Jump to content
Dogomania

Prosimy o pomoc dla karmicielki kotów i psów z Warszawy!!!


Olena84

Recommended Posts

[quote name='Olena84']To co, Zmysł i gagata przesłać Wam adres na pw?

Tzn Pani Ewa nie przyzna się, że potrzebuje cos dla siebie, ale np ma recepty ktore wypisał jej lekarz i leżą, bo woli wydać pieniądze na koty.[/quote]
prawdę mówiąc wolałbym jej zawieźć jakąś karmę i artykuły dla niej. mam niedaleko

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 649
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Zmysł']prawdę mówiąc wolałbym jej zawieźć jakąś karmę i artykuły dla niej. mam niedaleko[/quote]

Karma jest jak najbardziej wskazana, podobnie jak żwirek dla kotów, przebywających w mieszkaniu.

Ja o 13-tej będę na Korsaka, w tym bloku, w którym pani Ewa mieszka- w sprawie tułającej się i wyrzucanej notorycznie z mieszkania Share pei-ki.

Pani Ewa dziasiaj razem z dziewczynami z miau przeprowadza akcję łapania dzikiej kotki, którą trzeba wysterylizować.

Link to comment
Share on other sites

Wreszcie dotarłam.

Banerek postaram się zaraz zrobić. Wprawdzie przydałyby się jakieś zdjęcia podopiecznych Pani Ewy, ale coś wymyślę.

Rozmawiałyśmy z Gagatką i wstępnie umówiłyśmy się na sobotę, że podjedziemy do Pani Ewy i ustalimy z nią, w jaki sposób można jej pomóc.
Jest możliwość zamawiania karmy mrożonej, ale wymaga ona gotowania i miejsca d przechowania. Nie jesteśmy pewne czy Pani Ewa ma takie możliwości.

Wczoraj próbowałam skontaktować się z Panią Ewą, ale gdzieś się wybrała i nie odbierała przenośnego telefonu.

Tak jak wspomniała Olena w pierwszym poście, Panie Ewa boi się przyjmować pieniądze, ponieważ nie chce być posądzona o wyłudzanie pieniędzy.
Ma naprawdę trudną sytuację materialną i staje na głowie, aby sobie poradzić. Jednak odbywa się to kosztem zdrowia jej i jej Mamy. Ostatnio wykupiła recepty dla Mamy, bo już [B]MUSIAŁA[/B]. Inaczej z Mamą byłoby gorzej. Sobie oczywiście nie wykupiła, bo pieniądze idą na bezdomniaki. A nie jest to młoda osoba i zdrowie już szwankuje :roll:

Tak jak wspomniała któraś z cioteczek, Pani Ewa cieszy się ogromnym szacunkiem Eko-Straży. Pan Piotr podał jej swój prywatny numer na wypadek, gdyby potrzebowała pomocy dla swoich podopiecznych.


To co najbardziej mnie ujęło w Pani Ewie to jej skromność i racjonalne podejście do pomocy zwierzętom. To nie jest kolejna starsza Pani, która tylko (choć to wcale nie jest mało) dokarmia zwierzęta. Ona również zajmuje się ich sterylizacją, leczeniem. Wie, że nie jest w stanie pomóc wszystkim, ale marzy jej się wysterylizowanie jak największej ilości zwierząt w okolicy. Opowiadała mi o kilku karmicielkach, które skupiają się właśnie na dokarmianiu, nie zajmują się jednak sterylkami. Głównie dlatego, że są to samotne kobiety z małymi dochodami i pozostawione bez pomocy. Same nie są w stanie zająć się sterylkami, choć również bardzo je boli zwięszkająca się licza bezdomniaków, głównie kotów.

Zastanawiam się jak zorganizować taką dużą akcję sterylizowania północnej Pragi. Gdzie się zwrócić i jak, aby ruszyć władze miata oraz ludzi. Wiecie o co mi chodzi: coś głośnego, medialnego, co zaangażuje i uświadomi ludzi. Współpraca z wetami okolicznymi itp. Może Arka byłaby w stanie pomóc? Zajęli się tematem tanich sterylek i znają wiele gabinetów wet.

To takie moje przemyślenia.

Tymczasem potrzebne są jakieś zbiórki karmy i może środków finansowych na sterylki. Potrzebna jest również pomoc osób, które mogłyby zawozić zwierzęta na sterylki i ew. przetrzymać je po zabiegu.

Wszystkie pomysły bardzo mile widziane. Piszcie co Wam do głów przychodzi, zawsze coś się z tego wyłuska :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saphira']Margo nie tylko dotarła , ale i napisała się biedulka za cały okres niebytności..... Aleś dała po klawiaturze :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]

Saphirko, tak jakoś mi się klikało :eviltong::eviltong::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/picture.php?pictureid=14&[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/picture.php?pictureid=14&[/IMG][URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=122334"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/picture.php?albumid=7&pictureid=14[/IMG][/URL]

Moja Kornelia w roli modelki :evil_lol: Tymczasowo, do momentu, aż będziemy mieć zdjęcia od Pani Ewy.

Link to comment
Share on other sites

Bez współpracy z jakąś fundacją ciężko będzie cokolwiek zrobić. Za duża ilość zwierząt do zabiegu. A jeżeli się tego nie zrobi natychmiast to wiosną będzie ich jeszcze więcej. Środki na karmę myślę, że można uzbierać. Ze sterylkami będzie ciężko....:shake::shake::shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...