Jump to content
Dogomania

Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]


dog_master

Recommended Posts

Szkoda, ze posiadanie psa nie wymaga przejscia jakichs specjalnych testow, ale coz... utopia :cool1:

W kazdym razie, sugeruje juz zejscie z Balbiny, bo biedna zajezdzimy na forumowa smierc, wnioskow i tak nie wyciagnie, za to przy okazji moderacja sie wkurzy :eviltong:

Tak w ogole to dzis sie dowiedzialem, ze skoro jeden z naszych kotow po calej chalupie goni psa [przypomne: DUZY szwajcar], az go zagoni do lazienki lub garderoby, to jest to... kot pasterski! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']
Tak w ogole to dzis sie dowiedzialem, ze skoro jeden z naszych kotow po calej chalupie goni psa [przypomne: DUZY szwajcar], az go zagoni do lazienki lub garderoby, to jest to... kot pasterski! :evil_lol:[/quote]

no widzisz, nawet nie wiedziałeś, że masz taką rasę kota :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga i Thunder']Pomijam fakt nazywania mojego Amstaffa ,,mustafą", ,,staffą", ,,dogiem niemieckim" (...) [/quote]
Patrząc na Twój avatar też pomyślałam, że to dog niemiecki.

[quote name='Aga i Thunder']"to musi być pittbull blue nose"?[/quote]
No widzisz, a moje "pitbulle rednose" nazywane są czekoladowymi labradorami i posokowcami... U Ciebie nie jest tak źle :lol:

Zejdźmy z Balbiny, jako i jej york zszedł z balkonu, enter.

Link to comment
Share on other sites

Całkowicie zgadzam się z dog193, nikt tutaj nie będzie miał do niej żadnego żalu jeżeli tylko skończy powszechnie szerzyć te swoje teorie np. o pseudo hodoffcach. Ktoś nie będący w temacie wybiórczo przeczyta co ona wypisuje i będzie popełniał te same błedy.
Shin nie martw się ona nie do zajeżdżenia jest ;) Swoją drogą ja również uważam, że aby zostać właścicielem jakiegokolwiek zwierzęcia powinno przechodzić się jakieś testy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shirai - Koki']Akita Inu uwazana za za Suberian Husky w kolorze Blond :evil_lol:, dosc czesto uwazany za chow-chow'a[/quote]

To tak jak shiba i samoyed. Czasami sa mylone z bernardynem, kaukazem itp.

Przypomniało mi sie całkiem, niedawno ze jak byłam na wystawie w Chojnicach to zapytałam sie jednego chłopaka o droge powrotna na PKP (na wystawe jechałam taksówka, bo byłam spozniona) No i ten chłopak wytłumaczył mi jak mam isc i ze sa dwie drogi ale jedna z nich nie warto jezeli nie posiadam NOŻA!!! i zeby mi to wytłumaczyc dosadnie wyciagnał z kieszeni NÓŻ SPREZYNOWY i z usmiechem powiedział ze on z nim tak zawsze chodzi i takie tam!!! W takich sytuacjach to ja zawsze jestem na luzie usmiechnieta i nigdy NIE ZDZIWIONA ( co sie dzieje wemnie to chyba tylko Bog wie! ) No i tak sobie gaduliłam z tym chłopakiem on machał nozem, miły i serdeczny jakbysmy sie umawiali na herbatke:diabloti: To tak z dziwnych historii z wystawy psó rasowych ;) ( opanowanie mam dlatego ze wynajmowałam w Poznaniu na Łazarzu i Jezycach. Poznaniacy wiedza :cool3:było ciekawie teraz to nawet miło wspominam....)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']To tak jak shiba i samoyed. Czasami sa mylone z bernardynem, kaukazem itp.

Przypomniało mi sie całkiem, niedawno ze jak byłam na wystawie w Chojnicach to zapytałam sie jednego chłopaka o droge powrotna na PKP (na wystawe jechałam taksówka, bo byłam spozniona) No i ten chłopak wytłumaczył mi jak mam isc i ze sa dwie drogi ale jedna z nich nie warto jezeli nie posiadam NOŻA!!! i zeby mi to wytłumaczyc dosadnie wyciagnał z kieszeni NÓŻ SPREZYNOWY i z usmiechem powiedział ze on z nim tak zawsze chodzi i takie tam!!! W takich sytuacjach to ja zawsze jestem na luzie usmiechnieta i nigdy NIE ZDZIWIONA ( co sie dzieje wemnie to chyba tylko Bog wie! ) No i tak sobie gaduliłam z tym chłopakiem on machał nozem, miły i serdeczny jakbysmy sie umawiali na herbatke:diabloti: To tak z dziwnych historii z wystawy psó rasowych ;) ( opanowanie mam dlatego ze wynajmowałam w Poznaniu na Łazarzu i Jezycach. Poznaniacy wiedza :cool3:było ciekawie teraz to nawet miło wspominam....)[/quote]

Jejka w takiej sytuacji to chyba bym miała niezłego pietra nawet z psem u boku :-o też mieszkam w niebezpiecznej dzielnicy ale jeszcze się nie spotkałam z przypadkiem żeby bez noża przejść nie można było :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Balbinka i inne właścicielki ,,jorusi'' nigdy nie zrozumieja jaka jest różnica między psem z rodowodem a bez, między pseudohodowcą a hodowcą... Mało mnie nie zagryzły kiedy zaproponowałam rozmowę na ten temat przy okazji kolejnej osoby chwalącej sie pseudo yorkiem i ogromnym zachwycie koleżanek/kolegów z galerii yorków ,,ooooooj jaki piękniusi, malusi, oj niuni, oj słodziutkie, bez rodowodu? to niiiic, nieważne, jest śliczna i wygląda całkiem jak yoreczek...'' :shake:

Oni uważają, że rodowód to zbędny papier, że właśnie oni są prawdziwymi miłośnikami rasy bo nie męczą ich wystawami...

Tam ludzie przez rok szukają psa, po czym kupują go w pseudo i nie widzą w tym NIC złego. Po roku czytania dogomanii.

Też odnoszę wrażenie, że to nie właściciele rodowodowych psiaków ale właśnie ,,pseudo'' maja ogromną potrzebę chwalenia się ich rasowością :roll:

Link to comment
Share on other sites

Całkowicie się z tobą zgadzam. Ja na przykład nie przyglądam się yorkom na moim osiedlu ,bo po 1. mój pies chciałby takiego zabic ,albo pogonic 2.Z racji pierwszego punktu i niezbyt dobrego wzroku(-1) to dokładnie nie widzę czy to pseudo czy rodow. i 3. Po prostu się nie znam na wzorcu tej rasy ,bo jakoś mnie nie ciągnie do zapoznania się z nią wystarczy że zapoznałam się z wiedzą na temat charakteru tych psów. I wydaje mi się ,że w większości przypadków można zatuszowac odchylenia od wzorca rasy ,bo jak taki człowiek popatrzy na jorecka to zwraca uwagę na kolor i to że mały:cool1: a reszta to nie obchodzi zwłaszcza gdy właścielka mówi ,że to york a nie pies w typie... Więc taka dziewczyna/ka myśli sobie ,że ''jak nie widzac różnicy to po co przepłacac'':eviltong:?

Link to comment
Share on other sites

Wygląd wyglądem... gorzej jeśli pies będzie miał beznadziejną psychikę i zdrowie, a o tym większość ludzi, chcących psa kupić nie myśli :shake: (również tych, którzy kupują w pseudohodowlach zarejstrowanych!)
Zauważyłam, że ludzie dopiero wtedy przyznają, że ich pies jest "raczej skundlony" i że "oszukano nas", gdy zwierzak ani nie przypomina jakiejś rasy ani nie ma dobrego zdrowia. W lecznicach często słyszałam dialogi takich ludzi.

Link to comment
Share on other sites

Mnie najbardzioej przeraża i irytuje, że te osoby często nie chcą przyjąć do wiadomości faktu, że ich pies nie jest rasowy. Chwalą się nawet tu na forum jakie są piękne i cudowne, porównują ich wymiary (każdy inny) , martwią się, że jakiemuś pieskowi inaczej uszka sie układają, dziwia się, że ktoś tam nie potrafi wymienić rasy ich psa... nie rozumiem...

ja akurat jestem miłośniczką duzych psów, ale nie wiem dlaczego właśnie małe pseudo rasy działają na mnie wyjątkowo. Może dlatego, że nie widzę możliwości wytłumaczenia właścicielom ich błędu.

Mam znajoma, która kupiła za 900zł pseudo Westa, chodzi z nim do fryzjera i uparcie morduje różnymi zabiegami, żeby wyglądał jak rasowy, a sierść ma rzadziutką, wcale nie podobną do Westa i po prostu nie będzie nigdy tak wyglądał. To dla mnie żałosne. Może nie jestem zbyt delikatna w wyrażaniu swoich opinii ale ileż można w kółko gadać to samo??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='talita']Balbinka i inne właścicielki ,,jorusi'' nigdy nie zrozumieja jaka jest różnica między psem z rodowodem a bez, między pseudohodowcą a hodowcą... Mało mnie nie zagryzły kiedy zaproponowałam rozmowę na ten temat przy okazji kolejnej osoby chwalącej sie pseudo yorkiem i ogromnym zachwycie koleżanek/kolegów z galerii yorków ,,ooooooj jaki piękniusi, malusi, oj niuni, oj słodziutkie, bez rodowodu? to niiiic, nieważne, jest śliczna i wygląda całkiem jak yoreczek...'' :shake:

Oni uważają, że rodowód to zbędny papier, że właśnie oni są prawdziwymi miłośnikami rasy bo nie męczą ich wystawami...

Tam ludzie przez rok szukają psa, po czym kupują go w pseudo i nie widzą w tym NIC złego. Po roku czytania dogomanii.

Też odnoszę wrażenie, że to nie właściciele rodowodowych psiaków ale właśnie ,,pseudo'' maja ogromną potrzebę chwalenia się ich rasowością :roll:[/QUOTE]
Przepraszam,czy ty przyszłas na forum aby głosic te mądrości?Bo chyba temat jest zrozumiały i brzmi'najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów"a ty znowu udajesz jak to ci na yorkach napisali matke Terese z Kalkuty-skoro tak bardzo chcesz pomóc tym biednym yorkom to idz do schroniska,wpłać na te biedne,krzywdzone yorki a nie masz jakieś "ale" co do ludzi któży maja psy bez rodowodu.Na yorkach Ci napisali kilka słów prawdy to sobie poszłas,teraz tu zaczynasz?

Link to comment
Share on other sites

balbina marudzisz że talita pisze nie na temat a sama zawsze zaczynasz gadki nie na temat.Przypomnę ci jak pisałaś na tym wątku że pies ci uciekł.Przecież to nie jest wątek "najdziwniejsze zdarzenia dotyczące naszych psów".Więc wydaje mi się że ten twój komentarz jest trochę nie na miejscu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga & Maks']balbina marudzisz że talita pisze nie na temat a sama zawsze zaczynasz gadki nie na temat.Przypomnę ci jak pisałaś na tym wątku że pies ci uciekł.Przecież to nie jest wątek "najdziwniejsze zdarzenia dotyczące naszych psów".Więc wydaje mi się że ten twój komentarz jest trochę nie na miejscu[/QUOTE]
NO WŁAŚNIE :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

bo wiecie, najlepszą obrona jest atak :diabloti:

ale do tematu- dzisiaj mój rudzielec został uwaga!(Brandulec i Presto się uśmieją:diabloti:) miniaturką setera :loveu:

Facet tak zawzięcie mi to tłumaczył, że na końcu sama zwątpiłam, może faktycznie sweterka mam w domu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...