Jump to content
Dogomania

Maluch sam w domu


scadia

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Przeniosłam ten post z galeri tutaj ,może tu znajde pomoc bo więcej osób tu zagląda.
[COLOR=black][FONT=Verdana]Dziewczyny POMOCY!!!
Mój kochany nabytek Cessi nie chce się beze mnie nigdzie ruszyć ani zostać ,nie wzrusza go że obok jest mąż i córka normalnie płacze za mną jak mnie nie widzi :-(. Musze go wszędzie brać ,mam nadzieje że go oduczę takiego zachowania tyko jak się do tego zabrać u dorosłego prawie psa, ze szczeniakami nigdy nie miałam kłopotów ,wszystkie moje psy zostawały jak trzeba było w domu( bo przecież bywają sytuacje że nie można psiaka zabrać i musi zostać w domu). Pomóżcie może ktoś ma doświadczenia z prawie dorosłym psem i podpowie mi jak zacząć naukę.
Z góry dziękuje [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Na pewno nie powinnaś brać psiaka więcej ze sobą bo to tylko pogłębi przyzwyczajenie a utrudni potem nastepne rozstania. Musisz być konsekwentna. Myślę, że z czasem przejdzie bez szczególnych zmyślnych sposobów ale warto dawać psu na wyjście coś co pachnie Tobą, może być miś, jakieś niepotrzebne ubranie czy koc, którym się czasem okrywasz. Możesz do tego dawać jakieś zabawki do gryzienia z prasowanej skóry, żeby wciągnęło psa rozgryzanie ich, rozdrabnianie itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']Postanowiłam go zostawić częściej i na krótko ,by wiedział że wracam,jak nauczy się że wracam do domu wydłuże czas ,mam nadzieje że będzie to dobry sposób jak myślicie[/quote]
To jest dobry pomysł-ja tak robiłam z moim szczeniaczkiem i pomagało...wydłużałam chwile samotności,ale wiedział,że zawsze wracam i jakoś się przyzwyczaił

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']Postanowiłam go zostawić częściej i na krótko ,by wiedział że wracam,jak nauczy się że wracam do domu wydłuże czas ,mam nadzieje że będzie to dobry sposób jak myślicie[/quote]

Bardzo dobry pomysł. Staraj się zostawiać go na coraz dłuższe chwile i za każdym razem nagradzaj psa kiedy wrócisz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Magda']Bardzo dobry pomysł. Staraj się zostawiać go na coraz dłuższe chwile i za każdym razem nagradzaj psa kiedy wrócisz.[/quote]
Już zostaje z moimi dziewczynkami, oczywiście chodzi o Lady i Inke:loveu:
Cessi przez dwie , trzy minuty popłacze i idzie spać z dziewczynami:multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...