Jump to content
Dogomania

Pies w łóżku


Aga@

Recommended Posts

[quote name='Aga@']Witam,

Czy pies nie powinien spac ze swoim panem w lozku?
Moja Mama se ciagle upiera, ze moj psiak nie powienien ze mna spac, a ja nie widze w tym poblemu. Tym bardziej, ze pytalam mojej weterynarz o to i przyznala mi racje.[/quote]

jesli Ci to nie przeszkadza to nie widze problemu ;)

jesli to maly pies to wytlumacz mamie ze malo miejsca zajmuje a Ci i tak jest wygodnie ;)
jesli to duzy psiak to rozumiem twoja mame :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie piszesz jakiej rasy masz psa ,a to "trochę" istotne. Bo widzisz własciciele psów dzielą się na tych,którzy śpią ze swymi psami i się do tego przyznają,oraz na tych , ktorzy śpią ze swymi psami i zawsze temu zaprzeczają.Jesli zadbasz o higienę psa po spacerach w deszczowe dni po błotnistych drogach to mama zmieni zdanie i nie będzie widziała problemu.

Link to comment
Share on other sites

moja kuzynka spała z dogiem niemieckim całe jego życie i też nie widziała problemu :D jej rodzice - owszem, bo pewnego dnia zarwali łóżko bawiąc się radośnie :evil_lol:

ze mną śpi czasem kot - niby takie czyste zwierzątko, a na pościeli mam pełno małych czarnych łapek - od popiołu z kominka.a spróbuj wytłumaczyć kotu, że źle robi :eviltong:

co fakt to fakt - nawet z najczystszym zwierzakiem pościel jest w praniu o wieeele częściej ;) ale za to grzeje w nerki :evil_lol:

jest tylko jeden minusik - czasami pies może być zaborczy i bronić swojego miejsca; u mojej kuzynki, kiedy narzeczony przyjeżdżał z wojska i dog lądował na kanapie albo w legowisku, działy się sceny dantejskie ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak psiak jest zdbany (a nie wierze żeby było inaczej) to dlaczego nie, mój pies "wprowadza" się do łóżka sezonowo, a więc wiosna, jesień, zima jego na lato woli płytki w przedpokoju :lol: bo jak już cieplej się robi to mu za gorącą na łóżeczku, a to że zajmuje większą część łóżka to inna historia :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']Bo widzisz własciciele psów dzielą się na tych,którzy śpią ze swymi psami i się do tego przyznają,oraz na tych , ktorzy śpią ze swymi psami i zawsze temu zaprzeczają.[/quote]

A ja odkryłem TRZECIĄ kategorię!! :cool3:
Kiedyś zabranialiśmy psu spać w łóżku i po jakimś czasie odkryliśmy, że jesteśmy właścicielami, którzy MYŚLĄ ŻE NIE ŚPIĄ z psem w łóżku :evil_lol:
Po tamtym doświadczeniu zrezygnowaliśmy z nieskutecznych zakazów - bo przez nie traci się tylko autorytet :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Wydaję mi się, że zależy od to upodobań właściciela i psa. ;)
Rodzice nie pozwalają mi spać z psem, a sam Lucky też tego nie lubi - zawsze, gdy mam okazję go zaprosić, po godzinie ucieka po mu gorąco. Tym bardziej później łóżko nie pachnie zbyt ładnie... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='redrii'] Tym bardziej później łóżko nie pachnie zbyt ładnie... ;)[/quote]
Uwielbiam zapach rozgrzanego pod kołdrą , zaspanego jamnika:p a już ten cudowny zapaszek z uszu ( jakby ściółki leśnej jesienią , jakby trufli...trudno to opisać):diabloti:
i to sapanie przez sen, te błogie westchnienia...
wiem, wiem - miłośnicy sterylnego łóżka mdleją jak to czytają ale przypominam: o gustach się nie dyskutuje:mad::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Uwielbiam zapach rozgrzanego pod kołdrą , zaspanego jamnika:p a już ten cudowny zapaszek z uszu ( jakby ściółki leśnej jesienią , jakby trufli...trudno to opisać):diabloti:
i to sapanie przez sen, te błogie westchnienia...
wiem, wiem - miłośnicy sterylnego łóżka mdleją jak to czytają ale przypominam: o gustach się nie dyskutuje:mad::eviltong:[/quote]

sapanie jak sapanie a to chrapanie :evil_lol: to kopanie łapkami, a jak ta łapka wyląduje przed moim nosem to śpie jak zabita ;):evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie ma to jak podwójna fura maxikudłów w łózku. :loveu:
A najlepsze gdy nagle z futer wysuwaja sie ozorki i zmywaja mi pracowicie krem z twarzy :lol:
Odbijam sobie z nawiązka te wszystkie lata dzieciństwa kiedy mama nie pozwalała mi na takie przyjemności.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga@']Witam,

Czy pies nie powinien spac ze swoim panem w lozku?
Moja Mama se ciagle upiera, ze moj psiak nie powienien ze mna spac, a ja nie widze w tym poblemu. Tym bardziej, ze pytalam mojej weterynarz o to i przyznala mi racje.[/quote]
Jak mama? przeczytała nasze posty, jesli nie to zrób wszystko, żeby dołączyła do dogomaniaków, bo jak sama widzisz my nie mamy takich przyziemnych problemów.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o "argumenty" przeciw spaniu z psem w jednym łóżku, to ja najczęściej słyszałam, że dlatego nie powinno się tego robić, bo pies jest zagrożeniem bakteriologicznym dla człowieka. Zauważyłam, że całkiem dużo osób tak uważa, upatruje w psach powodów chorób nawet takich, które z medycznego punktu widzenia nie mają absolutnie żadnego związku z psami.

Link to comment
Share on other sites

az milo sie czyta wasze wypowiedzi :grins:
Moja Mama argumentuje swoje przekonanie w troche inny sposob, twierdzi ze to oglupia psa i pies mysli, ze dominuje w domku ;) dla mnie to jest smieszne, ale przeciez nie wysmieje Mamy bo to brak szacunku. Na szczescie nie walczy ze mna o to na smierc i zycie, chyba zrozumiala, ze ja nie odpuszcze :mad: hehe.
Moj piesio to mieszaniec z haskim, ma dopiero 4 miesiace. Spie na jednoosobowym lozku i jak ten maly potwor sie rozlozy to zajmuje jego polowe, ale mi to nie przeszkadza. Wrecz przeciwnie ;)
Zauwazylam, ze im jest wiekszy tym czesciej idzie do siebie, ale zawsze wraca i budze sie z nim w nogach :evil_lol: nie lubi jak ja spie, a on nie wiec zawsze rano przez godzine probuje mnie obudzic :P niestety ja tak latwo nie odpuszczam wiec kladzie sie i spi razem ze mna dopoki ja sie nie obudze :)
Moja Mama chyba nie zdaje sobie sprawy jakie to niesamowite uczucie budzic sie z tym malym szkrabem.
Zgadzam sie z tym, ze nie ma nic lepszego niz zapach pieska i to jego sapanie, to jest takie slodziutkie :megagrin: Moj do tego jeszcze chrapie :roflt:i puszcza te swoje specyficznie pachnace baczki :roflt:nic mi tego nie zastapi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga@']az milo sie czyta wasze wypowiedzi :grins:
Moja Mama argumentuje swoje przekonanie w troche inny sposob, twierdzi ze to oglupia psa i pies mysli, ze dominuje w domku ;) dla mnie to jest smieszne, ale przeciez nie wysmieje Mamy bo to brak szacunku. Na szczescie nie walczy ze mna o to na smierc i zycie, chyba zrozumiala, ze ja nie odpuszcze :mad: hehe.
Moj piesio to mieszaniec z haskim, ma dopiero 4 miesiace.
[/quote]

[quote name='an1a']To grzecznie mamie odpowiedz, że Teorię Dominacji odrzucił sam jej autor ;-)[/quote]
Niektórzy rodzice sa delikatnie mówiąc słabo reformowalni i niezbyt podatni na argumenty merytoryczne pochodzace od dzieci. (Wiem cos o tym :evil_lol:)
Takim trzeba praktycznie udowodnić swoje racje.

[B]Aga@ [/B]- psiak jest w najlepszym wieku do nauki i szkolenia. Ucz go podstawowych komend. Kilka/kilkanaście króciutkich sesji dziennie. Ucz go w zabawie siad, lez, stój, noga, daj łape (przyda sie przy wycieraniu ubłoconych łapek) itd itp a [B]przede wszystkim ucz go wskakiwania i złazenia[U] na komende[/U] z łózka[/B].
Poswiecaj tyle czasu ile tylko możesz na psią edukacje bo ten wysiłek który teraz włozysz zaprocentuje z nawiązką.
Gdy mama zobaczy że potrafisz go nauczyc wykonywania komend i że masz kontrole nad psem, to zapomni o teorii dominacji.

Rzeczywiście zdarza sie że pies warczy czy nawet gryzie domowników przy próbie wyeksmitowania go z łóżka (nawet na tym forum sa opisy takich przypadków) ale to nie ma nic wspólnego z dominacją czy ze sypianiem/niesypianiem w łózku. Moze Twoja mama tez słyszała o takich przypadkach i stąd jej obawy.
Takie zachowania sa efektem kompletnego niewychowania/niewyszkolenia psa, i braku chęci i/lub umiejętnosci porozumienia sie z nim.
Pies moze sypiac w łóżku, chodzić po stołach, jadać z talerzy i być przy tym najposłuszniejszy na swiecie. Wystarczy go tylko nauczyć wykonywania kilku/kilkunastu prostych komend.
Może tez mieszkac w budzie, jadać z miski i powarkiwac nieufnie na domowników.
Wszystko zalezy od własciciela....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...