Jump to content
Dogomania

Agresja poporodowa??


DOMINIK_SEBASTIAN

Recommended Posts

Moja suczka bokserka przed porodem jest niespokojna. Gdy zacznie się szczenić a ktoś z domowników do niej podejdzie lub sie troche zbliży to natychmiast przerywa akcję porodową, nie pozwala sobie pomóc. Po porodzie przez tydzień nie dopuszcza do szczeniąt i do miejsca, w którym sie oszczeniłą nikogo ,staje sie strasznie agresywna. Dlaczego tak się dzieje???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DOMINIK_SEBASTIAN']Moja suczka bokserka przed porodem jest niespokojna. Gdy zacznie się szczenić a ktoś z domowników do niej podejdzie lub sie troche zbliży to natychmiast przerywa akcję porodową, nie pozwala sobie pomóc. Po porodzie przez tydzień nie dopuszcza do szczeniąt i do miejsca, w którym sie oszczeniłą nikogo ,staje sie strasznie agresywna. Dlaczego tak się dzieje???[/quote]
[I][B]Ile razy suka miała szczeniaki?[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DOMINIK_SEBASTIAN']Celowo była dopuszczona tylko 2 razy a reszte razy zwiała a nie chciałem usówać ciązy. Ma 6 lat.[/quote]
[I][B]Szczeniaki zapewne uśpione albo siedzą właśnie w schronisku?
Suka już nie powinna być dopuszczana....Chyba kłaniają się informacje z dziedziny podstawowej wiedzy o zdrowiu psa.[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Domyślam się że suka jest bez rodowodu. Jesteś zwykłym rozmnazaczem psów. A do tego jesteś bardzo bardzo nieodpowiedzialnym właścicielem, skoro piszesz że suka zwiała?????? Jak mogłeś dopuścić do takiej sytuacji???????

Nadal nie znasz odpowiedzi czemu suka jest agresywna????? NIE UFA TOBIE I DOMOWNIKOM!!!!!!!

Skąd wiesz że szczeniaki mają dobre domy? Z wszystkimi właścicielami szczeniaków masz kontakt?

A do sprawy kopiowania ogonów: psie ogony są śliczne, a Ty piszesz że chcesz kopiować (najlepiej jak sam ciachniesz i po sprawie) ze względu na wygląd psa. Wiesz ile emocji potrafi pies okazać ogonem!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanika']Domyślam się że suka jest bez rodowodu. Jesteś zwykłym rozmnazaczem psów. A do tego jesteś bardzo bardzo nieodpowiedzialnym właścicielem, skoro piszesz że suka zwiała?????? Jak mogłeś dopuścić do takiej sytuacji???????

Nadal nie znasz odpowiedzi czemu suka jest agresywna????? NIE UFA TOBIE I DOMOWNIKOM!!!!!!!

Skąd wiesz że szczeniaki mają dobre domy? Z wszystkimi właścicielami szczeniaków masz kontakt?

A do sprawy kopiowania ogonów: psie ogony są śliczne, a Ty piszesz że chcesz kopiować (najlepiej jak sam ciachniesz i po sprawie) ze względu na wygląd psa. Wiesz ile emocji potrafi pies okazać ogonem!!![/quote]


Jest po rodowodowych rodzicach ale nie wyrobiłem jej rodowodu. Zwiała bo albo wybiła okno, albo skoczyła z balkonu takie nietypowe sytułacje. Tak ze wszystkimi mam kontakt. Nie rozdaje szczeniąt jak fanty.

A tak wogóle nie jestem tyranem, moja suczka chodzi luzem jest jednym z członków mojej rodziny więc dlaczego miała by nam nie ufać??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DOMINIK_SEBASTIAN']Jest po rodowodowych rodzicach ale nie wyrobiłem jej rodowodu. [B]Zwiała bo albo wybiła okno, albo skoczyła z balkonu takie nietypowe sytułacje.[/B] Tak ze wszystkimi mam kontakt. Nie rozdaje szczeniąt jak fanty.

A tak wogóle nie jestem tyranem, [B]moja suczka chodzi luzem[/B] jest jednym z członków mojej rodziny więc dlaczego miała by nam nie ufać??[/quote]

Zwiała, wybiła okno, skoczyła z balkonu, tak?:shake:
To dziwię się że jeszcze żyje. Zwłaszcza że w wieku 6 lat miała 5 miotów. Biedna suka.

Hm... Chodzi luzem powiadasz... No cóż, przykro mi że cię obudzę z błogiej nieświadomości ale o ile wiem, więź między właścicielem a psem nie rodzi się dlatego że pies chodzi luzem...:angryy:

Co do kopiowania - można tylko żałować maluchów. Naprawdę. Biedne psiaki. Nie wyobrażam sobie żeby ciąć jakiemukolwiek psu ogon. Bolesny i smutny zabieg. A ty chcesz to robić dla wyglądu psa. Chyba że chcesz go zeszpecić, to okej. Ale to tylko moje zdanie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DOMINIK_SEBASTIAN'] Zwiała bo albo wybiła okno, albo skoczyła z balkonu... [B]takie nietypowe sytułacje[/B].

....moja suczka jest jednym z członków mojej rodziny ...[/quote]
nietypowa sytuacja? - nie , ciągle jeszcze niestety typowa
Kilkadziesiąt sprowadzonych na świat szczeniąt w typie rasy, szalejąca suka... ale jest słodko, jak to w rodzinie
i wszystko jest OK... tylko jeden mały problemik do rozwiązania przez dogo.

:wallbash:
nie dziwię się suce - we mnie też budzisz agresję

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']:wallbash:
nie dziwię się suce - we mnie też budzisz agresję[/quote]
Zgadzam się - we mnie też...
Szkoda tylko suki...ciekawe,czy jej hodowca podziela waszą radość z produkowania kolejnych ,miotów kundelków...rany...6 lat i szósty miot??? Naprawdę trzeba być bez serca!!!
[quote name='Maćka']
Rodowodu się nie wyrabia, papiery dostaje się przy zakupie szczeniaka, to tak ku oświeceniu.[/quote]
:crazyeye: A to nowość jakaś...:evil_lol: Ze szczenięciem dostaje się metrykę,na podstawie której [B]wyrabia[/B] się rodowód.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Zgadzam się - we mnie też...
Szkoda tylko suki...ciekawe,czy jej hodowca podziela waszą radość z produkowania kolejnych ,miotów kundelków...rany...6 lat i szósty miot??? Naprawdę trzeba być bez serca!!!

:crazyeye: A to nowość jakaś...:evil_lol: Ze szczenięciem dostaje się metrykę,na podstawie której [B]wyrabia[/B] się rodowód.[/quote]

A to przepraszam za błąd :oops:
W każdym razie chciałam i chcę dobrze dla psów a nie bezmyslnego rozmnażania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DOMINIK_SEBASTIAN']
A tak wogóle nie jestem tyranem, moja suczka chodzi luzem jest jednym z członków mojej rodziny więc dlaczego miała by nam nie ufać??[/quote]

A jednak nie ufa. Sam to napisałeś.

Naprawdę, nie widziałam suki w dobrych warunkach, blisko związanej z właścicielem, która tak by reagowała po urodzeniu szczeniąt.

Wysterylizuj biedaczkę albo lepiej oddaj komuś bo skoro suczka ucieka z domu oknami i balkonami to widocznie marnie się jej tam powodzi...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ale wy jesteście. :shake: Chłopak szuka pomocy, rady, a tylko się na niego najeżdża.

1. Agresja zawsze bierze się ze stresu. Stres może być spowodowany różnymi czynnikami. Poród to wielkie przeżycie, ból i stres, a suczka może mieć wyjątkowy instynkt macierzyński i dlatego broni szczeniąt. W dodatku podzielam opinię, że widocznie Wam nie ufa.

2. Tyle szczeniąt to już stanowczo wystarczy!! Ciąża jest bardzo obciążająca dla organizmu, a psów bezdomnych są takie ilości, że nawet nie próbuję się w to wgłębiać. Wysterylizujcie sukę, przestanie uciekać, będzie zdrowsza, będzie dłużej żyła. I taniej Wam to wyjdzie, bo szczeniaki chyba też coś jedzą :) Suka to nie kobieta, nie ucieka bo chce mieć dzieci. To jest czysty instynkt.
Wejdź na dział Psy w potrzebie, te kilkadziesiąt szczeniąt być może zabrało dobre domy psom, które siedzą w schroniskach.
Zobacz ile bokserów szuka domu [url]http://www.bokserywpotrzebie.pl/[/url]
Naprawdę nie ma ani jednego argumentu ZA takim rozmnażaniem, za to jest mnóstwo przeciw.

3. Obcinanie jakiejkolwiek części ciała jest po prostu niehumanitarne. Czasy się zmieniły. Jest ustawa o ochronie zwierząt, która tego zabrania bo jest nieuzasadnione. Psy rodzą się z ogonami, bo tak wymyśliła natura. Ogon to kawałek kręgosłupa, mięśnie, to tak jakby dziecku przy narodzinach obcięli paluszek, bo kiedyś będzie go wsadzało do buzi i sobie uszkodzi zgryz...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...