Jump to content
Dogomania

Zawody w Warszawie


Agnieszka_

Recommended Posts

Kurna , jaki Pan??? :o Nikt jeszcze do mnie nie mówił per "Pan szybszy " :D Maszerzy to jedna rodzina gdzie mówi się po imieniu . Co do wspólnego treningu to z przyjemnością ale z jednym warunkiem . Nie bedziemy kazali ubierać się psom w szorki na czas i nie bedzie tym podobnych "maszerskich" dyscyplin sportowych.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmmm.... Trudne pytanie kto zwyciężył . W C1 dyplom i puchar za pierwsze miejsce otrzymał Grzesiek P. pomimo , że pierwszego dnia miał mało punktów a drugiego dnia miał najlepszy czas. Drgie miejsce zajął Boguś chociaż miał najwięcej punktów pierwszego dnia a drugiego dnia miał drugi czas. W nagrodę otrzymał puchar i worek karmy której nie otrzymał zwycięzca. Wychodzi na to , że to jednak był wyścig skoro miejsca były przyznawane za czasy.

Mam nadzieję , że w przyszłym sezonie nie trzeba będzie pokonywać szlabanu przeskakując go górą. :wink:

Link to comment
Share on other sites

To wiec tak , ja też słyszałem że dlatego ze nie przypiał a psy chciały iść dalej. Ale nie ważne jak juz mówiłem było bardzo dużo niedociągnięć, bardzo dużo ale jak wiem Panie szybszy od nie wiadomo kto( nawet sie przyjeło) startujecie tam już nie pierwszy raz wiec wiecie czego sie spodziewać. A jednak przyjeżdżacie. O ile dobrze rozpoznaję że to Zbigniew Swiderski nawija. Jesli tak to znowu nie dogadujemy sie bo na stronie huscy.com.pl tez sie troszkę poprztykaliśmy. Ale to tylko wymiana poglądów i miło sietak gada. Pozdrawiam cię bardzo ( skoro mogę na ty wiec korzystam) serdecznie ale trochę będe bronił Marii i zawodów. rzeba jej oddać cześć za to co zrobiła i to że ma nowe pomysły. Pierwsze zawdoy w Polsce nie wyglądały tak jak teraz wygladają np. Sopot czy inne. A jednak gdyby nie one nie ścigali byśmy sie teraz albo byłyby to poczatki. Teraz też to była pierwsza próba takich zawodów nieudana ( choc mi sie podobała) a i jak sie kiedyś przyjmą to moze ktoś zrobi je profesjonalnie.

Pozdrawiam wszystkich

Zapraszam na nasza stronę www.czeneka.prv.pl tam sa zdjęcia z tych zawodów.

Link to comment
Share on other sites

Dodam tylko, że o klasyfikacji zawodów decydował tylko czas niedzielny... Punkty z soboty są na dyplomie, ale nie mają specjalnego znaczenia. Gdyby nie wpadka z liczeniem czasów-komputerm-drukarką czy nie wiem czym wszystko skończyło by się w miłej atmosferze.

Link to comment
Share on other sites

Panie szybszy od nie wiadomo kto( nawet sie przyjeło) startujecie tam już nie pierwszy raz wiec wiecie czego sie spodziewać. A jednak przyjeżdżacie.

Startowaliśmy drugi raz . Pierwszym razem myśleliśmy , że bałagan na zawodacvh to incydent ale w tym roku przekonaliśmy , że to nazywa się "specyficzna atmosfera" :wink: . Gdybym wiedział jakie niespodzianki dodatkowo zostały przygotowane to na 100% nie pojawiłbym się ponieważ moje psy nie są uczone do takich zadań .

A swoją drogą to patrząc na punktację , harcerze z Twojej drużyny też nie wykazali się .

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No więc patrzeć na wyniki to moi harcerze pipisali się i to bardzo a dlaczego z dwóch powodów?

- bo startują z nie swoimi psami i jest to max zrozumienia na taką liczbę treningów, jeszcze ich rodzice nie pozwlają mieć im własnych psów ci co mieli własne psy mają punkty ok

- są młodsi niż np. pan czy inni startujący i jeszcze sporo sie musza nauczyć o psach itd. wiec niech pan nie porównuje dorosłe osoby

A tak wogóle to do jakich celów trenuje pan zaprzęg jeśli nie do tego żeby był panu posłuszny i żeby panan nie zabił jak na drodze zamiast szlabanu zobaczy np. śliszną sarenkę hasającą sobie przez las Co pan wtedy zrobi?

Mis ie wydaje że każdy zaprzęg powienien być do tych celów przygotowany

Link to comment
Share on other sites

No wiec tak mi się wydaje że troszkę wiek ma znaczenie , troszeczkę ma. Po drugie chodzi mi o to że moje dzieciaki startują zazwyczaj nie ze swoimi psami bo swoich nie maja wiec nie do końca maja możliwość zgrania sie z psem do końca. Każdy tak zaczynał najpierw pozyczał potem miał swoje ( przynajmniej wiekszość). O to mi chodzi że większośc zaprzęgów w Polsce nie potrafiłaby na prostej drodze powodzić zaprzegiem. Ja w Niemczech widziałem takie zaprzegi złożone z kilkunastu psów ( tak dało się tak zrobić także z Huskimi). Dalej naprawdę nie rozumiem jak to nie było napisane w zaproszeniu otóz moi państwo było tylko tzreba dokładnie czytać( może i powinno być to lepiej wytłuszczone ) ale

"9:00 10:00 Kontrola weterynaryjna; odprawa dla zawodników (zapoznanie się z zasadami zadań na trasie)"

czy na jakichś zawodach sa zadania na trasi ejak nie ma to trzeba było sie zastanowić co to za zadania z może zapytam nie wejde najpierw na stronę intenetową może coś będzie

http://www.czeneka.org/download/jesien2004/przeszkody.doc''>http://www.czeneka.org/download/jesien2004/przeszkody.doc' rel="external nofollow">

jest patrzcie państwo wszystko jest a jesli cos nie jasne to jeszcze jest telefon do organizatorów

864 - 71 - 53

A wiec wszystko jest tylko trzeba nauczyć sie czytać i to nie tylko tytuł '>http://www.czeneka.org/download/jesien2004/przeszkody.doc

jest patrzcie państwo wszystko jest a jesli cos nie jasne to jeszcze jest telefon do organizatorów

864 - 71 - 53

A wiec wszystko jest tylko trzeba nauczyć sie czytać i to nie tylko tytuł

Link to comment
Share on other sites

Ja rozumiem doskonale tych co przyjechali z daleka i jeszcze nastawili się na wielki wyścig, przykro mi bardzo tez bym był wściekły . ALe nie róbmy wojny pewne rzeczy wyniknęły z naszej winy choć bardzo dużo było niedociagnięć ze strony organizatorów bardzo dużo. Ale to nie jedyne tego typu zawodu. np ŁĘG i klub TRAPER to dopiero była porażka ach nie chce mi się wracac do tamtych chwil są miejsca które ja odwiedzam tylko z sentymentu ( pierwszy start) i dlatego że mam blisko. Do nich należa imprezy TRAPERA i PANI MARII. POZDRAWIAM WSZYSTKICH

ASIU nie doszedł do mnie żaden mail wiec jakby co wyślij ponownie

Link to comment
Share on other sites

A i jeszcze jedno ja też nie mam takiego zaprzegu moje jeszcze nawet gonią za kotami ( czasem) ale ja próbuje ich uczyć w strone właśnie posłuszeństwa a że mam staz mały i młode psy wiec maja jeszcze prawo popełniać błędy ( to a propo szczerości).Byłem widziałem i chciałbym mieć taki zaprzęg jak widziałem i oby takich wiecej było bo czasówki to mozna robić z rozbiegu dorwac doibry szybki zaprzęg i wygrywac zawody ale to nie to samo co zrozumienie z psami.

Link to comment
Share on other sites

Panie Drużynowy widzę , że nastawia się Pan na wyprwy psimi zaprzęgami a nie wyścigi. Moje psy trenuję raczej na szybkość . Z posłuszeństwem też nie jest najgożej. Z sarnami na trasie też jakoś sobie radzimy. W biegach sprinterskich nie jest według mnie taka dokładna reakcja psów na komendy jak w biegach dłuższych i wyprawach. Na zaproszeniu powinno być dokładnie opisane czego możemy spodziewać się po zawodach bez potrzeby szukania na stronach internetowych.

P.s. Proszę nie mówić do mnie PAN. Wrrrrrr.

Link to comment
Share on other sites

Nie nastawiam sie na wyprawy ( choć to ciekawsze od sprintów) ale uważam że tak na wyprawach jak na sprintach podstawa to dobry posłuszny zaprzęg. Ja mam jeszcze daleko do tego ale cały czas sie rozwijam ( tak mi sie wydaje). Rozumiem że nastawia się pan na sprinty i szybkośc jak 99% "maszerów" w Polsce. Ja nastawiam sie na rekreacje i bieganie czy powożenie ma sprawiać przyjemnośc i mi u psom. Ja wiem jak niektóre sprinty wyglądają wiem byłem widziałem jak psy padają na ziemie albo inne dostają kroplówe bo nie wyrabiaja ambicji "maszera". A propo pan to ja wychowany jestem w mysl poszanowania osób starszych ode mnie. Ale jak mnie tak prosisz moge mówić po imieniu lub loginie. Szybszy niż dyliżans bądź szybszy nawet niz rakieta tylko żeby przyjemność obcowania z naturą za szybko ci nie umknęła.

Jak zwykle pozdrawiam

A propo regulaminu uważam tak jak wy powinno być bardziej jasno napisane skoro sa skargi znaczy ze coś byo nie tak ja nie bronię Marii tylko chcę ustalić fakty a niektórzy kierują sie emocjami.

Link to comment
Share on other sites

A propo sacco bo to chyba nie zostało do końca wytłumaczone, to klasa rozgrywana na zachodzie ( głównie Niemcy i Francja) dla osób niepełnosprawnych, sa dwa sztywne dyszle lub jeden i kierownica czy raczej kierownik którym oprócz głosu powodujemy zaprzegiem jest hamulec i miejsce na osobe stojąca z tyłu. W Niemczech tak startują osoby które nie mogą sięporuszac lub sa sparalizowane. Jest to dość bezpieczne nie rozwija prędkości dużych gdyz dyszle w tym psom przeszkadzxają oraz hamulec który po lekkim naciśnięciu hamuje psy starczy je nauczyć komendy stój czy innej. Bardzo fajna rzecz sam takim jeździłęm i bardzo dobra rzecz na ćwiczenie posłusześntwa psów i wyrabianiu nawyków. pies poprzez komende i skręt kierownikiem szybko kapi co to skręt w prawo lewo. fajna sprawa

Link to comment
Share on other sites

Nie nastawiam sie na wyprawy ( choć to ciekawsze od sprintów) ale uważam że tak na wyprawach jak na sprintach podstawa to dobry posłuszny zaprzęg. Ja mam jeszcze daleko do tego ale cały czas sie rozwijam ( tak mi sie wydaje). Rozumiem że nastawia się pan na sprinty i szybkośc jak 99% "maszerów" w Polsce. Ja nastawiam sie na rekreacje i bieganie czy powożenie ma sprawiać przyjemnośc i mi u psom. Ja wiem jak niektóre sprinty wyglądają wiem byłem widziałem jak psy padają na ziemie albo inne dostają kroplówe bo nie wyrabiaja ambicji "maszera". A propo pan to ja wychowany jestem w mysl poszanowania osób starszych ode mnie. Ale jak mnie tak prosisz moge mówić po imieniu lub loginie. Szybszy niż dyliżans bądź szybszy nawet niz rakieta tylko żeby przyjemność obcowania z naturą za szybko ci nie umknęła.

Jak zwykle pozdrawiam

A propo regulaminu uważam tak jak wy powinno być bardziej jasno napisane skoro sa skargi znaczy ze coś byo nie tak ja nie bronię Marii tylko chcę ustalić fakty a niektórzy kierują sie emocjami.

Myślę, że szybkość i posłuszeństwo wcale się nie wyklucza.

A prosos tych kroplówek, które przytaczasz, w Lublińcu zeszłego roku podczas biegu jeden pies z zaprzęgu Mateusza Surówki (dla nieobeznanych najszybszy ścigant) niedomógł. Maszer ten zatrzymał swój zaprzęg, wypiął psa, wziął go na kolana i ruszył dalej do mety uzyskując drugi czas tego dnia. Powiedz, jak on to zrobił, że podczas odpinania tego psa pozostałe mu nie zwiały? :D :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nie nie ma nic dziwnego w tym że chcesz być szybki ( znaczy mieć szybkie psy) ale musztry paradnej poćwiczyć nikomu by nie zazkodziło. A wogóle ja nie pije do nikogo konkretnego,a jeśli MAteusz tak zrobił to chwała mu za to ale ja widziałem już różne rzeczy więc wiem o czym mówię. Szybkość i posłuszeństwo da się połączyć owszem i nawet wskazane by to było.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A moze warto by było zwolnić wcześniej zanim pies zemdleje, a nie ryzykować nie swoim zdrowiem. CHWAŁA MATEUSZOWI ŻE ZADBAŁ O PSA. Ale może gdyby bardziej patrzył na psy niż wynik wypiął by psa wcześniej a moze nie trzeba by było go wypinać. Mnie martwi jedno że na większości stronach internetowych pisze się "zaprzęg jest taki szybszy jak nawolniejszy pies w teamie" wszystko prawda tylko czy to nie jest trochę droga w złym kierunku. Ja bym nie chciał aby w Polsce było jak na Czechach gdzie psy starsze już nie biegają co wiecej najczęściej trafiają gdzies od swoich właścicieli którym już nie są potrzebne bo są za wolne. Na początku trafiały do nas do Polski. Albo jak w Ameryce gdzie sa wielkie kenele i wybiera sie tylko psy najszybsze a reszta. Dobrze że w Polsce tak jeszcze nie jest i miejmy nadzieję że nie będzie ale do tego potrzeba jest uwaga a nie pęd do wyniku i czasu. W niemczech jest taka kategoria Happy Mush dla psów na emeryturze. Tam właściciele zaprzęgów po startach głównych biegną ze swoimi starszymi psami w canni-crossie dla zabawy i dla zdrowia swoich niegdyś najlepszych psów. Czy u nas na zawodach jest gdzieś taka kategoria , kiedyś była u Czerwińśkeij teraz nie ma nigdzie. kicha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...