Jump to content
Dogomania

Nowe produkty Acany


blaira

Recommended Posts

My już odstawiliśmy Acanę, ale jak ją sunia jadła to także rzucała się na zielsko i potem zwracała, a to jeszcze szczeniak,więc fajne to nie było.
Nie konsultowałam tego z wetem , ale sama doszłam do wniosku, ze po innej karmie tak nie miała i ze to nie jest ok.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='agnieska']Nasz weterynarz gdy usłyszał, że kurdupel zjada trawę w dużych ilościach, stwierdził że to brak włókna i zalecił dosypywać płatki owsiane albo otręby do suchej :)[/quote]

pomaga?

[B]Tilia[/B] moj wet jak sie dowiedzial, ze sucz je duzo trawy - duzo duzo i nie wymiotuje - to stwierdzila widocznie, ze musi ;) A ja sobie dopisuje dalej - mozema nadkwasote i tak reguluje. Wet nie panikuje to ja tym bardziej.
Tak jest po kazdej karmie, obojetnie co daje. Czy tak bylo wczesniej? Nie, wtedy gotowalam, ale to bylo...3 lata temu i nie wiem czy na gotowanym teraz tez by nie bylo tego problemu

Link to comment
Share on other sites

Hexolina też zajada trawę jak krowa na pastwisku. Ale nie kojarzyłam tego z karmą, tylko myślałam, że robi tak żeby zyskać na czasie i nie iść tam gdzie akurat nie chce :roll:. W takim razie może jakieś warzywa dodawać do karmy? Dodawałam jej jak była na Nutram, bo tam małe dawki i psisko wiecznie głodne było. Chyba aż tak trawy wtedy nie jadła, ale pewna nie jestem..

Link to comment
Share on other sites

Do nas właśnie doszła acana s&a.
Moja też wcina sporo trawy, ale nie wymiotuje, wiec ja się nie martwię. Może lubi;) Do acany dostaje tylko olej z pestek w. i czasami warzywka gotowane i oczywiście smakołyki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']pomaga?[/quote]

Wydaje mi się że tak - przez cały tydzień wciągał te płatki jak szalony (na każdy posiłek sypałam 3 łyżki stołowe płatków), wczoraj jakby stracił apetyt na płatki a trawy zostawia w spokoju, więc chyba się uregulował. Co ciekawe, zasugerował że gówna też może wciągać z braku włókna (zawsze kojarzyłam to tylko z brakami we florze bakteryjnej).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieska']Wydaje mi się że tak - przez cały tydzień wciągał te płatki jak szalony (na każdy posiłek sypałam 3 łyżki stołowe płatków), wczoraj jakby stracił apetyt na płatki a trawy zostawia w spokoju, więc chyba się uregulował. Co ciekawe, zasugerował że gówna też może wciągać z braku włókna (zawsze kojarzyłam to tylko z brakami we florze bakteryjnej).[/quote]

podoba mi sie to...ale czy dodajesz to na sucho? wiem, ze otreby koniom sie moczy - nie wolno dawac suchego. Czy cos wet wspominal w jakiej formie dawac? Na jaka wielkosc psa dawalas 3 lyzki? Rozumiem, ze to moga byc 3 lyzki do jednego posilku dziennie? Jak dlugo masz dawac platki?

Link to comment
Share on other sites

My też (tj pies :evil_lol:) jesteśmy na acanie - niebieskiej, i też sucza na spacerach zjada trawę. Ogólnie z karmy jestem zadowolona, tylko ta trawa mnie niepokoi, jak będę u weta teraz (30) to się zapytam co o tym sądzi, ale chyba muszę już rozglądać za inną karmą.

No, i według mnie, lepsza była stara wersja karmy, ale jakoś przeżyję i tą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mineralna_']My też (tj pies :evil_lol:) jesteśmy na acanie - niebieskiej, i też sucza na spacerach zjada trawę. Ogólnie z karmy jestem zadowolona, tylko ta trawa mnie niepokoi, jak będę u weta teraz (30) to się zapytam co o tym sądzi, ale chyba muszę już rozglądać za inną karmą.
[/quote]

najpierw sie dowiedz co i jak;) ja tez myslalam, ze to tragedia, a tu sie okazuje, ze nie ma czym sie martwic....

[quote name='mineralna_']No, i według mnie, lepsza była stara wersja karmy, ale jakoś przeżyję i tą.[/quote]

mam inne zdanie:evil_lol: zrazilam sie do starej wersji:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']podoba mi sie to...ale czy dodajesz to na sucho? wiem, ze otreby koniom sie moczy - nie wolno dawac suchego. Czy cos wet wspominal w jakiej formie dawac? Na jaka wielkosc psa dawalas 3 lyzki? Rozumiem, ze to moga byc 3 lyzki do jednego posilku dziennie? Jak dlugo masz dawac platki?[/quote]

Z psem u weterynarza był wtedy mój chłopak, który przyniósł informację: dosypywać do karmy. Nie pamiętam czy zalecił jakąś konkretną ilość - zaczęliśmy od jednej łyżki (40kg pies), nic złego się nie działo, więc skończyliśmy na 3 łyżkach na posiłek. Teraz przystopowałam - skoro nie wylizuje miski do końca, to nie ma sensu już tyle sypać i raczej pozostaniemy przy jednej łyżce na posiłek. Płatki + codziennie pro/prebiotyk mają na stałe wejść do menu naszego psa, właśnie w związku z gównianymi dodatkami, które zawsze kończyły się biegunką ;)
Pies je wydala w całości.

Sorry za chaotyczność, ale przesiedziałam dziś 7h na uczelni żeby zdobyć kilka wpisów i nie jestem w stanie myśleć ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']znam to;)

ok, to ja sprobuje dodawac 2 lyzki raz dziennie - mam rowniez psa 40-42 kg.
I rozumiem, sypiecie mu to do karmy i na sucho dajecie?[/quote]

Tak, sypiemy na sucho - co mnie bardzo zdziwiło to to, jak te suche wióry mu smakowały (lub było potrzebne :razz:) - nawet wsypane do pustej miski, opróżnionej już z suchej karmy, były idealnie wylizywane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieska']Sorry za chaotyczność, ale przesiedziałam dziś 7h na uczelni żeby zdobyć kilka wpisów i nie jestem w stanie myśleć ;)[/quote]

znam to;)

ok, to ja sprobuje dodawac 2 lyzki raz dziennie - mam rowniez psa 40-42 kg.
I rozumiem, sypiecie mu to do karmy i na sucho dajecie?

Link to comment
Share on other sites

Agnes, suczy bardziej smakowała stara wersja, i chyba trochę lepiej się przyswajała ;)

Na razie nic nie zmieniam czekamy na opinię weta, no ale to jednak trochę dziwne, możliwe żeby jej brakowało jednak tych zbóż które były zawarte w poprzedniej wersji, czy są one zbyteczne?

Link to comment
Share on other sites

czy ktos cos wie o niepokojacych (mnie) podwyzkach cen Acany?:shake:
Weszlam wczoraj na strone "mojego" sklepu, a tam 20 zl wiecej na worku:shake:
Czy to tylko ten sklep ma cene z kosmosu, czy Acana faktycznie idzie w gore?:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Acana idzie w górę :shake:. Wczoraj sprawdzałam w kilku sklepach (bo mnie zastanowiła wyższa cena w jednym) i faktycznie od kilku do kilkunastu zł droższa jest niż była..[/quote]

cholera:shake: znowu bede zmieniac karme:angryy: bo 175 zl za 13,5 kg to przegiecie:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Popatrz na allegro, tam czasem taniej mają.[/quote]

na razie maja...ale nie chce robic zapasow, tzn nawet nie bardzo mam gdzie chowac wieksza ilosc workow, a jeszcze mam troche kg:roll:
byle nie doszla cena do 200 zl:roll:

szlag....info ze strony producenta:

"Szanowni Klienci.
Acana Polska informuje, że od dnia 16 czerwca 2009 ulegają zmianie ceny produktów ACANA.
Zmiana cen uwarunkowana jest kilkoma czynnikami:
-znaczny wzrost kursu dolara kanadyjskiego od ostatniej korekty cenowej w 2008 roku
-podwyżka cen przez producenta spowodowana wzrostem cen zakupu większości produktów niezbędnych do produkcji
np : wzrost cen jagnięciny na światowych rynkach sięgał do 35%
-inflacja
-wzrost cen paliwa, prądu itp
Pragniemy podkreślić, że jest to pierwsza podwyżka cen w tym roku i mamy nadzieję, że ostatnia.
Bardzo prosimy o wyrozumiałość w tej kwestii i z góry przepraszamy za związane z tym faktem niedogodności."

Link to comment
Share on other sites

To niedobrze... W takim razie po wakacjach pewnie na Brita się przerzucimy jak ceny zbyt wysokie się zrobią, bo jak narazie chyba najlepiej Hexolinie służył (kupki ładniejsze).. Po Acanie się świeci sierść i nie muszę dawać żadnych tłuszczy czy dodatkowych preparatów na sierść. Nawet ostatnio łupieżu na Acanie nie ma :).

Link to comment
Share on other sites

ja mam z acana same dobre doswiadczenia
moja dobka nie chciala jesc wczesniej suchej karmy mimo ze od szczeniaka u hodowcy byla na suchym u mnie zawsze wybrzydzala,kiedys przez przypadek zeżarla u znajomych ich psom z miski RC z łososiem i jej o dziwo smakowało:)więc pomyślałam, ze kupie jej karme z łososiem i tak przypadkiem bo akurat nic innego rybnego w zoologu obok mnie nie bylo kupiłam jej torbę ACANA TOMATO&SALAMON, tanie to to nie było ale wchodzilo młodej.
skonczyla tamta (nigdzie na allegro nie ma tej karmy a w sklepie torba 4 kg czyli malo ekonomiczna jak na dobermana;))więc kupiłam teraz ACANA PACIFICA, smierdzi tak samo rybą i tez Zarze smakuje.

trawę zareża tez ale zawsze w sumie tak miala, dlatego trudno mi stwierdzić czy to akurat po karmie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzodzo']pomyślałam, ze kupie jej karme z łososiem i tak przypadkiem bo akurat nic innego rybnego w zoologu obok mnie nie bylo kupiłam jej torbę ACANA TOMATO&SALAMON, tanie to to nie było ale wchodzilo młodej.
?[/quote]

Acana Salomon and Potatoes ;) tomato to pomidorki- nie ma takiej karmy ;)
No i niestety S&P też już wycofane, zastąpiła ją Pacifica właśnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...