Jump to content
Dogomania

taniec z psem


Saba

Recommended Posts

  • Replies 694
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=1008&page=2"]TU[/URL] się pochwaliliśmy co umiemy. Dodatkowo slalom między nogami gdy idę do tyłu i w bok.
Teraz stawiamy na obedience, może uda nam się jeszcze w tym roku gdzieś się pokazać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tośka_m']Poproszę o propozycje sztuczek dla psa bardzo łapowego, bo mi się inwencja wypaliła :p[/quote]

Część pewnie umiecie, ale to takie przykładowe co można z łapami robić:
- wszelkie targetowanie łapami przedmiotów;
- mozesz rozróżnić podawanie łap i zrobić osobne na ukos (twoja lewa psika prawa itd.), osobne na wprost (twoja i psa lewe), obydwie na wprost i obydwie na krzyż - to by było coś fajnego:lol:;
- wsadzanie łap do wszelkiego rodzaju rzeczy - pudła, kosze, kartony, kubły;
- różne nietypowe chody - boczne, z krzyżowaniem łap, krok hiszpański itd.;
- podnoszenie przednich łap w siadzie i stojąc na tylnich łapach;
- machanie łapami - jedną, drugą, dwiema razem, dwiema na przemian(jedna w góre, druga w dół);
- wchodzenie na różne rzeczy/meble, opieranie na nich łap;
- opieranie łap na właścicielu, chodzenie z łapami na tobie;
- przykrywanie łapą lub obiema oczy (np. na "wstydź się");
- kładzenie łap na krześle w siadzie i dawanie głowy pomiędzy nie (jeden z wariantów tzw. modlitwy);
- grzebanie/kopanie łapami na komende;
- podnoszenie na zmiane tylnich łap - bardzo fajnie wygląda (mogą być też przednie);

...jakoś dzisiaj nie mam specjalnie weny twórczej to na razie tyle - jak nie znajdziesz sobie czegoś do wybrania to jeszcze potem moge Ci coś wymyslić:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atena']a czy Berneńczyk sie nadaje do tańca :D ?
A i czy jets jakaś oficjalna strona Polska tego sportu?[/quote]

Do tego nadaje się każdy pies, bo obowiązkowe elementy niczego specjalnego poza dobrym wyszkoleniem nie wymagają:lol: No a wszekie elementy "akrobatyczne" są zupełnie dowolne, więc robi sie co pies może i składa z tego układ - można wygrać bez specjalnych akrobacji - niestety nie ma o tym w internecie za dużo:-( Możesz zajrzeć na tą strone, jest tu regulamin, pare foto z ariedalem itd.: [URL="http://dogs.gd.pl/psiejstwo"]http://dogs.gd.pl/psiejstwo[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atena']dzięki ;)
Moze spróbuje z małą
Czyli sama mam wymyśleć układ?[/quote]

Tak - nawet w klubach zazwyczaj tylko coś podpowiadają, ale układa się samemu:lol: Jak mieszkasz koło Wrocławia, to jeżeli byś chciała możesz ćwiczyć taniec w agility de lux - treningi mają na partynicach, gdzieś na torze wyścigów konnych, ale nie wiem jakie są terminy zajęć:roll:

Poza tym to najpierw i tak trzeba uczyć poszczególnych elementów, a dopiero potem łączyć je w jakieś bardziej skomplikowane układy - więc wymyślaniem układu narazie sie nie martw i ucz kolejnych tricków:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanko- jak Ramzesik chodzi do tyłu to ze 2-3 kroki robi dobrze, a później dupsko ;) skręca w prawo i idzie coraz bardziej w bok aż w końcu bokiem... No nie mogę go tego oduczyć- on idzie tyłem, ale zawsze skręca... Co zrobić żeby to "wyeliminować" ;) ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nikusia']Mam pytanko- jak Ramzesik chodzi do tyłu to ze 2-3 kroki robi dobrze, a później dupsko ;) skręca w prawo i idzie coraz bardziej w bok aż w końcu bokiem... No nie mogę go tego oduczyć- on idzie tyłem, ale zawsze skręca... Co zrobić żeby to "wyeliminować" ;) ?[/quote]

Proś go, żeby chodził tyłem kiedy ma po prawej stronie jakąś ściane, łóżko, szafe etc. aranżuj sytuacje tak, żeby nie mógł skręcić w prawo... ot tak cała filozofia:lol: No, a jak już Ci przypadkiem skręci to ignoruj to, bo źle zrobił i najlepiej wogóle go na troche wtedy olej:roll: Po jakimś czasie możesz znowu sprubować, a najlepiej porub wtedy jakieś inne rzeczy przed kolejnymi prubami co by nie prubował powtarzać tego co robił źle:lol:

Poza tym robi źle bo mu nagradzałaś robienie źle, więc może mieć to dobrze utrwalone - jak robi dobrze dwa trzy kroki to możesz też mu nagradzać na zmiane na drugim, pierwszynm i trzecim kroku zanim zdąży ruszyć się w bok. Tak, żeby chodził tylko te 1-3 kroki i po jakimś czasie zacząć wydłużać, ale nagradzając tylko proste cofanie co by nie zorbić znowu tego samego problemu:cool3:

Łatwiej pierwszym sposobem, ale nie wiem czy nim Ci wyjdzie - naczy, czy Twoje psisko nie będzie sie odsuwać przypadkiem od tej np. ściany i skręcać, ale sprubować zawsze warto:roll:

Jak uczyłaś cofania? - to jest istotne, może robiłaś np. błędy w naprowadzaniu, jakoś np. ruszałaś ręką powodując jego skręcenie:roll:

W każdym razie staraj się robić tak, żeby pies nie miał możliwości się skręcić, albo podając wcześniej smakołyk (nagrode, co tam masz), albo ćwicząc obok czegoś, żeby nie miał jak skręcić, albo naprowadzając tak, żeby nie skręcał - do wyboru jak wam wygodniej i łatwiej:lol: Możesz oczywiście robić po trochu z każdego wymienionego przykładu - to wam się lepiej to zgeneralizuje:cool3:

Napisz czy coś pomaga i jak wogóle idzie;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Potrzbuję waszej pomocy.
Otóż mam już 3 letnia sunię collie i troszke z nią ćwiczyłam dog dancing (slalom, podskoki itp.) jednak nigdy nie udało mi się skupić jej uwagi na mnie na dłuzej niż 1 minutę. Jak skupić jej uwage na mnie, tak aby była wpatrzona we mnie "jak w obrazek" i mogła pójść za mną w ogień. Wiem, że to jest trudne i wymaga czasu, chcę jednak jej tego skupienia na mnie nuczyć, jednak nie wiem jak się do tego zabrać. Niedługo będe mieć pieska collie i z nim chciałabym na poważnie zająść się dog dancing, jednak obawiam się, ze nie będe potarfiła skupić jego uwagi na mnie tak jak to jest w przypadku Gracji.:shake: Co robić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atena']a czy Berneńczyk sie nadaje do tańca :D ?
A i czy jets jakaś oficjalna strona Polska tego sportu?[/quote]

Oczywiscie ze brneńczyk się nadaje do tańca i takze tańczą;) . Nie muszą wykonywać skoków, czy slalomu miedzynogami a taniec możesz układać do jego możliowści ruchowych. Berneńczyki bardzo ładnie sie poruszaja i bardzo dynamicznie jak na tak duzego psa.
Zatwierdzony regulamin tańca znaduje sie na stronie
[URL="http://www.agilitydeluks.republika.pl"]www.agilitydeluks.republika.pl[/URL]

Jeżeli masz jakieś pytania czy czegoś w nim nie rozumiesz to pisz a odpowiem Ci na nie , bo jestem autorem zatwierdzonego regulaminu;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jak skupić jej uwage na mnie, tak aby była wpatrzona we mnie "jak w obrazek" i mogła pójść za mną w ogień.[/QUOTE]
Dominiko to wszystko polega na wyrobieniu pasji do zabawy. Czy Twój pies lubi sie przeciągać zabawkami?
Możesz też próbowac na smakołyki chociaż trudniej jest uzyskać ten sam efekt zale oczywiście próbuj i zacznij od kilku sekund a potem wydłużaj nagradzanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nikusia']Mam pytanko- jak Ramzesik chodzi do tyłu to ze 2-3 kroki robi dobrze, a później dupsko ;) skręca w prawo i idzie coraz bardziej w bok aż w końcu bokiem... No nie mogę go tego oduczyć- on idzie tyłem, ale zawsze skręca... Co zrobić żeby to "wyeliminować" ;) ?[/quote]

Do tego co napisala Anza&Hacker dodalabym swoje doswiadczenie - chodzenia tylem ja rowniez uczylam przy scianie ale pozniej, gdy juz te sciane zostawilam w spokoju to gdy suka skrecala robilam krok-dwa do przodu. I tak pomalutku nauczylam ze idac do tylu trzyma sie nogi takze jak skrecam.

Link to comment
Share on other sites

[B]Dominika1987[/B] - musisz wyrobić więź ze swoim pieskiem, musicie być po prostu blisko siebie, dużo razem robić, tak, żeby ona świata poza Tobą nie widziała to będzie wpatrzona jak w obrazek:lol:

[quote name='LALUNA']Dominiko to wszystko polega na wyrobieniu pasji do zabawy. Czy Twój pies lubi sie przeciągać zabawkami?
Możesz też próbowac na smakołyki chociaż trudniej jest uzyskać ten sam efekt zale oczywiście próbuj i zacznij od kilku sekund a potem wydłużaj nagradzanie.[/quote] Ja do tego jeszcze dodam, że po prostu musi być praca, praca, praca i jeszcze raz praca w bardzo dużej ilości... jeśli możesz skupić psa np. tylko na minutke to dobrze, rób serie po 1min, ale bardzo częste i entuzjastyczne:lol: ....ćwicz z psem dużo jak najciekawszych i urozmaiconych dla psa rzeczy, żeby jej sie to nie nudziło.

Kolejną sprawą są metody jakimi psa szkolisz... powinny być w 100% pozytywne (przynajmniej takie moje zdanie), żeby pies nie kojarzył sobie nieprzyjemnych rzeczy z Tobą... powinnaś psa [U]zawsze[/U] nagradzać i to tym co naprawde chce dostać - w końcu pies Ciebie skojarzy z super źródłem fajnych rzeczy - super nagród, najleprzego żarcia, najfajniejszych zabaw:p

Dodatkowo pomuc może Ci jakaś super nagroda na koniec ćwiczeń np. super zabawa w to co pies lubi (ganianie się, przeciaganie sznurkiem, rzucanie piłeczki), albo seria smakołyków dawanych pod rząd np.10 - takie kończenie ćwiczenia bardzo dopinguje mojego psa, pomogło mi to wydłużyć skupienie na mnie z kilku minut na spokojnie kilkanaście do pół godziny - zależy od dnia:lol:

Jeszcze jedno co skupi uwage psa na Tobie... to jeżeli uczysz ją posłuszeństwa - możesz robić to na komendach optycznych zamiast werbalnych - wtedy pies będzie musiał się na Ciebie patrzeć, żeby wiedzieć co ma robić;)

...a i całkiem bym zapomniała - wyjątkowo dobrze na skupienie uwagi psa wpływa zaskakiwanie go nagrodą, czyli wyciągniecie czegoś zupełnie innego niż to na co ćwiczysz np. ćwicząc na suche żarcie podrzucasz jej w środku sesji kawałek kiełbaski... mi to baaardzo pomaga:lol: Staraj sie zaskakiwać psa, żeby nigdy nie wiedziała czego może się spodziewać tym razem;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...