Jump to content
Dogomania

taniec z psem


Saba

Recommended Posts

  • Replies 694
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja czytałam o takiej metodzie, że pies stoi przed tobą w wąskim przejściu (tak że nie może się odwrócić). Wtedy ty coraz bardziej zbliżasz się do psa i psiea musi przesuwać się do tyłu. Wydzajesz komendę "do tyłu" (lub jakąś inną), chwalisz psa i nagradzasz. W zależności od szybkości uczenia sie psa, gdy już sam zaczyna się cofać trzeba ćwiczyć w innym miejscu.

Życzę cierpliwości i powodzenia. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

A Sonke ucze tańczyć ze mną 8)

Mówie jej SIAD, ona siada i mówie PROSZĘ DO TAŃCA i podaję rękę, a ona kładize swoją łapke na mojej i mówię tedy HOP, ona się odpycha łapami tylnymi i WSTAJE. A że moja mama gra na pianini, to jest nam łatwiej :lol:

Ja ją trxzymam za łapki,robimy oobroty, to tyłu, do przodu :lol:

a ona bardzo lubi stać na łąpach tylnych 8)

Jest wtedy bardoz miło i sympatycznie 8)

Wczoraj wieczorem ja nauczyłam ją :) Posslzo łatwo, bo była chętna do zabawwy,dla neij to wielka FRAJDA!

Uczyłam ja tak, że , w buzi miałam jakiegos mojego wafelka, lub jej psiego czekoladowego dropsa( ktory wcale nie jest nie dobry, oczywiscie nie jen;)) i to lolub tamto tryzmałam w zębach i ona tak patrząc na jedzonko zaczeła ze mną tańczyć.

Sprupójcie sami, jets to cool 8) 8) 8) POLECAM!!!

JEsczzaą ją naucz SAMĄ tańczyć, beze mnie:) już jesteśmy w trakcie kręcenia się w kółko( tak jak za ogonkiem), tego nie za bardzo lubi, ale się nauczy;)

A wcozraj wieczorem jescze nauczyłąm ją zanościć coś do drugiej osoby będącej w 2 pokoju :)

np. dałąm jej zabawkę i powiedziałam ZANIEŚ PANi i pokazałam kierunek, najpierw szła ale nie doniosła, wróciła do mnie za któryms razem sie udało a potem to w tę i spowrotem latała tzn, chodziła :oops:

To na tyle, pappa!!

ps. ktoś z Was tańcyz ze swoim psem?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 4 weeks later...

hmm ciekawa sprawa
moja sunia jest bardzo posłuszna, do tego lubi stac na dwóch łapkach
musze spróbowac
ale warto uczyc do konkretnej melodii (to tak odnosnie pianina - brzmi inaczej niz muzyka z mtv :P) czy wogole do kazdej ?
Bo nie chce zeby bylo tak ze ilekroc właczę mtv to sunia bedzie chciała do zabawy (w tym wypadku - tanca)

Link to comment
Share on other sites

Jedna wersja to pies i ja tyłem,ale to narazie pozostawiam.
My uczymy się psiak przodem,a ja tylem do kierunku ruch.
Stawiam ją sobie obok nogi(przodem do kierunku ruchu) odstawiam noge do tyłu i mówie pod nogą pokazując jej smakołyk,potem przytrzymuje ją po przejściu na drugą stronę,ustawiam obok nogi i znowu odstawiam nogę,pokazuje smakolyk i komenda. Tak robie aż nie załapie o co chodzi,potem już bez zatrzymywania jej przed odstawieniem nogi,potem coraz szybciej,a na końcu łącze slalom do przodu i do tyłu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Orange']Buldog francuski i york :p :p[/quote] masz fajne rasy do szkolenia, zachecam zacznij od łatwych elementów jak obroty psa wokół własnej osi, do tego wystarczy smakołyk , ruch ręki w odpowiednią stronę i komenda obrót tak aby pies w przyszłości mógł skojarzyć polecenie z elementem który ma wykonać

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a czemu uważasz , że skoki przez nogę (bo takie są jako obowiązkowe) są NIE DO WYKONANIA na większości psów?:crazyeye:
przecież tak naprawdę to możesz tu wystawić nogę opartą na ziemi i nawet otyły jamnik (bez obrazy) podskoczy przechodząc nad nią

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...