Jump to content
Dogomania

Nowe produkty Acany


blaira

Recommended Posts

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Diabelkowa, trudno mi powiedziec - bo przed "dieta" :cool3: zebra miał wyczuwalne, teraz ma wieksze "wcięcie" i troszkę mniej na żeberkach. Chce zobaczyc jak bedzie wygladał, jak bedzie jadł tylko to - pewnie bedzie chudł do pewnego momentu - chce zobaczyc kiedy i jak bedzie wyglądał (czy za bardzo nie schudnie) tak, zebym nie musiała pilnowac czy przytył czy nie.

Mysle, ze dobrze byłoby aby docelowo zrzucił ok. 1,5 do 2 kg.

Link to comment
Share on other sites

Udalo mi sie odchudzic suke na Extreme, wiec na lighcie tez dacie rade :lol:
Zaprzeglo sie malenstwo bikejoringowo, zamiast kolacji w postaci karmy- surowizna. I po czterech dniach nareszcie zeberka sa tak idealnie wyczuwalne, jak byc powinny. I nie jest tak anorektyczna jak na best choice...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Czy ktos moze mi powiedziec, gdzie kupic w necie extreme albo sport&agility? Szukam, szukam i nic :shake:

[quote name='zakla']Udalo mi sie odchudzic suke na Extreme, wiec na lighcie tez dacie rade :lol:[/quote]

Ja odchudzalam na extreme 2 suki, z czego jedna na zadnym lighcie nie dala sie odchudzic, pomimo jedzenia dawki dla psa o masie 3 kg (obecna jej waga to 9kg i jest sczuplutka)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Czy ktos moze mi powiedziec, gdzie kupic w necie extreme albo sport&agility? Szukam, szukam i nic :shake:



Ja odchudzalam na extreme 2 suki, z czego jedna na zadnym lighcie nie dala sie odchudzic, pomimo jedzenia dawki dla psa o masie 3 kg (obecna jej waga to 9kg i jest sczuplutka)[/quote]

Podobno Extreme jeszcze jest u importera (kilka worków tylko, więc trzeba się spieszyć).

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie do Fryteli.
Masz nieduże psy. Jakim puppy-kiem je karmisz ? Czy mogłabys podać mi "rozmiar " granulek ?
Ja mam grzywacze, które od kilku lat karmię acaną. Spodziewam się małych grzywaczy i powinnam już przestawić sukę na karmę dla szczeniąt.
Te nowe karmy dla małych /do 9 kg/ i średnich /9-25 kg/ szczeniąt bardzo się różnią wielkością opakowania i ceną. Ciekawa jestem czy różnica w wielkości granulek jest zauważalna, ponieważ szczeniaki będą karmione tą samą karmą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18']Mam pytanie do Fryteli.
Masz nieduże psy. Jakim puppy-kiem je karmisz ? Czy mogłabys podać mi "rozmiar " granulek ?
Ja mam grzywacze, które od kilku lat karmię acaną. Spodziewam się małych grzywaczy i powinnam już przestawić sukę na karmę dla szczeniąt.
Te nowe karmy dla małych /do 9 kg/ i średnich /9-25 kg/ szczeniąt bardzo się różnią wielkością opakowania i ceną. Ciekawa jestem czy różnica w wielkości granulek jest zauważalna, ponieważ szczeniaki będą karmione tą samą karmą.[/quote]

Acna Puppy Junior
Granulki są wielkosci 1 grosza, nawet mniejsze
Zdjecia teraz nie zrobie, nie mam obecnie czym, a telefonem nie wyjdzie za bardzo...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.
Porównując granulki adult dog do grosika, to wychodzi mi na to, że puppy junior są podobnej wielkości, czyli za duże. Stara karma puppy small /jak pamiętam sprzed dwóch lat/ to były granulki taki maniuni brykiecik o średnicy chyba 5 mm. Jestem w kropce, a tak chciałam "zaoszczędzić", bo z kasą chwilowo trochę krucho. Taki worek 7,5 kg na długo nie starczy. :placz:

Link to comment
Share on other sites

A kto mi wylumaczy...na worku w orginale angielskim jest mieso jako MEAL a Acana usilnie tlumaczy je jako dehydratyzowane, gdzie meal to chyba wcale nie jest odwodnione mieso tylko zwykla MĄCZKA...Pisze o tych nowych liniach karm bez zboz. Z reszta to samo jest w czesci zwyklych bytowek.

Link to comment
Share on other sites

Kasia, dla mnie to czy napiszą dehydratyzowane mięso czy mączka mięsna to wsio jedno. Na pewno to chwyt marketingowy, przecież dehydratyzowane mięso brzmi ładniej niż mączka... A że to to samo, to kto się tam zastanawia skłądem karmy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Żeby być bardziej fair a zarazem poprawni marketingowo powinni napisać dehydratyzowane mielone mięso wtedy byłoby to = mączce mięsnej ;)[/quote]

Hehehe w ogóle ten zwrot [I]"mączka mięsna"[/I] źle brzmi w naszym języku. Zamiast oddawać sens [I]"meal"[/I] to kojarzy się nam z mączką kostną podawaną bydłu, które potem chorowało na BSE...
Nie dziwię się zatem, że polski dystrybutor tak to tłumaczy. Tymbardziej, że w karmie powinniśmy szukać właśnie [I]meat meal, [/I]a nie [I]meat[/I]![I]
Meat meal [/I]jest [B]dobry[/B][I], [/I]bo nie jest to [I]"tylko zwykła mączka", [/I]tylko właśnie mięso po usunięciu wody[I].
Meat (mięso z kurczaka, jagnięce itp) [/I]jest [B]gorsze[/B], bo zawiera ok 80% wody czyli jest go w [B]suchej [/B]kramie mniej[I].
[/I]

Link to comment
Share on other sites

Moja Goldenka przeszła na acane Light & Fit właśnie je już 4 (?) worek i musze powiedzieć że rewelacja jak dla mnie kupy lepsze, sierść się nie sypie jest gęsta i lśniąca, suka odżyła i w dodatku wcina jak opętana :) teraz testujemy na małej spanielce Puppy & Junior i narazie zapowiada się obiecująco (przeszła z royala) powiem jak już skończymy worek, bo narazie trudno mi coś wywnioskować narazie mogę powiedzieć tyle że bardziej jej smakuje niż Royal ;)

Link to comment
Share on other sites

A jak figura na tym light and fit? Schudła ci coś? Jakie dawki dziennie dostawała?
Interesuje mnie ta kwestia, gdyż ta light and fit wydaje mi się pierwszą karmą odchudzającą, która ma naprawdę szansę odchudzić psa, przynajmniej tak wnioskuję ze składu ...

Link to comment
Share on other sites

Niby wszystko fajnie, skład cacy cacy (*), tylko jakoś psu nie do końca służyło. Znaczy się jadł ze smakiem, drapać się nie drapał, ale podczas jednego spaceru potrafił i tak ze trzy kupy strzelić. Przy czym o ile pierwsza była dość zwarta, to w pozostałych dwóch ani śladu dehydryzacji;D
Przeszedłem na ChSoup i momentalnie zniknęło. Takze ja mam mieszane uczucia.


(*) tyczy się Acana Pacifica

Link to comment
Share on other sites

Ja bym bardzo chciała stara acane. Nie da się? Nawet za cene tej. Ta dla nas nowa ma za dużo białka.
Macie jakis pomysl na alternatywe? Bo ja nie wiedze.
Kupiłam nutre nuggets. Masakra w stos. do acany. Był hills,RC,(gorsze a droższe) A może można gdzies dostać stara jeszcze?
Zwykłego premiuma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astro&Marta']Ja bym bardzo chciała stara acane. Nie da się? Nawet za cene tej. Ta dla nas nowa ma za dużo białka.
Macie jakis pomysl na alternatywe? Bo ja nie wiedze.
Kupiłam nutre nuggets. Masakra w stos. do acany. Był hills,RC,(gorsze a droższe) A może można gdzies dostać stara jeszcze?
Zwykłego premiuma.[/quote]

Mi się gdzieś obiła o oczy, poszukaj w google. Tymczasem:

[url]https://ssl.allegro.pl/item490614897_490614897.html[/url]

A myślałaś o nutram?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...