Jump to content
Dogomania

Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]


dog_master

Recommended Posts

O, ktoś widać zapomniał okularów :)
Za to kiedyś jak w młodości jeździliśmy na wakacje z kotką syjamską pociągiem, była na smyczy, to wzbudzała ogromne zainteresowanie (no, lata "późny Gierek" :) ) - tym bardziej, zę spała na siedzeniu koło nas i burczała na kazdego wchodzącego do przedziału. I ktoś właśnie powiedział "ten piesek to wyglada trochę jak kotek, taki mały".

Link to comment
Share on other sites

Mój znajomy z przekonaniem wczoraj opowiadał, jak to widział program o psach po kastracji, gdzie psy ze sztucznymi implantami były bardziej pewne siebie, a psy bez - bardziej "skryte" :mdleje: Jestem ciekawa jaki to program, w każdym razie na szczęście u nas weci nie wszczepiają implantów dla podniesienia ego psów (a raczej właścicieli)...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica']Mój znajomy z przekonaniem wczoraj opowiadał, jak to widział program o psach po kastracji, gdzie psy ze sztucznymi implantami były bardziej pewne siebie, a psy bez - bardziej "skryte" :mdleje: Jestem ciekawa jaki to program, w każdym razie na szczęście u nas weci nie wszczepiają implantów dla podniesienia ego psów (a raczej właścicieli)...[/QUOTE]

Świetne :D
Ludzie jednak niesamowicie przenoszą na zwierzęta własne obawy i lęki.
Pamiętam taką sytuację - poczekalnia u weterynarza, cztery panie w różnym wieku i jeden młody pan z niewykastrowanym kocurem do szczepienia. Temat zszedł na pożytki płynące z kastracji kotów, pan zbladł, założył nogę na nogę, słabym głosem coś tam mówił o tym, że po kastracji słabnie temperament. Był taki przestraszony, jakby to o obcięciu jego klejnotów była mowa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica']Mój znajomy z przekonaniem wczoraj opowiadał, jak to widział program o psach po kastracji, gdzie psy ze sztucznymi implantami były bardziej pewne siebie, a psy bez - bardziej "skryte" :mdleje: Jestem ciekawa jaki to program, w każdym razie na szczęście u nas weci nie wszczepiają implantów dla podniesienia ego psów [B](a raczej właścicieli)...[/B][/QUOTE]
I niestety to się na zwierzakach odbija :shake:

Link to comment
Share on other sites

uwielbiam takich znawców ;)
miałam w schronisku pod opieką łajkę rosyjsko - europejską( niestety za TM...) i kiedyś byłam z nią na spacerze. Jakiś pan znawca mnie zagadnął,że piękny pies i co to za rasa. To ja mu mówię,że łajka a on do mnie,że nie pyta o imie tylko o rase, a jak powiedziałam,ze to rasa, to odszedł skonfundowany...:-D

Link to comment
Share on other sites

Witajcie:)
Mieszkam na wsi i jak mój boksio był jeszcze małym kluskiem to już miał wpajane chodzenie na smyczy. No i idziemy sobie na krótki spacerek a sąsiadka ze swoją znajomą w ciężkim szoku! Ta znajoma sąsiadki: No widziałaś ty. Ludziom się w głowach poprzewracało! Przyjechały miastowe! Kot bez ogona i jeszcze na smyczy!!!
Idąc z powrotem zaczepiła mnie sąsiadka i powiedziała żebym tak z tym kotem nie paradowała bo mnie na wsi wyśmieją. I zapytała co to za rasa. Powiedziałam że bokser a ona nie zajarzyła i się zaczęła śmiać że to rasa psa! Śmiałam się z rodzinką normalnie z tydzień:D
Zmyliło ją chyba pręgowane umaszczenie:D
Teraz jak idziemy na spacer to już sobie chyba mojego psa z kotem nikt nie pomyli:D No chyba że z jakąś odmianą tygrysa:D;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ghostrecoon11']Ech te miastowe :lol: Bierz wyprowadzaj psa na łańcuchu to na sto procent pomylą z tygrysem i będzie że cyrk przyjechał :lol:[/QUOTE]ha ha :D Ja i tak mam zawsze cyrk no bo na wsi jak pies idzie na smyczy w szelkach i ma obroże z adresówką to sensacja! Mój psiak często chodzi w różnych chustach na szyi ale na taki spacer przez wieś bym się chyba nie zdecydowała z chustką bo by mnie ukamieniowali . . .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Naszej bokserki na wsi się bali, bo "to ta rasa, co zagryza ludzi, buldog!! " - i to było 10 lat temu, nie przed wojną.....[/QUOTE]10 lat temu? Ja kochana mam tak cały czas. No i Rocky też jest buldogiem nazywany . . . Kurcze może ja się na rasach nie znam i mam buldoga?:DMiałam też zabawną sytuację jak wyszłam na spacer już z dużym Rocky'm, przechodzimy koło jednej z posesji i przybiega pod bramę mały szczeniaczek. Jakiś tam kudłaty kundelek. Rocky uważam że jest bardzo dobrze zsocjalizowany bo kiedy trzeba to wszystkie psy olewa sikiem prostym nawet jak jakiś ujadacz idzie za nim i go zaczepia. No to pozwoliłam mu podejść pod bramę żeby się przywitał z małym kolegą. Psiaki się do siebie cieszą a tu z zza domu wybiega dziecko z płaczem drze się w niebo głosy, woła matkę że mu buldog zagryzie szczeniaczka. No ręce mi opadły. A jak wyleciała ta jego matka z domu to już wogóle posypały się dziwne teksty: Że takie psy się usypia, Że mordują ludzi, Ze mógł im zagryźć pieska . . . itd

Link to comment
Share on other sites

No to coś z ostatniej chwili :loveu: Idę sobie grzecznie z moja sunią po skwerku a tu widzę ze kobitka 45 kg wagi robi za breloczek przy psie nie wiele mniejszym od niej, zanim swoja odciągnąłem dalej ten już przy nas i z zębami do mojej psiny. Moja luką broniąc się go złapała tylko raz aż tamten odskoczył szarpiąc swoją panią. Po czym słysze od tej kobiety: Zabierz pan tą bestie bo mi misiaczka skrzywdzi :lol: A moja hasiorka to ledwo 3/4 tamtego psa, od dziś Bestią zwana :lol: Śpiąca Bestia w awatarze :lol:

Edited by ghostrecoon11
Link to comment
Share on other sites

Besta :lol: Mój pies się tak nazywa, hehe :D

Dzisiaj po raz piewszy od kilku lat zobaczyłam NORMALNEGO yorka. Ładnie socjalizowanego od małej kulki, nie ujadającego jak szalony. Aż miło było popatrzeć jak się normalnie bawił z moim kudłatym... i śmigał mu co chwilę piłkę większą od niego samego :lol:

Link to comment
Share on other sites

Znam 2 socjalizowane yorki. Bawią się z innymi psami, znają zasady. Jednego równie fajnego sznaucera miniaturkę. Drugi, wystawowy ryzykuje życie kładąc łapy na karku mojego psa. 3 yorka właśnie socjalizujemy. Na początku bała się wszystkiego, teraz leci do mojego rudzielca z daleka, mało łap nie pogubi ;-)

Link to comment
Share on other sites

Wielka szkoda, że psy są ofiarami bycia modnymi. Wcześniej mój Bestiowaty ganiał z yorkiem na wybiegu. Około 17 wyszłam z nim na szpacerek i zapytałam pewną panią z innym joreczkiem czy się psy mogą przywitać. Pierwsze pytanie z przestrachem: " A czy on nie ugryzie?" Mówię, że nie to się przywitły a pani: "O jeeeeny, ale on się boooiiiiiiiiiii". To dałam spokój i poszłam, bo pani się bardziej o joreczka bała, niż ten mojego psa. :roll:

Strasznie mi żal tych rozszczekanych małych, 'modnych' pieseczków, które są noszone na rękach, żeby im przypadkiem jakiś kundel doopki nie obwąchał :shake:

Na wybiegu naprawdę świetnie się patrzyło jak taki socjalizowany york, bawi się z psem trzy razy większym od niego. Jego pani nie bała się, że zaraz jej się piesek pobrudzi i stłucze jak porcelanowa lala ;)

Link to comment
Share on other sites

ah, niestety na moim osiedlu jest podobny człowiek. pani kupiła sobie joreczka z pseudo i ma go od małego. zna mnie i moje psy, wie gdzie chodzimy i że moje psy są normalne, nie gryzą ani nie robią dziwnych rzeczy. od początku, mimo że nigdy nic się nie stało widząc nas bierze to małe znerwicowane już teraz szczekadło na ręce i dopiero moje psy są zdenerwowane...
ale co lepsze. mam teraz na kilka dni tymczasika staruszka, ledwo chodzi, mało co ogarnia otoczenie, on sobie chodzi wiadomo powoli, nie interesuje się niczym. baba widząc mnie z tym małym, nieogarniającym psem w panice joreczka na ręce, żeby broń boże się nie dotknęły... ręce opadają...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...