Jump to content
Dogomania

Orijen 6 Fresh Fish


Starbuck

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Karmiłam psa orijenem ok 1 roku- wyglądał super. Sierść się pięknie błyszczała, kupy małe, ladnie zarysowane mięśnie.

Z wlasnej glupoty postanowiłam dawać purine pro plan...i...masakra. Po ok 4 miesiacach, siersc stała się matowa i brzydka , ogolnie kondycyjnie pies wygląda gorzej.
Wracam do orijena, w trybie natychmiastowym :) .

ps. dodam tylko ze moj pies jada suche tylko na sniadanie i kolacje, obiad gotowane mięsko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']Karmiłam psa orijenem ok 1 roku- wyglądał super. Sierść się pięknie błyszczała, kupy małe, ladnie zarysowane mięśnie.

Z wlasnej glupoty postanowiłam dawać purine pro plan...i...masakra. Po ok 4 miesiacach, siersc stała się matowa i brzydka , ogolnie kondycyjnie pies wygląda gorzej.
Wracam do orijena, w trybie natychmiastowym :) .

ps. dodam tylko ze moj pies jada suche tylko na sniadanie i kolacje, obiad gotowane mięsko.[/quote]


nie dziwie sie- dwa posilki Orijena dla doga niemieckiego... bankructwo:evil_lol: 13,5 kg na 5 dni?:evil_lol:

ja zmieniam psom czesto karme, zawsze jest to Orijen lub teraz Acana (ta bez zboz). zmieniam smaki mniej wicej co 2-3 worki. dalam malej odpoczac od orijena i teraz oba psy jedza acane, najpierw byla jagniecinka, teraz postanowilam kupic Pacifice. psy n ormalnie oszalały. Salma brala "garscie" tego do pyska,az jej z wypadało na podłoge. po 2 workach tej acany kupuje 6freshfish.
starszna szkoda, ze orijen ma wszystko na kurczaku, oprocz tej jednej karmy. jest to najlepsza karma (zaraz po barfie:evil_lol:).

Link to comment
Share on other sites

Ja od około 2 tyg karmię 6 Fishem atopiczkę... jestem w szoku, mimo, iż dobrze wiem że żadna karma w tak krótkim czasie nie zdziała cudów, to ta mnie zaszokowała. SUka miała wyłysiałe miejsca przy uszach oraz końcówkę pyszczka, do tego non stop drapała fafluny, od 2 tyg drapanie z dnia na dzień się zmniejszało, obecnie nie drapie się wogole, a sierść zaczyna się zagęszczać, na brodzie obserwuję odrastającą powoli sierść... nadmienię iż nie dostaje do tego żadnych wspomagających preparatów... Nie wiem czy to faktycznie ta karma, ale z zapartym tchem będę obserwowała dalszy rozwój wydarzeń ;)

Link to comment
Share on other sites

sa psy ktore tak reaguja na duza ilosc bialka. a Orijen ma go chyba najwiecej z dostepnych karm. to jest bardzo duzo bialka, chyba najwieksza dawka jaka moze byc. stad pewnie sie drapie, gubi siersc miejscowo. zmien karme na mniej bialkową.

ja sie zastanawiam, jakznosza Orijena psy ktore nie maja np regularnych trenigow, ogólnie bardzo duzo aktywnosci. nie dala bym takiej karmy zwyklemu psu, ktory chodzi na spokojne spacery. taki pies musi zyc w ciaglym stresie. dlatego ja bym nie namawiala swoich znajomych na zmiane na te karme:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prittstick']sa psy ktore tak reaguja na duza ilosc bialka. a Orijen ma go chyba najwiecej z dostepnych karm. to jest bardzo duzo bialka, chyba najwieksza dawka jaka moze byc. stad pewnie sie drapie, gubi siersc miejscowo. zmien karme na mniej bialkową.

ja sie zastanawiam, jakznosza Orijena psy ktore nie maja np regularnych trenigow, ogólnie bardzo duzo aktywnosci. nie dala bym takiej karmy zwyklemu psu, ktory chodzi na spokojne spacery. taki pies musi zyc w ciaglym stresie. dlatego ja bym nie namawiala swoich znajomych na zmiane na te karme:evil_lol:[/quote]
Raz że popieram co napisała galaxa, a dwa, Orijen bynajmniej nie jest karmą dla psów pracujących, takie karmy powinny mieć grubo powyżej 20% tłuszczu :D A są karmy już które mają białka powyżej 52% :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GATUSO']Dlaczego ludzie w Polsce tak bardzo boja się dużej ilości białka w karmach?:placz:[/quote]
Gdyż raz - przez lata byli bombardowani informacjami o "przebiałczeniu" - co nie istnieje, dwa - karmy które zawierały dużo białka - ale na skutek tego że zawierały dużo zbóż i ziaren, powodowały czasami uszkodzenia nerek.
Karmy w których białko jest pochodzenia zwierzęcego, a które dodatkowo pozbawione są ziaren i zbóż, nie mają prawa zaszkodzić zdrowemu psu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prittstick']
sama podaje Orijena, na zmiane z Acana, z tym ze Acana jest brdziej na zime, bo moj jeden pies jest bardzoszuply na Orijenie, a na zime jednak trzeba miec delikata warstewke, a starsznie ciezko ja "wydobyc" u mojego psa.
czytalam sporo, jest opinia ze trzeba dac raz na jakis czas psu odpoczac od duzej ilosci bialka (chodzi o nerki i bodajze watrobe).
w przebialczenie nie wierze za bardzo.
ale mysle, ze drapanie i gubienie siersci ma zwiazek z duza iloscia bialka, bo (z tego co wiem) nie kazdy pies przyswaja takie ilosci dobrze.[/quote]
Ja robie bardzo podobnie, w zimie podaję "lżejsze" karmy... teraz zaczynamy z Orijenem jako że wiosna idzie... Co do drapania i gubienia sierści, owszem ma to związek z dużą ilością białka, ale zauważ że występuje głownie u psów, które mają tego białka z karm które nafaszerowane są ziarnami ;)

Link to comment
Share on other sites

oj to przepraszam, wydawlo mi sie, ze Orijen ma troche wicej tluszczu. ale tez zawsze wydawalo mi sie, ze wysoko bialkowe karmy sa dla sportowcow... ale ok nie kluce sie.

[EMAIL="g@l@xy"]g@l@xy[/EMAIL]- spokojnie:evil_lol:

sama podaje Orijena, na zmiane z Acana, z tym ze Acana jest brdziej na zime, bo moj jeden pies jest bardzoszuply na Orijenie, a na zime jednak trzeba miec delikata warstewke, a starsznie ciezko ja "wydobyc" u mojego psa.
czytalam sporo, jest opinia ze trzeba dac raz na jakis czas psu odpoczac od duzej ilosci bialka (chodzi o nerki i bodajze watrobe).
w przebialczenie nie wierze za bardzo.
ale mysle, ze drapanie i gubienie siersci ma zwiazek z duza iloscia bialka, bo (z tego co wiem) nie kazdy pies przyswaja takie ilosci dobrze.

Link to comment
Share on other sites

I my zaczynamy się bawić z orijenem :) Po przeanalizowaniu wszystkich danych doszłam do wniosku, że to najlepsza karma dostępna w tym momencie na naszym rynku. Mam teraz 3 tygodniowego szczeniaka ale worek z orijen puppy już czeka- myślę że za ok tydzień zacznę namaczać i miksować. Póki co przestawiam na tą karmę sukę żeby szczeniątko już "przez mleko" się przyzwyczajało. Za jakis czas zdam relację czy karma służy maluchowi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam
Mam sukę, którą podejrzewam o alergię na kurczaka, w większości karm ten kurczak jest pod różnymi postaciami, nawet w tych karmach z jagnięciną, kaczką itd.
A z tego co widzę orijen jest tylko i wyłącznie na rybie.

Pytanie do tych osób podających Orijen rybnego, jak wyglądają kupki waszych psów, z jaką częstotliwością sie załatwiają , jak duże są kupki, jakiej konsystencji??

Bora na większość karm reaguje luźnym stolcem, czasem ze śluzem:shake:
Po wykonaniu badań okazuje się, że jest to alergia.

Chciałabym podać jej karmę która wreszcie rozwiąże problem luźnych stolców...
Bardzo zależy mi na opinii osób które już jakiś czas tą karmę podają. Dziękuję

Link to comment
Share on other sites

Moja robi maleńkie, zbite, "ładne" kupki ...
Masz sporo innych karm które nie zawierają drobiu np Bento Kronen Lamb and Rice, Brit Care Lamb and Rice, Brit Care Salomon and Potatoes, Acana Lamb and Apple, Acana Pacifica, Acana Grasslands, Orijen 6 ryb :) i zapewne jeszcze trochę innych...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Moja robi maleńkie, zbite, "ładne" kupki ... [/quote]
No to super :)

[quote name='Katica']Masz sporo innych karm które nie zawierają drobiu np Bento Kronen Lamb and Rice, Brit Care Lamb and Rice, Brit Care Salomon and Potatoes, Acana Lamb and Apple, Acana Pacifica, Acana Grasslands, Orijen 6 ryb :) i zapewne jeszcze trochę innych...[/quote]


Bento Kronen Lamb and Rice - tej karmy jeszcze nie znałam. Dzięki
Brit Care Lamb and Rice, Brit Care Salomon and Potatoes - zawiera tłuszcz drobiowy :cool1:
Acana Lamb and Apple, Acana Pacifica - fajny skład , dzięki. ;)

Link to comment
Share on other sites

po Orijenie kupki są "palce lizać":diabloti: tylko na samym początku wprowadzania bywają przez moment luźniejsze stolce bo karma zawiera sporo dodatków ziołowych "wymiatających" jelita. Trzeba to albo cierpliwie przeczekać albo wprowadzajac mieszać stopniowo ze starą karmą. Generalnie uwielbiam tę karmę własnie za sprawne jej trawienie i ładne, regularne a niezbyt duże kupska.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Katica']Ja od około 2 tyg karmię 6 Fishem atopiczkę... jestem w szoku, mimo, iż dobrze wiem że żadna karma w tak krótkim czasie nie zdziała cudów, to ta mnie zaszokowała. SUka miała wyłysiałe miejsca przy uszach oraz końcówkę pyszczka, do tego non stop drapała fafluny, od 2 tyg drapanie z dnia na dzień się zmniejszało, obecnie nie drapie się wogole, a sierść zaczyna się zagęszczać, na brodzie obserwuję odrastającą powoli sierść... nadmienię iż nie dostaje do tego żadnych wspomagających preparatów... Nie wiem czy to faktycznie ta karma, ale z zapartym tchem będę obserwowała dalszy rozwój wydarzeń ;)[/quote]




Katica, pozwól, ze dopytam - ja mojego staffika karmię orijenem od 2 miesięcy i mam wrażenie efektu odwrotnego - sierść jest błyszczaca, super - ale zauważyłam nowe przełysienia - dotychczas miał "słabszą" sierść tylko w okolicach szyi=obroży - a teraz zauważyłam przełysienia na ogonie. POwiedz pls - jak tam dalsze obserwacje - bo sama zastanawiam sie co robić - czy zminiać znowu karmę i prowadzić do weta...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U nas karma zrobiła furorę. Pies, który niemal wszystko zjada bardzo niechętnie, pierwszą michę tego Orijena dosłownie połknął ;) Później mu się znudziło. Dodam, że po dwóch kilogramach :watpliwy:, ale nie miał wyjścia i musiał dokończyć worek. Niemniej jednak, polecam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...