Jump to content
Dogomania

Wolfsblut Wild Pacific


bubek

Recommended Posts

mam psa.... pokaż mi w mojej wypowiedzi coś co wskazuje na reklamę karmy? Jak ja nawet nie użyłam jej nazwy, i naprawdę moją wypowiedz mogłabyć zastosować do każdej innej, wartej uwagi karmy. Wyraziłam poprostu swoją opinię, zgodnie ze swoim stanem wiedzy, a nawet tą karmą nigdy nie karmiłam... ale mimo "rzekomej" produkcji w Chinach - nie omieszkam spróbować, gdyż skład kusi mnie dużo bardziej, niż ew. miejsce produkcji, a z drugiej strony... cóż w dzisiejszych czasach w Chinach robione nie jest ;) A zwrot o Azerbejdzanie użyty celowo, w celu zironizowania wypowiedzi... bo jest dla mnie co najmniej śmieszne, uzależnianie zakupu, tej czy każdej innej, karmy od miejsca jej produkcji. Sama karmię karmą Szwajcarską, żebyś nie pomyślał że jestem orędownikiem chińskich produkcji ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Mam psa[/B] nie wiem, gdzie w moim poście wyczytałaś, że karmę psa tą karmą, anie tym bardziej, że ją reklamuję :lol:. Psa karmię BARFem, a temat czytam, bo się zastanawiam nad kupnem Wolfsbluta ;)... Mój post dotyczył tylko i wyłącznie tego, że nie obchodzi mnie, gdzie jest produkowana karma i w żadnym wypadku nie mam zamiaru się tłumaczyć... zwłaszcz a przed tobą :lol:


Ps. Na razie muszę to kupno jeszcze dobrze przemyśleć, bo 15 kg karmy na smakołyki to trochę jest :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja tez zastanawiam się od jakiegoś czasu nad Wolfsblutem Wild Pacific. Mam psinę z problemami skórnymi. Dotychczas zażerała się RC Skin Support. Ale worek RC nam się skończył, psina znudziła się RC i chcę zmienić na Wolfsbluta. Wogóle miałam karmić BARFem, już nawet zaczynałyśmy ale nie wyszło.:shake:
Karma ta zainteresowała mnie składem i opiniami ludzi, którzy karmią nią psy. Dlatego chyba zamówię jednak Wolfsbluta Wild Pacific:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o wielkość granulek, to Wild Pacific ma je najmniejsze, ale nie planujemy tworzenia karmy specjalnie dla szczeniąt. Z drugiej strony każda z karm: Wild Pacific, Blue Mountain czy też Green Valley może być podawana szczeniakom. Sensowność stosowania specjalnych karm dla szczeniąt wciąż pozostaje dyskusyjna - warto zwrócić uwagę na to, że w naturze młode wilki karmione są tym samym co ich rodzice. Jeśli karma jest dobrze przyswajalna, nie powoduje uczuleń, a do tego dostarcza wszystkiego, co potrzebuje szczeniak, to można go nią bez problemu karmić.

Link to comment
Share on other sites

No to i ja się wypowiem. Mojego drugiego psa czyli Seth'a postanowiłam spróbować karmić Wolfsblut'em. Seth jest psem zupełnie innym niż Taya - lubi grymasić przy jedzeniu i mimo obecnej konkurencji do miski zdarzało mu się odmawiać posiłków (zwłaszcza śniadania). Teraz zaczynamy drugi worek karmy i psiak ma fantastyczny apetyt, wymiata michę do czysta co bardzo mnie cieszy:sweetCyb: Poza tym kupy są jak najbardziej w porządku,nie ma atrakcji w postaci bąków, sierść piękna i błyszcząca (mam nadzieje, że będzie to też miało odbicie w długości okresu "sypania" się), no i mam wrażenie, że znikają mu modzele z którymi do tej pory mimo różrnych mazideł i środków nie mogliśmy sobie poradzić. Chyba pokuszę się po sezonie (moje psy biegają w zaprzęgu) na wypróbowanie Wolfsblut'a z Tayą, tyle że to suka z problemami ze strony układu pokarmowego i do dzisiaj poza RC Intenstinale, każda próba innj karmy kończyła się fiaskiem (łącznie z ostatnim eksperymentem z Timberwolf'em). RC jednak nie poboba mi się pod względem składu i tego czym jest koserwowany... Póki co z Wolfsblut'a jestem bardzo zaowolona.

Link to comment
Share on other sites

Obecnie tylko 15kg worki, w ciągu około miesiąca mają być dostępne 2kg opakowania, ale istnieje możliwość zamówienia próbek. Bezpłatnie 300-400gr, 1,5kg za 30zł oraz 3kg za 60zł (próbki wszystkich 3 karm). Więcej informacji w jaki sposób można zamówić próbki znajdują się na [url=http://www.wolfsblut.pl/probki/]tej stronie[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

karmię moje psiska dość regularnie wolfblutem od listopada i stwierdzam,ze rewelacja. Nie ma żadnych problemów z trawieniem, sierść piękna, sprężysta i lśniąca. Czasami mieszam po połowie z mięsem gotowanym/surowym i dosypuję czy to trochę jabłka czy marchewki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Temidium']Kupiłam ostatanio ORIJENA, ale po wyliczeniu wyszło mi, że starczy go na 24 dni :placz: [/quote]

Karmisz wersją dla szczeniąt? Czytałem gdzieś, że ma duże dawkowanie i faktycznie wychodzi drogo... Za to wersja Adult jest baardzo wydajna.

Wolfsblut jest niby all-life-stages więc powinien być ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam!

Kupilam dwa worki karmy Wolfsblut . Zaczelam podawac Blue Mountain czyli ta z dziczyzna i owocami lesnymi.

Po pierwsze : karma bardzo intensywnie pachnie [B]ZIOLAMI[/B] a nie owocami lesnymi i psy samej nie chcialy nawet tknac. Zapach na prawde odrzucajacy!

Mieszalam im ja ze swiezym miesem lub puszka no to od niechcenia zjadaly.

Ale - i tu pojawia sie najwaznieszy problem- [B]obie suczki zaczely miec straszne zaparcia[/B]- zamiast wyprozniac sie jak zwykle raz dziennie probowaly nawet po 4-5 razy dziennie! U owczarki zaparcia byly tak silne ze zdarzylo sie ze odchody byly z krwia.:shake:

Po incydencie z krwia zaczelam im ta karme namaczac najpierw 15 minut przed posilkiem potem pol godziny- zero rezultatu! [B]Karma pozostawala dalej twarda jak kamien![/B]
Nie pozostalo mi nic innego jak wrocic do starej sprawdzonej karmy. Moze ma mniejsza zawartosc miesa bo 30% ale psy sie nie mecza i jedza z ochota!

Ciekawe tylko co ja teraz zrobie z dwoma workami tj prawie 30 kg tej cholernej karmy Wolfsblut ? [B]500 zl wyrzucone w bloto![/B] Szlak by czlowieka trafil [B]:angryy:[/B]

[B]DOGOMANIACY NIE POLECAM![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owczareczka']Witam!

Kupilam dwa worki karmy Wolfsblut . Zaczelam podawac Blue Mountain czyli ta z dziczyzna i owocami lesnymi.

Po pierwsze : karma bardzo intensywnie pachnie [B]ZIOLAMI[/B] a nie owocami lesnymi i psy samej nie chcialy nawet tknac. Zapach na prawde odrzucajacy!

Mieszalam im ja ze swiezym miesem lub puszka no to od niechcenia zjadaly.

Ale - i tu pojawia sie najwaznieszy problem- [B]obie suczki zaczely miec straszne zaparcia[/B]- zamiast wyprozniac sie jak zwykle raz dziennie probowaly nawet po 4-5 razy dziennie! U owczarki zaparcia byly tak silne ze zdarzylo sie ze odchody byly z krwia.:shake:

Po incydencie z krwia zaczelam im ta karme namaczac najpierw 15 minut przed posilkiem potem pol godziny- zero rezultatu! [B]Karma pozostawala dalej twarda jak kamien![/B]
Nie pozostalo mi nic innego jak wrocic do starej sprawdzonej karmy. Moze ma mniejsza zawartosc miesa bo 30% ale psy sie nie mecza i jedza z ochota!

Ciekawe tylko co ja teraz zrobie z dwoma workami tj prawie 30 kg tej cholernej karmy Wolfsblut ? [B]500 zl wyrzucone w bloto![/B] Szlak by czlowieka trafil [B]:angryy:[/B]

[B]DOGOMANIACY NIE POLECAM![/B][/quote]

hm, owczareczka, jestem conajmniej zdziwiona Twoim postem. Karmię swoje leośki Wolfsblutem i nigdy nie miałam takich przypadków, jak Ty. A może zbyt szybko zmieniłaś karmę, a jakich puszek dodawałaś do karmy, a nie wiesz, że po zbyt dużej ilości surowego mięsa, psy mają zaparcia?
Ja w przeciwieństwie do Ciebie [B]polecam Wolfsbluta, a w szczególności Wild Pacifica, który jest rewelacyjny :lol:[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

moje żarły blue mountain całkiem chętnie ale przyznam, że z większą radością rzucają się na wild pacific :) nie próbowalismy tylko tej trzeciej karmy wolfbluta, nie pamiętam nazwy. W każdym razie ja polecam, bo już wszystkie psy są rok na tej karmie i wszystko gra, sierść piękna, żadnych problemów żołądkowych (dwa z czterech psów to już staruszki). Ale jak wiadomo wszystko zależy od psich preferencji i organizmu, dlatego najpierw lepiej próbować w mniejszej ilości.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Bura']Czy ktoś odchowywał na Wolfsblucie szczeniaki większej rasy?? Może i mój dla odmiany kiedyś dostanie tą Azersko - Talibańską karmę :eviltong:[/quote]

Moje ostatnie dwa mioty wychowane były, od momentu odsadzenia na Wolfsblucie Green Valley. Nigdy nie było żadnych problemów jelitowych, szczenięta bardzo ładnie, systematycznie rosły. I co najważniejsze, nie startowały ze wzrostem zbyt szybko w górę.

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się nad zakupem tej karmy (wersja rybna raczej).
Moje psy sa na Orijenie i jakos jestem przyzwyczajona do niskiej zawartosci węglowodanów.
Takie zestawienie: Orijen Adult: białko min.42%, tłuszcze max. 16%, węglowodany max.18%
Wolfsblut wild Pacific: białko 28%, oleje i tłuszcz 17%, węglowodany 32%.

Nie chce, zeby mi pies na tym przytył, bo dopiero na Orijenie pozbyłam sie u niej tej grubszej skóry na żebrach (pies zawsze miał mase ruchu, treningów itp, ale ta skóra na zebrach była nie do 'zdarcia":evil_lol: co m,nie bardzo dziwiło i dopiero na Orijenie zeszła). Tez na orijenie ładnie sie "zarysowąły" mięśnie, psy maja super siersc, apetyt, duza ilosc energi i wszystko jest ok. Ale co jakis czas zmieniam smak karmy, czasem kupuje rybną i tak sobie spojrzałam na ten wolfsblut.
Czy ktos z Was moze mi wyjasnic czy ilosc tych węglowodanów i tłuszczy jakos u Waszych psów wpłyneła na wagę?

PS: oczywiscie intersuje mnie, jak napisąłam tylko karma wild pacific, psy sa zazwyczaj na Orijenie z kurczakiem, a co jakis czas dostaja surowa jagniecine zamiast karmy do tego papki owocowo-warzywne, wiec jak zmieniam rodzaj bialka w karmie to na rybne.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 5 months later...

Ja właśnie testuję tą karmę 2 tydzień. Zapach faktycznie jest intensywny (nawet bardzo) ale przynajmniej czuć rybkę :) Moje 2 dziewczyny bardzo szybko się "przestawiły" bez żadnych rewelacji żołądkowych i wcinają aż miło. Cena może nie jest niska ale skład - jak dla mnie - rewelacyjny i zalecane dawkowanie jest nieco mniejsze niż w innych karmach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...