Jump to content
Dogomania

Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]


dog_master

Recommended Posts

około tydzień temu, w parku będąc w połowie spaceru zauważyłam biegnącego w naszą strone bardzo radosnego psiaka, z lekka sznaucerowaty, deczko wyższy od mojego Felka i na dłuższych i chudszych nóżkach. Okazalo się że to bardzo wesoła i rozrywkowa sunia, która zaczepiała Felutka do zabawy, skaczac i biegając wkoło nas jakby miała kilka bateryjek duracela, a Felutek oczywiście za nią i japa na cały regulator. W międzyczasie podszedł właściciel suni i nastąpiła taka oto wymiana zdań:
Pan: [I]a temu co?
[/I]Ja[I]: nic, cieszy się.
[/I]Pan[I]: a to niech go Pani puści
[/I]Ja[I]: a będzie go pan potem łapał??
[/I]Pan[I]: eee przecież sam wróci, one wracają, to przecież [B]sznaucer węgierski![/B]
[/I]Ja[I]: tak?????? :crazyeye:
[/I]Pan[I]: no! nie widzi Pani, że ma inną linię?!

[/I]nie zagłębiałam się dalej w tą rozmowe, bo ów znawca psów był mocno wczorajszy lub deczko nawet dzisiejszy, odeszłam sobie spokojnie nie mogąc wyjśc ze zdumienia i zastanawiałam się skąd mu się wziął ten sznaucer węgierski ??
hmmm a moze ja sie nie znam :lol:

dodam tylko, że mam sznaucera mini (w typie rasy).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fides79']około tydzień temu, w parku będąc w połowie spaceru zauważyłam biegnącego w naszą strone bardzo radosnego psiaka, z lekka sznaucerowaty, deczko wyższy od mojego Felka i na dłuższych i chudszych nóżkach. Okazalo się że to bardzo wesoła i rozrywkowa sunia, która zaczepiała Felutka do zabawy, skaczac i biegając wkoło nas jakby miała kilka bateryjek duracela, a Felutek oczywiście za nią i japa na cały regulator. W międzyczasie podszedł właściciel suni i nastąpiła taka oto wymiana zdań:
Pan: [I]a temu co?
[/I]Ja[I]: nic, cieszy się.
[/I]Pan[I]: a to niech go Pani puści
[/I]Ja[I]: a będzie go pan potem łapał??
[/I]Pan[I]: eee przecież sam wróci, one wracają, to przecież [B]sznaucer węgierski![/B]
[/I]Ja[I]: tak?????? :crazyeye:
[/I]Pan[I]: no! nie widzi Pani, że ma inną linię?!

[/I]nie zagłębiałam się dalej w tą rozmowe, bo ów znawca psów był mocno wczorajszy lub deczko nawet dzisiejszy, odeszłam sobie spokojnie nie mogąc wyjśc ze zdumienia i zastanawiałam się skąd mu się wziął ten sznaucer węgierski ??
hmmm a moze ja sie nie znam :lol:

dodam tylko, że mam sznaucera mini (w typie rasy).[/QUOTE]

[B]Sznaucer węgierski?[/B]pierwsze słysze:-D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Merrick']Ja notorycznie słyszę od ludzi ''jaki śliczny, szkoda że kundel'', a gdy mówię że to czechosłowacki wilczak, to pukają się w łeb, przecież taka rasa nie istnieje, co ja wymyślam, kundel i już :evil_lol:[/QUOTE]
Jejku, Marrick, to jako speca od wilczaków zapytam Cię, taki mały off - czy ta moja tymczasowiczka Wiki ma coś z wilczaka, łatwiej by ją było ogłaszać, jakby się dało podciągnąć pod rasę :)
[url]http://www.dogomania.pl/threads/203070-Ma%C5%82a-suczynka-z-pustostanu-na-wsi-przemi%C5%82a-i-%C5%9Bliczna-WIKI-u-mnie-w-bdt-%29?p=16390504#post16390504[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fides79']około tydzień temu, w parku będąc w połowie spaceru zauważyłam biegnącego w naszą strone bardzo radosnego psiaka, z lekka sznaucerowaty, deczko wyższy od mojego Felka i na dłuższych i chudszych nóżkach. Okazalo się że to bardzo wesoła i rozrywkowa sunia, która zaczepiała Felutka do zabawy, skaczac i biegając wkoło nas jakby miała kilka bateryjek duracela, a Felutek oczywiście za nią i japa na cały regulator. W międzyczasie podszedł właściciel suni i nastąpiła taka oto wymiana zdań:
Pan: [I]a temu co?
[/I]Ja[I]: nic, cieszy się.
[/I]Pan[I]: a to niech go Pani puści
[/I]Ja[I]: a będzie go pan potem łapał??
[/I]Pan[I]: eee przecież sam wróci, one wracają, to przecież [B]sznaucer węgierski![/B]
[/I]Ja[I]: tak?????? :crazyeye:
[/I]Pan[I]: no! nie widzi Pani, że ma inną linię?!

[/I]nie zagłębiałam się dalej w tą rozmowe, bo ów znawca psów był mocno wczorajszy lub deczko nawet dzisiejszy, odeszłam sobie spokojnie nie mogąc wyjśc ze zdumienia i zastanawiałam się skąd mu się wziął ten sznaucer węgierski ??
hmmm a moze ja sie nie znam :lol:

dodam tylko, że mam sznaucera mini (w typie rasy).[/QUOTE]


hhahah ja kiedys znalazlam ogloszenie o jamniku wloskim...
I na pytanie co to...
Gosc odpisal mniej wiecej tak
"jamnik wloski to jamnik ktory na 8!!!:-o cech wystawowych nie posiada ani jednej"

Co najfajniejsze to mu powiedzial podobno wet..:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Jejku, Marrick, to jako speca od wilczaków zapytam Cię, taki mały off - czy ta moja tymczasowiczka Wiki ma coś z wilczaka, łatwiej by ją było ogłaszać, jakby się dało podciągnąć pod rasę :)
[url]http://www.dogomania.pl/threads/203070-Ma%C5%82a-suczynka-z-pustostanu-na-wsi-przemi%C5%82a-i-%C5%9Bliczna-WIKI-u-mnie-w-bdt-%29? p=16390504#post16390504[/url][/QUOTE]

Czechosłowackim wilczakiem to ona nie jest ;) ale myślę że jest ''w typie'', możliwe że jakiś przodek wilczakiem był, podciągnij ją pod rasę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Jejku, Marrick, to jako speca od wilczaków zapytam Cię, taki mały off - czy ta moja tymczasowiczka Wiki ma coś z wilczaka, łatwiej by ją było ogłaszać, jakby się dało podciągnąć pod rasę :)
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/203070-Ma%C5%82a-suczynka-z-pustostanu-na-wsi-przemi%C5%82a-i-%C5%9Bliczna-WIKI-u-mnie-w-bdt-%29?p=16390504#post16390504[/URL][/QUOTE]

Ja nie Merrick, ale mała z wilczaka ma niewiele, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej wielkość ;) Jest za to prześlicznym kundelkiem :)

Nie pisałabym w ogłoszeniach, że to mix csv, bo jednak wilczaki to bardzo charakterystyczna rasa. Może zamiast tego pisać w ogłoszeniach jakieś takie hasła typu "mini wilk" czy coś w ten deseń? Zawsze to fajnie mieć miniaturowego wilka w domu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja kiedyś jak byłam z moją Cloe i Kennelem w parku to wdałam się w rozmowę z gościem:
G: A jakich ras są Pani pieski.?
J: A chihuahua krótkowłosa i jakiś kundel ze schronu.
G: A ten kundel to ten łysy?-Sorki, ale Kennel jest cały w długiej sierści, a jeszcze podsumowałam KRÓTKOWŁOSA.
J: Nie ten Pana łysy ma rodowód.
G: Tak? Ja takiego kundla z byle skąd w życiu bym nie wziął. Wolę psy, które mają sierść.
J: Ale ona ma sierść tylko króciutką.
Odwróciłam się i poszłam nad rzeczką sobie usiąść. Dopiero po chwili zorientowałam się, że psy za mną nie idą, a zostały w miejscu, w którym im kazałam. Poszłam z powrotem i co widzę? Gościu, z którym przed chwilą rozmawiałam chce złapać moją Cloe za smycz! Nic nie zrobiłam, a tylko go obserwowałam. Kiedy chciał zapiąć jej smycz o obrożę Kennel się nań rzucił i ugryzł go w rękę. Zamiast zareagować zaczęłam się śmiać. I wyszłam z zza krzaków przywołałam psy. Gościu rzucił na mnie, że ja tego pożałuję. Potem ludzie coś gadali, że taki agresor to na smyczy w kagańcu powinien chodzić. Ja im odparłam, że skoro gościu chciał mi pieska ukraść to "ochroniarz" musiał zareagować.

Koleżanki

Link to comment
Share on other sites

ja dzisiaj bylam w parku z czarnuchem i pani stwierdzila ze, uwaga: spaniele to prawie ginaca rasa :p mialam z tego ubaw xD no i oczywiscie wszyscy cmokali, gwizdali do Nerka... A i jak brat czekal przed sklepem z nim to kilka osob sie pytalo co to za rasa i jak ma na imie :p a jak wyszlam psiak sie ucieszyl i zaczal skakac, wiec sie odsunelam a jacys chlopcy do nerka: tak, bierz ja! XD

Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnio na mieście słyszałam jak dziewczyna do chłopaka mówiła "JA chcę takiego owczarka!" a chłopak "Jakiego?" "no takiego owczarka husky z niebieskimi oczyma!"...

Ja zachowałam powagę ale kumpela wybuchła śmiechem i dziewczyna chyba zrozumiała że głupoty gada...:P

Link to comment
Share on other sites

Hahaha szczere te historie :P
Wczoraj myślałam, że zarąbię mojego sąsiada. Łowca (tudzież wilczak) strasznie się boi tego faceta, od kiedy wychodził przed nami z bloku i trzasnął drzwiami w ścianę, tak, że zrobił w niej dziurę :roll:. No i od tego czasu trauma. :/ Wczoraj musiałam z nim jechać w windzie. Stanęłam jak najdalej, gadam do Łowcy spokojnie, chwalę, jak siedzi grzecznie. A te facet oczywiście zaczyna gadać :roll:.
F: [ciu ciu ciu ciu]No, ale on grzeczny!
J: (usadzam psa na tyłku i próbuję doprowadzić jego zszargane nerwy do porządku) On się pana boi!
F: Nieprawda, te psy są grzeczne, one tylko ciągną sanki...
J: (załamka - Łowca skacze na mnie, znowu go uspokajam. Gadam coś do tego faceta od rzeczy, a on jeszcze łapsko do niego wyciąga. Łowca się prawie trząsł ze strachu przed tym dziadem, na szczęście po chwili wysiadłam, a pies poleciał sprintem do domu... :roll:

I jeszcze coś a propos grzecznego psa:
Moja mama stała z psem i czekała na tatę. Łowca siedzi. Nagle idzie taka babka, a właściwie się skrada. Potem wali komentarz:
Babka: A kto tu kogo pilnuje (do mojej mamy)? On pani, czy pani jego?
W tym momencie Łowca wyskoczył na nią z pyskiem i oszczekał ją. Aż się za nią zakurzyło, tak uciekała :P I nie było wątpliwości, kto kogo pilnuje :P

Przy mnie takie coś się rzadko zdarza, może dlatego, że na szczęście ostatnimi czasy rzadko widuję dziwnych ludzi i ich komentarze :) Jednak (także wczoraj) natknęłam się na faceta z psem w typie haszczaka. Oczywiście najpierw przybiegła jego suczka. Łowca skwapliwie ją obwąchał i gdyby to nie było a osiedlu, to by się pobawił.
J: To suka?
F: Tak
J: Acha, to dobrze (Łowcuś ma nieładny, choć raczej zrozumiały wyczaj ciepania się na inne psy, szczególnie przy mnie :roll: )
F: Ale ją psy atakują!
J: Mój nic nie zrobi (już chciałam mu powiedzieć, że w takim razie nie powinien puszczać suki samopas po osiedlu)
Łowca potwierdził moje słowa, wąchając suczkę z namaszczeniem.
F: On ma już swoje lata, prawda?
J: Nie, on ma 2 lata (:roll: ) Jest siwy na brodzie, bo tak mogą mieć psy tej rasy.
F: Ale to jest kundel?
J: Nie, to wilczak. Jest rodowodowy.
F: Nie słyszałem (no zaiste, ale dziwne! :P)
J: Tutaj mało osób zna tą rasę.
Potem zaczęły się pogaduszki na tematy uciekania huskich, zagryzania kur, agresji i szkolenia. I chyba nie muszę pisać, jaką wiedzą w tym temacie wykazał się facet :roll:

Na naszym osiedlu mieszka też facet, który upiera się, że miał wilczaka, nota bene także z Peronówki (hodowla z której jest nasz pies).
F: (krzyczy z daleka) OOO! To ten wilczak! (nie jestem pewna czy nie powiedział "wilczek" :P)
Moja mama: Tak, to wilczak
F: Ja też miałem takiego.
M: Z jakiej hodowli?
F: Z Peronówki
M: Acha. (:roll: ) A jak się wabił?
F: Zadzior. Po suce Zadrze (ahahha :P )
M: Obawiam się, że w tej hodowli nigdy nie było takiego psa. (mama już chciała pójść, a facet jeszcze z daleka) :
F: Ale ja takiego naprawdę miałem!
Taaaa, jaaaassssne :P :D

Sory za tasiemca

Link to comment
Share on other sites

Prośka ostanio na spacery łazi w kagańcu aby nie wpieprzała zieleniny i innych dziwnych rzeczy...
Przed wczoraj idziemy z tzetem i suką do parku. Przy rynku Idzie mama z dzieckiem tak na oko 3-4 lata. Dziećko staje i do mamy swojej : Mamo patrz pies ma siatkówkę. Myślałam że ze śmiechu padnę :P Uśmiechnęłam się do mamy i dziecka i poszliśmy dalej. Ale do końca spaceru nie byłam wstanie się nie uśmiechać :D

Link to comment
Share on other sites

kiedyś szłyśmy sobie spokojnie z Uneczką, z bramy wypełzł facet na chwiejnych nogach i ryczał ze śmiechu- patrzcie, świnka na spacerze!!!!!:)
to oczywiście było o mojej Uncji, bo ona faktycznie tylne nóźki ma nieco świnkowate
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_Fb7lnzM08kc/TYGwSJhfOSI/AAAAAAAAAIQ/4j-ew4uK2bw/_DSCN1874.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bukowa']kiedyś szłyśmy sobie spokojnie z Uneczką, z bramy wypełzł facet na chwiejnych nogach i ryczał ze śmiechu- patrzcie, świnka na spacerze!!!!!:)
to oczywiście było o mojej Uncji, bo ona faktycznie tylne nóźki ma nieco świnkowate
[url]https://lh5.googleusercontent.com/_Fb7lnzM08kc/TYGwSJhfOSI/AAAAAAAAAIQ/4j-ew4uK2bw/_DSCN1874.jpg[/url][/QUOTE]

Hihihihi...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Okamia [INDENT] Prośka ostanio na spacery łazi w kagańcu aby nie wpieprzała zieleniny i innych dziwnych rzeczy...
Przed wczoraj idziemy z tzetem i suką do parku. Przy rynku Idzie mama z dzieckiem tak na oko 3-4 lata. Dziećko staje i do mamy swojej : Mamo patrz pies ma siatkówkę. Myślałam że ze śmiechu padnę :P Uśmiechnęłam się do mamy i dziecka i poszliśmy dalej. Ale do końca spaceru nie byłam wstanie się nie uśmiechać :-D[/INDENT]
[/QUOTE]

ha ha ojj dzieci to potrafią niezłe określenia wymyślać :lol::lol:

[QUOTE]Aleksandrossa [INDENT] Ja wczoraj byłam na spacerze z czarnuchem i taki z 3 letni chłopiec:
- Ale duży pies! xD

A oto mój wielkolud, całe 12 kg:
[url]http://img135.imageshack.us/img135/9540/dsc0159e.jpg[/url][/INDENT]
[/QUOTE]

no cóż, 3 latkowi mógł się Twój "olbrzym" wydać duży ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandrossa']Ja wczoraj byłam na spacerze z czarnuchem i taki z 3 letni chłopiec:
- Ale duży pies! xD

A oto mój wielkolud, całe 12 kg:
[/QUOTE]
na moją suczkę wielkości shar-pei'a, dzieci też mówią, "ale duży i fajny piesek", więc jeśli mi przy wzroście 167cm Nuka sięga plecami do kolan to dla takiego dziecka 3-4 letniego taki pies może się faktycznie wydawać duży :-)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj czekam na TZa przed sklepem z psami (Frotkiem i Herą, oboje średnie szorściaki). Nudzę się, więc klękam przy psach, ćwiczę siadanie, warowanie, przybijanie piątki i takie tam. W pewnym momencie podchodzi dziadek, wpatruje się w nas. Hera wydaje, jeden szczek, uciszam ją.
Dziadek: te psy to cię pogryzą!
Ja (myśląc, że tak tylko sobie żartuje): nie, no co pan.
Dziadek: pogryzą! psy są niebezpieczne!
Ja (tulę do siebie Herę i całuję ją w pysk): jak pan widzi, nie mają ochoty gryźć.
Dziadek: zrobisz im krzywdę to ugryzą.
Ja: ale ja nie zamierzam robić im krzywdy. Poza tym mam psy od lat, aktualnie cztery i nic nie robią.
Dziadek: zagryzą! w telewizji mówili - jak te trzy psy co zagryzły chłopca!
Zaczęłam panu tłumaczyć, że psy kojcowe są skrzywione itd ale machnął na mnie ręką i odszedł.

Przez całą tą jakże interesującą konwersację tuliłam do siebie Herę i głaskałam Frotka. Ze zdziwieniem stwierdzam - wszystkie kończyny mam na swoim miejscu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...