Jump to content
Dogomania

Pies dla kobiety, suczka dla mężczyzny?


Szneka

Recommended Posts

Dla mnie logiczne jest wytłumaczenie, że [B]zazwyczaj[/B] pies jest dla kobiety/ suczka dla mężczyzny [różnica płci - 2 płcie nie walczą o miejsce w stadzie], ale wyjątki od tego są baaardzo częste. Bardzo często zależy to też od osobistych preferencji psa/suczki [niektóre lubią np. tylko mężczyzn niezależnie od własnej płci], tego kto się psem zajmuje, pewnie również zapachu poszczególnych członków rodziny [nam też z osobami o miłym dla nas wyglądzie najfajniej się rozmawia, przynajmniej przy "pierwszym kontakcie", który ma bardzo duże znaczenie], czy nawet od tego kto pojechał po psa... Jestem pewna, że jeszcze inne rzeczy mogą być dla psa ważne, a niektóre z tych co wymieniłam mogą być nieistotne, ale... to też zależy od psa ;)

Link to comment
Share on other sites

Wg. mnie nie ma roznicy czy pan/pani suke lub psa...;)
Moja Dina bardzo mnie kochala-pod koniec Swojego zycia chyba najbardziej z calej rodziny...
Tylko w Jej przypadku doswiadczylam milosci do jednej osoby (tzn. takiej najwiekszej milosci)
W przypadku psow moich babć nie zauwazylam wiekszej milosci do pani/pana.
;)
Suka mojej babci tak samo kocha Babcię i Dziadzia.
Psy mojej drugiej Babci tez tak samo kochaja wszytskich-przynajmniej z tego co zauwazylam.
Nie sadze,zeby mialo to jakies znaczenie. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie raz słyszałam, że suka jest dla mężczyzny, a pies dla kobiety.

Albo, że w ogóle pies / suka jest dla pana domu, bo kobiety i tak nie będzie się słuchać... Niby głupi stereotyp, ale miewa odzwierciedlenie w codziennym życiu przeciętnych ludzi - pani zajmuje się domem i dziećmi, jak wrócą ze szkoły, a pan przyjeżdża z pracy i bieże psa na ten upragniony spacer. Wymaga posłuchu, szkoli czasem brutalnie, ale ma "władzę" nad psem, w przeciwieństwie do żony, któej pies kompletnie nie słucha.

Moim pierwszym psem była suka (Axa), drugim też suka (Tanga). U mnie jest duża rotacja psów - adopcje - a mimo to druga suka (Tanga) nadal jest ze mną, a od niedawna jeszcze jedna suka (Łapa) ;)

Natomiast moja Mama preferuje psy.
Pierwsza moja suka (Axa) jest teraz jej suką ;) ale od jakiegoś czasu dąży do tego, by mieć psa. Kilka z moich adopcyjnych jej się spodobało, nic z tego nie wyszło, aż do teraz... Mama ma psa, 4 miesięcznego Juniora :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...