Jump to content
Dogomania

taniec z psem


Saba

Recommended Posts

My juz to umiemy, ale właśnie probuje psa nastawic na "sztuczki" na odległosc. Widzialam na filmiku (bardzo znanym z goldenem do piosenki "you're the one that i want" z Grease) super rzezc. Mianowicie- pies idzie do tyłu, po (jak dla mnie) kilkunastu metrach zawraca zadkiem i tyłem idzie miedzy nogi pani. T ta sztuczka, o ktorej mówicie tylko na odległosc.
A tego odbijania sie psa od właściciela nie radze przy duzych rasach, niedoswiadczonych, przyniepewnej sytuacji ze stawami. Ja bym sie bala- po pierwsze trudna sprawa, po drugie masywny pies. Ta sztuczka jest fajna we frisbee, ale to wyzszy stopien wtajemniczenia:D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 694
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Guciek']Super :) Osobiście myślałam, że to będzie trudna do nauczenia sztuczka - tak naprawdę sucz pojęła baaardzo szybko, ale może to taka cecha retrieverów? :eviltong: ;)

[URL="http://pl.youtube.com/watch?v=KA50IkRVNQA"]Nasz filmik[/URL] z ćwiczeniem na świadomość zadu ;)[/quote]

dziś na drugiej sesji Karmen już za każdym razem się cofała, kilka razy nawet nie musiałam robić kroku do przodu. Też jestem zdziwona że tak szybko się kapneła o co chodzi.
Co do filmiku: ten jej ogon jest najlepszy:loveu: a tak wogóle to wyjaśnij mi - po co ćwiczyć z psem tą świadomość zadu?

[quote name='prittstick08']My juz to umiemy, ale właśnie probuje psa nastawic na "sztuczki" na odległosc. Widzialam na filmiku (bardzo znanym z goldenem do piosenki "you're the one that i want" z Grease) super rzezc. Mianowicie- pies idzie do tyłu, po (jak dla mnie) kilkunastu metrach zawraca zadkiem i tyłem idzie miedzy nogi pani. T ta sztuczka, o ktorej mówicie tylko na odległosc.
A tego odbijania sie psa od właściciela nie radze przy duzych rasach, niedoswiadczonych, przyniepewnej sytuacji ze stawami. Ja bym sie bala- po pierwsze trudna sprawa, po drugie masywny pies. Ta sztuczka jest fajna we frisbee, ale to wyzszy stopien wtajemniczenia:D[/quote]

Taak, też to gdzieś widziałam... świetna rzecz, ale my musimy jeszcze podstaw się uczyć:lol: no, ale życzymy powodzenia, jak wam się uda to się odzwij:) i napisz jak się tego uczyliście.
a z odbijaniem się masz rację - z dużym psem lepiej nie:shake:

Link to comment
Share on other sites

Widzę spory potencjał DogDancing w moim psie. Myślicie że mamy szanse ??


[IMG]http://i225.photobucket.com/albums/dd273/ajronowa/Kopiazlegionowo054.jpg[/IMG]

[IMG]http://i225.photobucket.com/albums/dd273/ajronowa/Kopiazlegionowo055.jpg[/IMG]

[IMG]http://i225.photobucket.com/albums/dd273/ajronowa/Kopiazlegionowo058.jpg[/IMG]

[IMG]http://i225.photobucket.com/albums/dd273/ajronowa/Kopiazlegionowo059.jpg[/IMG]


:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ło matko! Toz to nie pies tylko koń:evil_lol: A jak stoi, to juz nie koń tylko człowiek:evil_lol: A moze sprobojecie odbijania sie od przewodnika:D To byloby ciekawe.

Marta&Karmen- ja nie uczylam cofania sie wchodza na psa. A ciesze sie z tego, bo trudniej by mi bylo przeniesc to na odleglosc. Moja suka umie wszystkie lelmenty do zorbienia tej sztuczki, ale wlasnie, gorzej z ta odlegoscia... cwiczymy, mam nadzieje ze sie uda.
pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prittstick08']
Marta&Karmen- ja nie uczylam cofania sie wchodza na psa. A ciesze sie z tego, bo trudniej by mi bylo przeniesc to na odleglosc. Moja suka umie wszystkie lelmenty do zorbienia tej sztuczki, ale wlasnie, gorzej z ta odlegoscia... cwiczymy, mam nadzieje ze sie uda.
pozdrawiam:)[/quote]

tzn nie jestem pewna co masz na myśli, ale mi chodziło o to cofnięcie do tyłu kiedy pies znajduje się pod moimi nogami.
a ogólnie cofania to ona jeszcze nie umie:/

Link to comment
Share on other sites

Tzn (wydawało mi się, że o tym piszesz) dużo osób uczy cofania sie tak, że nachodzi na psa jakby, wymuszajac na nim cofniecie sie o krok i to nagradza. ja uczylam tak, że albo klikalam to zachowanie jak naturalnie bez niczego je prezentowala (teraz zawsze przy sesji prezentuje cofanie sie najpierw), a także kładłam smakołyk (kiedy pies stal) pod jej brzuchem czy klatka piersiowa, tak ze pies, zeby wziac ten smakołyk musiał sie albo o krok cofnac, albo chociaz "w polowie cfnac". Wtedy to klikalam. Pies szybko zalapal o co chodzi. Ja wole jak pies sam prezentuje zachowanie, niz mam mu cos pokazywac/naprowadzac. Ale czem tez tylko naprowadzam (wtedy bez klikera) bo tak jest latwiej, lub dlatego ze wiem, ze moj pies nie zaprezentuje nawet fragmentu jakiejs sztuczki sam (np teraz slalom miedzy nogami tylem). Ale jak naprowadzam to bez klikera. kliker tylko kiedy pies sam prezentuje.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Na tym filmie ćwiczymy szybkość i żeby nie zatrzymywała się sama tylko na moje polecenie. Widzicie jak na koniec dokądś biegnie? Bo sprostała zadaniu i dostała pozwolenie na opróżnienie miski stojącej w korytarzu, drzwi do domu są otwarte. Ostatnio z moją pomocą właśnie tyłem dotarła do samej miski pokonując (tyłem oczywiście) dwa schodki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...