Jump to content
Dogomania

Karma wróciła!


frankoiartur

Recommended Posts

Witam!

Ja też karmiłem tą karmą psa, zanim się urwało... Już o niej zapomniałem, kiedy znajomy hodowca hovawartów powiedział mi, że jest nowy dystrybutor i on ją u niego zamawia. Teraz jest w wersji na mokro i na sucho (chociaż ja kiedyś brałem na mokro i byłem zadowolony). Zamówiłem telefonicznie i po 2 dniach miałem karme, zapakowaną jak należy (nie tak jak dawniej). Po taśmie pakowej, ulotkach i miłej Pani na infolinii dystrybutor wydaje się solidny i nieprzypadkowy. Jak mi Pani powiedziała strona jest w budowie [URL="http://www.koebers.com.pl"]www.koebers.com.pl[/URL], ale namiary tam są i można zamawiać.

Pozdr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Strona już działa. Można zamiawiać i faktycznie -zamówinie realizowane jest błyskawicznie. Sympatyczny i szybki kontakt z obsługą, zatem mam nadzieję, że tym razem dystrybucja będzie OK. Ja w tej chwili (dosłownie) czekam na drugi worek. Karma jest fajna, bo ma 2 wersje: płatkową (do namaczania - moczy się ok. 3 minut i jest gotowa do podania, czyli jest bardzo praktyczna i szybka w przygotowaniu, a dodatkowo zimą zapewni psu ciepły posiłek) i oraz granulki. Mamy tę karmę od miesiąca i na razie jesteśmy z niej zadowoleni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Po dwóch tygodniach karmienia mogę stwierdzić, iż:
Zniknął brzydki zapach z pyska i jakoś tak generalnie nie wania psem w mieszkaniu. Bąków mniej, a jeżeli są to już nie tak śmierdzące jak po Orijenie. Sierść nieco bardziej matowa (tu Orijen i TOTW były znowóż genialne), ale nadal bardzo ładna. Smakowitość chyba duża, bo nie ma problemów ze zjadaniem. Natomiast kupy są ogromne. Fakt, mam psa z tych dużych (wyrób owczarkopodobny), ale on potrafi się wypróżnić dwa razy podczas spaceru i to tak na fest.
Co jeszcze mnie zastanawia- pije więcej wody niż zazwyczaj. Nawet przy upale nie szło tyle co teraz.
Ale generalnie jestem na plus.

Link to comment
Share on other sites

Kober's to bardzo fajna karma.maja tez doskonale suplementy.jak to po tego typu karmach[tak jest tez z tanszym nieco bewidogiem czy drozszym ale zupelnie bezkonserwantow grau'em]koopy sa wieksze .
karmy tego typu sa naprawde doskonale dla onow na przyklad.szczegolnie opcje platkowe.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Skusiłam się. Trudo nie jak, ONkowa [B]ayshe[/B] poleca:diabloti:

Próbki przyszły błyskawicznie.
Baaardzo fajne duże krokiety - [B]Fleischbrocken[/B].
Kapitalne przysmaki - [B]Leckerchen[/B].

I karmy: Supermix GJ oraz Light. I tu mam mieszane uczucia. Jeśli idzie o 'smakowitość' - mój pies po prostu lubi jeść:evil_lol:, więc tym sugerować się nie mogę. Ale forma średnio mi podchodzi...

Czy ktoś miał doświadczenie z [B]Energie[/B] bądź [B]Extra[/B]?

I 'czepnąć' się muszę:diabloti: - tania ta karma... W porównaniu z komercyjnymi z 'najwyższej' półki... Dlaczego tak? Czy powodem może być to, że to 'bytówki' są i suplementować trzeba pod kątem konkretnego psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juliusz(ka)']I 'czepnąć' się muszę:diabloti: - tania ta karma... W porównaniu z komercyjnymi z 'najwyższej' półki... Dlaczego tak? Czy powodem może być to, że to 'bytówki' są i suplementować trzeba pod kątem konkretnego psa?[/quote]Ja bym podeszła do tego z drugiej strony i 'czepła' się - dlaczego komercyjne karmy z 'najwyższej' półki są takie drogie... Dlaczego tak?
Ale nie czepnę się. Każda firma ma swoj marketing i swoją cenę.
Kober's jest firmą niemiecką, zatem koszty choćby takiego transportu są o wiele niższe niż przy karmach sprowadzanych na przykład zza oceanu. Brak jest pośredników sprzedaży - towar bezpośrednio od producenta trafia do polskiego dystrybutora, który też nie posiadając sieci sprzedaży hurtowo-sklepowej jest jej bezpośrednim sprzedawcą; czyli oszczędzamy na pośrednikach (i na magazynowaniu) - nie trzeba wielkich hal, magazynów - karma jest niszowa, że tak powiem, wielkość produkcji ograniczona, a sama karma ma dosyć krótki okres przechowywania (brak konserwantów) - oszczędność na magazynowaniu, zatrudnieniu itp. To zapewne sprawia, że marża bezpośredniego dystrybutora (i jednocześnie jedynego sprzedawcy) może być sporo niższa niż w innych firmach.
Dla mnie cena nie jest mankamentem lecz dużym plusem, szczególnie wtedy, gdy ma się na utrzymaniu więcej niż jednego psa sporych rozmiarów.

Link to comment
Share on other sites

co do reklamowania się to widzę ze Koopers się umieścił na dogomanii i pewnie jeszcze gdzie indziej więc też się reklamuje
co do terminu ważności to też troche ma 8 mies to nie tak krótko, w porównaniu z grauem który w ogóle nie ma konserwantów i ma ważność 3 mies.
a co do taniości karmy ja zawsze przeliczam na koszt dziennego wyżywienia, bo jednej karmy daje się mniej a drugiej więcej i wcale aż tak tania mi się nie wydaje

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie to spora oszczędność. 1 worek Auslesse (tym będę karmić od listopada) wystarczy na utrzymanie 2 psów przez 28 dni. Jeśli dodam do tego, że niektóre posiłki "wypadną" ze względu na podawanie smaczków, wyjdzie mi, że na miesiąc wydam na 2 psy 179zł. Dla mnie to spora różnica, zważywszy na to, że karmą którą wcześniej podawałam za tę samą kwotę mogłam wyżywić jednego psa :p

Link to comment
Share on other sites

rzeczywiście Auslesse jest tańsza, ja chcę zacząć karmić 23M i tu aż takiej różnicy niema
zarazah polecam zapisać się do klubu wtedy Auslesse masz po 159, fajne jest to że nie trzeba być hodowcą aby należeć do klubu, przyjmują również pasjonatów, czyli ludzi takich jak my którzy wiecznie przesiadują na psich forach ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

podobno wielu psiakom smakuje, płatki zalewasz gorąco wodą i robi się papka, ala gotowane, a wszystkie składniki sa jak najmniej przetworzone ponieważ je suszą, u mnie niestety mimo że dopiero Alto rozpoczął worek karma wchodzi gorzej niż źle, może to dlatego że dodaje mu z suplementów mieszanke ziołową i algi, musze spróbować bez tego ale wtedy to według mnie pozostanie taka zwykła bytówka.
Co do alg, to mimo że Alto dostaje je dopiero tak od tygodnia, to już mam wrażenie że sierść jest bardziej czarna, ale może tylko mi się zdaje.
Ciężko widze, a to dopiero początek 18 kg worka, no cóż będzie musiał przejeść.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...