Jump to content
Dogomania

frisbee dla poczatkujacych


diabelkowa

Recommended Posts

[quote name='evel']Też chętnie poczytam odpowiedź, ale tak moim zdaniem - owczar to owczar ;)

Spaniel znajomej mimo fikania i ogólnej radości przy zainteresowaniu przewodnikiem był zbyt zajęty obwąchiwaniem wszystkiego, jakby to była kwestia życia i śmierci. Z kolei ignorowany zajmował się swoimi sprawami typu potruchtam sobie tu i tam, a co mi tam. Ciekawa jestem, czy ogólnie niezbyt nastawionego na pracę spaniela można jakoś "zrehabilitować" i jak ciężkie byłoby to zadanie ;)[/QUOTE]
Mój spaniel ma/miał identycznie. Pojechałam na obóz z psem, zajęcia agility, a on zamiast poznawać przeszkody lata i je wszystkie obszczywa i węszy. Pierwsze zajęcia wielkaa frustracja, drugie płacz. W końcu za trzecim razem wziełam się za niego i coś zaczeło nam wychodzić. Spaniel też potrafi pracować z człowiekiem, jest to niestety duuużo trudniejsze niż z owczarkiem, bo on jednak jest dużo bardziej niezależny i ma silny instynkt, ale jednak jest to możliwe. Mój spaniel jest akurat uwielbia piłki, zresztą od małego za smaka zrobił by wszystko, nowa komenda w 5 min. Teraz ze smakami jest ciężko, bo się chłopak rozpieścił, ale zabawki jak najbardziej.
Voute - próbowałaś z piszczącymi zabawkami/piłkami ?? Mój pies się na nie najbardziej nakręca, jest z nimi dużo łatwiej niż ze zwykła piłką..
evel - myśle, że spaniel zawsze pozostanie jednak spanielem, to, że wyćwiczy się z nim skupienie na przewodniku na torze, to i tak w każdej wolnej chwili będzie wolał węszyć, a nie czekać na polecenia przewodnika jak taki border czy owczarek. Ja nie chciałam by mój pies miał instynkt myśliwski, chciałam domowego piesia ( teraz zakochałam się w agi ), być ochrzaniany za lecenie za tropem, ganianie ptaków, jednak tego się nie da do końca oduczyć, gdy jest puszczony w lesie, widać, że jest jak w raju. ;p Zachowuje się inaczej niż taki mój ratlerek, owczarek czy bullterier.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Voute']Próbowałam, ostatnio nawet wzięłam na spacer piszczącego jeża. Co z tego, rzuciłam, pies pobiegł niby w kierunku zabawki, a jak ta się przestała toczyć, to spaniel pobiegł dalej zupełnie niezainteresowany. :)[/QUOTE]
po pierwsze primo- nie rzucasz daleko, rzucasz blisko żeby się pies nie zniechęcił. Po drugie primo, robisz szał macicy jak pies zainteresuje się w ogóle zabawką. Możesz mu ją rzucać prosto do pyska, turlać po ziemi (psy uwielbiają zabawki turlajace się po ziemi) ale ma to być blisko, przy tobie. Jak przyniesie dostaje smaka, koniec zabawy. Traktuj to jako pewnego rodzaju sztuczkę, coś co on musi zrobić żeby dostać smakołyka. Możesz też z psem pracować za jego żarcie, nie dawać mu bezpośrednio do miski tylko z ręki.

Link to comment
Share on other sites

Mój tak czasem robi, jak już mu się znudzi. Ale wtedy się z nim zaczynam drażnić, machać przed nosem i chować mówiąc ' nie ma'. Albo biore w ręke piszcząc, uciekając i mówiąc ' gdzie piłeczka? gdzie piłeczka? szukaj! ' Na mojego to działa, nie wiem jak z twoim, ale zawsze możesz spróbować. ;) Mój też często nie chce biec za piłką jak go wcześniej nie zachęce, już nie mówie nawet o przynoszeniu. ;p

Link to comment
Share on other sites

Nie rzucam daleko, na parę kroków. Nie będę latać za zabawką, bo pies mi i tak jej nie przyniesie. Jeż był wzięty tylko po to, żeby zobaczyć, co mój pies zrobi na jego widok.
"Po drugie primo, robisz szał macicy jak pies zainteresuje się w ogóle zabawką." ok, to wiem, ale pies się nią najpierw musi zainteresować :)
"Możesz mu ją rzucać prosto do pyska, turlać po ziemi (psy uwielbiają zabawki turlajace się po ziemi) ale ma to być blisko, przy tobie." ok, tylko co z tego, skoro mojemu psu bardzo trudno jest się skupić na mnie na zewnątrz, bo jest bardzo zainteresowany otoczeniem. Ostatnio nawet na jedzenie przestała reagować, a to była nasza ostatnia deska ratunku poza domem. I szczerze, jeśli zacznie olewać jedzenie tak, jak zabawkę, to ja już naprawdę nic z nią na spacerze nie zrobię.
Draż○nić to ja ją mogę, ale w ogródku. Poza domem to i tak nic nie da...
"Traktuj to jako pewnego rodzaju sztuczkę, coś co on musi zrobić żeby dostać smakołyka." właśnie to chcę zrobić ;) bo inaczej się z nią nie da. Ale najpierw w ogóle musi zwrócić uwagę na zabawkę, więc jak tylko kupię smakołyki klasy ekstra to chyba jej zacznę klikać na spacerze branie zabawki do pyska.
Natomiast widzę jakiś postęp w ogródku, po pierwsze mój pies nawet przynosi zabawki i już nie ucieka, po drugie potrafi na te 3 minuty się skupić na zabawie. Ostatnio nawet bawiła się jak była u nas koleżanka z psem.

Link to comment
Share on other sites

Nie, ja po prostu posiadam taki typ psa, który nawet w 30* upale potrafi przez kilka godzin biegać po polach i nie odrywać nosa od ziemi. Już to praktykowałyśmy :) Niestety, nawet trenerka powiedziała, że jedyny gorszy pies, jaki mógł mi się trafić, to flegmatyk. Ona po prostu na spacerze jest tak podniecona środowiskiem, że nie potrafi robić nic innego. Próbuję z nią wygrać jedzeniem, jeszcze z miesiąc temu to było coś, za co chętnie przybiegała na komendę i wykonywała ćwiczenia, a teraz, no cóż... Mam nadzieję, że to tylko chwilowy dołek. Na widok obroży i smyczy ten pies dostaje głupawki i nie potrafi być spokojna na spacerze. W domu owszem, wycisza się do razu, na spacerze jej odbija. Jest trudnym psem, co przyznała kobieta od 30 lat pracująca z psami... Niestety o zabawkach i zabawie na spacerze się wtedy niewiele dowiedziałyśmy, bo pojechałyśmy w innym celu i po prostu zapomniałam spytać.
Mogę nagrać, w ogródku to nie problem, ale tam problemu też ze skupianiem nie ma :) Na spacerze, jak kogoś ze sobą zabiorę, mogę spróbować coś nakręcić.

EDIT: a wybiegana jest, chodzimy codziennie na spacer minimum godzinę (częściej 1,5-2), gdzie pies biega luzem (czytaj: najczęściej na 10 m lince), często biega przy rowerze, 2-3x w tygodniu wyciągam hopki i tunele i biegamy sobie po torze w ogrodzie (bo w pobliżu nie ma klubu).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

powiem tak szczeniaka jeszcze nie mam , więc tylko planuje wszystko, ale na poszątek kupie chyba zwykłe szmaciane albo gumowe, Widziałam w tesco :P takie w miarę miękkie pomarańczowe w łapki i zastanawiałam się tylkio czy się nada?? może ktoś widział coś takiego??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Pozwolę sobie tutaj zareklamować 8-miesięczna sunię - bardzo energiczną. Szukamy dla niej aktywnego właściciela - najlepiej uprawiającego sporty z psem.
Milka uwielbia biegać, bawić się, ma[B] bardzo dużo energii[/B].
Waży ok. 15kg, sięga do kolana.
Może ktoś z Was/Waszych znajomych jest zainteresowany?

[IMG]http://img163.imageshack.us/img163/4505/dsc0174k.jpg[/IMG]
[url]http://www.dogomania.pl/threads/215325-BARDZO-PILNE-DT!!-dla-%C5%81ACIATEJ-radosnej-ok.-8-miesi%C4%99cznej-suni-PROSIMY!!/page3[/url]

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.facebook.com/events/236942956384592/?ref=notif&notif_t=event_name_change[/URL]

Psiak w typie [B]ON[/B], ma [B]mnóstwo energii[/B], naprawde [B]inteligentny[/B], [B]nakręcony na frisbee[/B], kocha ludzi i prace z nimi. Sprawdziłby się w każdym psim sporcie, Obi, Agility, a marnuje się w przytulisku.. Pomóżcie, udostępniajcie, może ktoś szuka takiego cuda.. ;)

Link to comment
Share on other sites

sluchajcie poleccie mi jakis dysk xD wczesniej mialam takie male hero o srednicy 160 bodajze (ale strasznie pogryzione musialam wyrzucic) oraz competitiona tez srednica 160. Szczerze mowiac chcialabym cos w stylu hero no jest z jakiegos takiego przyjazniejszego materialu niz competition. Czy wiecie gdzie moge kupic jakis dysk do 160? bo wszedzie jest minimalnie 185 a wolalabym mniejsze...:/?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...