Jump to content
Dogomania

Za duzo bialka...


ohisama

Recommended Posts

[quote name='g@l@xy']hm dajesz psu wieprzowinę?:crazyeye:
Mięso to jest dla psów zbyt tłuste i zawiera krótkołańcuchowe związki.Pies bardzo szybko trawi białka i tłuszcze a te krótkołańcuchowe związki w mięsie wieprzowym sprawiają,że jest ono wyjątkowo szybko trawione i rozkładane.Tak szybki rozkład mięsa powoduje,że część składników jest wchłaniana a częsć ( i to ta większa) jest poddawana procesom gnilnym co podrażnia jelita naszego psa.Dochodzi wówczas do zaburzeń flory bakteryjnej w jelitach psa i zaczyna się jazda po weterynarzach bo pies zaczyna mieć kłopoty z trawieniem.[/quote]
Czasem zapoluje na świniaka :diabloti:
Nie, nie podaję, bo jak już napisałam wcześniej ma alergię pokarmową.
Nawet przy małej porcji mięsa reaguje alergią - od 1,5 roku dokładnie. Wcześniej jadł wszystko i żadnych problemów pokarmowych nie miał. Nic mu nie gniło :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='g@l@xy']nadal nie rozróżniacie białka pochodzenia zwierzęcego od białka pochodzenia roślinnego. Uczulać może wszystko w sensie konkretnego składnika (m.in. rodzaj mięsa) ale nie piszcie o przebiałczeniu bo to bzdet! powtórzę się : [FONT=Arial][COLOR=#ff0000]NIE MA jednostki chorobowej zwanej przebiałczeniem[/COLOR] czy przebiałkowaniem to określenie często używa się w odniesieniu do zespołu objawów (min drapanie łupież) występujących w momencie spożywania zbyt dużej ilości [COLOR=red]białka roślinnego[/COLOR] głównie glutenu który nie tylko dla psów ale i ludzi jest alergenem.[/FONT][/quote]

Tylko ,ze w Orijenie , nie ma zboz, tylko jest bialko z miesa:cool1: .
[B]
an1a[/B] tylko jesli chodzi o Orijena Large Breed, juz bylo sporo o tym, ze niezbyt sie nadaje dla szczeniakow ducych ras. Ja kupujac , mialam nadzieje, ze mojemu jednak podpasuje, poniewaz sklad jest dobry , ale niesety nie:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[U]warto zwrocic uwage na to co pisał [B]ktrebor[/B]: [/U]
"Nie ma żadnego wiarygodnego badania potwierdzającego szkodliwość karm wysokobiałkowych / czy też samego białka dla funkcjonowania [B]przeciętnego psa bez problemów zdrowotnych[/B]. Owszem niewskazane jest skarmianie psów a zwłaszcza kotów karmami o dużej zawartości białek, jeśli zwierzaki cierpią na [B]schorzenia nerek[/B]"

podwyższona ilość białka obciąża nerki..., nie jest to do końca obojętne dla starszych psów, kanapowców itd

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Bardzo często te "obajwy przebiałczenia" to nic innego jak uczulenie na jakiś rodzaj mięsa lub warzywa. Znajomy mial podobnie z dużym szczeniakiem. Pies dostał rozwolnienia i jakiś zmian na skórze, nie poddając się zmienił na ta z 6ryb i pies jak nowonarodzony, już od jakiś 6 miesięcy nie ma żadnych problemów.
U mnie dwa psiaki na orijenie i nie zamierzam zmienić na nic innego. Pies ma 7 lat i można powiedzieć że prawie owczarek belgijski ;) choć mozna i do lisa porównać. Nana zaś ma 12 lat i jest trochę nowofunland, trochę owczarek niemiecki, oba na orijen senior. Oba mają problemy ze stawami i tutaj mówię całkowicie poważnie odkąd sa na Orijen Bandzior prawie w ogóle nie utyka na łapy(co ciekawe odstawiłem w ogóle arthrofos itp), Nana zaś wstaje jakby miała o połowę lat mniej. Jak dla mnie karma super, co prawda cena faktycznie wysoka, ale warto. Ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić. Namówiła mnie znajoma na ta karmę i jestem jej bardzo wdzięczny. Ważne jest że nie mieszam z innym pożywieniem, nie dostają innych posiłków po za ta karmą. Bandzior dawkę dla psów z lekką nadwagą, Nana normalną. Ona trzyma wage i linię on nadal tyje bo podkrada jedzenie jak na kastrata przystało:D Smaczków im nie żałuję dostaja od czasu do czasu coś na ząb, ale nie są to normane porcje tylko "smaczki".
Pozdrawiam
Jak ktoś ma namiar na taniego Orijena to chętnie skorzystam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Szkoda tylko, że bardzo enigmatycznie w całej dyskusji poruszony jest temat jak taka ilość białka w karmie obciąża nerki, które przez cały czas pracują na maksymalnych obrotach. Nie znam takiej sytuacji w przyrodzie żeby jakikolwiek psowaty dzień w dzień przyjmował tak wysokobiałkowy pokarm. W obliczu tego, że możemy doprowadzić swoje zwierzę na starość do niewydolności nerek problemy skórne mają akurat znaczenie drugorzędne. Dodatkowo dla psów dużych ras, zwłaszcza szczeniąt w pierwszej fazie wzrostu, taka ilość białka (42%) to zabójstwo dla stawów.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='matiss']Szkoda tylko, że bardzo enigmatycznie w całej dyskusji poruszony jest temat jak taka ilość białka w karmie obciąża nerki, które przez cały czas pracują na maksymalnych obrotach. Nie znam takiej sytuacji w przyrodzie żeby jakikolwiek psowaty dzień w dzień przyjmował tak wysokobiałkowy pokarm. W obliczu tego, że możemy doprowadzić swoje zwierzę na starość do niewydolności nerek problemy skórne mają akurat znaczenie drugorzędne. Dodatkowo dla psów dużych ras, zwłaszcza szczeniąt w pierwszej fazie wzrostu, taka ilość białka (42%) to zabójstwo dla stawów.[/QUOTE]

Myśle że jest takie ryzyko.

To dobrze że białko jest tu z mięsa ale to żadne odkrycie, jest wiele karm, w których też tak jest a nie ma kłopotu z taką ilością białka.

Link to comment
Share on other sites

  • 12 years later...

Dzień dobry, mam pytanko czy karma orijen regional red bedzie dobra dla 2 letniego shih tzu, stosowalam wczesniej karme  empire dla doroslych psow malej rasy ale zmienili sklad i szukam czegos innego

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...