Jump to content
Dogomania

Bosch Adult Fish&Potato


nortonex

Recommended Posts

Witam,

A ja mam pytanie, czy ktoś z Was może p[FONT=Verdana]odawał psu [/FONT][FONT=Verdana]Bosch Adult Fish&Potato??? Zawsze kupuje psu karmę w workach 15 kg, a troszkę się waham kupić ww. karmę., bo mój pies jest strasznie wybredny.[/FONT][B]

Info o karmie:
"[/B]Specjalna karma z [COLOR=#990000][B]rybą i ziemniakami[/B][/COLOR], dla psów ze skłonnościami do alergii.
Zawiera najwyższej jakości [B]białka z mięsa ryb[/B] oraz doskonale strawną [B]skrobię ziemniaczaną[/B], która wraz z [COLOR=#990000][B]orkiszem - najzdrowszym gatunkiem pszenicy[/B][/COLOR] - stanowi wartościowe i [B]lekkostrawne źródło energii[/B].

Dzięki swojej kompozycji doskonale [COLOR=#990000][B]sprawdza się również w żywieniu psów wrażliwych[/B][/COLOR]. Zawiera ekstrakt z zielonych małży.

Zawarta w nowozelandzkich małżach Perna analiculus[COLOR=#990000][B] glukozamina i siarczan chondroityny[/B][/COLOR] wspomagają [B]budowę chrząstek i stawów"[/B]

Link to comment
Share on other sites

Ta karma pojawiła się niedawno na rynku i trudno będzie znależć wiele psów ,które już zjadły kilka worków.Karma z założenia jest dla psów wrażliwych ,stąd ziemniaki i ryba ,czyli to co nie uczula.W sklepach są próbki tej karmy ,ale można też kupić niewielką ilość na wagę.Szkoda kupować wielki wór ,bo może psu nie smakować i będzie tylko kłopot.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='nortonex']Witam,

A ja mam pytanie, czy ktoś z Was może p[FONT=Verdana]odawał psu [/FONT][FONT=Verdana]Bosch Adult Fish&Potato??? Zawsze kupuje psu karmę w workach 15 kg, a troszkę się waham kupić ww. karmę., bo mój pies jest strasznie wybredny.[/FONT][B]

Info o karmie:
"[/B]Specjalna karma z [COLOR=#990000][B]rybą i ziemniakami[/B][/COLOR], dla psów ze skłonnościami do alergii.
Zawiera najwyższej jakości [B]białka z mięsa ryb[/B] oraz doskonale strawną [B]skrobię ziemniaczaną[/B], która wraz z [COLOR=#990000][B]orkiszem - najzdrowszym gatunkiem pszenicy[/B][/COLOR] - stanowi wartościowe i [B]lekkostrawne źródło energii[/B].

Dzięki swojej kompozycji doskonale [COLOR=#990000][B]sprawdza się również w żywieniu psów wrażliwych[/B][/COLOR]. Zawiera ekstrakt z zielonych małży.

Zawarta w nowozelandzkich małżach Perna analiculus[COLOR=#990000][B] glukozamina i siarczan chondroityny[/B][/COLOR] wspomagają [B]budowę chrząstek i stawów"[/B][/quote]

moj kundelek dostaje Fish&Potato, bardzo mu smakuje, czestotliwosc zalatwiania sie - raz dzienne, regularnie, co dla mnie jest dobrym znakiem, siersc ladna, zdrowy, wszystko gra. tyle moge powiedziec. 15 kg kupilam za 109 zl.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Znalazłam, ta karma chyba tylko stała obok ryby i ziemniaków:cool1:

kukurydza, mączka drobiowa, mąka pszenna, pszenica, jęczmień, tłuszcz zwierzęcy, skrobia ziemniaczana, mączka rybna, pszenica orkisz, otręby pszenne, hydrolizat mięsny, mączka mięsna, burak suszony, siemię lniane, groszek, suszone drożdże piwne, chlorek potasu, węglan wapnia, chlorek sodu, mączka z suszonych muszli (getrocknet), proszek z cykorii
Zawartość energetyczna: 15,20 MJ/kg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

zakup Boscha Fish and Patato to pomyłka, kupują to ludzie myslec ze dadzą psu karmę bez kurczaka (na którego bywa uczulony) a w niej jest głownie cos opisane jako jakies produkty pochodzenia zwierzecego i właśnie kurczak !!!

o co chodzi ze składem tej karmy, po co ktos ją tak nazwał?


Bosch ma nie skladu z rybą !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja kilka postów wyżej podawałam skład tej karmy:
kukurydza, mączka drobiowa, mąka pszenna, pszenica, jęczmień, tłuszcz zwierzęcy, skrobia ziemniaczana, [B]mączka rybna[/B], pszenica orkisz, otręby pszenne, hydrolizat mięsny, mączka mięsna, burak suszony, siemię lniane, groszek, suszone drożdże piwne, chlorek potasu, węglan wapnia, chlorek sodu, mączka z suszonych muszli (getrocknet), proszek z cykorii
Zawartość energetyczna: 15,20 MJ/kg

Dla mnie to "śmiech na sali" za te pieniądze skład poniżej zera

Link to comment
Share on other sites

dodam że ta "mączka drobiowa" , Boschu jest nazywana sproszkowanym mięsem, w innych wersjach językowych jest już świeżym mięsem - a to tez jest spora różnica:angryy:

wyglada na to że sam polski dystrybutor marzy o lepszym składzie tej karmy gdy ją tłumaczy...:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

podawałam mojej suni kilka worków Boscha, ale mam wrazenie ze te opakowania ze zdjęciem psiaka (PON'a czy co to tam jest :P) zawierały inną, lepszą karmę. Tzn na pewno smaczniejszą dla mojej suni. Nie wiem, czy zmienili składy podczas zmiany opakowań? Niestety, tej 'nowoopakowanej' karmy moja sunia nie chce zupełnie jeść, więc szukam czegoś innego. Gdyby gdzieś można było znaleźć tą w starszej wersji opakowań w dobrej cenie, z chęcią bym zamówiła.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

My jesteśmy w połowie 15 kg worka Fish & Potato i jestem mile zaskoczona.
Kupy zbieralne,sierść miła w dotyku,pazury i oczy wyglądają ok. Cena tez przystępna.

Jedyna wada? Bąki,ale w ilości umiarkowanej natomiast mocno odczuwalne :)

Potrzebowałam karmy na już po TOTW i uznaję BOSCHA za miły eksperyment.Przede wszystkim cieszy konsystencja odchodów i brak reakcji alergicznych co niestety przy białych psach bywa nagminne.

EDIT:
Czas mija.Efekt zadziwiająco....dobry!
Bardzo ładna,mięciutka sierść bez wyprysków. Żadnej niepokojącej wydzieliny z oczu i zdecydowanie mniejsza ilość kup a i same kupy w zdecydowanie lepszej "konsystencji".Wydaje się dość syta bo ilość pochłaniania rozsądna.Nie sądziłam,że to napiszę...ale jestem bardzo zadowolona z tej karmy!Kolejny worek to tez będzie to.

Edited by Obama
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Mój pies nagle okazał silną alergię pokarmową. Kupiłam tę karmę, bo polecił mi ją weterynarz. Psiak teraz kończy 15-kilogramowy worek. Karma zjadana z apetytem, żadne objawy alergiczne na razie nie wystąpiły, ale po miesiącu karmienia mam wrażenie, że sierść mojego psa jest matowa i zmierzwiona, co wcześniej nie miało miejsca. Nazwa karmy wskazuje, że jej skład, to ryba i ziemniaki, ale w składzie jest, silnie uczulający, drób, o którego udziale w składzie producent nie informuje (a przypuszczam, że jest znaczny, ponieważ po otwarciu worka karma rybna powinna śmierdzieć, a ta jest praktycznie bezzapachowa). Czemu karma reklamowana jest jako hypoalergiczna, skoro zawiera kurczaka- pojęcia nie mam! Akurat miałam okazję się przekonać, że to nie kurczak mi uczula psa. Dodatkowo dawkowanie podane na opakowaniu w przypadku mojego psa okazało się zupełnie nieadekwatne, zjada znacznie więcej. Podsumowując: ja jednak zmieniam karmę, tę odradzam.
Jak widać moja opinia jest bardzo różna od opinii osoby nade mną, wszystko pewnie zależy od psiego egzemplarza, który się ma :-).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Też miałam przygodę z Boschem. Ogólnie nie zachwycają mnie składy Boscha: pełno pszenicy, kukurydzy, drobiu - nawet w formule lamb rice :/ ale postanowiłam jedną spróbować [B]Sensitive Lamb&Rice[/B] nie zwykły Lamb Rice i muszę powiedzieć, że jest całkiem ok jak na karmę za 139 zł :>

[B]Skład:
[/B][SIZE=2][B]ryż (min. 37,5 %), mączka z mięsa jagnięcego (min. 20 %), jęczmień, tłuszcz zwierzęcy, gluten ryżowy, białko ziemniaczane, wysłodki buraczane (pozbawione cukru), jajo pełne (suszone), siemię lniane, hydrolizat mięsny, groszek, włókna cellulozy, drożdże (suszone), chlorek sodu, chlorek potasu, mączka z mięsa krewetek (min. 0,1 %), proszek z cykorii.[/B][/SIZE]

Pewnie jeszcze ją kupię. Jako jedyną zjadliwą dla mojego psa z asortymentu Boscha.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...