Jump to content
Dogomania

bullterrier kontra schody


tom@j

Recommended Posts

Witam wszystkich!:lol:
Moim marzeniem od ok. 15 lat (nie pytajcie dlaczego tak długo;)) jest posiadanie bula, teraz mogę je zrealizować ,jednak jest problem który nie daje mi spokoju. Wyczytałem w książce pana Jędrasiaka,że w przypadku bulaja należy unikać schodów ( duża masa, a co za tym idzie możliwość uszkodzenia stawów itp.), a ja mieszkam niestety na drugim piętrze w kamienicy ( wysokie schody). Co o tym sądzicie? Czy to rzeczywiście takie szkodliwe? Dodam,że wnoszenie i znoszenie jajogłowego raczej nie wchodzi w grę.
POZDRAWIAM.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bartek1208']drugie piętro to nie jest az tak wysoko, a jak strome są schody? Mi się wydaje ze nie powinny chodzic po schodach prze ten okres kiedy rosną.[/quote]


Schody są dosyć strome. Czyli przez ok. 1.5 roku musiałbym go wnosić? :crazyeye:
Raczej ciężkie do zrealizowania.

Link to comment
Share on other sites

Ja pierwszego bula nosiłam na 4 pietro do wagi 17kg, póżniej nie dałam rady :D.
Faktycznie lepiej w okresie wzrotu, żeby nie przeciążać rozwijające się stawy (to takie "chuchaniena zimne") szczególnie, kiedy maluch jeszcze nie specjamnie potrafi po tych schodach wchodzić, czy zchodzić, ale 2 piętro nie jest wysoko. Ponosisz ile dasz rady szczyla, nic nie powinno się stać przy tych dwóch piętrach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...