Jump to content
Dogomania

Nowe produkty Acany


blaira

Recommended Posts

Mam do Was pytanie... Za niedługo chcę przejść na karmę bezzbożową ( do tej pory sunia jadła Bento regular mini i wszystko ok).... Zastanawiam się nad TOTW lub Acaną... Mała nie ma żadnych problemów .. nie jest uczulona, nie drapie się po niczym, jest dośc aktywna ok 3-4 h ruchu dziennie, nie ma nadwagi... ponieważ jest po sterylizacji ma tendencję do tycia, pilnuję ostro jej wagi i nie ma z tym problemów:p:p:p:p...

Czy ktoś na podstawie swojego doświadczenia jest w stanie mi coś doradzić???? Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi ...

Pozdrawiam

Ola i Fiona

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja tak sobie porównałam cenowo Acanę z Nutram i wygląda na to, że Nutram obecnie jest tańsza! W sumie to teraz cena Acany nie różni się bardzo od ceny Biomilla... I tak się zastanawiam - kiedyś Biomill i Nutram były plasowane jako karmy z wyższej półki niż Acana (no i droższe). Teraz różnicy w cenie prawie nie ma, a Acana stała się też bezzbożowa.
Musiałam wrócić do karmienia suchym i teraz karmię Acaną Grasslands i w zasadzie byłabym zadowolona bo psy utrzymują wagę, sierść ok ale przeraża mnie to, że większa suka potrafi zrobić 4 wielkie kupy dziennie (na gotowanym były dwie)! I właśnie zastanawiam się czy ze względu na przyswajalność nie zmienić tej Acany na Nutram lub ew. Biomilla. Czy Nutram i Biomill są nadal karmami z wyższej półki niż Acana? No i czy w ogóle zmieniać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']
15kg sporta jest na krakvecie ,ja tam zamawiam ;)
[/quote]

Pamiętaj, że jest to stara wersja karmy, która wraz z zapasami się skończy. Stąd te 15 kg a nie 13,5 kg.
Nie wiem czy jest sens wprowadzać psu karmę, która nie jest już produkowana. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moth']Pamiętaj, że jest to stara wersja karmy, która wraz z zapasami się skończy. Stąd te 15 kg a nie 13,5 kg.
Nie wiem czy jest sens wprowadzać psu karmę, która nie jest już produkowana. :shake:[/quote]

czyli nie bedzie wiecej produkowanego sporta?????
czy poprostu beda inaczej pakowane ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']A ja tak sobie porównałam cenowo Acanę z Nutram i wygląda na to, że Nutram obecnie jest tańsza! W sumie to teraz cena Acany nie różni się bardzo od ceny Biomilla... [/quote]

A to mnie to porównanie zaciekawiło i z chęcią się dowiem jakie macie opinie na tematy tych karm.

Porównując składy nowej Acany i Nutram to wydaje mi się, że Acana jest lepsza, bo ma więcej mięsa, warzyw i owoców. Ponadto są wersje bezzbożowe - w cenie zbożowego Nutram.

Biomilla nie znam. Czytałem tylko, że jest bardzo dobrze przyswajalną i wydajną karmą. Jednak jej cena jest zdecydowanie wyższa niż Acany (Biomill Adult maxi 255 pln za 15 kg a Acana Large Breed 199 Pln za 18 kg)

Obecnie karmię Acaną Praire Harvest, ale jeszcze zbyt krótko żeby się rzetelnie wypowiadać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']czyli nie bedzie wiecej produkowanego sporta?????
czy poprostu beda inaczej pakowane ?[/quote]

Już nie jest produkowany. Wszystkie karmy Acany zostały zmienione pod względem składu dość znacznie. Zamiast Sporta jest [URL="http://www.acana.com.pl/acana/?sport-agility-karma-dla-psow-pracujacych,25"]Sport&Agility[/URL] w workach 2,5 kg, 13,5 kg i pewnie 18 kg. W Polsce obecnie tylko worki 2,5 kg. Może widocznie chcą najpierw wyprzedać zapasy Sporta...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moth']Już nie jest produkowany. Wszystkie karmy Acany zostały zmienione pod względem składu dość znacznie. Zamiast Sporta jest [URL="http://www.acana.com.pl/acana/?sport-agility-karma-dla-psow-pracujacych,25"]Sport&Agility[/URL] w workach 2,5 kg, 13,5 kg i pewnie 18 kg. W Polsce obecnie tylko worki 2,5 kg. Może widocznie chcą najpierw wyprzedać zapasy Sporta...[/quote]

no wlasnie wszedzie jeszcze sporta widze,ale napisalam na email krakvetowi kiedy beda sprowadzac ta sport &agllitty ,jeszcze nie odpisali :roll: to ja sie wstrzymam jeszcze trochwe i kupie chyba nastepny worek dla szczeniakow ,poczekam na nowa wersje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moth']Już nie jest produkowany. Wszystkie karmy Acany zostały zmienione pod względem składu dość znacznie. Zamiast Sporta jest [URL="http://www.acana.com.pl/acana/?sport-agility-karma-dla-psow-pracujacych,25"]Sport&Agility[/URL] w workach 2,5 kg, 13,5 kg i pewnie 18 kg. W Polsce obecnie tylko worki 2,5 kg. Może widocznie chcą najpierw wyprzedać zapasy Sporta...[/quote]
:crazyeye: a nie orientujesz się może, czy skład Seniora się dużo zmienił? i czym? moje żarły seniora i sporta, teraz dostają pacifice i ta co dostawała seniora je jak opętana, a ta po sporcie tak średnio :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='togaa']basiu! Starego Seniora mozna jeszcze dostac w workach 20 kg. po 139 zet. /ważność do kwietnia/. Ja sobie zamówiłam, odbieram w pn. Na pw. moge Ci wysłac wiad. gdzie jeszcze maja...[/quote]
20kg to kwietnia? :crazyeye: nie zje tyle! :evil_lol:;) ale może mają mniejsze worki jeszcze? :) bardzo proszę o pw ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michau']
Biomilla nie znam. Czytałem tylko, że jest bardzo dobrze przyswajalną i wydajną karmą. Jednak jej cena jest zdecydowanie wyższa niż Acany (Biomill Adult maxi 255 pln za 15 kg a Acana Large Breed 199 Pln za 18 kg)[/quote]
No właśnie ja też czytałam pochlebne opinie na temat Biomilla i w moim przypadku różnica cen nie jest aż tak wielka bo miałabym wybierać pomiedzy:
Biomill adult medium 7,5kg - 131 pln
Acana Grasslands 7,5kg - 121 pln
Więc da się przeżyć ( wychodzi coś około 1,34pln różnicy na kg). I w związku z tym się zastanawiam czy jednak nie spróbować Biomilla bo sądząc po ilości kup to Acana jest nienajlepiej przyswajana przez moją sukę (choć z drugiej strony - wygląda b. dobrze, utrzymuje wagę, sierść lśniąca...)
No i mam zagwozdkę:roll:

Link to comment
Share on other sites

To faktycznie może warto spróbować?
O Biomillu czytałem, że ma wysokie przyswajanie, ale ze względu na cenę sprawdzę tę karmę na samym końcu ;)
Jeśli chodzi o Acanę to ja jeszcze obserwuję i nie chcę przedwczesnych sądów wydawać, ale właśnie mam wrażenie czasami, że wypróżnienia są zbyt duże... Zobaczę czy się wszystko unormuje do końca worka. Jeśli nie, to spróbuje chyba Acany z linii tradycyjnej. [B]Katica[/B] pisała, że na Lamb & Apple jej sunia miała małe wypróżnienia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moje 2 psy (6 i 4 lata) od tygodnia jedzą Acane Lamb&Apple. Karma im smakuje (nawet bardzo- wczesniej nie było szans żeby zjadły karmę bez domieszanego mięsa czy puszki a teraz wcinają karmę solo ;) ). Niestety nie wiem czy przy niej zostaniemy bo psy zaczęły robić ogromne ilości kup. Przez to suczce muszę zapewniac az 2 spacery więcej bo nie wytrzymuje.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Irviers']Niestety nie wiem czy przy niej zostaniemy bo psy zaczęły robić ogromne ilości kup.[/quote]
No własnie to też jest mój główny i właściwie jedyny zarzut co do tej karmy, bo poza tym psy wyglądają i czują się świetnie. No i nie wiem czy zmieniać czy nie:roll:

Link to comment
Share on other sites

U nas tez kupy jakieś takie większe, ale może to dlatego, że sucz normalnie je (ok 270g, a wcześniej jadła taka ilość przez 2-3dni) i raczej myślałam, że jest to zasługa karmy z puszki i oleju. Niestety nie mogę sprawdzić czy bez puszki i oleju będzie tak samo, bo sucz automatycznie sie wypnie na michę.
A jak na razie przytyła ok 2,5kg:crazyeye: Wcześniej ważyła ok 23, a teraz 26 :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Może na tej karmie to normalne? :hmmmm:[/quote]
Czy oznacza to, że psy słabo przyswajają tę karmę?
Gdzieś przeczytałem, że karmy z większą ilością warzyw i owoców skutkują większymi wypróżnieniami, bo takie są właściwości tych składników. Co o tym myślicie? Prawda to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michau']Czy oznacza to, że psy słabo przyswajają tę karmę?
Gdzieś przeczytałem, że karmy z większą ilością warzyw i owoców skutkują większymi wypróżnieniami, bo takie są właściwości tych składników. Co o tym myślicie? Prawda to?[/quote]
No prawda prawda - więcej błonnika, lepsza perystaltyka jelit ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madcat1981']Dietetyk dał mi kiedyś "złotą poradę" , myślę że sprawdza się również w przypadku psiaków:

Mała kupa, duży problem
Duża kupa, mały problem...

:evil_lol:[/quote]

A możesz rozwinąć tę myśl??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...