Jump to content
Dogomania

Czy pies może się przebiałczyć?


Torzysława

Recommended Posts

Miała zastrzeżenia z uwagi na problemy skórne. W rankingu karm także jest zastrzeżenie że z uwagi na wysoki poziom białka może okazać się niewłaściwy dla szczeniąt zwłaszcza dużych ras - tu [URL="http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=913&cat=8"][COLOR=red][B]link[/B][/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='weszka']Miała zastrzeżenia z uwagi na problemy skórne. W rankingu karm także jest zastrzeżenie że z uwagi na wysoki poziom białka może okazać się niewłaściwy dla szczeniąt zwłaszcza dużych ras - tu [URL="http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=913&cat=8"][COLOR=red][B]link[/B][/COLOR][/URL][/quote]


Dzieki, to teraz nie wiem co zrobic:roll:.Karma zakupiona , przeciez jej nie wyrzuce. Chyba zaczne podawac a po dwoch miesiącach zrobie wyniki i zobaczymy czy sa zachowane wszystkie proporcje. Jesli okaze sie, ze nie to , chyba kot dostanie w spadku ta karme;) .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

[FONT=Arial]Powtórzę się:[/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=red]nie ma jednostki chorobowej zwanej przebiałczeniem[/COLOR] czy przebiałkowaniem to określenie często używa się w odniesieniu do zespołu objawów (min drapanie łupież) występujących w momencie spożywania zbyt dużej ilości [COLOR=red]białka roślinnego głównie glutenu który nie tylko dla psów ale i ludzi jest alergenem[/COLOR].[/FONT]
[FONT=Arial]Pies jako mięsożerca nie jest przystosowany do trawienia węglowodanów bo ich w mięsie po prostu nie ma, owszem zjada ich pewną ilość w formie owoców i warzyw ale generalnie je mięso które składa się z białka i tłuszczy. Natura tak przystosowała układ trawienny aby szybko i łatwo strawił i przyswoił składniki białkowe i wykorzystał je nie tylko jako składnik budulcowy ale i energetyczny, zatem częściowo to białko zużyte jest na potrzeby bytowe psa.[/FONT]
[FONT=Arial]Unikam rygorystycznie zbóż w karmach i dobrze na tym wychodzimy. Żadnego drapania, biegunek i innych dziwnych objawów, pies lśni, w super kondycji, żadnego zbędnego tłuszczyku.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Juliusz(ka)'][B]BeataG[/B] - wyleczyć się nie mogę z: 'pies nie krowa':diabloti:
Przestudiowałam kilkadziesiąt karm pod kątem składników - wnioski porażające...
Karmimy nasze psy zbożem z dodatkiem mięsa (właściwie mączki 'mięsnej'...).
Już się tak nie zapieram, że pies nie powinien jeść 'zbożowych' wypełniaczy ;) Obecnie Jago je w głównych posiłkach mięso+warzywa+ryż i gdyby nie problemy z wynikami, zostałabym przy tym! Sierść piękna, koopy piękne;) - 1 dziennie(!) -a zjada prawie 2kg dziennie, aktywność jak dla mnie super, z pyska nie śmierdzi, zero gazów. I szlag mnie trafia, że mu to jednak 'wewnętrznie' nie służy:angryy:

Dlatego szukałam i znalazłam karmę, w której wypełniacze są, ale w rozsądnych ilościch ;)
Mam nadzieję, że ten wybór się sprawdzi![/QUOTE]

mielismy na szczeście krótką historie tego typu i posłuchaliśmy weta. Zbyt duża ilość białka powoduje również obciążenie dla nerek...

Zwróć uwagę, że wszystkie karmy mają tzw. wypełniacze. Orijen zamiast zbóż używa ziemniaków, które w tej karmie uzupełniają ilość węglowodanów, część karm ma ryż (sam karmisz mięsem z ryżem, a ryż to zboże !!) , część formuł zawiara owies ( zboże). Wszystkie te karmy stosują mączki mięsne , które w mojej opinii są ok.

Myśle że wybór karmy to dobrej jakości składniki, z których pochodzi białko i tłuszcz oraz ich odpowiedni bilans.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...