Jump to content
Dogomania

komenda "na ręce"


Bursztynka13

Recommended Posts

Możesz zrobić tak: Usiądź na krześle. Zachęć psa żeby na Ciebie wskoczył i pochwal go. Kiedy będzie już śmiało skakał, oprzyj się o ścianę i trzymaj nogi zgięte tak jakbyś siedziała, zachęcając go by skakał i chwal go kiedy to zrobi. Z czasem coraz bardziej prostuj nogi aż będziesz stać pionowo i psiak śmiało będzie skakał. Pamiętaj tylko że musisz [B]zawsze[/B] psiaka złapać, bo jeśli spadnie to może się zrazić albo będzie się obawiał wykonywać tą komendę.

Wiem że większe psiaki uczy się skakać z boku, a nie wprost na właściciela ;) Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Lorena co prawda nie potrafi skakać na ręce bo jest za wielka do tego, ale nauczyłam ją wskakiwać i opierać się łapami o mnie i przytulać w taki sposób kiedy siadam na ziemi na komendę "hopsiaj". Najpierw nauczyłam zwykłego hop za patykiem i podskakiwała w górę i to była podstawa. U nas było o tyle łatwiej, że mała często jak przybiegała do mnie to opierała się łapami o mnie z radości ja w tym momencie tylko dokładałam "hopsiaj", a potem próbowałyśmy z siadu czy marszu w moją stronę "hopsiaj" i nie było większego problemu.

Link to comment
Share on other sites

Bzik umie ale robi to z gracją ciężarnej słonicy :evil_lol::lol:

Robiłam tak - zaczynałam od krzesła. Mój pies umie wskakiwać na różne przedmioty, właściwie wszędzie gdzie się da , jak mu powiem hop i klepnę miejsce gdzie ma wskoczyć. Więc nie było problemu. Ale dodatkowo mu to jeszcze klikałam. Potem uczyłam z kucania, następnie uginałam tylko kolana i aż do prawie pełnego wyprostu.
Skutek uboczny - posiniaczone i podrapane uda jakby mnie bili w domu :evil_lol: + obolałe kolana od trzymania w zgięciu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nareszcie znalazłam ten temat. :multi:
Bardzo chce nauczyć magię wskakiwanie na rece. Chociaż ona nie skacze wysoko, ale myśle, ze to da sie wypracować. Na razie na komendę "do mnie" po przybiegnięciu hamuje 4 łapami na mnie. Odbija się od moich nóg i siada. Więc wyskok ma juz opanowany. Teraz popracujemy, zeby skakała wyżej, a ja poćwiczę łapanie jej w powietrzu. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...