Jump to content
Dogomania

Jaki w ogóle dysk


w-lenka

Recommended Posts

Lata beznadziejnie - to ciężki, gumowy naleśnik - nie ma porównania przy normalnym plastikowym dysku i nie ma też co rzucać na zmianę z 'normalnym', bo tempo lotu jest zupełnie inne ;)

Ten jest świetny na początek, do nakręcania,do przeciągania,do rollerów ale do rzucania raczej kiepski

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 778
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Whisky nigdy nie miała do czynienia z frisbee, ale uwielbia nosić w takie spodki od doniczek. :diabloti: Kupiłam jej dziś [URL=http://allegro.pl/trixie-dysk-frisbee-plastik-23cm-tx-3356-promocja-i2481811794.html]takie[/url] frisbee. Jak myślicie - czy na początek będzie ok?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']Whisky nigdy nie miała do czynienia z frisbee, ale uwielbia nosić w takie spodki od doniczek. :diabloti: Kupiłam jej dziś [URL=http://allegro.pl/trixie-dysk-frisbee-plastik-23cm-tx-3356-promocja-i2481811794.html]takie[/url] frisbee. Jak myślicie - czy na początek będzie ok?[/QUOTE]

to zależy głównie od tego czy pies będzie chętny do zabawy plastikowym talerzem, zwykle na początek poleca się gumowe albo materiałowe, bo wygodniej jest się nimi przeciągać z psem żeby go nakręcić, a sporo psów może mieć z początku opory żeby przeciągać się twardym frisbee

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mam, a raczej miałam hero air. Szukam nowego dysku, zależy mi by był tani i nie za twardy- dobry do przeciągania i do krótkich rzutów.
Z początku Arni bawił się gumowym dyskiem, ale potem miał problem by przejść na plastikowy, ale się udało i już chętnie się przeciąga ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Mam, a raczej miałam hero air. Szukam nowego dysku, zależy mi by był tani i nie za twardy- dobry do przeciągania i do krótkich rzutów.
Z początku Arni bawił się gumowym dyskiem, ale potem miał problem by przejść na plastikowy, ale się udało i już chętnie się przeciąga ;)[/QUOTE]
A co z Hero Airem było nie tak? ;)
my mamy Air'a i się sprawuje mimo, że nie jest wytrzymały (znaczy...to zależy od psiaka;)) ale nawet nieźle lata.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Problem w tym, że zrobił w dysku dziury i kawałek nawet oderwał... Raz się nakręcił, poszarpał i po dysku. A nie mam ochoty co chwila wydawać kasy na dysk. Z drugiej strony dysk nie może być za twardy, bo nie będzie chciał go łapać :roll:[/QUOTE]

Właściwie nam Air służył by długo, długo gdyby nie to, że dużo się szarpiemy a przy tym pies używa więcej siły. Gdyby było to same łapanie overów, backhandów - dysk posłużyłby dłużej no ale cena :roll: obecnie mamy 6 fastbacków i sprawują się najlepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HexaWHWT']Właściwie nam Air służył by długo, długo gdyby nie to, że dużo się szarpiemy a przy tym pies używa więcej siły. Gdyby było to same łapanie overów, backhandów - dysk posłużyłby dłużej no ale cena :roll: obecnie mamy 6 fastbacków i sprawują się najlepiej.[/QUOTE]

[quote name='evel']Hero Xtra? ;)[/QUOTE]

To jeszcze mi doradźcie gdzie mogę je kupić ;) Na allegro, czy w sklepie, bo na krajowej wystawie to ja raczej ich nie znajdę...
A może zwykły plastikowy z trixie? :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HexaWHWT']Właściwie nam Air służył by długo, długo gdyby nie to, że dużo się szarpiemy a przy tym pies używa więcej siły. Gdyby było to same łapanie overów, backhandów - dysk posłużyłby dłużej no ale cena :roll: obecnie mamy 6 fastbacków i sprawują się najlepiej.[/QUOTE]

Moja suka z fastbacków zrobiła durszlaki, więc jak młody dziurkuje Hero Air to ja bym szukała cięższego kalibru ;) A znaleźć można czasem na allegro, albo w internetowych zoologach :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

kupiłam fastbacki dla kundla z myslą że dobre markowe to wytrzymają. zostały użyte na dwóch "treningach" tylko da łapania. do szarpania były hero air i marki Tesco. po dwóch treningach wygladają dosłownie jak durszlak czy cos w tym stylu. dodam że mój piesek jakoś specjalnie dobrze jeszcze i nie chwyta, a przede wszystkich rzadko udaję mu się złapać jakiś długi rzut taki żeby musiał mocno chwycic dysk. zazwyczaj łapie bliziutkie lekkie rzuty. (wyjaśnie że jak musi mój pies się rozpedza i łapie dysk w powietrzu to dużo mocniej chwyta, niż dysk wyrzucony bliziutko, brany prawie że z ręki)
dobrze że kupiłam z przeceny bo po prostu się nie opłaca.

więc teraz szukam jakiś dysków. dla kundla wielkości spaniela. czegoś w miarę lekkiego, co długo może lecieć. nie będę się nim szarpać bo od tego mam dyski z Tesco:diabloti:
(Hero Air mi pasują ale szukam też jakiś innych, jak by to opisać trochę mniejszych ale w "budowie" czegoś w stylu fastbacków- kto widział hero air i fastbacki ten mam nadzieje wie o co mi chodzi:)

Link to comment
Share on other sites

hm... fastbacki są słabymi dyskami, ale ja właśnie używam ich tylko do łapania i mają się dobrze po kilku/kilkunastu treningach... ale regularnie je rozgrzewam i modeluję, by nie było dziur i nierówności. to wydłuża żywotność :)

fastbacki są trudnymi dyskami i jeśli dobrze Ci się nimi rzuca, to teoretycznie nie powinnaś mieć problemu z innymi dyskami i możesz spróbować z Hero Xtra, będą mocniejsze, a nie są ciężkie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...