Jump to content
Dogomania

Bozita Robuor Genuine Lamb & Rice


Bzikowa

Recommended Posts

Mnie hodowczyni zachęciła do Bozity. Zamowiłam trzy rodzaje żeby sprawdzić co psu najbardziej podejdzie. Dwa dni temu zaczęliśmy pierwszy rodzaj - Bozita Robuor Genuine Lamb & Rice. Niestety została przez psa dość chłodno potraktowana :cool1: Tzn zjada ale bez specjalnego entuzjazmu. Wcześniej skarmiałam Nutro Choicem Lamb&Rice i po prostu tę karmę pochłanial i świetnie się czul. Narazie jest za wcześnie żeby mówić o jakiejs zmianie w czymkolwiek. Myślę też że ten jego brak entuzjazmu mógł po części wynikać ze kształtu kulek - to są takie jakby talarki, a moj pies nigdy nie jadl karmy w takim kształcie, myślicie, ze to może mieć jakiś wpływ? :roll:
Dziwie sie ze srednio mu pasuje bo westy hodowczyni ją uwielbiają i czują się genialnie po niej. No ale zostały mi jeszcze 2 rodzaje - Maintenance i Low Proteine,moze ktoraś z tych mu przypasuje...

Link to comment
Share on other sites

Nie na siłę. Po prostu jestem na etapie szukania jakiejś nowej karmy, tamta zaczęła mu się trochę nudzić(przestał być tak entuzjastyczny;)), jadł ją dość długo. A Bozita została mi polecona więc chciałam spróbować. Skąd mogłam wiedzieć, że mu nie posmakuje? Poza tym zamówiłam 3 rodzaje w małych paczkach i zobaczę czy któraś mu podejzie. Jeśli nie będą mu smakować te Bozity to wrócimy do Nutro albo znajdziemy coś jeszcze innego.

Link to comment
Share on other sites

Bozita jest albo premium (taka zwykła bozita) albo super premium (bozita robour). Ja karmię robour.
Pies już się przekonał i wcina od razu jak dostanie do miseczki ;) Zobaczymy co z pozostałymi rodzajami.

Jeśli chodzi o royala to myślę, ze bozita mniej więcej taka sama jeśli o jakość chodzi. Tylko ze jednocześnie bardziej "ekologiczna" ;) Szwedzi wszycho kontrolują, a Bozita jest szwedzką karmą ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja moge tylko napisac, bo pies zjadl 15 kilo tej karmy i porownac ja do royal canin, ktorym karmilam przez kilka lat. Na pewno skora psa, bardzo sie poprawila. Jak jadl rc, nie bylam z niej zadowolona, ale myslalam (weci mi tez tak mowili), ze tak musi byc, bo pies czesto kapany, bo woda itp.

Karmiac bozita, zwlaszcza tym rodzajem, skora bardzo sie poprawila w kazdym miejscu jest taka sama.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Moja westka też jadła tą karmę bez entuzjazmu. Przez pierwsze dni wręcz nią pluła- zlizywała zachęcacz i wypluwała granulki bozity. Po kilku dniach, jak trochę się przegłodziła jadła tą karmę, ale tak sobie jej smakowała.
Poza brakiem entuzjazmu u psa karma całkiem ok, tzn nie wywoływała drapania się.
Ale i tak poszukują takiej, którą pies będzie chętniej jadł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...