Jump to content
Dogomania

Czym karmić?


Kitana

Recommended Posts

Pozwolę się podczepić pod temat.
Kupuję szczeniaka i nie wiem czym go karmić.
Ktoś mi powiedział, że należy stosować mokre pokarmy.
Np. jeśli chcemy używać suchej karmy to należy ją rozmoczyć.
Czy to prawda?
A jeśli nie, no to czym mam go karmić?

Dodam jeszcze, że będzie to labrador (a później dojdzie jeszcze ONek).

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze zależy, czy chcesz karmić psiaka gotowym jedzeniem, czy przyrządzać mu je w domu.

Jeśli kupisz sucha karmę dobrej jakości, przeznaczoną dla szczeniąt, to sprawdź instrukcję na opakowaniu. Na niektórych piszą, żeby do ok. 3 miesiąca życia moczyć, ale zwykle nie jest to konieczne.

Puszek ogólnie nie polecam, wychodzi drogo, ale na pewno nie są lepsze od dobrej suchej karmy.

Od razu uczulam, że do dobrych karm nie zaliczają karmy marketowe, typu pedigree, chappi, frolic, darling czy friskies. Nie mówiąc już o karmach z biedronki czy tesco. Karmę kupujemy w dobrym sklepie zoologicznym lub u dystrybutora; można też przez internet. Dla labradora i owczarka możesz kupić dobrą karmę dla szczeniąt dużych ras, jak najbardziej mogą jeść tę samą, przynajmniej na początku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja moje szczeniaki karmie dobra karma ,ale dodaje do suchej karmy troche miesa dla szczeniakow z puszek lub gotowanego indyka(mieso z indyka jest lepsze niz kurczak gdyz jest nie takie tluste)Do dobrych karm naleza RC dla szczeniakow,Happy Dog,Purina,Bosita-jest b.dobra karma szwedzka dla psow ,ma duza zawartosc miesa z renifera.W przypadku luzniejszych stolcow daje karme Royal Canin -Veterinary Diet-Intestinal GI 30.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']mieso z indyka jest lepsze niz kurczak gdyz jest nie takie tluste[/QUOTE]

Dla zdrowego aktywnego psa mięso nie musi być chude, ale fakt, że indyk jest lepszy - indyki nie są tak faszerowane hormonami i antybiotykami jak fermowe kurczaki, bo po prostu jest to nieopłacalne.

Link to comment
Share on other sites

Martita, jem kurczaki, ale nie na okrągło dzień w dzień do każdego posiłku. Gdybym jadła kurczaka 2 razy dziennie to mogłoby się skończyć to nieprzyjemnie. Podobnie jest z psem. Był przypadek, że dziewczynka, której mama dawała na obiad praktycznie tylko kurczaki w różnych postaciach (bo białe miąsko najzdrowsze, najlepsze, itp.), w wieku 8 czy 9 lat dostała miesiączki - właśnie na skutek hormonów na których kurczaki są "pędzone".

Link to comment
Share on other sites

Wierze, ale kto wytrzyma jesc codziennie kurczaki, biedna dziewczynka:roll:Z reszta psiak tez by nie wytrzymal i nie dziwiloby mnie to.

[quote name='xxxx52'][B]ja moje szczeniaki karmie dobra karma ,ale dodaje do suchej karmy troche miesa dla szczeniakow z puszek lub gotowanego indyka(mieso z indyka jest lepsze niz kurczak gdyz jest nie takie tluste)[/B].[/quote]

Ja jednak odnosilam sie do tej wypowiedzi-miesko jako dodatek;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

My z Hillsa przeszliśmy na Hussa i też jesteśmy bardziej zadowoleni, piesek lepiej sie po Hussie wyprużnia i nie ma ani zatwardzeń ani biegunki wszysko jest super, polecam ([url=http://www.husse.pl/]Husse - karma dla psa karma dla kota sklep internetowy żwirek piasek dostawa do domu karma sucha karma dla zwierząt[/url])

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Psa dobrze jest przyzwyczaić do suchej karmy, jednak należy zaopatrzyć się w karmę wysokiej jakości. Mam znajomych, którzy kupili najtańszą karmę w jakimś markecie, a później narzekali, że ich pies nie chce jej jeść. Ja zaopatrzam się w profesjonalne, suche karmy na e-karma.pl i jestem zadowolony. Bo nie mam takich problemów, a karmienie psiaka suchą karmą jest zdecydowanie łatwiejsze.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem w żywieniu psa niekoniecznie chodzi tylko o to, zeby było najłatwiej - ale zdrowo ;) Co dla mnie akurat nie oznacza żywienia suchą karmą, choćby z najwyższej półki.
[SIZE="1"]P.S. DzikiAli, czy ja widziałam choć jeden Twój post, w którym nie było linka z poleceniem sklepu zoologicznego czy jego produktu? :razz:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[B]Martens[/B], nic nie poradzę na to, że kupuję w jednym, sprawdzonym sklepie. Mam go w swoich zakładkach i po prostu piszę o tym, czego sam używam i co jest mi znane. Nie będę pisał bezwartościowych postów, bez konkretnej treści i gawędził o tym, na czym się nie znam. Forum to jednak wymiana cennych informacji pomiędzy userami - zapewniam Cię, że jeżeli znajdę coś godnego polecenia w innym sklepie, to nie zawaham się o tym napisać. [B]Btw. nie - nie w każdym moim poście są linki.[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='aniaijaga']witam, chciałam się zapytać czy możecie mi coś powieedzieć o karmie ''Butchers''(nie wiem, czy dobrze napisałam, ale po polsku to : rzeźnik). jest to karma dosyć tania i można ją kupić np w TESCO. Prosze o konstruktywne opinie,
z góry dziekuję :)[/QUOTE]
ponawiam, prosbę, może ktoś sie wypowie, bede wdzięczna :)

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/../members/93786-aniaijaga"] [B]aniaijaga[/B][/URL], jeśli kochasz swojego pupila, naprawdę odpuść mu karmę z TESCO. Wybacz, ale do mnie nie trafiają takie sklepy, w których można dostać wszystko i nic. Myślę, że taka karma może nie zaszkodzi Twojemu psu, ale na pewno nie będzie dla niego jakoś bardzo zdrowa. Ja np. kupuję na e-karma.pl jedzenie dla psa, bo są specjalistami w tej dziedzinie. Wolę po prostu kupować w sklepach, które specjalizują się w artykułach zoologicznych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DzikiAli'][URL="http://www.dogomania.pl/../members/93786-aniaijaga"] [B]aniaijaga[/B][/URL], jeśli kochasz swojego pupila, naprawdę odpuść mu karmę z TESCO. Wybacz, ale do mnie nie trafiają takie sklepy, w których można dostać wszystko i nic. Myślę, że taka karma może nie zaszkodzi Twojemu psu, ale na pewno nie będzie dla niego jakoś bardzo zdrowa. Ja np. kupuję na e-karma.pl jedzenie dla psa, bo są specjalistami w tej dziedzinie. Wolę po prostu kupować w sklepach, które specjalizują się w artykułach zoologicznych.[/QUOTE]
Na szczęscie nie ma nic wspolnego to czy kocham swojego psa czy nie nie, moj pies nie je suchej (jakoś nie przemawiają do mnie chrupki), bardzo lubi wlasnie mokre jedzenie. I dlatego ciągle szukam czego w miare dobrego (nie stać mnie na karmy grancarno) i w rozsądnej cenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

kurcze ciężka sprawa z tym, żeby dobrać odpowiednią karmę. co do tej butcher's to niewiele jestem w stanie powiedzieć, bo nigdy jej nie stosowałam. Ale wiecie, gdzieś ostatnio czytałam, że chappi pedigree są karmami niezdrowymi dla naszych pupili. Czy możecie coś więcej powiedzieć na ten temat?? Czy to faktycznie jest prawdą ?

Link to comment
Share on other sites

Posprzątaj kupę po puszce pedigree i powiedz jak było :evil_lol:. Albo nie. Lepiej w nią wdepnij, postaw buty 4 metry od siebie i pogadamy o wrażeniach :diabloti:.
A tak serio na temat kup po puszce pedigree [SIZE=1](suczka znajomych to paskudztwo jadła i jak u mnie była na tydzień to po pierwszym dniu jedzenie jej zmieniłam)[/SIZE] to są cuchnące, maziste i jak suczka narobiła na podwórku kilka metrów od ogrodzenia to czuli to ludzie idący chodnikiem :crazyeye: :shake:. Raz w to wdepnęłam, szorowałam i wietrzyłam buty pół dnia :roll:. Na tym się przygoda z goownianymi puszkami skończyła... Z paszczy również jej śmierdziało. A porównując do wydalania mojej suni na barfie to niebo a ziemia (zgadnij które to które ;)).

Tu linki do wątków o puszkach chappi i pedigree (daleko szukać nie trzeba było):
[url]http://www.dogomania.pl/threads/145684-Chappi-puszka[/url]
[url]http://www.dogomania.pl/threads/145683-Pedigree-saszetki[/url]
[url]http://www.dogomania.pl/threads/145644-Pedigree-puszki-skA-ad[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...