Jump to content
Dogomania

taniec z psem


Saba

Recommended Posts

  • Replies 694
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Akadna'][COLOR=royalblue][I]Właśnie, właśnie, w wakacje będzie duuużo czasu na uczenie sztuczek :D koniecznie musimy rozgryźć ten ukłon :)[/I][/COLOR][/QUOTE]

U mojego, tez bylo cos takiego, ze tylko z reka sie klanial, ale pozbylismy sie tego w taki sposob, ze na poczatku byla reka na dole i "uklon" i smaki, pozniej reka byla troche wyzej, "uklon" i smaki i tak w kolko i teraz reka jest nam nie potrzeba :razz:

Ja juz swojemu wyksztaltowalam tupanie tylnymi nogami, podnoszenie lewej lapki, machanie glowa, tylko ze nie chce mi sie tego wprowadzac na komende :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akodirka']U mojego, tez bylo cos takiego, ze tylko z reka sie klanial, ale pozbylismy sie tego w taki sposob, ze na poczatku byla reka na dole i "uklon" i smaki, pozniej reka byla troche wyzej, "uklon" i smaki i tak w kolko i teraz reka jest nam nie potrzeba :razz:

Ja juz swojemu wyksztaltowalam tupanie tylnymi nogami, podnoszenie lewej lapki, machanie glowa, tylko ze nie chce mi sie tego wprowadzac na komende :)[/quote]

Jak go nauczyłaś tupania??

Link to comment
Share on other sites

Też jestem ciekawa.
Ogólnie aktualnie oglądam filmiki w necie z DD i szukam jakichś fajnych, narazie nie za trudnych sztuczek do dd których jeszcze nie umiemy. I na przykład w tym filmiku (ogólnie ta dziewczyna i ten pies są boscy obejrzyjcie sobie ich inne filmiki :loveu:) jest jedna sztuczka , zaczynająca się w 43 sekundzie filmiku i za cholerę nie wiem jak ją wykonać. Że pies idzie sam parę kroków do przodu a potem się cofa... Może macie jakiś pomysł?

Albo super są jeszcze sztuczki psów Silvii Trkman ! Krzyżowanie łap np, nie mam pojęcia jak nauczyć!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta&Karmen']Jak go nauczyłaś tupania??[/QUOTE]

Wyksztaltowalam klikerem :)
tzn. na poczatku chcialam go nauczyc podnoszenia tylnej lapki, ale potem, zobaczylam, ze czasem podnosi raz jedna i raz druga na przemian, wiec wzmocnilam mu to i wyszlo tupanie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Brawo! :cool2:

My robimy podawanie tylnej łapki aktualnie. Na początku strasznie mu się myliło z cofaniem, nie potrafił podnieść łapy stojąc w miejscu :cool1: Tylko się cofał i 'szukał' zadkiem na co by tu wskoczyć :lol: A teraz jest coraz lepiej :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akadna'][COLOR=royalblue][I]W dodatku chłopak bardzo szybko załapał, po kilku powtórzeniCH. Ale narazie jesteśmy jeszcze z podłożoną nogą [ile ja się musiałam nawyginać, to moje :lol:]. [/I][/COLOR][/quote]
Trochę gimnastyki nie zaszkodzi:lol: ważne że działa:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Widzieliście to?
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=-0jNC_w1tSw[/URL]
Filmik z brytyjskiego programu 'Got talent' , dziewczyna przyszła ze swoim borderem , pokazali trochę dogdancingu i po prostu oszołomili publiczność i jurorów. Mi się to oczywiście podoba i doceniam ale jurorzy chyba w życiu nie widzieli żadnego pokazu czy choćby filmiku z DD, a zwłaszcza DD z borderem. Jest ich na YT na pęczki, większość z tych psów jest wyszkolona na bardzo podobnym poziomie według mnie. Kate i Gin pokazują takie klasyczne głównie ,różne ósemki normalne i zadkiem, slalomy między nogami , chodzenie na tylnych łapach, czołganie. Zgranie jest perfekcyjne , owszem i w ogóle fajnie to wyszło ale chyba jurorzy przesadzają z tym zachwytem, to nie jest jak na wyszkolonego psa (i to bordera:lol:) jakiś super ekstra poziom DD ;)
tzn jest super ale oglądając dziesiątki filmików dd z podobnymi sztuczkami wydaje się to nie być jakimś wieeeelkim wyczynem w wyszkoleniu bc (chociaż od razu mówie, ze nie znam sie na owczarkach ni w ząb ;)), mogłoby im na casting przyjść 20 takich i ciekawe co by wybrali :D
mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi ;)

Ciekawe co by jurorzy powiedzieli na filmiki ze sztuczkami psów Silvii Trkman :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Napisałam, że zwłaszcza z borderem :p
A nie , że z innym psem nie.
Nie napisałam, że 'maszynka'.
Jednak z jakiegoś powodu :evil_lol: ludzie którzy uprawiają sporty i szkolą swoje psy bardzo często wybierają właśnie bc - nie mówię, że są łatwe czy cokolwiek innego, nie chcę się wypowiadać bo nie znam się na tej rasie ale z pewnością mają duży potencjał, dużą chęć współpracy, giętką budowę i inne takie.
Stąd moje 'zwłaszcza'.
Nie skrytykowałam pary na tym filmiku - bardzo mi się podobają. Ale w gąszczu innych filmików z borderami na DD nie są jakimś cudem natury. Ot.
No i pytałam co o tym sądzą inni więc jestem gotowa na jakieś odmienne poglądy.

Taki elaborat walnęłam bo nie lubię być źle rozumiana :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martita']Z borderem, z borderem, brrr...Z kazdym psem da sie zrobic wiele. A co to, border to jakas maszynka czy co???:roll:[/quote]

hehe, z każdym to raczej nie... z takim leniem jak moja Karmen to ciężko bywa:roll: może ktoś mi poradzi - co zrobić kiedy pies na hasło idziemy na spacer wskakuje na łózko i kładzie się spać?:shake:
Wystarczył tydzień mojej nieobecności w domu, do tego zraniona łapka (dla rodziców pretekst do krótkich spacerów) i pies rozleniwił sie totalnie... chciałam ćwiczyć nowe figury a ona przy tym sparwia wrażenie jakby miała zasnąć... ech

Link to comment
Share on other sites

Jak jest ogólnie osowiała to może warto przejść się do weta, zrobić badania krwi?? Tzn ważne jest to czy zachowuje się inaczej niż 'normalnie', standardowo. Każdy 'odchył' ,zwłaszcza jak się przedłuża, wg mnie lepiej konsultować z wetem. A o co chodzi z łapką? Może coś jej nadal jest?
W każdym razie ja bym najpierw sprawdziła czy jest wsio ok ze strony zdrowia...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...