego, że głównym pożywieniem mojego psa jest surowe, to jak zostaje mi mięso po ugotowaniu zupy czy z obiadu, to takie coś również daję psu.

Gotuję też psu wywar ze świńskich nóżek, bo niedawno zdiagnozowano u niej zwyrodnienie stawów i o stawy trzeba bardziej zadbać.

Dostaje leki na stawy, dostaje glukozaminę, ale oprócz tego będzie też dostawać wywar z nóżek.

To nie jest barf, bo nie jest surowe. Ale to moja decyzja jak i czym karmię psa :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 7 months later...

jutro otrzymam paczkę z aspol.
wstępnie zdecydowałem się na zakup w większości koniny - rzekomo najrzadziej uczula, trochę królika i 3 kg flądry. No i żwacze. 

myślę, żeby jadłospis układać na 10 dni (jakoś łatwiej mi się ogarnąć niż przy tygodniowym równoważeniu).
po 1miesiącu powinienem mieć wybrane kilka ubojni, m.in dzisiaj znalazłem w okolicach (80 km) ubojnię jagniąt i baranów - mięso 5zł za kg około, podroby - 3zł.

nie wiem, czy dobrze wyliczam, 11 mczna akita inu - waga 27 kg.
3% wagi to 0,81.
wychodzi jakieś 0,65 składników odzzwierzęcych i 150g warzyw i owoców.

3 dni na samych żwaczach?

a potem 2 posiłki dziennie:

w skali 10 dniowej -> około 4 kg mięsa, 1 kg kości, 1 kg podrobów i 1 kg żwaczy? (wychodzi zawyżone lekko, wiem, niech pies masuje)
1. 250g mięsa + 100 g żwaczy // 300g mięsa + warzywa (około 150g)
2. 250g mięsa + 100g żwaczy // 200g mięsa + 150g podrobów 
3. 250g mięsa z kością (np aspol królik z kością)  / 250g mięsa + warzywa 150g
4.mięso 300g // warzywa 100g + podroby 150g
5. żwacze 150 + mięso z kością 250 // mięso 300 + podroby 100g
6. 250g mięsa + 100 żwacze // 200g mięsa + 100g mięsa z kością + 100g warzyw
7. 300g mięsa + 100 g podrobów // 200g mięsa + 150g żwaczy + 100g warzyw
8. 300g mięsa + warzywa 100g // 250g mięsa z kością + 100g żwaczy
9. 300g mięsa + żwacze 100g // 200g mięsa + 100g mięsa z kością + 100g warzyw
10.  głodówka? czy nie jest konieczna?

jakie suplementy?
tak jak mówię, pierwszy miesiąc - głownie konina + królik (jako źródło kości) zamiennie z flądrą (konina).


dodam, na wszelki wypadek 
mój pies > konie 
tym akcentem pragnę ukrócić jakiekolwiek wymówki nt. etyki i jej braku, jak i niemoralności podawania mięsa konie psu.
moralność to wymysł ludzki, nie będę zmuszał psa do bycia moralnym jak się drapie od wołowiny.

 

Link to comment
Share on other sites

Wątróbka i tran nie są zamiennikami. Wątroba to głównie źródło witaminy A, natomiast tran podajemy by uzupełnić braki witaminy D, choć witaminy A też jest w nim sporo. Można obejść się bez podawania tranu jeśli włączymy do jadłospisu naszego pupila ryby bogate w witaminę D.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
10 minut temu, benji napisał:

Kupował ktoś z Was to: https://www.miesodlapsow.pl/wolowina-z-chrzastka-2-5kg.html

 

Zastanawiam się nad zakupami w tym sklepie, ciekawe ceny, dostawa kurierem, więc to coś dla mnie. W sumie gotowa karma mięsna, która bdb urozmaici dietę.

Tak, regularnie. Wszystko zmielone, więc trudno stwierdzić, co tam właściwie jest, ale chrzęści sporo.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

moj 40 kilowy 8 letni malamut od kilku dni jest na diecie BARF

na razie odkrywam czym i jak go karmić poczatek wyglada tak

2 dzień
porcja rosołowa, troche twarogu z pomidorem
starte na tarce marchewka z burakiem
żwacz

3 dzień
szyje z kurczaka, serca kurze, troche jogurtu
pietruszka, marchewka przetarte i ryz gotowany

4  dzień
serca kurczat, kasza gryczana, 3 łyzki jogurtu, żwacz
pietruszka, marchewka, burak starte na tarce

 

chetnie przyjme podpowiedzi czym urozmaicać mu posiłki i co zrobic inaczej

Link to comment
Share on other sites

Podstawę diety BARF stanowią surowe produkty pochodzenia zwierzęcego - 80% diety, do tego surowe warzywa i owoce - 20% diety. W barfie nie podajemy wypełniaczy typu ryż czy kasze. 

Spotkałam się z kilkoma różnymi procentowymi podziałami składników np:


80% produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym: 
50% mięso 
15% kości 
15% podroby 
20% żwacze

20% produktów pochodzenia roślinnego, w tym: 
warzywa 75% 
owoce 25% 

lub podziałem zaprezentowanym w książce "Pies na diecie BARF":

80% produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym: 
50% mięso
30% kości
20% podroby

20% produkty roślinne, w tym:
80% warzywa
20% owoce

Sama natomiast jeszcze inaczej komponuję jadłospis dla swojego psa (80% produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym: 60% mięso, 20% kości, 20% podroby). Tu masz więc pewną dowolność i musisz dobrać proporcje tak, by odpowiadały twojemu psu, pamiętając jednak o tym, że podstawą ma być mięso bez kości, a elementy kostne i podroby traktując jako uzupełnienie. 

Pamiętaj też, że nie podajemy psu gołych kości bez mięsa, a jedynie tzw. mięsne kości (np. szyjki, skrzydełka, udka, korpusy, mięsne żeberka).

W celu wyliczenia dawki pokarmu, korzystam z kalkulatora pobranego z tej strony: http://sklepbarf.cba.pl/bset/do-pobrania/

Dodatkowo, układając jadłospis staram się do porcji z kością zawsze dodać trochę podrobów i nigdy nie podawać kilku posiłków kostnych pod rząd - dzięki temu mój pies nie ma zatwardzeń po zjedzeniu zbyt dużej ilości kości lub rozwolnień po za dużej ilości podrobów.  

Polecam Ci też zajrzeć na forum http://www.barfnyswiat.org - skarbnica wiedzy o diecie barf, a także zapoznać się z dostępnymi książkami np. "Pies na diecie BARF" Małgorzata Olejnik i  "W zgodzie z naturą" Izabela Sekuła. 

Nie poruszyłam tu tematu suplementacji gdyż jest to temat bardzo rozległy, tu już musisz poszukać sama. 

 

Link to comment
Share on other sites

TaMałaMenda dziekuje za odpowiedz zastanawiam sie jak to procentowo wychodzi  z koscmi kiedy podaje mu szyje czy korpus.

Jest tam sporo miesa np. w szyi z indyka, kiedy czytam w jadlospisach pozycje mieso  to ciezko mi okreslic co konkretnie mam psu kupic, piers z kurczaka? karkowke? Ja sama prawie nie jem miesa wiec z miesnymi mam mało do czynienia

Faktycznie w jeden dzien dostał troche ryzu ale raczej jako wyjatek. Co jest nie tak z pozostałymi dniami? 

Link to comment
Share on other sites

Czytam i czytam ten wątek przerobiłam jeszcze forum barfowe ogarniam. Dla mnie podział 80 /20 jest jasny korzystałam z polecanych kalkulatorów i to też rozumiem. Wagę kuchenną w domu mam. Na razie nie znalazłam sklepu z gotowym mielonym mięsem, a zamawiać na razie nie chce.

Drób jest dla mnie najłatwiej dostępny dlatego na nim oparłam początek. W jadłospisach po prostu pojawiają się pozycje mięso czy kości. Mi właśnie trudność sprawia określenie co mam faktycznie kupić. Czy szyja z indyka, kurczaka to mięso czy kość? Było by mi łatwiej gdybyście podpowiedzieli o co mam w mięsnym poprosić bo na serio zupełnie się w tym nie orientuje, a przecież nie chodzi o to żeby pies jadł polędwiczkę, bo mnie wykończy finansowo.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem, to ważne aby jadłospis był różnorodny – szyjki, piersi z kurczaka, wołowina, podroby... Mój 12-letni pies ma alergię na drób i łapczywie je kości, czyli pozostało mi mięso wołowe bez kości i baranina plus suplementy wapniowe.

Teraz korzystam z zestawów ProCani (http://www.zooplus.pl/shop/psy/barf) które są świetne i bardzo psu smakują. Niewiele tam kości, więc daję mu vetcal (https://sklep.mvet.pl/Preparaty-mineralno---witaminowe/Dla-psow/Psy-dorosle/produkt.2865/) i dodatki (algi, czosnek, warzywa...). Czy ktoś jeszcze próbował może ProCani?

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam na barfnym forum trochę inspiracji, odwiedziłam mięsny. Oczywiście korzystając z kalkulatorów wyliczyłam ile podawać psu jedzenia. 

Wyszło mi 320 g mięsa

podroby 96 g

kości 96 g

żwacze 128 g

Czyli np. ozór wołowy, żołądek gęsi, szyja kurza, żwacz a to wszystko w  podanej wyżej wadze będzie oki?

Czym mogę zastąpić żwacza?

Link to comment
Share on other sites

Renfe nie musisz się aż tak twardo trzymać wyliczeń jeśli chodzi o stosunek podrobów do mięsa ;) To są dane orientacyjne i +/- kilka gram nie zrobi różnicy.

Jednego dnia dasz podroby, a następnego mięsne kości i będzie ok ;) To nie musi być tak, że każdy posiłek to mieszanka kości, mięsa, podrobów...

U mojej suki wygląda to tak, że na każdy posiłek staram się dawać coś innego. I jak np. rano dam wołowinę, to wieczorem kurczaka. Następnego dnia daję indyka, a wieczorem podroby.... U mnie suka dostaje kurczaka, indyka, kaczkę, wieprzowinę, wołowinę. Królika próbowałam 2x i się poddałam, bo nie zjadł ani pies, ani my :D Staram się też zróżnicować części zwierzęcia, które podaję psu. Więc jest to tak naprawdę wszystko co znajdę w sklepie: skrzydła, podudzia, udka, żeberka, ogony, serca, wątróbka, żołądki, ozory....

Link to comment
Share on other sites

Magda super ze odpowiedzialas. Bo wlasnie bede mu komponowac takie gotowe paczki  na kilka dni. Caly czas jednak mam problem z okresleniem co to kość, przyjelam na poczatek ze szyje kurze i korpusy bede traktowac jako kosci, musze jeszcze zaprzyjaznic sie z jakim miesnym bo moj pies ma jeść sporo miesa-miesnia, a nie chce zbankrutowac

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam! Proszę o sprawdzenie mojego jadłospisu dla 3 miesięcznego Owczarka Niemieckiego. Moja suczka jest 2 tygodnie na barfie. Zaczęłam od porcji dziennej 750gr ale okazało się to za mało dla niej  więc teraz będę robić porcję po 900gr. Jeśli chodzi o kości to dostawała narazie stłuczone ogony wieprzowe ale w małych ilościach (bałam się, że jest za mała + początki barfa).Teraz wprowadzę porcje rosołowe drobiowe i kacze. Tak wygląda mój proponowany jadłospis na tydzień. 

1)  115g korpus z kaczki + 65g nerki          380g golonko indycze (bez kości)     150g żołądki + 50g nerki 

2) 115g korpus z kury + 65g wątróbka      380g mięso gulaszowe wieprz.         150g żołądki + 65g wątróbka 

3) 115g skrzydełka z kury + 65g płucka    380g mięso mielowe wieprz.            150g żołądki + 65g płucka

4) 115g szyje z kaczki + 65g nerki             380g golonko indycze (bez kości)    150 g zołądki + 65g nerki

5) 115g skrzydełka z kaczki + 65g serca  380g schab wieprzowy                     150 g żołądki + 65 g serca 

6) 115g szyje z kury + 65g płucka             380g mięso mielone z indyka          150g żołądki + 65g płucka 

7) 115g korpus z kury +65g wątróbka      380g schab wieprzowy                      150g żołądki + 65g wątróbka

Wiem, że w moim jadłospisie brakuje wołowiny ale narazie szukam miejsca gdzie ją taniej kupić bo 25zł lub 30zł za kilo to mnie troszkę przeraża. Oprócz tego dorzucę jeszcze raz w tygodniu całe jajko surowe no i oczywiście warzywa i owoce ale tego już tutaj nie wpisuje. Jakimi suplementami uzupełnić taką dietę ? 

Link to comment
Share on other sites

Porcję dzienną wylicza się wg docelowej wagi psa. Wg mnie masz zdecydowanie za mało mięsa w stosunku do podrobów. Zapraszam na stronę barfne korepetycje, tam dowiesz sie wszystkiego, co potrzeba żeby zdrowo żywić surowym. Dowiesz sie też gdzie kupić taniej, bo żaden nasz pies nie je woła za 30 zł za kg ;)

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Karolina972 napisał:

Witam! Proszę o sprawdzenie mojego jadłospisu dla 3 miesięcznego Owczarka Niemieckiego. Moja suczka jest 2 tygodnie na barfie. Zaczęłam od porcji dziennej 750gr ale okazało się to za mało dla niej  więc teraz będę robić porcję po 900gr. Jeśli chodzi o kości to dostawała narazie stłuczone ogony wieprzowe ale w małych ilościach (bałam się, że jest za mała + początki barfa).Teraz wprowadzę porcje rosołowe drobiowe i kacze. Tak wygląda mój proponowany jadłospis na tydzień. 

1)  115g korpus z kaczki + 65g nerki          380g golonko indycze (bez kości)     150g żołądki + 50g nerki 

2) 115g korpus z kury + 65g wątróbka      380g mięso gulaszowe wieprz.         150g żołądki + 65g wątróbka 

3) 115g skrzydełka z kury + 65g płucka    380g mięso mielowe wieprz.            150g żołądki + 65g płucka

4) 115g szyje z kaczki + 65g nerki             380g golonko indycze (bez kości)    150 g zołądki + 65g nerki

5) 115g skrzydełka z kaczki + 65g serca  380g schab wieprzowy                     150 g żołądki + 65 g serca 

6) 115g szyje z kury + 65g płucka             380g mięso mielone z indyka          150g żołądki + 65g płucka 

7) 115g korpus z kury +65g wątróbka      380g schab wieprzowy                      150g żołądki + 65g wątróbka

Wiem, że w moim jadłospisie brakuje wołowiny ale narazie szukam miejsca gdzie ją taniej kupić bo 25zł lub 30zł za kilo to mnie troszkę przeraża. Oprócz tego dorzucę jeszcze raz w tygodniu całe jajko surowe no i oczywiście warzywa i owoce ale tego już tutaj nie wpisuje. Jakimi suplementami uzupełnić taką dietę ? 

Brakuje żółtka, oleju z łososia w jadłospisie i proporcje są troszkę nieprawidłowe.

Z kości polecam cielęce, są duże i zastępują najlepsze gryzaki.Nie musisz ich wtedy rozdrabniać.

Szukaj mięs niechudych z przerostami, tłuszczykiem itp. Jeśli szukasz taniego wołowego to popytaj w sklepach mięsnych o wołowinę 4-tej kategorii. Na bazarkach też można znaleźć wołowe za 9 -10 zł za kg tzw okrawki, bo ludzie nie kupują mięsa z przerostami i tłuszczem :))

No i gratuluję decyzji :) Jest wspaniała :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem przeciwniczką podawania psom wieprzowiny, drób i wołowina tak. Poza tym podrobów daje się mniej bo moga wywoływać biegunkę. Też uważam, że najlepsze i najzdrowsze dla szczeniaka są kości cielęce. Poza tym ja swoim daję również biały ser, mleko, jajka - białko ścięte, ja dla wygody robię swoim jajecznicę na maśle, uwielbiają. Surowego białka nie powinno się dawać.

Ja wołowinę dla psów kupuję po 2,60 zł za kg, w internecie można zamówić po 3,50 - 5,- zł za kg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...