Jump to content
Dogomania

Barbara Szczepkowska


Anu

Recommended Posts

Teraz moge napisac wlasna opinie;). Pierwsza uwaga: P. Barbara sprawdzala polowe psow, a polowe jej asystent, druga: do lokaty zostalam ustawiona jeszcze przed biegiem, trzecia: opisy podawal asystent, a w tym momencie P.Barbara rozmawiala sobie z kims, czwarte: psa sprawdzala P.Barbara, a opis na temat wlosa, oczu i zebow dostalam od asystenta, ktory ani na moment nie zblizyl sie do mojego psa, oczywiscie w tym momencie P.Barbara nie byla w zaden sposob zainteresowana moim psem, kolejne, zamiast najpierw oceniac psy indywidualnie, a pozneij robic porownanie, wszystko bylo razem, na ring wchodzily wszystkie psy w danej klasie, biegaly razem, byly porownywane, podchodzily kolejno do oceny... taka forma oszczednosci czasowej i zeby nie bylo, ze sie mszcze, dostalam bardzo ladny opis i jestem z osiagniec zadowolona, jednak chyba wolalabym, zeby byly nawet gorsze, ale oceniala mojego psa od poczatku do konca jedna osoba. To chyba wszystko;).

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osobek']Tak chyba jest zawsze przy ocenie w klasach. To normalna procedura[/QUOTE]

"normalnie" to spotkalam sie z tym, ze na ring wchodzi kazdy pies osobno, biegnie, staje, dostaje opis i wychodzi z ringu, po czym wchodzi nastepny i nastepny, a na koniec wchodza wszystkie i jest porownanie. Jak psy maja na ringu stac w postawie i czekac na ocene kilku psow przed nimi to jest to dosc malo komfortowe i dla psa i dla wlasciciela...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puzzle']"normalnie" to spotkalam sie z tym, ze na ring wchodzi kazdy pies osobno, biegnie, staje, dostaje opis i wychodzi z ringu, po czym wchodzi nastepny i nastepny, a na koniec wchodza wszystkie i jest porownanie. Jak psy maja na ringu stac w postawie i czekac na ocene kilku psow przed nimi to jest to dosc malo komfortowe i dla psa i dla wlasciciela...[/quote]

no to ja sie z tym jeszcze nigdy nie spotkalam, zeby psy z jednej klasy wchodzily na ring osobno. :crazyeye:

a moglabys napisac na ilu wystawach do tej pory bylas??

Link to comment
Share on other sites

To ja juz nie mam pojecia:evil_lol:, bywam raczej na malych krajowych wystawach, bo nie lubie "molochow", wiec faktycznie psow nie ma jak na swiatowkach, ale jest wrecz nie mozliwe, zeby miniatur bylo po jednym w klasie, na klubie bylam pierwszy raz, wogole poza kujawsko-pomorskim bylam pierwszy raz, moze odbywa sie to troche inaczej, ale naprawde nie widzialam, zeby podczas oceny jednego psa inny stal na ringu i czekal....

Link to comment
Share on other sites

wychodzenie każdego z osobna było by raczej głupie;)psy w tej samej klasie wychodzą osobno,gdy jest tylko jedna suka i jeden pies,później są porównywane,ale jak np.są 2 suki to wychodzą razem i to ma sens bo przecież żeby porównać która jest lepsza trzeba patrzeć na obydwie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osobek']puzzle tak jest zawsze- uwierz mi- wchodzi cala klasa, najpierw na ogol sie razem biega, potem na stoliczek i do oceny , itd.

a w tym roku b.czesto bylo tak ze w mini byly pojedyncze stawki na krajowkach.[/QUOTE]

Poddaje sie:cool3:, chociaz uwazam to i tak za meczace dla reszty "kleczacych".

Link to comment
Share on other sites

jest różnie..są sędziowie co obniżają oceny za to,że pies jest zbyt grzeczny w ringu;)wkońcu to sznaucer:diabloti:a są tacy co obniżają za to że pies nie jest jak rzeźba:evil_lol:

jak to mi powiedziała pewna pani na tej klubówce-a ja się z tym zgadzam:diabloti:

"na wygraną składają się 3 rzeczy,dobry dzień psa,wystawiającego,ale przede wszystki sędziego":evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puzzle']To ja juz nie mam pojecia:evil_lol:, bywam raczej na malych krajowych wystawach, bo nie lubie "molochow", wiec faktycznie psow nie ma jak na swiatowkach, ale jest wrecz nie mozliwe, zeby miniatur bylo po jednym w klasie, na klubie bylam pierwszy raz, wogole poza kujawsko-pomorskim bylam pierwszy raz, moze odbywa sie to troche inaczej, ale naprawde nie widzialam, zeby podczas oceny jednego psa inny stal na ringu i czekal....[/quote]
ale tak właśnie jest , biegnie się w swojej klasie dookoła ringu ze wszystkimi , potem ustawia psy , sędzia ogląda , potem każdy osobno idzie po opis , ew czasem sędzia poprosi by pojedynczo przebiec , na koniec kółeczko , statyka i ustawianie na lokatach ...
Byłam na 8 wystawach , na wszystkich to samo :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...