Jump to content
Dogomania

Nowe produkty Acany


blaira

Recommended Posts

Sądziłam, że to jasne:oops:

Jeżeli zdarzają nam się duże kupy (pisze nam, bo porada dotyczyła ludzi), możemy liczyć się z drobnymi dolegliwościami zdrowotnymi spowodowanymi, np. przejedzeniem czy dietą złożoną z posiłków o zbyt dużej ilości błonnika ("pęcznieją"). Wszystko powinno wrócić do normy jeżeli zadbamy o zdrowe odżywianie.

Dużo bardziej alarmująca jest "mała kupa" - jeżeli normalnie, w sporych ilościach i zdrowo się odżywiamy, a mimo to trudno jest nam coś "wydusić" siebie na sedesie, może to oznaczac poważne kłopoty układu trawiennego. Jest to bardziej alarmujące.

I tyle. Nie chciałam się tak dosadnie rozpisywać, ale jak trzeba, to mus;):oops::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='madcat1981']Jeżeli zdarzają nam się duże kupy (pisze nam, bo porada dotyczyła ludzi), możemy liczyć się z drobnymi dolegliwościami zdrowotnymi spowodowanymi, np. przejedzeniem czy dietą złożoną z posiłków o zbyt dużej ilości błonnika ("pęcznieją"). [B]Wszystko powinno wrócić do normy jeżeli zadbamy o zdrowe odżywianie.[/B][/quote]
Czyli jednak duże kupy powinny nas skłonić do zmiany karmy?

PS fajny się wątek zrobił ;)

Link to comment
Share on other sites

My jesteśmy na Acanie Pacifica mniej więcej od 7 lutego.
Nie zauważyłam zmian w kupkowaniu :eviltong:
Robi tyle co wcześniej.Co do włosa to nie mogę się jeszcze wypowiedzieć bo za krótko je tą karme.
Muszę dodać jednak że nie zrezygnowałam z gotowania i dostaje tą Acane + gotowany kurczak/indyk z ryżem +siemię lniane,olej,warzywka i flawitol.

Wcześniej próbowałyśmy kilku karm i żadnej nie jadła tak chętnie ja Acany.

Link to comment
Share on other sites

Jezeli ktos sie orientuje to prosilabym o pomoc:smile:

Musze kupic karme dla mojej suni ktora jest alergikiem robilam jej testy ale nie pokarmowe wiec nie wiem na co jest uczulona:-(
ostatnio miala royal canicn teraz chce sie na jakas inna przerzucic:smile: kiedys basiagk poradzila acana lamb&rice lub acana salmon&potato ale tej pierwszej juz nie produkuja, za to jest jakas nowa acana grasslands czy ona by sie nadawala??czy ktos ja moze mial??? czy lepiej kupic ta salmon&potato???

Dziekujee za podpowiedzii z gory:smile:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marzenKa']Jezeli ktos sie orientuje to prosilabym o pomoc:smile:

Musze kupic karme dla mojej suni ktora jest alergikiem robilam jej testy ale nie pokarmowe wiec nie wiem na co jest uczulona:-(
ostatnio miala royal canicn teraz chce sie na jakas inna przerzucic:smile: kiedys basiagk poradzila acana lamb&rice lub acana salmon&potato ale tej pierwszej juz nie produkuja, za to jest jakas nowa acana grasslands czy ona by sie nadawala??czy ktos ja moze mial??? czy lepiej kupic ta salmon&potato???

Dziekujee za podpowiedzii z gory:smile:[/quote]

acana lamb&apple jest hypoalergiczna, z jagnięciny bez dodatku kurczaka;)

Link to comment
Share on other sites

Zamówiłam tą nową Acanę i jestem ciekawa czy będzie lepiej niż po 'starej'. Po poprzedniej Hexi miała lekki łupież i kudły z niej leciały. Po Nutram ładnie wygląda, kupy w porządku, nie chudnie ani nie tyje, ale małe dawki sprawiają że mój pies z kuchni nie wychodzi i kradnie na potęgę :shake:

Link to comment
Share on other sites

od 16 sucz je sport&aglitty i moge powiedziec ze granulki sa wieksze i takie jakby tlustsze niz w puppy&juniorze i to jest naparwde mega dawka energii ,moja energiczna sucz na dworze slabiej sie meczy i moze biegac duzo dluzej ,kupy wporzadku, zapach tez, wsumie o to chodzilo :evil_lol:
polecam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']od 16 sucz je sport&aglitty i moge powiedziec ze granulki sa wieksze i takie jakby tlustsze niz w puppy&juniorze i to jest naparwde mega dawka energii ,moja energiczna sucz na dworze slabiej sie meczy i moze biegac duzo dluzej ,kupy wporzadku, zapach tez, wsumie o to chodzilo :evil_lol:
polecam ;)[/quote]
My chyba tez na następny raz zaopatrzymy sie w sport&agility. To będzie wypadać tak akurat na czerwiec/początek lipca, więc będzie więcej czasu na zabawę:multi:

Link to comment
Share on other sites

Przeszłam pod koniec 2008 r. z Orijena na Acanę i Acanę Provincial. No i jednak wrócę (z podkulonym ogonem hihi) do Orijena choć teraz ceny są mało atrakcyjne :shake:. Moje suczydła mają gorszą sierść i w kolorze i w jakości, słabiej odrastają po trymowaniu (to sznaucerki olbrzymki), a dodatkowo starsza po seniorze robi strasznie duże kupska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weszka'] No i jednak wrócę (z podkulonym ogonem hihi) do Orijena choć teraz ceny są mało atrakcyjne :shake:. [/quote]

Ja dopiero zacząłem swoją przygodę z Orijenem więc nie wiem jakie były kiedyś ceny, ale w ciągu ostatnich 2 tygodni wiele sklepów podniosło ceny na tę karmę. Z tego co szukałem to podwyżki jeszcze nie było jedynie w Krakvet (tam kupiłem większy zapas;) ) i Telekarmie.
Za 27 kg (2x13,5) płaciłem 369 pln. Przy tej cenie koszt dziennego żywienia w przypadku mojego psa jest taki sam jak przy Acanie Prairie Harvest.

Link to comment
Share on other sites

usłyszałam dzisiaj od dystrybutora Acany, że te jej bezmięsne karmy PROVINIAL(?) można podawać też szczeniętom.
Co o tym sądzicie? Czy ktoś tak robił? Dawki minerałów i witamin w porównaniu do wersji puppy Acany są inne...Bo jeżeli faktycznie tak można, to zaryzykuje bezmięsną Acanę (druga opcja to ORIJEN - ale cena - :shake:)...

Mam 5 miesięcznego szczeniata flata.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj może z Taste of the wild rymnym:p Ja dawałem mojemu psu tą karme od 5 miesiaca i wszystko super. Za przed tym próbowałem Acana Puppy Large breead i byla masakra - rzadkie kupy i straszna biegunka:angryy:
Niby wszystkie TOTW sa dla psow w kazdym wieku ale sklad rybnego jest najkrzystniejszy dla szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

Producenci twierdzą, że wersje bezzbożowe karm można podawać również szczeniętom

Acana Puppy Large nie jest bezzbożowa.

W serii PROVINCIAL (czyli bezzbożowej, nie bezmięsnej :)) są:
Acana Pacifica (rybna)
Acana Grasslands (z jagnięciną)
Acana Prairie Harvest (z kurczakiem)
I te trzy można porównywać z Orijenem czy z Taste of The Wild

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=1]moje jedza acane l&fit i adult od konca lutego i maja sie swietnie:) raza mnie po oczach komentarze na temat karm w pewnym sklepie internetowym gdzie ludzie odradzaja karmy bo psom ona nie zasmakowala.. albo po 3 latach karmienia l&r przeszli nagle na l&a i pies sie nie przystosowal szybko do naglej zmiany itp. beznadziejni sa ludzie;p Nam karma sluzy swietnie. jest b. wydajna. suka je karmy na psa o wadze ok 2 kg;p a wazy prawie 7;p podjada oczywiscie w ciagu dnia bo ja karmia;/ ale jak wiecej akrmy jej nayspie to nie zjada;p efekt odchudzenia bedzie jak zaczniemy wiecej lazic... u nas problemu ze zmiana karmy nie bylo.. bo ja zmieniam co jakis czas karme. po pol roku karmienia orijenem byla acana l&r, pozniej brit adult large i teraz znowu acana ale nowa. korci mnie ta acana l&a ale jest malo kaloryczna i jak sie gleba wysuszy i zaczniemy rowerkowac z duzym psem to boje sie, ze to mu nie wystarczy. wiec chyba znowu zamowie duzy wor niebieskiej i odchudzajacej maly dla malej suczy. do orijena chwilowo nie wracamy ze wzgledow finansowych a acana sprawdza sie ok wlasnie pod wzgledem wygladu psiego, kupek(czasem sa luzne-ale to jak pies dostaje poza jedzeniem jeszcze inne rozne rzeczy;p), wydajnosci-to wazne;p zobaczymy jak kondycyjnie beda sie trzymac psy na tej karmie jak zaczniemy cos robic;p
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia']gops, mogłabyś wstawić w temat ze zdjęciami karm fotkę acany sport&agility? Nie masz adult dog (tak na porównanie)?[/quote]


moge porownac do puppy&junior dla sredniakow, niestety adulta niemam ;)
pod wieczor wstawie tam zdjecie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...