Jump to content
Dogomania

Jaki w ogóle dysk


w-lenka

Recommended Posts

Dobra, pierwszy raz mam dylemat co do frisbee i liczę, że pomożecie;)
Mamy 2 jawzy i chce kupić coś w miare wytrzymałego i coś czym można się nauczyć rzucać, jak wiadomo jawzy do tego nie służą...
Moge kupić tylko 1 dysk i mam dylemat...
Kupić:
1. Hero Xtra
2. FrostBite
3. Sonic Xtra
a może coś innego?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 778
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kinia']
Kupić:
1. Hero Xtra
2. FrostBite
3. Sonic Xtra
[/QUOTE]

FrostBite na mróz, SonicXtra idealny dla początkujących (kupiłam jako pierwsze nasze frisbee i sprawowało się bardzo dobrze), HeroXtra wytrzymały i zapewnia dobry chwyt.
Jeśli chcesz ułatwić sobie na początek naukę rzucania (bo wiadomo, dysk sam latać nie będzie ;)), polecam SonicXtra - jest mniejszy i lżejszy od Hero, świetne cechy lotne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia']A Sonic wytrzyma dość mocny chwyt mojego psa?
Ja jestem nastawiona bardziej na hero ale nie wiem :roll: na pewno lata lepiej niż Jawz[/quote]

[B]Sonic XTRA-215 by Hero
[/B]Model ten wykonany jest ze specjalnej mieszanki polimerów poprawiajacej wytrzymało�ć dysku, jest jednak mniejszy i lżejszy od Xtra-235. Mniejsza waga sprawia, że Sonic XTRA-215 ma znakomite cechy lotne i nadaje się dla poczštkujšcych. Dysk dopuszczony do zawodów freestyle i minidistance. �rednica 21,5cm, waga 90g.
[B]Hero XTRA-235
[/B]Jest to model wykonany z tworzywa, które zapewnia nam pewny chwyt, mimo co raz większego u�linienia dysku przez zadowolonego psiaka. Firma Hero zwiększyła również wytrzymało�ć tego dysku w porównaniu do innych podstawowych modeli frisbee. Dysk dopuszczony do zawodów freestyle i minidistance. �rednica 23,5cm, waga 105g.

Jak dla mnie oba są dobre (pamiętne pierwsze talerzyki Hero i Sonic, trzymają się do dziś, a trenujemy dość intensywnie :evil_lol:) , więc wybór należy do ciebie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nukapei']znajoma prosi o rady, jak skutecznie nakręcić psa na frisbee, bo jej husky nie interesuje się talerzykiem, nawet nie chce ruszyć.

Pozdrawiam ;)[/quote]
Przeczytac ten dzial, bylo milion razy.
[COLOR=White]
[quote name='Shel']A ja mam nowego compatitiona :diabloti::razz:[/quote]
I nieregulaminowy podpis ;p[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shel']A ja mam nowego compatitiona :diabloti::razz:[/quote]
Jaki kolor? ;) Z ciekawości pytam, jakby co... :cool1: :razz:

Dzisiaj miałam zamówić FrostBite'a, jednak nie wypaliło, jutro jednak zamówię 2x te Frost'y :p

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

A ja chciałam kupić coś do porzucania mojej suczce i zastanawiam się nad:
[url=http://animalia.pl/produkt,14053,66,Hero_USA_Freesby_Hero_Xtra_235.html]Hero USA Freesby Hero Xtra 235 23.5 cm - zabawki - zabawa i nauka - dla psów - sklep zoologiczny Animalia.pl[/url]
lub
[url=http://animalia.pl/produkt,14054,66,Hero_USA_Freesby_Hero_Air235.html]Hero USA Freesby Hero Air235 23.5 cm - zabawki - zabawa i nauka - dla psów - sklep zoologiczny Animalia.pl[/url]
Czy to się nada do zabawy dla psa który z frisbee nie miał do czynienia (tzn. czy nie będzie za twarde itp.) a jeśli tak to który wybrać bo nie bardzo wiem czym się różnią;)
Będę wdzięczna za podpowiedzi!

Link to comment
Share on other sites

ceny zabojcze na tej animalii....zdzierstwo :diabloti:
co do roznienia sie to: xtra sa bardziej wytrzymale ( ale tez bez przesady)
no i zalezy bo z z tego co ja zauwazylam ( i pewnie wiele osob co rzuca frisbee) to spotkalam sie z 2 rodzajami xtrakow, te bardziej przezroczyste sa bardziej elastyczne, ( co przy upalnej pogodzie ejst masakra bo dysk sie odksztalca, ale za to na zime idelanie :cool3:)natomiast te nieprzezroczyste sa twardsze... porazka zeby jeden rodzaj dyskow mial 2 odmiany...
czy ktos to jeszcz zaobserwowal ?postaram sie zrobic fotki obydwu rodzajom;)
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Niestety potwierdzam, kiedyś byłem wielkim zwolennikiem, z czasem rozczarowuję się hero xtra coraz bardziej. Są bardziej wytrzymałe od fastbacków i CSów i dobrze latają gdy są [U]nowe i nieużywane[/U]. Jednak, gdy zaczynam je rzucać psu bardzo szybko odkształcają się. Mam tez takie, Xtra, które się nie odkształciły, ale za to sa twarde jak kamień, w kilku miejscach usuwałem z nich zadziory. Ja myslę, że Hero ma straszny problem z utrzymaniem powtarzalności produkcji w przypadku Hero Xtra. Miałem ich juz dziesiątki, z różnych zakupów - źródeł - praktycznie każda partia zachowywała sie inaczej.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze no to nie wiem - chciałabym coś na początek kupić i żeby cena dysku i przesyłki mnie nie zabiła bo nawet nie wiem czy mojej psicy się to spodoba w ogóle. Na animali drogo ale jak patrzyłam gdzie indzie to po doliczeniu kosztów przesyłki jeszcze więcej mi wychodziło :-(
A może wiecie, gdzie w Warszawie mogę kupić taki dysk dla początkujących w normalnej cenie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Kurcze no to nie wiem - chciałabym coś na początek kupić i żeby cena dysku i przesyłki mnie nie zabiła bo nawet nie wiem czy mojej psicy się to spodoba w ogóle. Na animali drogo ale jak patrzyłam gdzie indzie to po doliczeniu kosztów przesyłki jeszcze więcej mi wychodziło :-(
A może wiecie, gdzie w Warszawie mogę kupić taki dysk dla początkujących w normalnej cenie?[/quote]
Niestety nie znalazłam żadnego sklepu w wawie. Większość to Katowice, Wrocław.
Ja zamówiłam w daktari.pl i z przesyłka zapłaciłam 25zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Możecie mi powiedzieć jaki dysk był by dobry dla spaniela, który nie miał doczynienia z frisbee ? Znaczy się miał ze szmaciakiem, ale go zepsuł ...
Myślałam żeby były to dwa tak do 40 zł + przesyłka, za dwa. Myślałam o competionach i o csach, ale nie wiem, gdyby ktoś mógł mi jakieś linki przesłać byłabym wdzięczna ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że na początek dobre by były Frost Bite'y, dobrze latają, a są trochę miększe od CS'ów.

[URL="http://frisbee.net.pl/index.php?str=sklep"]Dog Frisbee - http://frisbee.net.pl/[/URL]

[URL="http://www.daktari.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=52&Itemid=29"]DAKTARI.PL - Mi�kkie i zimowe[/URL]

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Proszę o radę. Mam owczarka szkockiego collie. Bawimy się frisbee już od dwóch lat. Suka coraz lepiej sobie radzi (może nie jest mistrzynią świata ale ma kompletnego bzika na punkcie dysku)i ja też. Mam pytanie co do dysku. Ja mam bardzo wytrzymały, dobrze też lata tyle, że nie jest to dysk dla psów i suce rani dziąsła.Mam też plastikowy, psi ale lata słabo. Dzisiaj pytałam się o radę "profesjonalistów", poradzili Daktari-tylko który? Może powiecie mi co mam wybrać-delikatny i dobrze latający, może też być innej firmy.
Będę też próbowała wkręcić swojego szelciaka. To suka 5-ms.Nie bardzo interesuje się dyskiem. Zrozumiałam, że mam ją nakręcać żelowym? Mam taki trixie, kompletnie nie lata ale do szarpania dobry. Czy może warto przyinwestować w coś co się unosi w powietrzu?A jeśli tak to co i jaki mam mieć rozmiar.
A może to nie dla niej zabawa skoro jej to nie kręci i pomyśleć o czymś innym?

Link to comment
Share on other sites

Russellka- Dzięki wielkie. Zdecydowałam- dla dużej dwa Daktari CS a dla małej Soft dla szczeniaków. Drugi wątek -polecony przez ciebie czytam i przeczytam sobie resztę tematów, bo ze szkotką najwyższy czas zacząć nowe sztuczki więc najpierw ja muszę się czegoś nauczyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...