Jump to content
Dogomania

Leszno Champion of Champions 2009


panienkabubu

Recommended Posts

[quote name='cenzo']Hmm...na swiatowej w Poznaniu zadnych brakow w uzebieniu nie zauwazyl i na czolowych lokatach poustawial tez psy z ubytkami,a jak wiadomo, oc.bdb nie skapil, tak wiec nadzieja jest zawsze;).[/quote]

Dziwne.. nawet tutaj na dogo znalazłam bardzo dużo postów dotyczących tego że sprawdza zęby "aż po migdałki" ;) i bardzo rygorystycznie podchodzi do oceniania pod względem zgryzu, braków itd...


[quote name='Elitesse']na wystawie championow NIE ma opisow i wiekszosc sedziow w zeby nie zaglada :evil_lol::evil_lol: toz to championy sa :eviltong:[/quote]

ooo ale numer :eviltong: nawet nie wiedziałam. No cóż, Titek i tak ma wszystkie śliczne ząbki więc nie ma się czego bać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Badz co badz, czy policzy zeby czy nie, to czesi/slowacy maja BARDZO ciekawe podejscie do seterów (gust...) i mysle, ze dla osób majacych psy nadajace sie na tego typu wystawe (ciagle mowa o seterach) to wielki szok :) Dzieki Bogu, ze nie skusił mnie diabeł i nie zgłosiłam swoich kropków :diabloti: Uwazam, ze to bardzo nie ladnie ze strony oddzialy wycinac takie numery wystawcom!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Badz co badz, czy policzy zeby czy nie, to czesi/slowacy maja BARDZO ciekawe podejscie do seterów (gust...) [/quote]

a jakie jest to "ciekawe" podejście? :cool3:
byłam tylko przy ocenie jednego czeskiego sędziego i jego sędziowanie było delikatnie mówiąc "dziwne" :razz: gdzie patrzył tylko i wyłącznie na ruch, ani zębów nie sprawdzał, ani psa nie dotknął a wszystkie psy miały te same opisy, a różne oceny.

Link to comment
Share on other sites

p.Vaclavik (sheltie) zaglada w zeby az po same migdalki a paszcze psu otwiera jak u krokodyla- nie zdziwilbym sie jakby sie okazalo ze jest dentysta ;) IMHO braki w uzebieniu (jesli maja podloze genetyczne) powinny byc wypisane w karcie oceny jako "niepelne uzebienie", jesli natomiast zeby zostaly uszkodzone mechanicznie (upadek ze schodow, wybicie, wylamanie, agility, aportowanie kamieni itd) to nie ma to wplywu na potomstwo i jako takie ubytki nie powinny dyskwalifikowac czy obnizac psu oceny. Ale to juz zalezy od sedziego.

Pies "bez zeba na przedzie", to tez pies. Niewazne czy Ch czy Burek z bazaru :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Judit']a jakie jest to "ciekawe" podejście? :cool3:
byłam tylko przy ocenie jednego czeskiego sędziego i jego sędziowanie było delikatnie mówiąc "dziwne" :razz: gdzie patrzył tylko i wyłącznie na ruch, ani zębów nie sprawdzał, ani psa nie dotknął a wszystkie psy miały te same opisy, a różne oceny.[/QUOTE]

Ja mam wrazenie, ze sedziowie z tych regionów nigdy nie czytali wzorca setera ;) Bo najwieksze perełki to wlasnie u nich slysze. Ze pies ma za dlugi wlos, ze ma za krecony, ze jak w ruchu nie szarpie jak dzika swinia, to znaczy, ze nie ma temperamentu itp ;) Sa gusta i gusciki :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Ja mam wrazenie, ze sedziowie z tych regionów nigdy nie czytali wzorca setera ;) Bo najwieksze perełki to wlasnie u nich slysze. Ze pies ma za dlugi wlos, ze ma za krecony, ze jak w ruchu nie szarpie jak dzika swinia, to znaczy, ze nie ma temperamentu itp ;) Sa gusta i gusciki :diabloti:[/quote]

hmm... no nic trzeba będzie zaryzykować :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marider']p.Vaclavik (sheltie) zaglada w zeby az po same migdalki a paszcze psu otwiera jak u krokodyla- nie zdziwilbym sie jakby sie okazalo ze jest dentysta ;) IMHO braki w uzebieniu (jesli maja podloze genetyczne) powinny byc wypisane w karcie oceny jako "niepelne uzebienie", jesli natomiast zeby zostaly uszkodzone mechanicznie (upadek ze schodow, wybicie, wylamanie, agility, aportowanie kamieni itd) to nie ma to wplywu na potomstwo i jako takie ubytki nie powinny dyskwalifikowac czy obnizac psu oceny. Ale to juz zalezy od sedziego.

Pies "bez zeba na przedzie", to tez pies. Niewazne czy Ch czy Burek z bazaru :)[/quote]
My byliśmy u Vaclavika i tylko zgryzy sprawdzał....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Jestescie zgloszeni? Bo jak jestescie sami to nie ma sie czym przejmowac ;)[/quote]

No zgłosiłam Titusia co by się chłopak pokazał :evil_lol: jest tylko on w czerwono-białych, a szczerze myślałam że będzie ich więcej. W gordonach jest też jeden pies zgłoszony, ciekawe kto to będzie :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Judit']No zgłosiłam Titusia co by się chłopak pokazał :evil_lol: jest tylko on w czerwono-białych, a szczerze myślałam że będzie ich więcej. W gordonach jest też jeden pies zgłoszony, ciekawe kto to będzie :p[/quote]


Judit, to ja się pokusiłam i zgłosiłam mojego czarnucha do pana Hansa Mullera, licząc również na nieco większą stawkę gordonów... W tym wypadku mocno się zastanawiam, czy po niespodziance organizatorów i zmianie sędziego :angryy: jechać aż tyle km...[FONT=TimesNewRomanPSMT][SIZE=1][FONT=TimesNewRomanPSMT][SIZE=1]

[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia&Asti']Judit, to ja się pokusiłam i zgłosiłam mojego czarnucha do pana Hansa Mullera, licząc również na nieco większą stawkę gordonów... W tym wypadku mocno się zastanawiam, czy po niespodziance organizatorów i zmianie sędziego :angryy: jechać aż tyle km...[FONT=TimesNewRomanPSMT][SIZE=1][FONT=TimesNewRomanPSMT][SIZE=1]

[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/quote]
ja też zgłosiłam z powyższych powodów, a dostaliśmy p Dostala - i to ma być prestiżowa wystawa championów, ehh....:angryy:

Link to comment
Share on other sites

jako członek leszczyńskiego oddziału chciałbym nieśmiało zaprotestować przeciwko stwierdzeniom typu
[quote]i to ma być prestiżowa wystawa championów, ehh ...[/quote]nikt z Państwa nie wie, co jest przyczyną absencji Hansa Mullera, więc proszę się powstrzymać od takich komentarzy. poza tym organizator zawsze zastrzega sobie prawo do zmiany obsady sędziowskiej. w ubiegłym roku na wystawę międzynarodową nie dojechał również jeden z sędziów i trzeba było dokonać zmiany. wszyscy byli oburzeni, że tak nie można, że to przekręt, a sytuacja była tak, że żona tego sędziego miała wypadek samochodowy. jestem ciekawy co by Państwo zrobili na miejscu tego sędziego - przyjechalibyście Państwo na wystawę czy zostalibyście w domu, by opiekować się małżonkiem ... każdy to choć trochę wie jak wielkim wysiłkiem organizacyjnym jest wystawa wie również, że takie sytuacje mają miejsce i wtedy trudno jest coś zorganizować ad hoc. przecież organizatorzy zawsze w dobrej wierze starają się wybrać sędziego i zorganizować wszystko tak by dotarł on na miejsce wystawy. nikt specjalnie nie wprowadza wystawców w błąd.
poza tym jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził - jak mówi stara ludowa prawda ;)

pozdrawiam wszystkich i mimo wszystko zapraszam do Leszna, życząc jednocześnie świetnej zabawy i mnóstwa sukcesów !!!

Link to comment
Share on other sites

Jasne, zawsze sa przypadki losowe;) Ale "przypadek losowy" na dwóch sędziów przewidzianych na gr VII :evil_lol: bez komentarza
wg folderu inf FCI VII Lisbeth Mach (Szwajcaria), Hans Müller (Szwajcaria)

Pomijając już fakt informowania wystawców na stronach oddziału. Jak ktoś nie doczytał w planie sędziowania to się na ringu przekona. Jakoś inne oddziały zmiany starają się umieszczać i na czerwono zapisywać.

Link to comment
Share on other sites

sylrwia - dokładnie zgadzam się z tym co napisałaś.
Zawsze może trafić się taka sytuacja, że sędzia nie pojawi się na wystawie - jest to normale. Ale tutaj miało być dwóch sędziów i każdy "obada" sędziego/sędziów, zgłosi psa a potem dosłownie pare dni przed wystawą dowiaduje się że żaden z tych sędziów nie będzie(?!), ale całkowicie inny. I tu pada pytanie jechać czy nie jechać? ryzykować czy nie? Dodam że na stronie oddziału nie znalazłam informacji o zmianie sędziego... (nie wiem może ślepa jestem i nie zauważyłam:eviltong:), dowiedziałam się tego z seterkowa.
Mimo że mamy większy kawałek drogi do Leszna to się pojawimy, zaryzykujemy. :p

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol:ja co to za sędziowie nawet nie sprawdzałam, zgłosiłam kundla bo się umówiłam ze znajomymi. Mi tam lata czy ktos sędziuje i jak ogłąda psy i ich zęby,gdyż moj pozwala sobie grzebać wszędzie. Czy pojadę cholera wie :cool1:od bożego narodzenia choruje, dowaliłam sobie Brnem i jak się nie wykuruje to siedze w domu kolejnych tygodni na chorobowym spędzać nie mam zamiaru.
Jakiś chorowity gad sie ze mnie zrobil w tamtym roku w tym samym czasie też z płucami walczyłam.

Link to comment
Share on other sites

cóż, dla mnie najistotniejsze jest czy wogóle zawracac sobie głowe wyjazdem na wystawę, ponieważ nie otrzymałam do tej pory nawet potwierdzenia przyjecia na wystawę, zero odpowiedzi na maile, nie moge sie także do biura dodzwonic.Jechac tyle km na darmo by dowiedzieć sie że psy sa nie uwgzlednione w katalogu -jakoś nie bardzo mi sie widzi.

Link to comment
Share on other sites

[B]1 marca 2009r. w godz. od 10.00 do 15.00 Punkt Zatrzymań Bezpańskich Psów, który znajduje się w leszczyńskim Mini ZOO w Parku 1000-lecia przy ul. 17-go Stycznia otwiera swoje drzwi dla wszystkich, którzy chcieliby zaadoptować pieska. Każdy kto przygarnie psiaka otrzyma gratisowo „wyprawkę” dla swojego nowego ulubieńca, a mieszkańcy Leszna będą zwolnieni z podatku.[/B]
[B]SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!![/B]
Odwiedź nas na stronie[B] [url=http://www.mzz.leszno.pl]Miejski Zak

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Theogonia']cóż, dla mnie najistotniejsze jest czy wogóle zawracac sobie głowe wyjazdem na wystawę, ponieważ nie otrzymałam do tej pory nawet potwierdzenia przyjecia na wystawę, zero odpowiedzi na maile, nie moge sie także do biura dodzwonic.Jechac tyle km na darmo by dowiedzieć sie że psy sa nie uwgzlednione w katalogu -jakoś nie bardzo mi sie widzi.[/quote]
My również do dnia dzisiejszego nie dostaliśmy potwierdzenia przyjęcia psa.
Ale udało mi się dodzwonić,i dowiedziałem się od pani X.....(bo oczywiście nie raczyła się przedstawić) że potwierdzenia zostały rozesłane dawno temu,i łaskawie raczyła sprawdzić (około 15 min.) czy nasz pies jest ujęty w katalogu okazało się że jest,super cieszymy się bardzo.
Tylko wydaje mi się że to bardzo dziwny zbieg okoliczności bo:z każdego oddziału dostajemy pocztą nr.startowe i potwierdzenie przyjęcia psów a z oddziału Leszno już dwukrotnie potwierdzenie do nas nie dotarło.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

No to my się chwalimy:


JAZZY BOY Asiaczek FCI - dosk.1, CWC, BOB!!!

LOVE IS IN THE AIR Asiaczek FCI - dosk.1, CWC.

Czekamy na finały:lol:

A oto kilka wyników "naszych" dogomaniackich psiaków:
TOLERANT TESSIE ze Zahrabske - dosk.1, CWC, BOB!!! - to suczka naszej Elitesse:multi:

POVERPOM Born to Success - dosk1., CWC, BOB - to piesek naszej koleżanki Karma

POVERPOM Dance with Me - dosk.1, CWC - to suczka naszej koleżanki Karma.

Na razie tyle. Później wstawię resztę:lol:

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']No to my się chwalimy:


JAZZY BOY Asiaczek FCI - dosk.1, CWC, BOB!!!

LOVE IS IN THE AIR Asiaczek FCI - dosk.1, CWC.

Czekamy na finały:lol:

A oto kilka wyników "naszych" dogomaniackich psiaków:
TOLERANT TESSIE ze Zahrabske - dosk.1, CWC, BOB!!! - to suczka naszej Elitesse:multi:

POVERPOM Born to Success - dosk1., CWC, BOB - to piesek naszej koleżanki Karma

POVERPOM Dance with Me - dosk.1, CWC - to suczka naszej koleżanki Karma.

Na razie tyle. Później wstawię resztę:lol:

Pzdr.[/quote]

Asiaczek jak zwykle szaleje :) A jak tam Akiciorki ?? chociaż staweczke (az 3 sztuki) poprosze :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...