Jump to content
Dogomania

Wolfsblut Wild Pacific


bubek

Recommended Posts

Witam
Mam nadzieję, że teraz dostęp do karmy Wolfsblut będzie jeszcze prostszy gdyż stałem się dystrybutorem sklepu [URL="http://www.zdrowypupil.pl"]www.zdrowypupil.pl[/URL] na rejon mazowiecki.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem tej karmy, proszę się kontaktować na numer 604 775 200 lub email: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL].
Na terenie Warszawy i okolic gwarantuję dowóz karmy na wskazane miejsce.
Serdecznie pozdrawiam
Dominik

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no na razie, to mogę powiedzieć, że wszystkie nasze 4 psy wcinają ze smakiem aż im się uszyska trzęsą :D Nie ma żadnych sensacji jelitowych mimo, że dwie suczki są mocno leciwe a jedna z nich bardzo wrażliwa :) A co do sierści to wypowiem się za jakiś czas :) I jeszcze miłe zaskoczenie - przy zamówieniu ze zdrowego pupila jako gratis dostałam smakołyki fish4dogs :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elka1']Moje yorki wcinaja tą karmę z wielkim apetytem Wolfsblu z rybą.
Szkoda że na razie nie mają mniejszych opakowań ale mają się pojawić
Uważam że karma jest godna polecenia:multi:[/quote]

Zgadzam się z Tobą. Karma jest super. A wczoraj zamówiłam dla spróbowania tę z jagnięciną, green valey. Porównam obie, zobaczymy co będą jadły chętniej. Aczkolwiek, cztery worki wild pacifica moje leośki wciągnęły jednym ciurkiem :loveu: Cóż jest przyjemniejszego, niż zdrowy uśmiechnięty i najedzony do syta, a przy tym pięknie wyglądający psiurek?
pozdrawiam wszystkich

Link to comment
Share on other sites

Wielkości granulek karmy Wolfsblut

[SIZE=3][B]Wolfsblut Green Valley (jagnięcina)[/B][/SIZE]
[IMG]http://www.wolfsblut.pl/img/granule-green.jpg[/IMG]


[SIZE=3][B]Wolfsblut Wild Pacific (z rybą)[/B][/SIZE]
[IMG]http://www.wolfsblut.pl/img/granule-wild.jpg[/IMG]

PS: niedługo będzie dostępna karma Wolfsblut Blue Montain (z dziczyzną) w nowej formule.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolfsblut'](...) Tłuszcz niezabezpieczony konserwantami jełczeje w ciągu kilku tygodni, więc nawet termin 3 miesięcy w przypadku karmy Grau wygląda podejrzanie. [B]Chyba, że tak jak wskazuje skład karmy - Grau składa się głównie z kukurydzy i zawiera jedynie kilkanaście procent mięsa.[/B] (...)[/QUOTE]

Przepraszam za OTa, ale prosiłabym o odpowiedź, skąd takie informacje na temat składu karm Grau?

Pytam, bo albo ma Pani/Pan złe informacje - w tym przypadku radzę je zweryfikować, albo zamieszczanie powyższego jest celowe - w tym przypadku po prostu Pani/Pan nie pisze prawdy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juliusz(ka)']Pytam, bo albo ma Pani/Pan złe informacje - w tym przypadku radzę je zweryfikować, albo zamieszczanie powyższego jest celowe - w tym przypadku po prostu Pani/Pan nie pisze prawdy.[/quote]

Zródło: [URL="http://www.petshop.de/a-17847-4-1-01-010-3950---Hundefutter%20Trocken%20Grau.htm"]PETSHOP.de - Hundefutter Trocken Grau günstig - PETSHOP.de[/URL]

Geflügelfleisch 31%, Reis 20%, Mais 18 %, Maismehl 18 %
Tłumaczenie: mięso drobiowe 31%, ryż 20%, Kukurydza 18 %, mączka kukurydziana 18 %

Jeśli więc razem kukurydzy jest 36% (18%+18%). Przepraszam jednak rzeczywiście mięsa jest trochę więcej w karmie Grau niż kilkanaście procent.

Tylko proszę zweryfikować, czy aby napewno jest tak, jak Pani twierdzi, że karma ta ma przydatność 3 miesiące. Na stronie zooplus.pl jest napisane tylko: "Krótka przydatnosc do spozycia [B]mokrego pokarmu[/B], 3 miesiace od daty produkcji, potwierdza ten fakt. ". Mowa jest o karmie mokrej, a nie suchej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolfsblut']Zródło: [URL="http://www.petshop.de/a-17847-4-1-01-010-3950---Hundefutter%20Trocken%20Grau.htm"]PETSHOP.de - Hundefutter Trocken Grau günstig - PETSHOP.de[/URL]

Geflügelfleisch 31%, Reis 20%, Mais 18 %, Maismehl 18 %
Tłumaczenie: mięso drobiowe 31%, ryż 20%, Kukurydza 18 %, mączka kukurydziana 18 %

Jeśli więc razem kukurydzy jest 36% (18%+18%). Przepraszam jednak rzeczywiście mięsa jest trochę więcej w karmie Grau niż kilkanaście procent.

Tylko proszę zweryfikować, czy aby napewno jest tak, jak Pani twierdzi, że karma ta ma przydatność 3 miesiące. Na stronie zooplus.pl jest napisane tylko: "Krótka przydatnosc do spozycia [B]mokrego pokarmu[/B], 3 miesiace od daty produkcji, potwierdza ten fakt. ". Mowa jest o karmie mokrej, a nie suchej.[/QUOTE]

Skład zacytowany powyżej jest oczywiście prawidłowy.
Warto jednak nadmienić, że u nas jest również dostępna wersja z jagnięciną - tu mięsa jest całkiem sporo :), a cała oferta firmy Grau - niestety jeszcze u nas niedostępna - dużo szersza.

Zaciekawił mnie fragment o 'mokrym pokarmie' - nie omieszkam zweryfikować tej kwestii u źródła, choć na stronie zooplus.pl wyłapałam dziwną nieprawidłowość - w przypadku mix'u ryżu i warzyw mowa o pokarmie suchym, zaś w przypadku płatków warzywnych - już o mokrym. Podejrzewam, że zaistniały problemy na etapie tłumaczenia.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolfsblut']Wielkości granulek karmy Wolfsblut

[SIZE=3][B]Wolfsblut Green Valley (jagnięcina)[/B][/SIZE]
[url]http://www.wolfsblut.pl/img/granule-green.jpg[/url]


[SIZE=3][B]Wolfsblut Wild Pacific (z rybą)[/B][/SIZE]
[url]http://www.wolfsblut.pl/img/granule-wild.jpg[/url]

PS: niedługo będzie dostępna karma Wolfsblut Blue Montain (z dziczyzną) w nowej formule.[/quote]

Witam wszystkim
Moje leośki jedzą obecnie Green Valey. Nie wiem, co ma w sobie Wolfsblut, bo z równie wielkim apetytem wcinają ją, co Wild Pacifik. Jedynie kształt granulek jest inny, ale jak widać im to nie przeszkadza. Jest równie smakowity, micha jest ciągle pusta i nie muszę się martwić, że któryś z nich jest głodny. Choć nie zawsze tak bywało. Testowałam już chyba wszystkie karmy dostępne na rynku, ale widzę, że wolfsblut pasuje im wyśmienicie. Jak macie niejadka w domu, spróbujcie wolfsbluta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolfsblut']
.... Zleca produkcję karmy w USA w tych samych zakładach, w których produkują wspomniane firmy... [/quote]

to firma ta zleca produkcje jakiejs innej duzej fabryce w USA :crazyeye: , czyli wniosek z tego ze nie ma wlasnego zakladu, kontroli jakosci i innych waznych elementow majacych wplyw na jakosc?

Za chwile sie okaze ze wlascicielem tej fabryki jest Mars i produkuje tam obok na innej linii np. Pedegree :angryy: lub cokolwiek innego, lub zeby zaoszczedzic na "efekcie skali"kupia gdzies jakis tanszy skladnik podobnie jak niedyś Nutra Nugets

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']to firma ta zleca produkcje jakiejs innej duzej fabryce w USA :crazyeye: , czyli wniosek z tego ze nie ma wlasnego zakladu, kontroli jakosci i innych waznych elementow majacych wplyw na jakosc?[/quote]

:) Proszę nie przesadzać. To, że firma nie produkuje we własnym zakładzie tylko zleca to innej firmie nie oznacza, że nie przeprowadza kontroli jakości. Sam skład karmy został skomponowany przez właściciela firmy i dlatego jest on tak unikalny.

Zastanawia mnie, czy takie same obawy pojawiają się, gdy ktoś kupuje inne karmy produkowane przez firmy trzecie. Nie jest tajemnicą, że marki takie jak: Eukanuba, Iams, Royal Canin, Companion. Nutro, Timberwolf, Solid Gold, Hill's czy wiele innych zlecają produkcje innym zakładom.

Link to comment
Share on other sites

... znamy juz przypadek Nutro :-o, ktora wlasnie przez zlecanie produkcji w obcym zakladzie miala powazne problemy, pomimo ze maja rowniez pewnie jakas kontrole jakosci.

w tych czasach sporo firm probuje oszczedzac, a wlasnie tego typu zlecanie produkcji jest jedna z metod, w ten sposob moze kazdy zlecic gdzies zaprojektowanie skladu karmy a potem ja gdzies wyprodukowac w jakiejs fabryce. nastepny etap to przeniesienie tej fabryki np. do Chin.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']... znamy juz przypadek Nutro :-o[/quote]

Przypadek Nutro nie dotyczył tylko Nutro, ale również Royal Canin, Hill's, Eukanuby i kilku innych znanych marek. Wszystkie te firmy zlecały produkcję fabryce Menu Foods, w której wykryto skażone produkty. Więcej o całej aferze: [URL="http://www.menufoods.com/recall/"]Menu Foods Income Fund - Annual General Meeting[/URL] , lista karm produkowanych przez Menu Foods, które zawierały szkodliwe substancje: [URL="http://www.menufoods.com/recall/product_dog.html"]Menu Foods Income Fund - Annual General Meeting[/URL] . Pragnę zauważyć, że Wolfsblut NIE ZNAJDUJE się na tej liście, gdyż sprawa NIE DOTYCZY naszej karmy.

[quote]nastepny etap to przeniesienie tej fabryki np. do Chin. [/quote]To jest globalizacja. Dlatego też wszyscy karmimy nasze psy karmami wyprodukowanymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie - często składniki jednej karmy pochodzą z różnych części świata i tego niestety nie da się uniknąć. Mogę jedynie powiedzieć, że producent karmy Wolfsblut dba o najwyższą jakość swojej karmy i każda partia jest przez niego dokładnie sprawdzana - zakłady, w których karma jest produkowana są godne zaufania i podczas produkcji trzymają się formuły opracowanej przez twórcę karmy. Nie konkurujemy z marketowymi "otrębami" dla psów, które noszą tylko nazwę karmy z mięsem. Nasz produkt to ponad 50% mięsa w suchej masie bez pszenicy, soi czy kukurydzy. Jest to karma klasy Super premium. Proszę więc nie porównywać karmy Wolfsblut z Pedigree. Wystarczy sprawdzić skład, by zobaczyć diametralną różnicę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']to firma ta zleca produkcje jakiejs innej duzej fabryce w USA :crazyeye: , czyli wniosek z tego ze nie ma wlasnego zakladu, kontroli jakosci i innych waznych elementow majacych wplyw na jakosc?

Za chwile sie okaze ze wlascicielem tej fabryki jest Mars i produkuje tam obok na innej linii np. Pedegree :angryy: lub cokolwiek innego, lub zeby zaoszczedzic na "efekcie skali"kupia gdzies jakis tanszy skladnik podobnie jak niedyś Nutra Nugets[/quote]

Nie obraź sie tym, co napiszę, ale uważam iż większość tych, co psy mają, i tych, którzy je karmią, dbają o nie itd. w nosie mają to, gdzie jest produkowana karma, czy może oszczędza się na sile roboczej, bo produkuje ją w obcym kraju. Dla odbiorcy, czytaj konsumenta, ważna jest jakość i cena. Co za tym idzie, powiem tak. Moje psy kończą już piąty czy też szósty worek Wolfsbluta, wyglądają przy tym przepięknie, mają cudowne mocne kolory, czują się wspaniale - są radosne, nie przybrały na wadze i nie spadły z niej, jedzą ją bardzo chętnie. Przerabiałam już wszystkie dostępne karmy i niestety, szczerze mówiąc nigdy nie jadły nic z takim apetytem. Nie wiem, czy wszystkie leonbergery są takie niejadki, czy mnie się takie trafiły, jestem w końcu zadowolona i spokojna. A skład, robiony na zamówinie? To czy to źle, bo nie rozumiem. W końcu, ktoś pomyślał o tym, żeby w skład karmy wchodziły nie tylko te składniki, które pies musi otrzymywać, ale również to, co pies LUBI. I tyle, myślę, iż więcej nie ma potrzeby dodawać.
Pozdrawiam wszystkich, Ciebie również.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pipileo']Nie obraź sie tym, co napiszę, ale uważam [B]iż większość tych[/B], co psy mają, i tych, którzy je karmią, dbają o nie itd. [B]w nosie mają to, gdzie jest produkowana karma, czy może oszczędza się na sile roboczej, bo produkuje ją w obcym kraju[/B]. Dla odbiorcy, czytaj konsumenta, ważna jest jakość i cena.[/quote]

...nie obraz sie ale , ale wiekszośc nie ma tego w nosie :crazyeye:. nie zdziwie sie jesli okaze sie ze ta karma jest produkowana w Chinach :shake:, bo to chyba nie w USA jest ta tania sila robocza...

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie karma może być produkowana nawet w Azerbejdzanie przez talibów. To że właściciel marki-producent, zleca produkcję innym firmom to nic nowego, tak postępuje 3/4 świata... Zakup maszyn do produkcji, ich konserwacja itd to niesamowite koszty i chyba lepiej zlecić coś takiego wyspecjalizowanej fabryce wg własnej receptury niż klepać samemu na niepełnym osprzęcie...
Bez sensu takie gdybanie. Jeżeli karma potwierdza swoją jakość na skarmianych nią psach, to to jest najlepszy dowód.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']...nie obraz sie ale , ale wiekszośc nie ma tego w nosie :crazyeye:. nie zdziwie sie jesli okaze sie ze ta karma jest produkowana w Chinach :shake:, bo to chyba nie w USA jest ta tania sila robocza...[/quote]

Oj, dziwi mnie bardzo Twoje negatywne nastawienie do karmy Wolfsblut. Jeśli nie zauważyłeś tego, a ja zauważyłam, to jeszcze nikt źle się na temat Wolfsbluta nie wypowiadał. Sama testuję ją od dobrych kilku miesięcy i mam naprawdę dobre zdanie na jej temat. A Ty "mam psa", wytłumacz mi proszę, skąd takie zacietrzewienie w Tobie? Czyżby stanowisz konkurencję dla Wolfsbluta? Otóż nie spotkałam do tej pory karmy, która byłaby lepsza w smaku i efektach, jakie przynosi. A stosowałam tylko karmy wysokiej klasy: premium i super premium. Moje psiurki chętnie ją jedzą, nie muszę podawać jej dużo, gdyż jest dobrze zbilansowana. I myślisz, że w ciągu kilku miesięcy podawania, nie zauważyłabym negatywnych skutków? Nie wiem w jakim celu próbujesz wzbudzić we mnie jakieś wyrzuty sumienia i niepokoje. A po za tym, gdyby nawet była produkowana w Chinach, to co ? Przeszadza Ci to, bo mnie nie :eviltong:
A tak na serio, to ja wiem gdzie jest produkowana, bo w przeciwieństwie do Ciebie, mam ją w swoim własnym domu i mogę sobie poczytać, co zamieszcza producent na swoim opakowaniu.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze? Jako typowy "konsument" karm dla psów mam totalnie i absolutnie gdzieś, gdzie są produkowane karmy dla psów :roll:... może być Tybet, Afryka, Chiny czy USA, mnie to nie obchodzi... mnie obchodzą składniki, z jakich jest produkowana karma oraz efekt, jaki dana karma daje u moich psów :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pipileo']Oj, dziwi mnie bardzo Twoje negatywne nastawienie do karmy Wolfsblut. ..... A Ty "mam psa", wytłumacz mi proszę, skąd takie zacietrzewienie w Tobie? Czyżby stanowisz konkurencję dla Wolfsbluta? ..... Nie wiem w jakim celu próbujesz wzbudzić we mnie jakieś wyrzuty sumienia i niepokoje. A po za tym, gdyby nawet była produkowana w Chinach, to co ? Przeszadza Ci to, bo mnie nie :eviltong:
A tak na serio, to ja wiem gdzie jest produkowana, bo w przeciwieństwie do Ciebie, mam ją w swoim własnym domu i mogę sobie poczytać, co zamieszcza producent na swoim opakowaniu.[/quote]

po pierwsze jesli ktos "bez niepotrzebnego zacietrzewienia" przeczyta moje posty to z latwoscia zauwazy ze ja sie po prostu pytam o produkt..., ktory tu wspólnie reklamujecie ;) : wolfsblut, papileo, katica, bonsai_88

Po drugie, moje podejscie bylo neutralne, ale teraz jestem zdziwiony Wasza agresją i ciaglym unikaniem odpowiedzi ?? :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:

Po trzecie , dziwne ze kilku użytkowników tak natychmiast wpada w jakąś niezrozumiałą panike, zamiast po prostu odpowiedzieć na pytania wypisuje gromkim chórem "ja karmie" , "uważam ze jest najlepsza" , "przetestowałem sześc worków" itd...

Po czwarte dlaczego zamiast odpowiedzi slysze informacje ze jest produkowana w USA, za chwile potem ze tam gdzie jest tania sila robocza, a na koniec ze wszystkim Wam jest to obojętne... Wygląda to dziwnie, jakby ktos lapal sie ostatniej deski ratunku zeby tylko nie odpowiedziec na pytanie :cool3:

Na koniec, jeśli ktoś wie (zakladalem ze ktos z Was wie , widze ze wiesz pipileo wiec przepisz tu z worka) , a ktos pyta, to chyba mozna po prostu odpowiedziec zamiast pisac texty typu "jest mi to obojetne gdzie jest produkowana, moze byc nawet w Chinach" :diabloti: , "w Azerbejdzanie " itd. O CO CHODZI ???

Powiem, ze dla mnie ma znaczenie gdzie jest produkowana karma, i jesli chodzi o Chiny to jest do dla mnie nie akceptowalne miejsce produkcji, i żeby nie " wzbudzić ..."jakieś wyrzuty sumienia i niepokoje" proszę o jasna informacje, tym bardziej ze nie widzialem jej w zadnym sklepie ..., wiec sam nie moge poczytac na worku.

Reasumujac, prosze o informacje w jakiej fabryce jest produkowana ta karma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...