Jump to content
Dogomania

Klasa honorowa?


revii

Recommended Posts

Czy ktoś może wie jak to jest z klasą honorową?
Jakie psy mogą być do niej zgłoszone?

W internecie przeważają informacje, że klasa honorowa=weteranów

Lecz nie potwierdza tego regulamin ZKwP:
[FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2]"g) [/SIZE][/FONT][FONT=CentSchbookPL-Bold][SIZE=2]klasy weteranów[/SIZE][/FONT][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2]- dla psów i suk, które ukończyły 8 lat.[/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman]Dla klas otwartej, użytkowej, championów i weteranów nie określa się górnej granicy wieku.[/FONT][/SIZE]

[LEFT][SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman]Na wystawach klubowych, na wniosek Klubu zatwierdzony przez Zarząd Główny, można tworzyć [B]inne dodatkowe [/B][B]klasy[/B] (np. baby, juniorów, [B]honorową[/B] itp.)."[/FONT][/SIZE][/LEFT]


[SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman]Znalazłam na pewnej stronie internetowej, że klasa honorowa jest dla championów i interchampionów, które ukończyły 8 lat, ale żeby nie było zbyt łatwo spotkałam się z wystawą, na której w klasie honorowej biegała suczka mająca 4 lata... ( [URL]http://www.wolfdog.org/pol/shows/2812.html[/URL] )[/FONT][/SIZE]



[LEFT][SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman]Czy ktoś może wie jak to jest :???:[/FONT][/SIZE][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Cytat pochodzi z regulaminu ZKwP, więc wystawy takie podlegają FCI
Tak, właśnie chodzi mi o takią klasę "ekstra" jak baby - honorową - są one organizowane na wystawach klubowych.
Dokładnie chodzi mi o to - jakie warunki musi spełnić pies/suka aby mógł zostać zapisany do klasy honorowej?

Link to comment
Share on other sites

w Polsce jest wlasnie zamieszane i czesto klase weteranow nazywaja blednie klasa honorowa :shake:

a typowa klasa honorowa jest spotykana w Czechach, Niemczech, na Slowacji itp
moja w tej chwili 6 letnia suka ma 2 x BIS i 1 x res BIS psow z klasy honorowej z wystaw Slowackich
moga w niej wystepowac tak jak piszesz psy z tytulem INT.CH lub CH bez limitu wieku,
ale w klasie tej NIE przyznaje sie tytulow typu CAC, CACIB czy BOB

Link to comment
Share on other sites

[quote name='revii']

[FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2] "g) [/SIZE][/FONT][FONT=CentSchbookPL-Bold][SIZE=2]klasy weteranów[/SIZE][/FONT][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2]- dla psów i suk, które ukończyły 8 lat.[/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman]Dla klas otwartej, [..... ] nie określa się górnej granicy wieku.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][/SIZE][SIZE=2][/SIZE]
[/quote]

jeżeli weteran jest od 8 roku życia to w otwartej pies chodzi do dnia ukończenia tych własnie 8 lat, można w championach wystawiać psy starsze niż 8 lat....tylko po co?
jak jest w użytkowych nie wiem (ale na rozum wydaje się, że powinno być podobnie)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moja sunia skończyła niedawno 8 lat i chciałam po raz 1-szy zgłosić ją do klasy weteranów. Ma tytuł Ch.PL więc nie modyfikowałam meila zgłoszenia, któego wysyłałam do kl. champ, zawierał rodowód i dyplom).

Zgłoszenie wypełniłam na klasę weteranów.

Nie doczytal chyba tego i zasugerowali się, że w meilu jest dyplom, wpisali ją do championów!!! Na wystawę nie pojechałam i tak, bo dostałam potwierdzenie 2 dni po wystawie... I przeżyłam szok. Nie dość, że kl. championów, to jeszcze opłata 70 zł chociaż weterany mają za darmo. Nie mam zamiaru płacić za czyjeś niedopatrzenie.

A tak na przyszłość - mam nie wysyłać dyplomu ch. do zgłoszenia weteranów? Piszą, że tytuł nie będzie uznany bez dyplomu, a chcę by go miała przed nazwą ;)

Link to comment
Share on other sites

Ulaa weterany maja za darmo TYLKO pod warunkiem wystawienia psa. Jeżeli nie przyjechalas na wystawe masz obowiazek uregulowac oplate jak za kazdego normalnego psa. ;)

Z drugiej strony nie rozumiem dlaczego nie pojechalas? Bardzo duza grupa wystawców nie otrzymuje wcale potwierdzen i jedzie na wystawe.

Link to comment
Share on other sites

Nie byłam pewna czy wogóle nas przyjęli, wysłałam zgłoszenie 2 dni po terminie.
Wpadka :oops:
Już się nie powtórzy.

Jeszcze jedno pytanie: czy można odmówić porównania psa z kl. weteranów ze zw. pozostałych klas? żeby nie męczyć psiny, wiadomo że takie porównanie to zwykle dużo więcej biegania itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Elitesse']
moga w niej wystepowac tak jak piszesz psy z tytulem INT.CH lub CH bez limitu wieku,
ale w klasie tej NIE przyznaje sie tytulow typu CAC, CACIB czy BOB[/QUOTE]


Odswiezam stary watek bo szukalam info na necie i trafilam tu..;) Jesli jest tak jak pisze Elitesse to jaka jest idea tej klasy?? Rozumiem ze wystawienie w niej jest bezplatne i ma na celu tylko wzgledy prestizowe,"przypomnienie sie" ze swoim psem ktory i tak juz zdobyl co bylo do zdobycia?? Bo w innym wypadku nie rozumiem kto by wystawial psa w klasie,w ktorej nie zdabedzie tytulu jesli moze wystawic w innej,gdzie ma na to szanse.W ogole ta klasa jest organizowana gdzies w Polsce?jak wyglada potem porownanie psa i suki,istanieje cos takiego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja']Psy z klasy chonorowej na pewno wchodza do porównania o rasę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Idea jest taka żeby intery, utytułowane psy nie blokowały CACIBów i innych tytułów jak np. niemiecki Bundessieger, ale nadal mogą zdobywać lokaty na Grupie.[/QUOTE]


na Slowacji do BOB nie wychodza - nie wiem jak w innych krajach bo tylko na slowacji tak kilka razy wystawialam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...