Jump to content
Dogomania

Co ze stosowaniem Orijena u szczeniąt??


AngelsDream

Recommended Posts

Chefrenek, a czemu nie? Przecież jest opcja dla szczeniaków dużych ras. :) A ja będę z psem pracować - białko przyda się do budowania mięśni. Nie twierdzę, że będziemy karmić tylko Orijenem, ale wydaje się nam, że to dobra podstawa. Jeśli ktoś ma inne zdanie chętnie poczytam, ale na 31 stronach nie znalazłam nic niepokojacego - tak przeczytałam cały temat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelsDream']Chefrenek, a czemu nie? Przecież jest opcja dla szczeniaków dużych ras. :) A ja będę z psem pracować - białko przyda się do budowania mięśni. Nie twierdzę, że będziemy karmić tylko Orijenem, ale wydaje się nam, że to dobra podstawa. Jeśli ktoś ma inne zdanie chętnie poczytam, ale na 31 stronach nie znalazłam nic niepokojacego - tak przeczytałam cały temat.[/quote]

Na krakvecie ktoś pisał, że właśnie przez tą wysoką zawartość białka. Może niech ktoś się jeszcze wypowie bo ja nie chcę Cię wbłąd wprowadzić.;)

Link to comment
Share on other sites

To i tu wcześniej ludzie pisali przerażeni, że tyle białka to za dużo. Mnie tylko martwi, że pies może [choć wątpię] skazę białkową i wtedy ta karma odpada. Przy szczurach alergię na konkretne białka już przerobiliśmy, chociaż po domowemu nadal nazywamy to przebiałkowaniem. Zobaczymy. Na razie dajmy się psiakowi urodzić ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To jest bardzo kaloryczna karma, doskonale nadaje się dla maluchów i karmiących suk. Jedyne co, to wydaje mi się, żebym ograniczył dawki w przypadku psów ras dużych. Te szczeniaki bardzo szybko rosną, a na tak energetycznej karmie, można wręcz stwierdzić, że za szybko.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 9 months later...

Mam teraz jedno szczenię w wieku 7 tygodni. Odkąd skończyła 5 tygodni wcina Orijen Puppy. Jestem z karmy bardzo zadowolona. Suczka dobrze przybiera na wadze (chociaż nie jest typowym tłuściutkim szczeniaczkiem, raczej zrobiła się "zbita"), ma ładną sierść i strasznie dużo energii (właśnie padła po ponad 3 godzinach zabawy ze swoja mamą). Robi 2, max 3 kupy dziennie (niestety dość mocno śmierdzące). Minusem są dość duże granulki (teraz póki moczę i miksuję nie ma to znaczenia ale lada moment chcę ją przestawić na suche więc pewnie będę musiała tą karmę nieco rozdrobnić).

Link to comment
Share on other sites

moja yorczka od szczeniaka jest na orijenie, teraz sama ma szczeniaki i też będą dostawały orijena. Nigdy nie miałam żadnych sensacji po tej karmie. Co do białka to jest ono wyłącznie pochodzenia zwierzęcego a co do przebiałczenia to nie ma takiej jednostki chorobowej. Piszę o tym poraz kolejny. Przebiałczeniem nazywane są błędnie objawy alergiczne typu świąd łupież. Głównie reakcja taka powstaje w związku na uczulenia na białka ale pochodzenia roślinnego m.in. gluten. Orijen nie zawiera zbóż więc nie ma mowy o alergii na gluten. Karma dla szczeniąt to 75% mięcha. Reszta to warzywa owoce i zioła.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja również mam szczeniaczka na Orijenie (wcześniej karmiłam Acaną,podobnie jak moją 1,8 roczną sunię). Też mam takie spostrzeżenie, że moje sunie (żarłoki potworne) nie są grubiutkie, ale zbite, fajnie widać, a raczej czuć mięśnie. To długowłosa rasa, więc potrzebują też sporo wartości odżywczych do budowy włosa - ja jestem bardzo zadowolona. Mała robi normalnie 2 kupki dziennie, duża 1-2 kupki ;) Faktycznie są dość intensywne w zapachu, ale karmię też gotowanym jedzonkiem. Po dużej suni widzę, że odkąd jesteśmy na Acanie, a teraz również na Orijenie, to przestała być taka tłuściutka, a jest bardziej umięśniona - chociaż waga nawet nieznacznie się podniosła o jakieś 0,3 kg... Nie trzymam się sztywno miarki, w zasadzie karma nasypana wieczorem jest sobie w miskach, a tą którą zostawiam rano (a czasem ta jeszcze z wieczoru) przed wyjściem do pracy jest przeważnie wylizana z misek. Ogólnie psiakom bardzo smakuje, a z innymi karmami miałam problem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czytam Wasze posty i widzę, że Orijen najczęściej psom smakuje. A ja mam ten problem , ze moja 4 miesięczna jamniczka go nie chce. Pierwszą jkarma był Eagle Pack, ale zupełnie jej nie służyła niestety. Teraz jest na RC i na gotowanym, ale chciałabym żeby jadła lepszą karmę. I właściwie najbardziej podoba mi się Orijen, tylko ona zupełnie nie chce go jeść!
Nie wiem jak ją "przekonać":shake:

Link to comment
Share on other sites

Gayka- mojemu najmlodszemu szkrabowi też juz przeszedł ten pierwszy apetyt na wszystko co jest w misce. Troche sie muszę nagimnastykować przy misce ale juz mam doświadczenie przy moich starszych dwóch niejadkach:lol::evil_lol:
U mnie działa domieszywanie różnych "niespodzianek".. ale w minimalnych ilosciach. Najczesciej jest to poprostu puszka, twarożek, czasami polewam zupą (wystarczy 1-2 łyzki), dzisiaj znalazły np w misce uszko z miesem :lol: Wazne jest zeby urozmaicać te dodatki- wtedy (przynajmniej u nas) wszystkie 3 z niecierpliwością czekają na jedzenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Irviers']Gayka- mojemu najmlodszemu szkrabowi też juz przeszedł ten pierwszy apetyt na wszystko co jest w misce. Troche sie muszę nagimnastykować przy misce ale juz mam doświadczenie przy moich starszych dwóch niejadkach:lol::evil_lol:
U mnie działa domieszywanie różnych "niespodzianek".. ale w minimalnych ilosciach. Najczesciej jest to poprostu puszka, twarożek, czasami polewam zupą (wystarczy 1-2 łyzki), dzisiaj znalazły np w misce uszko z miesem :lol: Wazne jest zeby urozmaicać te dodatki- wtedy (przynajmniej u nas) wszystkie 3 z niecierpliwością czekają na jedzenie.[/quote]

dzięki za podpowiedź, własnie gotuję mięsko drobiowe i będe młodą oszukiwać. Dzis na głodniaka zjadła kilka Orijenów od niechcenia, ale zaraz potem rzuciła się z pasją na RC:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...