Jump to content
Dogomania

Zawody w Warszawie


Agnieszka_

Recommended Posts

dla zainteresowanych umieszczam info o zawodach w Warszawie :

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

NA

XV MIĘDZYNARODOWE WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW

JESIEŃ 2004

16 – 17 październik 2004

Organizowane przez

Fundację Przyjaźni Ludzi i Zwierząt „CZE-NE-KA”

Pod patronatem Redakcji miesięcznika „Mój Pies”

Zawody odbędą się w Lesie Młociny przy ul. Papirusów wjazd od ul. Pułkowej.

Proponujemy państwu nietypowe spędzenie weekendu na łonie przyrody, w towarzystwie psów i ludzi psy kochających.

Dla wszystkich uczestników zawodów przygotowaliśmy nagrody i niespodzianki.

KLASY: SD, SH, S-Velo, B –1, B-2, C-1, C-2, oraz S-IND i SACCO

Klasy: MŁ-1 MŁ-2 od 5 lat do 18 za pisemną zgodą rodziców

DŁUGOŚĆ TRASY: ok. 5 km. Dla wszystkich klas.

ZGŁOSZENIA: CZE-NE-KA - Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt, 01-917 Warszawa, ul. Petofiego 4 m. 1; tel./fax (0-22) 864-71-53E-mail: [email protected] i WWW: http://www.czeneka.org

TERMIN ZGŁOSZEŃ: do 10 października 2004r.

Wydawanie numerków startowych: piątek 15.10.2004

OPŁATA ZA START: 40 zł - członkowie Klubu i 50 zł pozostali; wpłaty na adres Fundacji lub konto: INVEST BANK O/Warszawa Nr 53 1680 1248 0000 3000 0454 9662 z dopiskiem: „Ceg. Wyścigi”

NOCLEGI: 30zł – Dom Turysty w odległości ok. 500 m od miejsca zawodów. Hasło: „Zawody CZE-NE-KA” tel. 834-33-87 i Zajazd „Lipsk” ul Improwizacji 7 tel. 835-81-44lub własny namiot czy przyczepa campingowa

Uwaga! klasy dla dzieci i młodzieży - zgłoszenia na takim samym druku co dorośli z podaniem wieku dziecka, dystans dla najmłodszych oraz osób niepełnosprawnych: około: 100m, i ok. 2km.

Osoby niepełnosprawne nie ponoszą żadnych kosztów za start i udział w konkursach!

Do wyścigów dopuszczane są jedynie psy ras zaprzęgowych w sensie FCI.

Udział w wyścigu na własną odpowiedzialność. W klasie młodzieży - na odpowiedzialność rodziców.

Lekarz weterynarii ma prawo nie dopuścić do udziału w wyścigu pojedynczego psa lub psy, jeżeli ich stan zdrowia będzie budził zastrzeżenia.

Każdy z uczestników bierze na siebie odpowiedzialność cywilną i finansową za zaistniałe wypadki oraz szkody spowodowane przez psy. Każdy pies musi posiadać aktualne świadectwo szczepienia p-wściekliźnie

Prosimy o zabranie namiotów, śpiworów oraz prowiantu, ewentualnie przyczep kempingowych.

172 W sobotę, po zawodach, przewidziane jest ognisko oraz atrakcyjny program przygotowany przez zaproszonych gości - niespodzianka.

Zachęcamy do przyniesienia z sobą gitar, fletów i innych instrumentów muzycznych.

Wszystkich zainteresowanych psami zaprzęgowymi,

serdecznie zapraszamy i życzymy przyjemnego spędzenia czasu.

Dla widzów wstęp wolny.

Organizatorzy

Bliższych informacji udziela CZE-NE-KA – Fundacja Przyjaźni Ludzi I Zwierząt

tel./fax (0 ...... 22) 864 - 71 - 53 i 0603 406-158

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do wyścigów dopuszczane są jedynie psy ras zaprzęgowych w sensie FCI
Darz bór! znaczy tego... co to za klasy?

Czy '3' nie przewiduje się?

hihi... Jacek, zlapalam Cie.. nie czytasz dokladnie.

ale ja nie rozumiem SH klasy, bo to powinno chyba byc SM, czykli skandynawka meska (bo SD jest, czyli mogloby byc skandynawka damska), i czemu S-velo a nie velo ? to jest roznica ? i nie mam pojecia co to S-IND i SACCO..

i MŁ-1, MŁ-2, to jak to jest ? mlodziez z huskimi - 1 i z malamutami - 2 ??

myslalam ze przez lato sie mniej zmienia ;))

Link to comment
Share on other sites

I ten jeden psiak ma go ciągnąć? Czy może pod nogami osoby siedzącej są pedały do pedałowania? Ale nie widzę żadnego łańcucha...

A może trzeba poruszac tymi pałąkami, co je trzyma w dłoni,coś jak sprzęt w TV Markecie?

Ja chętnie bym się przejechała tym sacco 8)

Link to comment
Share on other sites

Objaśniam skróty :

S-H - skandynawska mężczyzn

S-D - skandynawska kobiet

C-1 - 2-4 psów SH

C-2 - 2-4 psów AM, S, G

B-1 - 5-6 psów SH

B-2 - 5-6 psów AM, S, G

A-1 - 6-8 psów SH

A-2 - 6-8 psów AM, S, G

S-Velo - 1 pies

MŁ . . - 1 pies

S-IND - 1 AM

SACCO - 1-3 psy

AM - Alaskan Malamute

SH - Siberian Husky

S - Samoyede

G - Grönlandshund

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pojawiły się na allegro takie dziwne wózki... sacco

to jakieś zupełne szaleństwo z tymi wózkami sacco. jeśli w klasie D maszer może wystartowac tylko wtedy gdy ma 2 psy, a jak wiadomo mozna odpchnąć sie nóżką a pod góreczke podbiec.. to zupełnie nie wyobrazam sobie samotnej psinki walczącej z przeciwnosciami losu i z ciężką dup... maszera

kurcze to wygląda bardzej na próbe uciągu... ale jaka próba uciągu ma dustans 5 km?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przesuwam do góry...

I dzień imprezy przebiegł w bardzo miłej atmosferze, dopisali zawodnicy, psy no i pogoda... Trasa liczyła ok 5 km i zawierała kilka przeszkód, które wymagały "inteligencji" zarówno od psów jak i od maszerów... Udało mi się zadebiutować na zawodach...

Zapraszam wszystkich na jutro (mam nadzieję, że nie będzie padać)...Jutro klasyczny sprint na tej samej trasie ale już bez utrudnień.

Link to comment
Share on other sites

Poza tym tłumy spacerowiczów z pieskami , rowerzystów i dzieci.

Z tym się zgodzę, park leśny mógłby być zamknięty...

Ale z resztą nie za bardzo, z założenia nie jest to "sport przez wielkie S" a raczej impreza propagująca i raczej dla zabawy niż dla prestiżowych sukcesów...

Link to comment
Share on other sites

Gnać przed siebie to każdy potrafi, ale tu sprawdzano współpracę maszera i psa(ów), organizatorzy zaczerpneli pomysł z zawodów tego typu rozgrywanych od kilku lat za granicą (ponoć w Niemczech, Szwecji ...)

Psom można było wydawać polecenia tylko głosowe (za inne były odejmowane punkty karne)... Ja w velo poradziłem sobie bez problemu, a co do zaprzęgów to pojęcia nie mam czy jest to możliwe, ale sądząc po wynikach nie było tak źle...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...