Jump to content
Dogomania

Przerost podniębienia miękkiego


_jamaica19

Recommended Posts

Fado ma napady 'bezdechu', bardzo często zwraca, przy wysiklu szybko się męczy, nie może brać do pyszczka większych zabawek bo zaraz ma odruch wymiotny.
Wszystko to sklada się na przerost podniębienia miękkiego. No i teraz problem gdzie się z tym udac? Jestem z opola, gdzie dobrych wetow jest jak kot napłakał.
Myslalam może nad wrocławiem tylko kompletnie nie wiem z kim się skontaktowac, na czym dokladnie polega taki zabieg, jakie jest ryzyko.
Jesli ktos z was ma bulwe z takim problemem to prosze napiszcie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_jamaica19']Fado ma napady 'bezdechu', bardzo często zwraca, przy wysiklu szybko się męczy, nie może brać do pyszczka większych zabawek bo zaraz ma odruch wymiotny.
Wszystko to sklada się na przerost podniębienia miękkiego. No i teraz problem gdzie się z tym udac? Jestem z opola, gdzie dobrych wetow jest jak kot napłakał.
Myslalam może nad wrocławiem tylko kompletnie nie wiem z kim się skontaktowac, na czym dokladnie polega taki zabieg, jakie jest ryzyko.
Jesli ktos z was ma bulwe z takim problemem to prosze napiszcie[/quote]

Hej

już kiedyś rozmawiałyśmy na ten temat na gg.:cool3:

Takie rzeczy musi robić dobry wet więc jak we Wrocku to na pewno na AR. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Fado okazał się potwornie chory, już troche się otrząsnełam z wczorajszej diagnozy i zaczynam byc zła na kobiete ktora dopuscila się by malec miał takie wady i to już na całe swoje pieskie zycie.

Endoskopia dróg oddechowych i przełyku: zwężenie nozdrzy zewnętrznych i wewnętrznych, przerost migdałów podniębiennych, przerost podniębienia miękkiego w zakresie łuków skrzydłowo- podniębiennych, bardzo silny przerost fałdów głosowych krtaniu prowadzący do zwężenia cieśni krtaniowej o połowę, zmiany zapalne w okolicy górnego zwieracza przełyku, zwęrzenie przełyku na wyskokości serca, niedomykalnośc dolnego zwieracza przełyku.

Wskazania to operacja, koszt 1200 zł, dr. skrzypczak powiedzial jednak nam wprost ze nie chce nas do tego namawiac bo sa nikłe szanse ze fado przezyje tak powazna operacje.

Zostawienie go tak jak jest: biedak się męczy strasznie, chyba go to wszystko boli, no i niedotlenienie- bo ciagle jest niedotleniony zaprowadzi go do choroby serca...

:-(:-(:-( sytuacja jest beznadziejna, i praktycznie bez wyjscia sam lekarz tka powiedzial.

Link to comment
Share on other sites

Jamaica wiem co czujesz :( ja też mam dylemat. Jeśli nie będzie poprawy to...:-(

Może dozbieraj pieniążki i spróbuj walczyć. :-(

A tą babę to bym normalnie z liścia pacnęła. I na dodatek uważa się za wielką hodowczynię. Powinni ją wywalić z ZK.:mad:

A w ogóle to bym tych wszystkich hodowców... to jest nienormalne by psy miały takie wady. :angryy: Nie ma chyba bardziej ułomnej rasy niż BF.:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...