Jump to content
Dogomania

Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Vailet']łącze się z Tobą w bólu :placz: myślę że rozszarpią nas równo o 3.15 to godzina szatana-ich pana :placz:[/QUOTE]

:evil_lol::evil_lol::evil_lol:


ale wiecie co sobie uzmysławiam .... mój też ma czarne podniebienie!:nerwy: Tyle że jest w przewadze biały...

Link to comment
Share on other sites

Ja tam bym jamnikom nie wierzyła ;)


A w temacie jamników to jakieś 2-3 dni temu jogginguję wieczorem i leci coś na kształt ratler-jamnik, całkiem skarłowaciałe, bez smyczy. Na nasz widok wskakuje na chodnik i pokazuje ząbki, zsuwam się na trawnik bo chcę przejśc spokojnie, Wald sunie na szelach łądnie do przodu, a piesek raz jeszcze wchodzi przed niego zastępując mu drogę i już ma zamiar się rzucić kiedy odzywa się właściciel " X, nie rzucaj się na pieska bo się piesek przestraszy i cię nie będzie już lubiał..." i chichra a ten pokurcz dalej nas nie chce przepuścić:roll:
Odezwałam się tylko jednym słowem " a to może ja mojego puszczę??" i od razu tamten był na rączkach , jeszcze przy tym chapsnął właściciela...więc facet "odwinął się" do mnie że mój to powinien mieć tak naprawdę kaganiec...
Cholera mnie bierze, człowiek chce kulturalnie pobiegać a wpada na idiotów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pani Profesor']ja mam jeszcze gorzej z moim psem...bo czarne to zło wcielone i oficjalnie wiadomo, że zabija, a szare... no cóż, szare przychodzi pod osłoną nocy i morduje po cichaczu... :shake:[/QUOTE]

Koty ponoć tak mają:diabloti: Nocą oddech wysysają, czy cuś takiego...:shake: a moja ryża menda 13 lat ma i jakoś nic nie chce odsysać:niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gojka']Ale to jasne. Nie wychowasz jednak wszystkich dzieci podchodzących do psa dlatego powiedzenie,że pies może ugryźć jest moim zdaniem bardziej przemawiające do wyobraźni dziecka.[/QUOTE]
Ja też jak przechodzę obok boiska/placu zabaw z Miłką i widzę hordę biegnących dzieci, to mówię, żeby nie biegły, nie podchodziły, bo "ona może się zdenerować/przestraszyć i ugryźć", zwykle jednak dziecin powyżej 7 roku życia pytają, no i wtedy opowiadam, że nie mogą pogłaskać, bo Miłka się boi i może ugryźć, niektóre dzieci rozumieją, inne powolutku podchodzą, jak myślą, że nie widzę, raz jakaś dziewczynka podeszła bez pytania. Zatrzymałam ją jakieś pół metra od mojego psa, powiedziałam, że nie można głaskać, niby zrozumiała, no ale potem raz po raz podchodziła, bawiła się jakimiś kwiatkami, tanczyła ? Obok obcego psa ? W dodatku z rękami nad głową ? Już jej chcialam po raz trzeci powtórzyć, że "pies może ugryźć", ale w tym momencie Miłka na serio się przestraszyła albo zdenerwowała i kłapnęła zębami, była jakiś metr od dziewczynki, więc nic by jej nie zrobiła, ale ta i tak chyba zrozumiała, o co mi chodziło i wreszcie przestała za nami chodzić. Niestety nie wszystkie dzieci uczą się na błędach, więc chyba zacznę wszystkie obce dzieci chcące pogłaskać mojego psa albo do niego podejść, ostrzegać, że gryzie, a nie, że może ugryźć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']a ja mam dwa prawie czarne psy, to się wtedy chyba nie zaliczają do groźnych? czy jak mieszkają razem to sie jakoś dopełniają? :evil_lol:[/QUOTE]
Podziel im kolory tak, że Gruby będzie cały czarny, a Tofik cały rudy...A wiesz, "rudy to fałszywy". Ja mam trzy rude i jednego rudo-czarnego, biedna ja. Shena ma czarno-różowe podniebienia, to dobra czy zła ? Eee tam, przecież to rozdwojenie jaźni.


[quote name='IvyKat']@gojka - otóż wyobraź sobie, że jako (była) nauczycielka, instruktor żeglarstwa i jazdy konnej oraz matka studentki kontakt z nieletnimi miałam i mam wystarczający :P Problem znam aż za dobrze - miałam zjawiskowo pięknego collie, do którego dzieci pchały się z łapkami przez całe jego życie. Jakoś zawsze bez trudu (może właśnie z racji mojego doświadczenia w kontaktach z dziećmi :P ) udawało mi się powstrzymać dzieci przed głaskaniem. Nigdy nie używałam argumentu "bo gryzie" - uważałabym to za osobistą obrazę dla mojego dobrze wychowanego, łagodnego kolaka. Nie używam tego argumentu również teraz, gdy dzieci podlatują do mojego schroniskowego i faktycznie dość agresywnego kundelka - i jakoś udaje mi się zapanować zarówno nad dziećmi, jak i wyciszać agresję psa. Nie mam ochoty, żeby jedna z drugą sąsiadka wytykały mi psa palcami, szepcząc "o, to ten, co się może rzucić na dzieci".
EOT[/QUOTE]
Też mam kolaka i też dzieci podbiegają, najczęściej z trzech powodów:
1) "Łaaaał, Lassie ! Koli, koli, mogę pogłaskać", zwykle pytanie "czy mogę pogłaskać ?" pada, jak dziecko już wyciąga rękę,
2) "Ale śliczny ! Ale słodki!", to zwykle wrsja dzieci, które jakoś nie wiedzą, co to Lessie,
3) mamusie namawiają swoje dzieci, zwykle te dopiero gadające, ale szybko się przemieszczające, z uśmiechem radości, by pogłaskały pieska. Stereotyp collie sprawdza się często u doroslych, którzy myślą, że taki piesek jest łagodny, więc można pogłaskać.
Z tym, że niestety moje collie są nieufne, jeden jest agresywny, ale z nim chodzę w miejsca, gdzie mam małe szanse spotakania dzieci. Za to gdybym szla z idealnie zsocjalizowanym TTB albo innym psem wyglądającym "groźnie", czy nawet z po prostu dużym, masywnym psem, to rodzicie raczej by nie namawiali dzieci na pogłaskanie, mimo, że mój pies mógłby kochać cały świat.

Edited by Mary&Shena
Link to comment
Share on other sites

Dzisiejsze swieżynki :

Dwóch gości nas mija:
pierwszy : Patrz!! (że jaki ładny)
drugi : no, ale co to takiego?!
- no pies!
- no wiem! ale jaki pies? jaka rasa!!

Robię psu w krzakach zdjęcia, dwóch kolesi siada z piwkiem na skałkach i coś tam titają, Wald usłyszał i zaczął poszczekiwać nieśmiało, a ich widać ze to cieszy i nakręca do dalszego piszczenia. Skończyłam zdjęcia, wychodzę z psem bez smyczy z krzaków i słyszę takie " o k......!!!" i już widzę jak goście podnoszą tyłeczki i chcą się ewakuować,tymbardziej że pies zaciekawiony stał naprężony i patrzał im prosto w oczy gdy tż grzebał sie mu przy obroży :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Handzia55']A ona nie umie otwierać?;)[/QUOTE]
Nie, jeszcze tego by brakowało :nerwy:
Starsza kotka za to mistrzowsko puka do drzwi tylną łapą, jak chce wejść :eviltong:

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/175427-Mary-Shena"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/customavatars/avatar175427_1.gif[/IMG][/URL][COLOR=#4444FF][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/175427-Mary-Shena"]Mary&Shena[/URL] [/COLOR]Mi czasem głupio za moją mamę. Choć ona podziwia i tiutia tylko, z łapami nie leci... Ale collie na horyzoncie i od razu "jaki piękny, o matko, o Boże".

A propos komentarzy, pani pochwaliła Viki, że ładnie chodzi na luźnej smyczy i nie ciągnie, to prukwa ciągnąć zaczęła, jak na komendę :mad:

Link to comment
Share on other sites

Jak ja Wam współczuje z tymi dziećmi! :roll:
Mieszkam z większej wsi, gdzie spotkanie kogoś z psem na spacerze towarzyszy wielkiemu zdziwieniu (wyjście przed blok bez smyczy- chyba tego nie możemy nazwać spacerem, prawda?). Na szczęście nigdy w swoim regionie nie napotkałam na żadne dziecko, które chciałoby pogłaskać Dżordża
[*], ale w pobliskim miasteczku się ktoś taki znalazł (choć rodzice szybko zdążyli zareagować, kiedy mała chciała włożyć psiakowi palec w ranę). Kiedyś, kiedy jeszcze spacerowałam z poprzednim pupilem usłyszałam: "Taka duża działka i podwórko to po co tak....". To zdane wydawało mi się tak głupie, że aż nie wiedziałam co mam odpowiedzieć temu delikwentowi. To znaczy, że jeśli mam duży dom to nie powinnam nigdzie dalej wychodzić? Albo chodzić zawsze w jedno miejsce? (mam na myśli działkę.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...