Jump to content
Dogomania

Barf jadlospisy!!!


Charly

Recommended Posts

  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Prosze o pomoc.
Jak przekonać psa do zjedzenia mixa ? Początkowo dodawałam olej, gotowałam marchewkę kroiłam w plasterki i mieszałam z papką. Po wielkich oporach czasami całodniowymi moja psica zjadała. Teraz dodaję sparzone podroby ( surowych nigdy nie ruszyła) kroję w kostkę i mieszam z mixem i.... nic. Nawet nie podejdzie do miski !!!!!! Próbowałam przegłodzić tzn. nie zje zabieram a wieczorem podaję , nie ruszy zabieram i również nic z tego. Potrafi nic nie jeść pod rząd przez dwa trzy dni!!! Tylko pije wodę. Na pewno nic nie podjada na boku bo wciąz jest ze mną a tego pilnuję. Apetyt ma normalny, wystarczy podać mięsko i niewiadomo kiedy go "wciągnie" Już wyczerpały mi się pomysły jak ją skusić. POMÓŻCIE

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Pies może Ci się zatykać jeżeli podajesz za dużą ilość kości, ile ich dajesz z % wyliczenia dawki dziennej, podajesz co dzinnie czy określone dni. Możesz podać więcej utartych drobniotko warzyw polanych olejem z łososia, powinno pomóc,

Link to comment
Share on other sites

Korpus dostaje co dziennie, 2 razy w tygodniu wieczorem podroby( kurak, indyk bo wołowych nie potrafię nigdzie dostać). Wprowadzę więc więcej papki warzywno owocowej, dodam oleju . Spróbuję też podać twarogu z jajkiem i kefiru bo tego nie podawałam.

Link to comment
Share on other sites

ankael, aby przyjąć prawidłowa ilość podanego pokarmu dla psiaka przyjmij schemat waga x 2,0% wychodzi Ci waga całościowa pokarmu na jeden dzień: ( uTwojego powinno byc 1,5% ale przyjmij na początej ten wyższy wskaźnik zobaczysz czy pies będzie tył czy też nie)

z czego:
80% to produkty zwierzęce
- 50 % mięso

- 20% żołądki z zawartością (żwacze)

15% kosci (widzisz teraz jak mało jest tych kości)

15% podroby

 

Posostałe 20% z człości to warzywa i owoce

- 75% warzywa różne
- reszta to owoce sezonowe zimą mogą byc banany, jabłka, wszystko utarte na drobniutko

 

Z podrobów wołowych mozna kupić serca na zamowienia w sklepach z Łukowa lub hali makro.

Jeżeli nie podajesz zwaczy a nie sa one konieczne zwiększasz ilość mięsa o te 20 %

jezeli bedziesz podawac za dużo kosci psi kał bedzi zbity, biały i pies bedzie miał kłopoty z wypróżnieniem które moga doprowadzic do problemów z drożnością jelita. nie podawaj psu kosci długich drobiowych sa puste w srodku i podczas gryzienia mogą się rozwarstwic na drzazgi i pokaleczyc psie jelita lub tez wbic się w przełyk jezeli już musisz je podawać to tylko miękkie, płaskie. Niewielka ilość jogurtu naturalnego do warzyw morze byc ale nie za duzo, surowe żółtko jak najbardziej wskazane, skarbnica biotyny oraz żelaza.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za podpowiedzi :)

 

Pies jest karmiony 2 razy dziennie. Porcja poranna ok.100g,/ wieczorna ok. 100g

Czy taki jadłospis może być ok:

 

poniedziałek: podroby drobiowe + papka+olej / podroby drobiowe+ papka +olej

wtorek; mięso z indyka bez kości / mięso wołowe bez kości

środa: pół korpusu z kuraka ze skórą / 50 gram twarogu z żółtkiem + łyżeczka miodu

czwartek: pół korpusu z kuraka ze skórą / wątróbka drobiowa + papka

piątek: pół korpusu z kuraka / mięso z indyka bez kości

sobota: pół korpusu z kuraka / podroby + papka+olej

niedziela ; mięso z indyka bez kości/ mięso wołowe bez kości

 

czy coś powinnam zmienić, zamienić, dodać, zabrać?

Link to comment
Share on other sites

ankael,

proporcje nie są złe jednak sposób podania nie do końca własciwy

poniedziałek za dużo podrobów zmień zamiast jednej dawki podrobów niech będzie mięso a podroby pójdą w inny dzień,

korpus z kuraka to sama kość ze skórą aż się prosi aby dodać do tego trochę mięsa psu będzie łatwiej strawić dany posiłek

sama porcja wątróbki +papka to dobry przepsi na biegunkę, wątróbka w niewielkiej ilości jak na 10 kg psa to jeden mały kawałek na tydzień wystarczy, ile tej wątróbki wagowo wychodzi w niu podania ?

 

Według mnie za dużo kości, kości to fosfor i wapń, nie są aż tak ważne dla psiego organizmu, im pies starszy tym trudniej mu będzie je trawić, zmniejsz kości na rzecz mięsa, w to miejsce możesz uzupełnić dietę w wapń poprzez podanie zmielonych skorup jaj. Podaj ze trzy żółtka na tydzien jedno to za mało.

Czym suplementujesz widzę tylko olej i gdzie są owoce ? nie podajesz.

Link to comment
Share on other sites

100 gram wątróbki na jeden raz to za dużo, piesek ma chyba żołądek ze stali, że nie miał biegunek, rozdziel to na drobniejsze kawałki i dodawaj do posiłków np. do trzech w tygodniu, żółtka lepiej dodawać jako smaczek, papka warzywno owocowa podana ilość wystarczy, najważniejsze w diecie jest mięsko. Witaminy jakieś podajesz, w psiej diecie na barfie potrzebne są drożdże, krew wołowa suszona, algi, olej z łososia naturalna witamina E-  tokowit, przydałby się cynk, skorupki z jaj jako żródło wapnia lub cytrydnian wapnia, chyba, że podajesz jakiś kompleks witamin, w surowej diecie brakuje witamin z grupy B oraz żelaza.

Link to comment
Share on other sites

ankael, dlaczego chcesz zmieniać jadłospis ten co masz jest dobry lekka modyfikacja mniej podrobów i kości  więcej mięsa.  Co do deka nie musisz uważać trzeba obserwować psa czy tyje lub chudnie i jak się wypróżnia. Napisz jakie dajesz suplementy witaminy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pollynka, założenie diety barf to karmienie koścmi, decydując się na ta dietę karmisz wyliczoną ilością kości, kości powinny byc dostosowane do wielkości psa raczej płaskie i drobne napewno nie rurkowe pękające które mogą się rozwarstwić w jelitach i co gorsze je przebić lub pokaleczyć. Zalecane kości z szyjek indyczych drobiowych, kurzych korpusów.

Ja swojemu psu kości nie podaję za dużo się nasłuchałam od veta chirurga ile psów i jak źle skończyło po podawaniu kości. Zresztą czy mają one aż tak dużą i istotną wartość odżywczą aby je psu podawać. Do Ciebie należy decyzja, owszem służą jako smakołyk, czyszczą zęby ale zawsze jest jakieś za i przeciw, znam osoby które skarmiają kośćmi przez wiele lat i jest dobrze ale też znam psa który zmarł na stole operacyjnym, zwapnienie jelit na skutek podawania kości i odkładania się złogów w jelitach, tak powiedział vet operujący psa.

Mój pies zadecydował sam w tym temacie podawałam kości ale część z nich widoczna była w psiej kupie w dość sporych kawałkach niestrawione do tego spowodowały stan zapalny jelit i długie leczenie, dlatego nie podaję ale to jest tylko moje stanowisko, decyzję podejmiesz TY sama, możesz porozmawiać z lekarzem vet prowadzącym psiaka.  Jeżeli uważasz że będzie brakowało psu wapnia w diecie możesz zastosować mleczan wapnia, cytrynian wapnia lub skorupki z jaj zmielone na pył jako suplement do wyboru.

Link to comment
Share on other sites

Pollynka, założenie diety barf to karmienie koścmi, decydując się na ta dietę karmisz wyliczoną ilością kości, kości powinny byc dostosowane do wielkości psa raczej płaskie i drobne napewno nie rurkowe pękające które mogą się rozwarstwić w jelitach i co gorsze je przebić lub pokaleczyć. Zalecane kości z szyjek indyczych drobiowych, kurzych korpusów.

Ja swojemu psu kości nie podaję za dużo się nasłuchałam od veta chirurga ile psów i jak źle skończyło po podawaniu kości. Zresztą czy mają one aż tak dużą i istotną wartość odżywczą aby je psu podawać. Do Ciebie należy decyzja, owszem służą jako smakołyk, czyszczą zęby ale zawsze jest jakieś za i przeciw, znam osoby które skarmiają kośćmi przez wiele lat i jest dobrze ale też znam psa który zmarł na stole operacyjnym, zwapnienie jelit na skutek podawania kości i odkładania się złogów w jelitach, tak powiedział vet operujący psa.

Mój pies zadecydował sam w tym temacie podawałam kości ale część z nich widoczna była w psiej kupie w dość sporych kawałkach niestrawione do tego spowodowały stan zapalny jelit i długie leczenie, dlatego nie podaję ale to jest tylko moje stanowisko, decyzję podejmiesz TY sama, możesz porozmawiać z lekarzem vet prowadzącym psiaka.  Jeżeli uważasz że będzie brakowało psu wapnia w diecie możesz zastosować mleczan wapnia, cytrynian wapnia lub skorupki z jaj zmielone na pył jako suplement do wyboru.

Akurat rurkowe sa ok... 

Polecam poczytac na temat rodzaju i budowy kosci.

Nie podajemy kości zbitych = kości wchodzace w skład części nośnej szkieletu zwierząt duzych i ciężkich (nawet zwierzat młodych)

Kosci mają bardzo wiele wartości odzywczych - tu równiez kłania sie poczytanie co nieco o kosciach. zawierają unikatowe związki (nie spotykane w innych częściach ciała, lub spotykane w śladowych ilościach)

Odnosnie tej opowieści weta o zwapnieniu jelit.... co chwila słysze kolejne bajki ale tym przebijasz wszystko co było dotychczas.... 

Zwapnienie jest uwarunkowane zbyt dużą podażą wapnia przy jednoczesnej zbyt wysokiej podazy wit D... tylko i wyłacznie. Były sztuczne preparaty co?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...