Jump to content
Dogomania

Dokladny sklad ilosciowy i jakosciowy


Juliusz(ka)

Recommended Posts

[quote name='Juliusz(ka)']Czy tylko ja się składu tych karm nie mogę doszukać? Nie wykluczam, że mam problemy ze wzrokiem ;) ale na ich stronie nie znalazłam...[/quote]

masz problemy ze wzrokiem :lol:;)
[url]http://www.koebers.com.pl/karmy.html[/url] przy każdej jest skład - jak poczytasz to daj znać co o tym myślisz :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

W karmach Köbers wykorzystuje się jedynie zdrowe, czyste, pełnowartościowe mięso wołowe, jagnięce, ryby morskie, płatki zbożowe, warzywa, naturalne witaminy, mikro i makroelementy. Szczególną zaletą naszych karm jest ilość świeżego mięsa - stanowi ono 50% zawartości każdego opakowania.
[CENTER][IMG]http://www.koebers.com.pl/images/prod-ogolne-003.jpg[/IMG][/CENTER]
Do produkcji nie wykorzystuje się mączek mięsnych ani kostnych, nie przerabia produktów sojowych ani witaminy K3.

Link to comment
Share on other sites

Po Orijen i Taste Of The Wild postanowiłem spróbować tę karmę. I jestem w pewnym szoku. Otóż zwierzak, po raz pierwszy, na widok karmy płatkowej (23M) odstawia taniec nad miską. A je, aż mu się uszy trzęsą...
Martwi mnie tylko fakt, ze nie podają konkretnego składu. Nawet na oficjalnej niemieckiej stronie nic na ten temat nie piszą.
Więc albo ściśle tajna receptura ( w co nie za bardzo wierzę), albo skład jest raczej odstraszający (w to nie chcę uwierzyć).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[FONT=Times][SIZE=3][FONT=Times][B]Köber's Supermix GJ:[/B]
Mięso wołowe razem 50%:
-głowizna, mięśnie, serca, wątroba
Płatki zbożowe:
-pszenne, owsiane kukurydziane, ryżowe
Pozostałe:
-warzywa korzenne z przewagą marchwi
-drożdże piwne, witaminy, minerały
[B]Köber's Supermix – Krokette:[/B]
Mięso wołowe, razem 50%:
-głowizna, żołądki, mięśnie, wątroba, flaki
Płatki zbożowe:
-pszenne, kukurydziane
Pozostałe:
-warzywa korzenne z przewagą marchwi
-drożdże piwne, witaminy minerały
[B]Köber's Astor:[/B]
Mięso wołowe, razem 50%:
-głowizna, żołądki, mięśnie, wątroba, tłuszcz z nerek, flaki
Produkty zbożowe:
-mąka pszenna
Pozostałe:
-warzywa korzenne z przewagą marchwi
-drożdże piwne, witaminy i minerały
[B]Köber's Supermix:[/B]
Mięso wołowe, razem 50%:
-głowizna, żołądki, mięśnie, wątroba, flaki
Płatki zbożowe:
-płatki pszenne, owsiane, kukurydziane
Pozostałe:
-warzywa korzenne z przewagą marchwi
-drożdże piwne, nasiona, witaminy, minerały
[B]Köber's Extra:[/B]
Mięso wołowe, razem 50%:
-głowizna, żołądki, mięśnie, wątroba, flaki
Produkty zbożowe:
-wysokojakościowa mąka pszenna
Pozostałe:
-warzywa korzenne z przewagą marchwi
-witaminy, minerały
[B]Köber's Auslese:[/B]
Mięso wołowe, razem 50%:
-głowizna, żołądki, mięśnie, tłuszcz z nerek, flaki
Produkty zbożowe:
-płatki pszenne, owsiane, kukurydziane
Pozostałe:
-warzywa korzenne z przewagą marchwi
-drożdże piwne, witaminy, minerały
[/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

I nie będzie wiadomo. Firmy raczej nie podają (z nielicznymi wyjątkami) dokładnego składu jakościowego i ilościowego (ile % mięsa z kurczaka, ile % tłuszczu z kurczaka, ile % mięska z udka, a ile z szyji, ile z nereczek). Dokładny skład każdej z karm można potraktować jako "tajną" recepturę producenta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Właśnie wczoraj dostałem próbki 4 karm Koebersa, a zamówiłem z 1,5 miesiąca temu. Podobno szybciej wysyłają jak się skontaktuje z nimi mejlem. Ja wypełniałem formularz ze strony.

Reakcja psa - zapachowo mu się podobało i smakowo chyba też. Nic więcej nie warto pisać, bo to tylko parę ziarenek z próbek ;)

Przepisuję natomiast skład wydrukowany na próbkach, bo była dyskusja na temat zawartości popiołu. Wszystko po niemiecku więc zakładam, że poprawne i dopilnowane przez producenta.

[b]Auslese[/b]: 29,5% białka, 12% tłuszcz, 10,9% popiół, 8% Woda
[b]Extra[/b]: 31% białka, 12% popiół, 11% tłuszcz, 7% Woda***
[b]Supermix-Kroketten[/b]: 27% Białka, 9,9% popiół, 8,9% tłuszcz, 8% Woda
[b]Reis mit Lamm[/b]: 25,3% białka, 9% tłuszcz, 8% Woda, 6,9% Popiół
[I]
***w karmie extra skład z opakowania nie zgadza się, ze składem na polskiej stronie internetowej.[/I]

Z powyższego wygląda na to, że wysoka ilość popiołu jest w karmach, w których mięso pochodzi z wołowiny. Przypadek?
W tych trzech 'wołowych' karmach 50% wagi produktów to surowa wołowina, czyli w suchej karmie procentowo jest jej znacznie mniej.

Ponadto na opakowaniach próbek nie jest napisane jakie zboże i owoce są w składzie. Tylko [i]Getreide[/i] i [i]Gemuse[/i]
Jest natomiast wzmianka, że nie ma żadnych dodatków poprawiających smak czy kolor oraz środków konserwujących i ethoxyquin itp

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 9 months later...

[quote name='mam psa'] głowizna .... czyli mózg krowy , rany co to za zkład !!![/QUOTE]
No nie, głowizna to akurat nie mózg tylko wszystko inne co z głowy mozna uzyskać , m in bardzo delikatne chude mięso, chrząstki, powięzi - wcale nie takie złe a tanie , wiele salcesonów i innej garmażerki właśnie na tym bazuje.
Sama polowałam w mięsnym na głowiznę dla moich psiaków ale okazało się zbyt trudne - za duża konkurencja;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Głowizna jest doskonałym źródłem wielu składników, które pomagają w utrzymywaniu w dobrej kondycji stawów i ogólnie systemu kostnego Twojego psa. Sam jestem wegetarianinem i ta świadomość nie poprawia jakoś mojego samopoczucia :) Jednak nie zawsze to, co psy lubią jest (że się tak wyrażę) "estetyczne" i pies nie zawsze zgadza się z naszą oceną (jeśli masz ogródek i obserwujesz co sobie Twój pies zakopuje i jak to pachnie, gdy on się tym za kilka dni zajada, to wiesz o czym piszę)
Jeśli chodzi o skład karm Koebersa, to faktycznie Niemcy utrzymują dokładne proporcje w tajemnicy i nam (jako sprzedawcom) też nie bardzo się to podoba. Jednak karmy posiadają wszelkie możliwe atesty (niemieckie) i (co bardzo istotne) ich producent nie skupuje mięsa z rynku spożywczego, ale współpracuje z własnymi hodowcami - własnymi w tym sensie, że są to hodowcy certyfikowani, stosujący żywienie ekologiczne (bo co z tego, że mięso byłoby wołowe, skoro krowa za życia karmiona była chemią i plastikiem) i każdorazową dostawę poddają drobiazgowym testom higienicznym i analizie jakościowo-składnikowej.
Chciałbym jeszcze odnieść się do zawartości popiołu. Z niektórych maili wynika, że popiół według części z was jest swego rodzaju dodatkiem, czy wypełniaczem dodawanym do karm w fazie produkcyjnej :)
Część się pewnie uśmiecha, ale tej drugiej części chcę wyjaśnić, że skład karmy podaje się po jej spaleniu (czy jak chcą inni - wygrzaniu) w specjalnym urządzeniu - podobnym do stosowanych w kryminalistyce spektrografów. Rzeczywistą analizę przeprowadza się na podstawie uzyskanych gazów i części stałych - czyli właśnie popiołów. Tak więc popiołem "zawartym" w karmie jest wszystko to, co nie przetworzyło się do postaci gazowej - a więc wszystkie składniki mineralne (wapń, cynk, potas, żelazo, sód) witaminy. Jednym słowem - występowanie i ilość popiołu w analizie składu jest jak najbardziej prawidłowe. Więcej - gdyby go nie było - Twój pies na pewno szybko przestałby być zdrowym psem. Zawartość "popiołu" w analizie surowego mięsa wołowego waha się od 8-14% więc podobna ilość w karmie jest jak najbardziej normalna (wprawdzie mięso nie stanowi 100% zawartości karmy, ale poza mięsem są jeszcze w karmie inne źródła minerałów i witamin)
Pozdrawiam - Leszek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...