Jump to content
Dogomania

Jaki w ogóle dysk


w-lenka

Recommended Posts

No nie wiem chcialabym cos co jest miekkie i mozna nauczyc sie tym rzucac.A moze jawzy bylyby dobre??
PS.Mamy galerie w fotoblogach Mia-centrum mojego wszechswiata tylko pare zdjec ale bedzie wiecej :loveu:

Soflite Pup Yellow Co myslicie o tym dysku ? MNadaje sie do nauki rzutow oraz dla poczatkujacego psiaka czy lepiej competitiona albo frost bite'a???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 778
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

CS'a nie radze dla psa, ktory dyski rozwala, bo jest mniej wytrzymaly od Softa. Ja frosta uzywam od ok. paru miesiecy (na wiosne zaczelysmy sie bawic) i sa normalne rysy, male slady zabkow (chociaz jak na yorkersa to duze ;p) a w cs'ach po pierwszej zabawie byly juz wgniecenia od zabalow. jesli nie szkoda Ci kasy, to moze warto sprobowac z jawzami, ale pamietaj, ze one gorzej lataja.

Link to comment
Share on other sites

stereo, znalazłam na ebayu te Eurablendy i strasznie drogo wychodzą :(
drożej niż jawzy
[url=http://dom-meble.shop.ebay.pl/items/?_nkw=Eurablend&_sacat=8440&_trksid=m270&_odkw=euroblend&_osacat=8440]Eurablend, Zwierzęta za granicą taniej na eBay, Eurablend największy wybór, niskie ceny.[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ja teraz mam dwa Softy na próbę i jestem pod większym wrażeniem niż przy użyciu CSów[mam nawet dwa nieużywane bo nie chciałam już ich męczyć :P ] - mam psa z wrażliwym pyskiem i ciężko mu łapać bo ma też fafle,które czasem przygryza ale przy Softach nie ma problemu,świetnie się przeciąga,fajnie łapie i nie było widać dziur po pierwszym treningu - teraz jakieś są ale papierem przejadę i jest ok ;)

W przypadku Mamby używamy CSów puppy i małej nie przeszkadzają chociaż duże Softy też aportowała ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ja zaczynam myśleć nad Eurablendami, mam strasznego niszczyciela. Hero Xtra rozwala po dwóch "treningach", z małą ilością przeciągania. Wystarczy, że go złapie i robi dziure:roll:, a jak się przeciagnie to rozrywa bok. O CS'ach nie wspomne... Jawzy się dobrze trzymają ale tragicznie się nimi rzuca, szybciej spadają itd. Ale jeden z jawzów ma dwie dziurki na wylot. A podobno laby mają delikatny chwyt:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania & Mia']No nie wiem chcialabym cos co jest miekkie i mozna nauczyc sie tym rzucac.A moze jawzy bylyby dobre??
PS.Mamy galerie w fotoblogach Mia-centrum mojego wszechswiata tylko pare zdjec ale bedzie wiecej :loveu:

Soflite Pup Yellow Co myslicie o tym dysku ? MNadaje sie do nauki rzutow oraz dla poczatkujacego psiaka czy lepiej competitiona albo frost bite'a???[/quote]

Soflite na pewno się nada na pierwsze zabawy, rollery (bo jednak jest jeszcze za młoda na jakieś wyższe skoki). ;) Jak podrośnie, to spokojnie możesz zainwestować w CSy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia']Ale jeden z jawzów ma dwie dziurki na wylot. A podobno laby mają delikatny chwyt:evil_lol:[/quote]
nie mają delikatnego chwytu :) ja tez cos o tym wiem :) choć u nas nie jest aż tak tragicznie Hero Xtra na trochę nam starcza :) Superhero mam już ze wzorkiem wytartym ale nie szarpnięte zębem i wolę je od Jawzów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania & Mia']Witam!
Mam 7 miesięczną suczkę rasy Jack Russell Terrier i chcemy zainwestować w jakiś lepszy dysk, ponieważ w gumowym z trixie zrobiła dziurę po pierwszej zabawie,a po kilku dniach zostały z niego strzępy :shake: :shake: :shake: :roll: :roll: :roll:
Mała uwielbia frisbee potrzebowała 5 minut zeby zrozumiec o co cho :diabloti:
Jest skoczna ma niecałe 30 cm w kłębie i dzisiaj prawie wskoczyła na stół :lol:
POMOCY! JAKI DYSK DLA NAS???[/quote]

Aniu skoro mała kuleje na nogę to myślę, że z frisbee powinnaś na razie dać spokój.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gusia1972']nie mają delikatnego chwytu :) ja tez cos o tym wiem :) choć u nas nie jest aż tak tragicznie Hero Xtra na trochę nam starcza :) Superhero mam już ze wzorkiem wytartym ale nie szarpnięte zębem i wolę je od Jawzów[/QUOTE]

Mają ale wtedy kiedy trzeba, np. kiedy niesie parasol to trzyma delikatnie:evil_lol: Hero Xtra owszem mam 4 do dzisiaj ale są krzywe i okropnie latają, nadają się do rollerów i ewentualnie jakiś krótkich rzutów. Może kupie superhero

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja tak sobie myślę, żeby za jakiś czas dla Axela kupić jakieś dyski, bo za rollerami biegał i chyba nawet mu się to podobało :diabloti: więc moglibyśmy spróbować, jak będę miała jakąś kasę to mogłabym zamówić.
ale nie wiem jakie dyski dla niego byłyby najlepsze ?
tak sobie myślę, że może 1 Soft (na początek do szarpania i rollerów) i 2 CS-y, już na późniejszą naukę? a CS-ami można rollery puszczać?

Link to comment
Share on other sites

Ja też częściej kupuję puppy dla mojego 5letniego boksia :evil_lol:

[IMG]http://i27.tinypic.com/2rml40o.jpg[/IMG]
[IMG]http://i28.tinypic.com/2j0bmo4.jpg[/IMG]
Tak mniej więcej wyglądają moje CSy kupione w marcu/kwietniu a zdjęcia są z dziś :D .Tylko się na nich szarpiemy,pies w nagrodę ma karuzelę[czyli mocno chwyta i kręcę go w locie :lol:],ma strasznie mocny ścisk ale jakoś dysków tak nie niszczy :cool3:
Nie wiem od czego to zależy bo wszystko szybko niszczy a nasze CSy mają dużo wgniotów ale takie spore szramy na wylot to po 2/3 na każdym[mamy 3 małe CSy,dwa duże fastbacki ale są nowe jeszcze nie używane i szkoda nam napoczynać :cool3:] Teraz chce kupić małego Softa bo mój pies ma 'straszliwie delikatne dziąsła,zęby i fafle' bo sobie czasem przygryza :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']Oj, on softa to chyba na śniadanie zje ]:-> A może Jawz? Jest miękki, ale cięższy niestety.[/quote]

No i niestety Jawz strasznie drogi :shake: Pewnie bym zafundowała za tą cenę jakieś Hero - będą lepsze niż CSy ? Ale mniej lepsze niż Jawz :cool3:

Mam też 2 fastbacki ale są takie ładne że szkoda mi je na Rońku marnować - jak mu się nie spodobają po pierwszej sesji to co zostawi mnie z używanymi :eviltong:
Z resztą on jest dziwny - bawi się tylko jednymi talerzami tego samego koloru bo np.białego małego CSa nie rusza tylko pomarańczowe :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam takie pytanie, czy w miarę dobrze się rzuca dużym Sofflitem? Jest różnica niż małym? Nie chodzi mi o jakieś pobijanie rekordów, tylko o takie rzuty na kilka - kilkanaście metrów.

P.S.Aga, moze jemu się po prostu bardziej podobają pomarańczowe;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marti91']Ja mam takie pytanie, czy w miarę dobrze się rzuca dużym Sofflitem? Jest różnica niż małym? Nie chodzi mi o jakieś pobijanie rekordów, tylko o takie rzuty na kilka - kilkanaście metrów.

P.S.Aga, moze jemu się po prostu bardziej podobają pomarańczowe;)[/quote]

Spokojnie rzucisz każdym softflitem na kilkanaście metrów.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Feigned']ja mam pytanie konkretnie o Hero 160, nie wiecie czy są bardziej miękkie od np. CS'ów?
początkowo chciałam zamówić właśnie dwa cs'y, ale pobawiliśmy się trochę pożyczonymi i jednak dobrze, że nie zamówiłam,
dla Axela są chyba za twarde.[/QUOTE]
Hero są moim zdaniem twardsze.
Jak chcesz coś bardziej miękkiego to polecam SoftFlite
Można kupić np. tutaj [url]http://discdogs.pl/SoftFlite_Pup_zolty-40.html[/url] ze zniżką dla dogomanii :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...