Jump to content
Dogomania

Wwóz psa do Szwecji, pytanie


Gosiak

Recommended Posts

W Szwecji obowiązuje przepis, że aby wjechać z psem należy mieć oznaczone przeciwciała na wściekliznę co najmniej 120, ale nie więcej niż 365 dni od ostatniej szczepionki.
Moje pytanie - jak dokładnie jest to sprawdzane? Czy warto ryzykować i jechać bez zaświadczenia? Muszę wyjechać za dwa tygodnie czyli ok. 60 dni od szczepionki i nijak nie zgram tego terminu.
Bardzo proszę o odpowiedź !

Link to comment
Share on other sites

Poza oznaczeniem poziomu przeciwciał pies musi mieć paszport i chip. Oznaczenie jest wpisywane w paszport przez lekarza. Ja bym nie ryzykowała bo w tych krajach gdzie wymagane jest oznaczenie pozimu przeciwciał jest to sprawdzane dokładnie. Łącznie z zatrzymaniem psa na granicy (znajomy musiał czekać na wjazd do GB bo nie minęło 24 godz od odrobaczenia psa).

Link to comment
Share on other sites

ja w Szwecji nie byłam, ale moja znajoma ze Szwecji była w Polsce i wracając miała nieprzyjemną sytuację... miała dla swoich psów badania na przeciwciała, paszporty, chipy... ale straż graniczna przyczepiła się do tego, że jedna sunia chip miała wykonany PO pobraniu krwi na przeciwciała! Sytuacja była nieprzyjemna, ponieważ momentalnie pojawił się weterynarz z klatką by zabrać psa i go... uśpić, mniej istotnie jest to że prawie zostala oskarżona o przemyt. Nie wiadomo jakby to się skonczylo gdyby ona nie była rodowitą Szwedką... wyjaśniała całą sytuację z około 3-4 godziny, a skończyło się na telefonie do hodowcy i weterynarza który pobierał krew i robił chip (dodam, że suka urodziła się na Słowacji). Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, jednak ona postanowiła wykonać jej drugi test na przeciwciała - 3 lata po wykonaniu chip`a - tak na przyszłość, by uniknąć nieprzyjemności.

Tak więc ja bym nie ryzykowała :p jeśli oni tak trzepią "swoich" to nie chce wiedzieć jak trzepią "innych".

Link to comment
Share on other sites

Wystawa to inna sprawa. Granicę przekraczają setki psów i logicznie myśląc to nikt nie będzie narażał swojego ukochanego championa i nie będzie go przemycał. Szwedzi wyszli z tego samego założenia.
Jeden pies to dopiero gratka dla kontrolujących.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...