Jump to content
Dogomania

Nowe produkty Acany


blaira

Recommended Posts

Wiecie co... ja właśnie kończę worek Acany Sport & agility. Jestem mocno rozczarowana.
Pamiętam ze poprzednia wersja sprawdzila sie u nas super, a teraz... łupież, nie tak lśniąca sierść, kupy ok choc moglyby byc mniejsze.

Co do samej karmy...jest mniej wilgotna...a na dodatek i to nie raz zdarzylo mi sie znalezc w granulacie pióra, które się nie zmieliły.
W sumie to było jasne że takie rzeczy się mieli...ale widok nie jest fajny :shake::shake::shake:

Miałam badzo dobre doświaczenia z tą karmą ... ale nie bede drugi raz ryzykowac. :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gops']jesli Twoja suczka miala po innych lupiez to mozliwe ze jest uczulona na to co moja czyt. niewiem na co ale moja po 7 roznych karmach miala lupiez a po acanie zero lupiezu i lsniaca siersc
my teraz jedziemy na adulcie zwyklym ;)
jak chcesz moge nawet zapakowac na kilka razy i Ci wyslac , sprawdzisz czy bedzie dobra ;)[/quote]

no tak wlasnie cos w ten desen...wet ogladal skore w kazda strone - nie ma nic co by wskazywalo na jakas chorobe skory, alergie - nawet sie nie drapie.
"Tylko" ten lupiez:roll:
Za propozycje dziekuje - ale i tak musze kupic duzy worek, zeby sprawdzic jak bedzie karma tolerowana - powinna jesc min miesiac, bo wtedy dopiero wychodza roznego rodzaju problemy.
Tylko nie wiem od ktorej zaczac...z jagniecina ta normalna, czy odrazu isc w strone bezbozowych:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blaira']Wiecie co... ja właśnie kończę worek Acany Sport & agility. Jestem mocno rozczarowana.
Pamiętam ze poprzednia wersja sprawdzila sie u nas super, a teraz... łupież, nie tak lśniąca sierść, kupy ok choc moglyby byc mniejsze.

Co do samej karmy...jest mniej wilgotna...a na dodatek i to nie raz zdarzylo mi sie znalezc w granulacie pióra, które się nie zmieliły.
W sumie to było jasne że takie rzeczy się mieli...ale widok nie jest fajny :shake::shake::shake:

Miałam badzo dobre doświaczenia z tą karmą ... ale nie bede drugi raz ryzykowac. :roll:[/quote]

hmmm my tez mielismy jeden worek sport&aglitty i u nas sie sprawdzila
ale zauwazylam ze te nowe wersje nie sprawdzaja sie u psow ktore kiedys jadly ta stara wersje
bo ja jak zaczelam karmic acana to odrazu ta nowa i u nas naprawde kazda jest super ;) i ta dla szczeniakow i agllitty i teraz adult

[B]Agnes[/B] a u mojej juz po kilka dniach byl lupiez :roll:
ja bym na Twoim miejscu zaczela od tej z jagniecina ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja ci mogę z mojego doświadczenia podpowiedzieć... Acana Lamb and Apple - świetnie się przyswajało suczydłu, skóra nawilżona-natłuszczona, zdrowa, sierść piękna, granulki średnio-małe, ale moja suk o duzej paszczy (pitbull) nie miała problemów z łykaniem-gryzieniem itd... natomiast średnio chętnie ją jadła...
Pacifica, również wszystko ok, ale dla odmiany ciut większe granulki, i bardziej smakowita dla mojego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Ja ci mogę z mojego doświadczenia podpowiedzieć... Acana Lamb and Apple - świetnie się przyswajało suczydłu, skóra nawilżona-natłuszczona, zdrowa, sierść piękna, granulki średnio-małe, ale moja suk o duzej paszczy (pitbull) nie miała problemów z łykaniem-gryzieniem itd... natomiast średnio chętnie ją jadła...
Pacifica, również wszystko ok, ale dla odmiany ciut większe granulki, i bardziej smakowita dla mojego psa.[/quote]

zamowilam wlasnie Acane Lamb and Apple- jak sie nie sprawdzi to wezme z serii bezbozowej - wolalabym, zeby tansza sie sprawdzila jednak;) moja je wszystko chetnie, wiec tu problemu nie ma.
To bedzie powrot do Acany po 4 latach:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blaira']Wiecie co... ja właśnie kończę worek Acany Sport & agility. Jestem mocno rozczarowana.
Pamiętam ze poprzednia wersja sprawdzila sie u nas super, a teraz... łupież, nie tak lśniąca sierść, kupy ok choc moglyby byc mniejsze.

Co do samej karmy...jest mniej wilgotna...a na dodatek i to nie raz zdarzylo mi sie znalezc w granulacie pióra, które się nie zmieliły.
W sumie to było jasne że takie rzeczy się mieli...ale widok nie jest fajny :shake::shake::shake:

Miałam badzo dobre doświaczenia z tą karmą ... ale nie bede drugi raz ryzykowac. :roll:[/quote]
O no widzisz, a u Siuśławy jak na razie wszystko ok, je od tygodnia. Wcześniej była na pacifice, a jeszcze wcześniej na starym sporcie i extremie. Ogólnie kupki są ok, sierść też, smakowita, mi się wydawało nawet, że tłuściutka bardziej niż stare.

Link to comment
Share on other sites

Zamawiając Acanę dostałam właśnie tą samą miarkę co do wcześniejszej Acany i też się zastanawiałam :roll:. [SIZE=1]Pomijam fakt, że miarka była płaska i nadawała się tylko do wywalenia.. Ale wyglądała jak ta 'stara' ;)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Zamawiając Acanę dostałam właśnie tą samą miarkę co do wcześniejszej Acany i też się zastanawiałam :roll:. [SIZE=1]Pomijam fakt, że miarka była płaska i nadawała się tylko do wywalenia.. Ale wyglądała jak ta 'stara' ;)[/SIZE][/quote]

u mnie jest ta stara, bo i rodzaje karmy sa stare, mogliby wprowadzic nowe miarki skoro juz sa inne karmy i jednak inne nazwy:roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam taką małą wagę i na niej ważę karmę, wsypuję do miarki i później mam już rozeznanie ile dawać. Na starej miarce jest np 90 a później dopiero 135 gram. Hexolina na jeden posiłek powinna dostawać ok. 125, więc musiałam jakoś tacie uświadomić, że między 125 a 135 jest jednak różnica :mad: i według 'kreseczki' od innego rodzaju karmy dajemy. [SIZE=1]Tzn. ja daję, bo tata twierdzi, że to za mało i daje dużo więcej. Na szczęście problemów z nadwagą u nas nie ma i tylko trochę dłużej sobie biegamy i jeździmy na rowerze.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']u mnie jest ta stara, bo i rodzaje karmy sa stare, mogliby wprowadzic nowe miarki skoro juz sa inne karmy i jednak inne nazwy:roll:[/quote]
Ja również dostałam 2x stara miarkę.
[LEFT]Jak myślicie dla psa, który biega dość sporo przy rowerze (ok 10-15km kilka razy w tygodniu) i je Acana S&A ([B][SIZE=2]Chondroityn [/SIZE][SIZE=2]600 mg/kg[/SIZE][/B],[SIZE=2][/SIZE][FONT=Arial][B][SIZE=2] Glukozamina [/SIZE][/B][B][SIZE=2][SIZE=2]800 mg/kg[/SIZE][/SIZE][/B][/FONT]) potrzebny preparat na stawy?
[/LEFT]
W zeszłym roku jadła Eukanube Adult Medium Breed Maintenance ([B]Glukozamina 410 mg/kg Siarczan chondroityny 50 mg/kg[/B])i dostawała tabletki Arthrofos. Dostawała mniejsza dawkę, bo 1 tab., a 1tab jest na 20kg m.c. (Tina waży ok 26-27kg).
Jak myslicie przy Acanie Sport&Agility lepiej podawać preparat na stawy czy nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia']i je Acana S&A ([B][SIZE=2]Chondroityn [/SIZE][SIZE=2]600 mg/kg[/SIZE][/B],[FONT=Arial][B][SIZE=2] Glukozamina [/SIZE][/B][B][SIZE=2][SIZE=2]800 mg/kg[/SIZE][/SIZE][/B][/FONT]) potrzebny preparat na stawy? [/quote]

mozesz podpytac weta, ale w Arthroflexie jest w 5 ml:

"5 ml preparatu zawiera: Siarczan glukozaminy 600 mg, Siarczan chondroityny 240 mg, M.S.M. 250 mg, Harpagophytum procumbens 0,5 ml, Mangan 2,5 mg, Witamina C 50 mg."

dawka dzienna podtrzymujaca to 2,5 ml

Jak widac w takim dobrym preparacie jest nie tylko glukozamina i chondroityna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RCookie']To ja tak z ciekawości przy okazji zapytam ;) - jeśli mamy małego psa, który jest dość aktywny, to można podawać mu coś na stawy? (karmiony acaną dla psów dorosłych małych ras :evil_lol:)[/quote]

czemu nie zapytasz weta? na prawde bedzie lepiej - ja nie dawalam takich preparatow wczesniej, az wet powiedzial co kupic i ile dawac, wtedy mozna wszystko ladnie dostosowac

Link to comment
Share on other sites

a ja mam problem,
karmilam kiedys kundla acaną chyba premium dla srednich dorosłych. a teraz jak powprowadzali te nowe rodzaje karm to ja juz nie wiem... czy jest jeszcze ta karma w sprzedazy ktora kiedys kupowalam?
bo te nowe to maja jakies kosmiczne ceny... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jest np. cos takiego;)
[url=http://animalia.pl/produkt,14607,58,Acana_Adult_Dog_z_kurczakiem_i_%C5%82ososiem_13.5kg.html]Acana Adult Dog z kurczakiem i łososiem 13.5kg - karmy suche - pokarm - dla psów - sklep zoologiczny Animalia.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']czemu nie zapytasz weta? na prawde bedzie lepiej - ja nie dawalam takich preparatow wczesniej, az wet powiedzial co kupic i ile dawac, wtedy mozna wszystko ladnie dostosowac[/quote]


Jak już wcześniej pisałam - pytam z ciekawości, może ktoś, kto ma małego sportowca coś podaje i by się wypowiedział ;). Weterynarza też zapytam, sama nie decydowałabym się na podawanie jakiś dodatkowych preparatów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moth']Za to 150 zł można mieć 18 kg. To całkiem przyzwoita cena. Poprzednia wersja o ile pamiętam 15 kg za 125 zł.[/quote]
Dokładnie. Ja za 158zł kupiłam 18kg.
Karma jest bardzo wydajna i nie wydaje mi się żeby to był aż taki skok cenowy. Przynajmniej cena idzie w parze z jakością;)

Link to comment
Share on other sites

Moje psy jedzą Acanę Lamb&Apple (dopiero pierwszy worek). Wszystko wydaje się być ok, poza tym, że po karmie jedzą trawę- dużo trawy, wręcz się pasą. Normalnie po surowiźnie czy gotowanym owszem, skubną listek czy dwa, ale jak dostaną np rano suche to na popołudniowym spacerze rzucaja się na trawę (nie wymiotują). Czy Wasze psy też tak reagują? Zastanawiam się nad rezygnacją z suchego, ten objaw mnie niepokoi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tilia']Moje psy jedzą Acanę Lamb&Apple (dopiero pierwszy worek). Wszystko wydaje się być ok, poza tym, że po karmie jedzą trawę- dużo trawy, wręcz się pasą. Normalnie po surowiźnie czy gotowanym owszem, skubną listek czy dwa, ale jak dostaną np rano suche to na popołudniowym spacerze rzucaja się na trawę (nie wymiotują). Czy Wasze psy też tak reagują? Zastanawiam się nad rezygnacją z suchego, ten objaw mnie niepokoi.[/quote]

Nasz weterynarz gdy usłyszał, że kurdupel zjada trawę w dużych ilościach, stwierdził że to brak włókna i zalecił dosypywać płatki owsiane albo otręby do suchej :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...