Jump to content
Dogomania

Arion z jagnięciną


Guest ursa81

Recommended Posts

Guest ursa81

Hop, hop! Są tu jeszcze osoby, które nadal karmią Arionem? :) Zależy mi zwłaszcza na opiniach osób, które karmią od dłuższego czasu Arionem z jagnięciną!

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='Błyskotka']Moje psiury jedzą z jagnięciną :cool3:. Fjonka już ok 3 lata. Jestem z karmy zadowolona i na razie nie zmieniam.[/quote]

Fajnie, że napisałaś :) Mam do Ciebie kilka pytanek :cool3:
Napisz proszę:
1. czy podajesz dodatkowo jakieś witaminy, preparaty?
2. Czy karmisz psiaki wyłącznie suchą karmą Arion Lamb?
3. Czy to prawda, że kiedyś Arion był lepszy, a później się zepsuł? Podobno zupełnie wygląd i chyba zapach się zmienił...?

Link to comment
Share on other sites

1. Podaję dodatkowo witaminy na sierść i Can Vit. Nie codziennie. Karmiąc psy Arionem nie zaszkodzi dać dodatkowo jakiś witamin.
2. Karmię suchą karmą i gotowanym jedzeniem. 20 kilowy worek karmy przy dwóch psach starcza mi na 2 miesiące. Nie dostają suchego dzień w dzień.
3. Nic takiego nie zauważyłam. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu będę zamawiać karmę bo już się kończy. Jak będzie coś niepokojącego to dam znać.

O Arionie są różne opinie. Moim psom karma pasuje. Smakuje im, nie puszczają bączków. Pies na samym początku gdy wprowadziłam mu nową karmę i karma była całkiem świeża to zdarzyło mu się puścić. Problemów z włosem nie mają. Wylinka to rzecz naturalna. Kupki są ładne. Problemów z wygryzaniem się (alergią) nie ma. To ta karma wyprowadziła moją suczkę z alergii na samym początku.

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='Błyskotka']20 kilowy worek karmy przy dwóch psach starcza mi na 2 miesiące. [/quote]

Dziękuję za odpowiedź :) Czy byłabyś tak uprzejma i napisała jeszcze tylko czy 20 kg to wyłącznie dla hodowców? i jeśli tak to ile płacisz za worek i przede wszystkim jak się zapisać do klubu? :)

Edit: już znalazłam info na innym topicu ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

pytanie tylko gdzie w Arionie jest jagniecina ??

[SIZE=2][B][I][B]Składniki[/B]: Zboża (ryż 27,5%, kukurydza, pszenica, jęczmień), mięso i produkty mięsne (30% jagnięciny), produkty roślinne (pszenica, kukurydza, pulpa buraczana), oleje roślinne i tłuszcze substancje mineralne i witaminy, lecytyna, jaja i produkty jajeczne, FOS, yucca Schidigera. Bez dodatku barwników. [/I][/B][/SIZE]

zawarta jest jako 30% calosci z produktow miesnych (odpady poubojowe), ktorych nawet calkowitej ilosci nie podaja ??

- ryz stanowi mniejsza czesc zboz (ktore sa jej glownym skladnikiem) z tej karmy bo 27%
- jagniecina to 30% jakiejs calosci produktow pochodzenia zwierzecego, ktorych ilosci w skladzie karmy nie podano.

..slabo to wyglada.

Link to comment
Share on other sites

W lato chciałam przejsć tylko na suchą karme,bo normalnie dostaje rano gotowane,popołudniu suche,ale karmienie samym suchym nie udało sie bo zaczęła chudnąc w oczach,nie miała siły i cały czas sępiła.A twoja z kolei od niej tyła.
Ktoś sie moze orientuje czy składowo te karmy sie aż tak różnią ? która karma wychodzi w takim porównaniu lepiej ? warto zmienic purine na ariona jśli suche słyży jako popołudniowy 'zapychacz" a nie ma być jedynym źródłem witamin itp ?

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=Tahoma][COLOR=#c45f2b][IMG]http://www.krakvet.pl/images/pixel_trans.gif[/IMG][/COLOR][/FONT][/B] PRO PLAN Adult Lamb & Rice
[B]Składniki:[/B]
jagnięciną (19%), ryż (17%), kukurydza, odwodnione proteiny drobiowe, gluten kukurydziany, ttuszcz zwierzęcy, mąka kukurydziana, digest, pulpa buraczana, drożdże, olej rybny, fosforan wapnia, chlorek potasu, chlorek sodu, węglan wapnia, minerały, L-Lizyna. Miedź (jako siarczan miedzi) 12 mg/kg. Witamina A 21000 j.m./kg, witamina D3 1600 j.m./kg, witamina E 280 mg/kg, witamina C 70 mg/kg. Przeciwutleniacz: tokoferol pochodzenia naturalnego.
[B]Typowa analiza:[/B]
białko 27%, tłuszcz 17%, popiół 7%, włókno 2%, wapń 1,3%, fosfor 1%, wilgotność 8%.




Arion L&R
[B]Składniki:[/B]
Ryż (min25%), mięso jagniece (min.10%), mieso drobiowe, sosy, tłuszcze, śruta kukurydziana, śruta pszenna, hydrolizowane białko drobiowe, tłuszcz zwierzęcy, wysłodki buraczane, proszek jajeczny, fruktooligosacharydy, lecytyna, witaminy i składniki mineralne.


białko 26%, tłuszcz 14%,

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam niedawno wór [U]Ariona dla kotków[/U] doroslych i było wszystko ok. Rózwnież skończyłam worek [U]Ariona dla ras olbrzymich[/U] i też jestem zadowolona :)

Karma nie jest może najwyższych lotów, ale jak porównać cenę do jakośći to posiada na prawdę sporo dodatków (np. na stawy dla dużych), które inne suche mogą pozazdrościć, a cenę mają, że głowa boli.

Link to comment
Share on other sites

Karmię tą karmą psa seniora 15 letniego i karma jest ok.Dodatkowo odchowałem Tosę Inu na wersji dla szczeniaków i tez było ok,wiem,że są ludzie którzy całe życie oceniają karmy po opisie z internetowych stron,ale ja do nich nie należę i śmiało polecam wszystkim Ariona Premium wbrew tym wszystkim snobom dla których dobra karma powinna być droga:eviltong:
Najlepszą oceną jakości karmy jest zdrowie moich psów.

Link to comment
Share on other sites

Choć przyznam, że samym suchym [B]Arion'em[/B] nie odważyłabym się karmić, bo jak dla mnie to ma jednak za mało mięska. Zawsze im gotuję, daję surowe, a jak dostają TYLKO suche do miski to wrzucam żółtko, biały serek, olejem poleję, flaczki wołowe wkroję, lub podobne.

W porównianiu do[B] Orijen'a[/B] (wiem, że cholernie drogi), w którym jest chyba 60% mięska to skład jest taki sobie. Aczkolwiek jedzą go równie chętnie ;)

p.s. Poprzedniego psiaka całe życie karmiłam gotowanym, a na dostawkę (jeżeli miał jeszcze niedosyt) dostawał suche[B] Chappi[/B] lub [B]Pedigree[/B] (no niestety wtedy nie było jeszcze na polskim rynku innych karm:shake:- jedynie dla hodowców) i żył 15 lat w zdrowiu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Cześć;)
Mojemu psu "Arion Adult Lamb&Rice" służy, chociaż co jakiś czas zmieniam mu karmę, w zależności od funduszy, które w danym okresie posiadam. Staram się także czasem ugotować swojemu pieskowi coś dobrego (ryż z kurczakiem
i warzywami itp., mój chłopak się wtedy śmieje, że pies je lepiej od niego:eviltong:).
Kupuję Ariona, bo ma stosunkowo niską cenę, a jest w miarę dobry
w porównaniu do innych karm w podobnych cenach). Ja kupuję w sklepie internetowym Zoomania.pl, w którym płacę za 15 kg 129,90:eviltong:, czyli tanio, bo w osiedlowym zoologicznym płaciłam ok. 20 zł więcej.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...