Jump to content
Dogomania

Orijen 6 Fresh Fish


Starbuck

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to się teraz podekscytowałem, co mi się ostatnio rzadko zdarza czytając opisy karm :) Orijen 6 Fresh Fish, może być czymś ekstra dla moich japończyków i huskacza.

[quote name='Orijen'][B]Fresh salmon (includes chinook. coho and sockeye species), salmon meal, russet potato, herring meal, fresh lake whitefish, sweet potato, fresh lake trout, fresh Northern walleye, freshwater cod, fresh herring[/B], sunflower oil, salmon oil (preserved with mixed tocopherals, a natural source of vitamin E), sun-cured alfalfa, dried sea vegetables (brown kelp, Irish moss, dulse and bladder wrack), leeks, psyllium, crab shell, rosemary, lecithin, apples, black currants..[/quote]

Bazowe składniki to: świeży łosoś, mączka rybna z łososia, ziemniaki pastewne, mączka rybna ze śledzia, świeża ryba słodkowodna (whitefish to chyba takie określenie ogólne), słodkie ziemniaki, świeży pstrąg, okoń, dorsz, śledź.

Fajnie to wygląda, tym bardziej, że oryginalnie psy japońskie od tysiącleci były karmione produktami zawierającymi bardzo duże ilości ryb i produktów z morza. Kości i mięso zwierząt widywały bardzo rzadko. Podobnie jest z husky, kiedyś wykorzystywane jako zwierzęta pociągowe przez ludzi północy, miały karmy bardzo obfite w ryby. Podobno dermatoza cynkowa występująca u hysky jest efektem małej ilości ryb w ich obecnej diecie.

A odpowiadając na pytanie, niestety nie wiem, kiedy ta karma pojawi się na rynku, ale już czekam na możliwość przetestowania jej u naszej bandy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Starbuck']Czy ktoś z Was wie kiedy będzie dostępny u nas Orijen z rybą? Wysłałam mail-a do importera ale na razie nie dostałam odp.[/quote]

Dowiedziałam się od dystrybutora, że do końca tego roku na pewno nie będzie w Polsce Orijen z rybą, choć miał być już w tym miesiącu.

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście kosmiczna!:oops:

My próbujemy Orijena od 1,5 tyg., psiaki zajadają aż im się uszy trzęsą - nawet Lusia wcina, która zawsze przy misce księżniczkę udaje.:lol:
Ale...niestety powróciły bączki u Rudego.:roll:Dostaje leki na lekką niewydolność trzustki, do tej pory był na diecie Eukanuba Intestinal, miałam nadzieję że na Orijenie też będzie dobrze ale niestety.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Starbuck']Własnie znalazłam Orijen z rybka w sklepie internetowym Zooplus [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/orijen/51496[/URL]
Za to cena:crazyeye:[/quote]

No to już nawet dystrybutorowi nie mozna wierzyć w tej kwestii :razz: Hehe.
Ale w tym sklepie piszą, że "wybrany przez Ciebie produkt [B]Orijen karma sucha z ryb dla psów dorosłych - 13,5 kg[/B] jest tymczasowo niedostępny." Ciekawe kiedy rzeczywiście będzie!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Znalazłam gdzie jest dostępna karma Orijen z rybą:multi:- ciszy mnie to bo moje shar-peiki są na rybnej karmie- obecnie mam ochotę zmienić im karmę na Orijen, martwi mnie trochę jednak wysoki poziom białka w tych karmach .
[url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/orijen[/url]

Muszę też poczekać na karmę dla szczeniąt dla grzywek- akurat jej zabrakło w tym sklepie :placz:.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...