Jump to content
Dogomania

Nowe produkty Acany


blaira

Recommended Posts

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Moja przygoda z acaną zaczęła się pół roku temu. Zrezygnowałam z RC i zdecydowałam się na acanę ze względu na skład i brak zbóż. Moje doświadczenie obejmuje tylko nową serię. Mam 4 dorosłe psy w wieku 4-11 lat.
Najlepiej sprawdza się acana [B]Pacifica [/B]i [B]Grasslands[/B]. Smakuje psiakom, brak gazów, ładne kupy, ładna sierść. Psy bardzo dobrze czują się po tej karmie.
Stosowałam też przez miesiąc Prairie Harvest Dog, ale jakoś jadły bez entuzjazmu.
Moje psy prócz karmy jedzą na 1 posiłek (obiad) gotowane jedzenie ( kurczak, ryż, warzywa ), a na śniadanie acana :lol:
Producent mógłby zrobić większe opakowania tych nowych karm, bo 13,5kg szybko mi schodzi
U mnie acana sprawdziła się i mogę ja polecić.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

A stosował ktoś z Was Acane Sport&Agility ? Zamówiłam suce, jak narazie bardzo jej smakuje, trzymam tylko kciuki, żeby nie uczuliło. Może ją troche podtuczy... Małego serdelowi natomiast kupiłam tą light&fit troche mu nie podpasowała, chociaz to głodomor i wsuwa wszystko to jednak troche marudzi nad miską przy tej karmie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']A stosował ktoś z Was Acane Sport&Agility ? Zamówiłam suce, jak narazie bardzo jej smakuje, trzymam tylko kciuki, żeby nie uczuliło. Może ją troche podtuczy... Małego serdelowi natomiast kupiłam tą light&fit troche mu nie podpasowała, chociaz to głodomor i wsuwa wszystko to jednak troche marudzi nad miską przy tej karmie.[/QUOTE]
ja karmiłam sportem&agility i choc suk mój uczolony na kuraka to było bez drapania łupieżu czy bąbli a psy miały dużo energii i zero problemów więc pewnie zamówię teraz im wór 18kg coby nieco tłuszczyku spaliły na mięśnie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Zastanawiam się nad kupnem Acany Lamb&Apple, gdyż Gaja ma uczulenie na kurczaka a skład tej karmy wydaje się fajny;) Zastanawiam się tylko czy można ją podawać szczeniakom?? Gaja ma 11 miesięcy. Myślicie, że będzie ok?? Dodam, że jest ona rasy średniej ( bearded collie) i dostaje dodatkowo Canivition Forte na stawy;)

Link to comment
Share on other sites

Bo tak naprawdę to można podawać karmy adult już jak pies zakończy fazę intensywnego wzrostu, wiadomo w małych rasach to wypada troche szybciej, w dużych pózniej, ale tak czy siak od ok.5-7 miesiąc już spokojnie można karmić adultami.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

najpierw moja uwaga-czy jest uczulony twoj pies na kurczaka w kramie czy tak ogólnie?
bo to jest róznica

NOWOŚĆ:
Acana będzie z nowym smakiem:mięso z bizona:multi: wiem,że jajko też tam będzie i....skleroza,ale będzie to karma energetyczna-dobra dla psiaków duzych czy też tych co mają zapotrzebowanie na energię,bo trenują np. jakiś sport

już nie mogę doczekać się

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

[quote name='megi82']
NOWOŚĆ:
Acana będzie z nowym smakiem:mięso z bizona:multi: wiem,że jajko też tam będzie i....skleroza,ale będzie to karma energetyczna-dobra dla psiaków duzych czy też tych co mają zapotrzebowanie na energię,bo trenują np. jakiś sport

już nie mogę doczekać się[/QUOTE]

ktoś widział tą karmę?

Link to comment
Share on other sites

Kurczę, szkoda, że kolejna z jajem/wołowiną, bo dla mojego psa najlepszą karmą jak dotąd była Acana bezzbożowa, a przez alergię może niestety póki co jeść tylko rybną, w reszcie są jaja, kurczak, wołowina :( No nic, może jeszcze coś z bezzbożowych wymyślą bez kury, jaja i krowy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mam do Was[U] pytanie[/U], ponieważ spotkałam się w internecie z opinią, że acana ma za dużo białka w swoim składzie i nie każdy pies powinien ją jeść? prawda to?
Mój pies na acanie był jakieś 2 miesiące, wszystko było w porządku, zastanawiam się więc jak to jest z tym białkiem, mógłby mi ktoś to wyjaśnić? ;)

Sam producent twierdzi, że zwiększona ilość białka = zmniejszona ilość zbędnych węglowodanów, może więc większa zawartość białka wcale nie jest taka zła i nie szkodzi? nurtuje mnie to już jakiś czas, więc proszę niech mnie ktoś oświeci :)

Link to comment
Share on other sites

Są karmy z o wiele wyższym poziomem białka niż Acana. Szczególnie jeśli mówimy o Acanie w wersji zbożowej.
Owszem, dla psów chorych, np. z niewydolnością nerek wysoka zawartość białka nie jest wskazana, ale pierwsze słyszę, żeby to było za dużo dla normalnego zdrowego psa; tak jak pisałam, Acana nie jest szczególnie wysokobiałkową karma.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...