Jump to content
Dogomania

Yorkshire... biewer?


m@dzi@

Yorkshire... biewer! Co o nich sądzisz?  

142 members have voted

  1. 1. Yorkshire... biewer! Co o nich sądzisz?

    • Bardzo mi się podobają, lecz "zwykłe" yorki bardziej
    • Bardzo mi się podobają, są lepsze niż "zwykłe" yorki
    • Średnio mi się podobają
    • Nie, nie podobają mi się!


Recommended Posts

[B]Co o biewerach mówi wikipedia:[/B]

[COLOR=black][B]Yorkshire Terrier Biewer[/B] jest to odmiana Yorkshire Terriera. Różni się od niego tylko kolorami. Szczeniaki biewerki są zazwyczaj białe z plamami ubarwienia "yorkowego" bądź mają białe plamy na podbrzuszu. Są czarno - biało złote. Rozpowszechnione w Niemczech, W Polsce jest unikatowy, lecz coraz częściej pożądany przez hodowców. [/COLOR]

[COLOR=black]Państwo Biewer miali hodowlę yorkshire terrierów. Poprzez wadę genetyczną, bądź jakieś pomyłki urodziły się im yorki z białymi łatami. Bardzo im się[/COLOR] spodobały więc zaczeli je hodować.


ZDJĘCIE YORKSHIRE BIEWERA:

[IMG]http://www.yorkshire-biewer.com/images/whesleybow.jpg[/IMG]


Cóż jak dla mnie są ładne lecz czy nie można byłoby po prostu dodać tego do wzorca yorków??? A może lepiej, że są (choć nieuznaną) oddzielną rasą?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znalazłam troszkę więcej informacji o tej rasie:

[COLOR=black][FONT=Verdana]Yorkshire terrier Biewer a la pom pon to pełna nazwa yorków potocznie nazywanych Biewerkami. Główną cechą odznaczającą je od ,,standardowych” yorków jest biały kolor w umaszczeniu tych piesków. [/FONT][/COLOR]
[SIZE=2][FONT=Verdana]Jest to rasa stosunkowo młoda i liczy niewiele ponad 20 lat, ich ojczyzną są Niemcy. Pierwsze szczeniaki przyszły na świat w hodowli Gertrudy i Wernera Biewerów 20 stycznia 1984 roku. Pierwszy szczeniak otrzymał imię Schneeflockchen von Friedheck a rodzicami byli Darling von Friedheck oraz Fru Fru von Friedheck – oboje byli zwycięzcami świata młodzieży – Dortmund 1981.
[/FONT][/SIZE]
[COLOR=black][FONT=Verdana][IMG]http://kupiepsa.join.pl/yorki/files/biewer2.jpg[/IMG]

Uzyskując w 1984 roku szczenię z dodatkiem umaszczenia białego, państwo Biewer postanowili dalej rozwijać swą hodowlę w tym właśnie kierunku, stosując odpowiednią selekcje. Powodem powstania yorka tricolor była prawdopodobnie mutacja genetyczna.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]

[IMG]http://kupiepsa.join.pl/yorki/files/biewer4.jpg[/IMG]


[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Federacja FCI nigdy nie uznała nowej odmiany yorka, uznały ją federacje w innych krajach nie zrzeszone w FCI np.: w Polsce rasę prowadzi Polsi Klub Psa Rasowego który jest członkiem ACE.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Mimo że FCI nie uznała biewerka w 1989 roku rasa ta otrzymała własny wzorzec który jest bardzo podobny do wzorca yorka. Poniżej kilka cech wzorca biewerka:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Times New Roman]-[FONT=Times New Roman] [/FONT][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]waga – 1,5 – 3,0 kg[/FONT][/COLOR]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]-[/SIZE][FONT=Times New Roman] [/FONT][/FONT][COLOR=black][FONT=Verdana]wysokość w kłębie około 22 cm[/FONT][/COLOR]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]-[/SIZE][FONT=Times New Roman] [/FONT][/FONT][COLOR=black][FONT=Verdana]uszy stojące w kształcie litery V[/FONT][/COLOR]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]-[/SIZE][FONT=Times New Roman] [/FONT][/FONT][COLOR=black][FONT=Verdana]umaszczenie trójkolorowe w miarę o symetrycznym rozmieszczeniu, ideał wzorca ma łapki białe[/FONT][/COLOR]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]-[/SIZE][FONT=Times New Roman] [/FONT][/FONT][COLOR=black][FONT=Verdana]okrywa włosowa jedwabista, bez podszerstka, na środku grzbietu przedziałek – włosy powinny okrywać ciało w 2/3 jego wysokości lub w całości[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]

[IMG]http://kupiepsa.join.pl/yorki/files/biewr.jpg[/IMG]


na zdjęciu york, shih-tzu i biewerek


[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B]Biewerki podobnie jak yorki są psami bardzo żywymi, inteligentnymi i energicznymi. Są przywiązane do swego Pana i lubią okazywać mu swą czułość. Nie są szczekliwe. [/B]Ze względu na to że Państwo Biewer stosowali do hodowli najlepsze psy – prawdziwe Biewerki są bardzo piękne eksterierowo.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Niestety po śmierci Pana Biewera w 1997 roku jego żona nie prowadzi już hodowli.[/FONT][/COLOR]

Info pochodzą z jakiejś strony o yorkshire terrierach.
[COLOR=black][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juszes'][FONT=Verdana][COLOR=black]
[url]http://kupiepsa.join.pl/yorki/files/biewr.jpg[/url]
[/COLOR][/FONT]


[FONT=Verdana][COLOR=black]na zdjęciu york, shih-tzu i biewerek[/COLOR][/FONT]



[COLOR=black][FONT=Verdana]Niestety po śmierci Pana Biewera w 1997 roku jego żona nie prowadzi już hodowli.[/FONT][/COLOR][/quote]


Cóż, z tej trójki to chyba biewerek najsłodszy :)

Czyli co, koniec biewerów???

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Federacja FCI nigdy nie uznała nowej odmiany yorka, uznały ją federacje w innych krajach nie zrzeszone w FCI np.: [B]w Polsce rasę prowadzi Polsi Klub Psa Rasowego który jest członkiem ACE.[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]
Wydaje mi się, że właśnie ta organizacja organizuje wystawy, ale niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę :roll:
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...