Jump to content
Dogomania

taniec z psem


Saba

Recommended Posts

[quote name='Alusia']Jak nauczyć chodzenia przy nodze do tyłu (umie się sam cofać)???[/quote]

Hej:p
Ja powiem jak to u nas wygladalo, a nie bylo ciezko...;)
Szczegolnie, ze Twoj psiak umie sie juz sam cofac, dlatego pewnie i wam szybciutko sie uda. Jesli pieknie mu to wychodzi, dodaj komende.
My umiemy(jejku, moj psiak umie:evil_lol:) dostawiac, zatem dostawial i powolutku ksztaltowalam cofanie przy nodze po dostawieniu do lewej. Ksztaltowalam, az pewnego dnia wymsknelo mi sie "tyl"(komenda do cofania), a mloda w tyl...i tak nam sie udalo:lol:Po prostu umiala pieknie sie cofac i w dobrym momencie dodalam komende.Nie za wczesnie, tylko w sam raz;)
Mozesz rowniez wykorzytac target lub po prostu naprowadzanie;)

Powodzonka!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 694
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Buka xO']A to są kroki nawet nie wiem czy do tańca,z książki ,101 psich sztuczek'
Rewiowy to że pies staje pomiędzy twoim nogami i podnosi razem z tobą daną nogę do góry.
Księżycowy to taki jak ukłon tylko pies do tego idzie do tyłu :lol:[/quote]

faktycznie, dostałam niedawno ta książkę ;) znalazłam te kroki, jeszcze wszystkiego nie zdążyłam zobaczyć...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Taki fajny temat, a coś tu ostatnio ucichło.
Przestudiowałam te 70 stron tematu i już wiem, że będziemy układać układzik z Sonią:razz:
Narazie umiemy slalom do przodu, ósemkę, turlanie, kładzenie łapy na kolano, łapanie łapami mojej reki, uczymy się czołgania (ale ona to robi w takim tempie, jak jakiś odrzutowiec:-o), okrązanie mnie, okrążanie jednej nogi, kółeczka wokół własnej osi, i z takich DD to chyba tyle, chyba że o czymś zapomnialam. Mam już muzykę i kawalątek choreografii:razz:

P.S. fajnie ćwiczycie. Dzięki Wam moze ta dyscyplina się rozwinie u nas;)
Niestety niektóre filmiki już nie działają...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Hmmm... a jak fajnie nauczyć psa COFANIA ?
Znaczy się , uczyłam Lunę mniej więcej tak:

| |
| * |
| |
| |

Ona była tą gwiazdką, na około nas były poukładane jakieś rzeczy , ja szłam w jej kierunku ona się cofała.
Kiedy robimy to bez niczego też nam wychodzi, problem jest taki że muszę iść z nią żeby się cofała
A za cholerę nie wiem jak zrobić żebyśmy razem szły do tyłu, między nogami żeby była ... Bo się boi i szybko ucieka

Mógłby mnam ktoś doradzić też co można się teraz nauczyć ? XD
Jakiś ciekawy sposób i mniej więcej dać opis jak można fajnie nauczyć ;)
Niestety książka 101 psich sztuczek nie wchodzi w grę, bo kupiłam sobie za ponad 40 zł książkę do szkolenia ogólnego więc muszę trochę uzbierać

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To że ucieka, moożna przełamać smaczkami. Sonia też na początku nie była pewna, a teraz nawet od razu z wjazdu cofa się ze mną (miedzy nogami nadal będąc)

A co już umiecie? W temacie o filmikach możesz trochę popodglądać ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja z Korką też zaczęłam ćwiczyć taniec z psem (i nie tylko) :)

Cofać się jednak boi...
Moim zdaniem idzie nam całkiem dobrze biorąc pod uwagę to że Kor jest psem po przejściach, a u nas mieszka od dwóch miesięcy :loveu:
Wprowadzam także inne sztuczki i wygląda to nawet fajnie. A teraz umiemy: skok przez nogę, skok przez obręcz z rąk, wyskakiwanie na ręce, slalom przodem, turlanie się, stać na przednich łapkach w oparciu o fotel, skakać przez plecy i wskazane przedmioty. A z komend to tylko łapa, siad i zdechł pies :)
Aktualnie ćwiczymy stanie na łapkach i wskakiwanie na jakieś mniejsze przedmioty :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Super filmik :) i psisko też cudo :loveu:
Będę zagladać bo chcę z moim piesiem też się dogdansic :D narazie ma 5 miesięcy, więc skoki odpadaja, ale umiemy uklon, slalom, ósemkę, czołganko, 'papa', turlanie, jakiś obrocik.. i wciąż sie uczymy nowych rzeczy, ale nie chcę przesadzać jeszcze w tym wieku, więc czekam z niecierpliwościa, aż podrośnie :)

Link to comment
Share on other sites

My dopiero początkujące jesteśmy ale przecież najważniejsza jest zabawa :p
Dejzi potrafi :
obrót wokół własnej osi w obydwie strony, slalom do przodu, skoki przez moją nnoge, kładzie łapy na kolano, turlanie sie, stanie na tylnych łapach i chodzenie tak do tyłu Uczymy się zkania przez obrcz zrobioną z rąk.
Ale Dejzi to mała jest wielkośći sznaucera sredniego...
Pozdrawiam wszystkich tańczących i próbujących:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...