Jump to content
Dogomania

Nowe produkty Acany


blaira

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Chefrenek']te le zoo

Linka nie dam bo jest cenzura.:eviltong:[/quote]
Dzięki, już zaglądam. :p



EDIT:
Byłam i nie znalazłam tam starych karm. ;)

Ale za to tu są:
[U][COLOR=#800080][URL="http://www.zoomania.pl/index.php/cPath/1_11_103_106_194"]Zoomania.pl - Sklep zoologiczny : Acana[/URL][/COLOR][/U]
[URL="http://www.sklepzoo.pl/kategoria-0-57-3-Acana.html"]Acana - SKLEP ZOOLOGICZNY[/URL]
[URL="http://www.karmy.biz.pl/producenci_karm_dla_psa_kota/167.html"]Karmy biz pl :: ACANA :: Karma dla psiaków i kociaków :: karmy dla psa[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Skarmia ktoś Acaną Sport & Agility?? Jakie efekty? Ile psy dziennie trenują? Tyją? Chudną? Jak z energią??[/quote]

ja wlasnie koncze worek sporta&aglitty , moja sucz biega dwa razy w tygodniu po 10 km przy rowerze i codziennie chodzimy kolo 10 km dosyc szybkim marszem(oprocz tego normalne spacery , plywanie w wekeendy) , daje tylko 200g a ona i tak mi przytyla 1,5kg na tej karmie , wiec tu jednak potrzeba jeszcze wiecej ruchu lub mniej karmy ;)
ale jak dawalam mniej to byla glodna , energi mnostwo w porownaniu z tym co ostatnio czyli na worku puppy&junior tez acany, lepiej znosila takie dlugie bieganie i ladnie wyrzezbila niektore miesnie ;)
jesli macie wiecej ruchu niz moja to mysle ze bedzie super , chyba ze nie przeszkadza wam przytycie :razz:

ja jednak nastepny worek zamawiam normalny dla sredniakow doroslych ;)

Link to comment
Share on other sites

My skarmiliśmy dwa worki Acany dla szczeniąt ras dużych (13,5kg i 18kg) i zrezygnowaliśmy. Kupy były duże, zbyt miękkie (często nie można ich było w całości sprzątnąć), częste (3 posiłki dziennie dawały 5 kup ;) ), myślę że przez to miał też wylądowaliśmy u weta z krwistoczerwonym odbytem z widocznymi wszystkimi naczyniami krwionośnymi - miał zapchane gruczoły. Poza tym przynajmniej raz w miesiącu trafiała się tygodniowa biegunka, która wiązała się z przejściem na kleik ryżowy i gotowane mięso lub rybę. Wreszcie znalazłam karmę dla szczeniaków dużych ras bez kurczaka - Premium Edge'a z jagnięciną - i myślę że już widać jej wpływ. Pies ma mnóstwo energii, nawet po bieganiu non stop przez 2-3h w parku, luzem, przychodzi do domu, pośpi najwyżej godzinę i zaczyna przynosić piłeczki żeby się z nim pobawić. Dlatego Acanie dziękujemy, przynajmniej póki pies nie przestanie być szczeniakiem, poobserwujemy czy to reakcja na kurczaka jako takiego czy na daną karmę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieska']My skarmiliśmy dwa worki Acany dla szczeniąt ras dużych (13,5kg i 18kg) i zrezygnowaliśmy. Kupy były duże, zbyt miękkie (często nie można ich było w całości sprzątnąć), częste (3 posiłki dziennie dawały 5 kup ;) ), [/quote]

No właśnie tylko dlatego zrezygnowałam z Acany. Pies robił więcej niż zjadał. Reszta była ok ale te kupska...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']No właśnie tylko dlatego zrezygnowałam z Acany. Pies robił więcej niż zjadał. Reszta była ok ale te kupska...:shake:[/quote]

Normą była u nas kupa na pierwszym odsiku, ok. godziny 7 i godzinę później, już na porządnym spacerze - następna ;)
No i wieczne śpiochy w oczach... co się starło, to w krótkim odstępie czasu pojawiały się nowe - dlatego najbardziej obwiniam kurczaka, bo po przejściu na 3xdziennie ryż z tuńczykiem śpiochy były niewielkie i tylko po spaniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieska']My skarmiliśmy dwa worki Acany dla szczeniąt ras dużych (13,5kg i 18kg) i zrezygnowaliśmy. Kupy były duże, zbyt miękkie (często nie można ich było w całości sprzątnąć), częste (3 posiłki dziennie dawały 5 kup ;) ), myślę że przez to miał też wylądowaliśmy u weta z krwistoczerwonym odbytem z widocznymi wszystkimi naczyniami krwionośnymi - miał zapchane gruczoły. Poza tym przynajmniej raz w miesiącu trafiała się tygodniowa biegunka, która wiązała się z przejściem na kleik ryżowy i gotowane mięso lub rybę. Wreszcie znalazłam karmę dla szczeniaków dużych ras bez kurczaka - Premium Edge'a z jagnięciną - i myślę że już widać jej wpływ. Pies ma mnóstwo energii, nawet po bieganiu non stop przez 2-3h w parku, luzem, przychodzi do domu, pośpi najwyżej godzinę i zaczyna przynosić piłeczki żeby się z nim pobawić. Dlatego Acanie dziękujemy, przynajmniej póki pies nie przestanie być szczeniakiem, poobserwujemy czy to reakcja na kurczaka jako takiego czy na daną karmę.[/quote]
Moja suka Acany nowe toleruje rewelacyjnie, dla mnie to obecnie karma nr 2, (Orijen jest nr 1) ale akurat s&a nie jadła jeszcze, i bałam się że może mi tyć, ale widzę jednak że wszystko w normie.

Link to comment
Share on other sites

moja nigdy nie jadla strszej wersji acany to niewiem jakby bylo ale po tej nowej seri ma sie swietnie, zero lupiezu i drapania (po 7 innych tak bylo)
koopy ladne i dwa razy dzinennie czyli idealnie
siersc blyszczy i jestem zadowolona
tylko jednak sport&aglitty byl nie dla nas , teraz zaczelismy worek dla doroslych sredniakow ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='go|denk@!']Nie chcę otwierać nowego tematu w stylu "Acana czy...?" więc zapytam tutaj. Acana czy Eukanuba? Ostatnio coraz bardziej zastanawiam się nad zmianą z Eukanuby właśnie na Acane.[/quote]

a dlaczego chcesz zmienic?
jesli pies po eukanubie ma sie dobrze i wszystko jest okey tzn kupy itp to po co zmieniac?
jesli karma sluzy to nie zmieniaj
jesli cos jest nie tak to sprobuj z acana ale na kazdego psa moze dzialac inaczej ,
sama widzisz mojej sluzy a inne mialy wielgachne koopy ;)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie Eukanuba się trochę "popsuła" jak dla mojego psa. Od jakiegoś czasu kup jest więcej i sierść wypada (kiedyś było kilka włosów na grzebieniu, teraz mam cały zakudlony po czesaniu, a że to york i nie występuje tutaj okresowe linienie więc zaczęłam się troche martwić). Żadnych nowych samkołyków ani nic innego niż zwykle nie dostawał, więc myślę, że to kwestia karmy. A dodatkowo zdrożała (choć to nie jest argumentem nr 1 w kwestii zmiany karmy). No chyba się skuszę i spróbuję Acany, może spasuje. Jak nie będe szukać dalej.

Link to comment
Share on other sites

Moja przygoda z Acana zaczela sie od Grasslands. Moj wtedy roczny ON nigdy nie mial problemow z apetytem wiec to nie to bylo wyznacznikiem karmy tylko jej sklad. Wszystko bylo OK kupki byly male (nie zwarte bo chyba taka jego uroda ze po zadnej karmie nie mial zwartych kup :p)tylko ze nie przybieral na wadze, wiec postanowilem zmienic na sport&a. Udalo mi sie go troszke podtuczyc, ale jakosc kup sie pogorszyla, zrobily sie wieksze, czestsze i luzniejsze (nie biegunka ale jednak nie twarde). Obecnie po kastracji moj ON jada zwykla adult niebieska, nie chce zeby zbytnio przytyl. Kupy nadal sa luzniejsze (nie sa ani bardzo twarde i ani super male), pies jak zawsze jest wesoly, pelen energii, ma blyszczaca siersc. Czy myslicie ze o te kupy jest sens zmieniac karme na inna z serii provincial? myslalem o praire harvest, bo sklad podobny do grasslands a z kurczakiem, moze nie bedzie tak po niej chudl. czy juz mu zostawic ta co je i nie kombinowac?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam pytanie, czy nie orientuje się ktoś czy nowe produkty acany te bez zbóż pakowane po 2,5kg są w opakowaniach z zamknięciem strunowym? U mnie nigdzie w zoologicznym nie mogę sprawdzić, bo ich po prostu nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='K&A']Mam pytanie, czy nie orientuje się ktoś czy nowe produkty acany te bez zbóż pakowane po 2,5kg są w opakowaniach z zamknięciem strunowym? U mnie nigdzie w zoologicznym nie mogę sprawdzić, bo ich po prostu nie ma.[/quote]

Tak, są tak pakowane.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']L&A raczej małe coś jak 1 grosz[/quote]

:roll:

a - [SIZE=2]ACANA ADULT PROVINCIAL PRAIRIE HARVEST[/SIZE] ?

[SIZE=2]Generalnie mysle o tej karmie od jakiegos czasu - moja sucz co jakis czas ma lupiez od roznych karm i to jest chyba ostatnia deska rarutnku - bezbozowa, ew kupie ta z rybami nie z kurczakiem. Intryguje mnie ta karma - czy faktycznie warto, bo dla mnie to juz dosc zaporowa cena:roll:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

jesli Twoja suczka miala po innych lupiez to mozliwe ze jest uczulona na to co moja czyt. niewiem na co ale moja po 7 roznych karmach miala lupiez a po acanie zero lupiezu i lsniaca siersc
my teraz jedziemy na adulcie zwyklym ;)
jak chcesz moge nawet zapakowac na kilka razy i Ci wyslac , sprawdzisz czy bedzie dobra ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...